Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun ruhsatını kaybettim ne yazpmalıyım ACİL YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Merhaba arakadaşlar vereceğiniz bilgilere acilen ihtiyacım var.ruhsatımı kaybettim ne yapmam gerekiyor,karşılaşabileceğim sorunlar ve yapmam gerekenler hakkında acilen yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Öncelikle geçmiş olsun.
    İlk iş senin ikametgah adresine en yakın karakola gideceksin ve ruhastımı kaybettim diyeceksin, senden nüfus cüzdanı fotokopisi(2 adet) isteyecekler ve tutanak hazırlayacaklar. Bu tutanakla seni merkez şubede kayıp ruhsat işlerine bakan birime sevk edecekler ve orada kayıp bildirimin bilgisayara işlenecek. Bundan sonra para da olmalı yanında, sigorta çıkardığın yere git ve ruhsatını kaybettiğini - büyük ihtimal poliçede gitmiştir, oradan sana aslını versinler- söyle sana ek-... birşey adını unuttum dolduracaklar, 2 adetti sanırım. Onunla muayeneye gideceksin ve tabii motorunla ama istersen önce trafik şubeye git hallerini ve hatırlarını sor, belki başka birşeyde isterler. Neyse muayene oldun ve aldığın bütün kağıtlarla ve para ile trafik şubeye git, senden dilekçe ile başvurmanı isteyecekler; dilekçeni yaz işleme koydurt ve bu belgelerle birlikte polis memurumuza ver, o da işin durumuna göre parayı aldıktan sonra şu gün ruhsatını al diyecektir.

İşin özeti böyle ama biraz uğraşacaksın, mukadderat.
    Kayıp ilanıda gazeteye verip, onu da saklasan iyi olur demişlerdi bana.

Sonuç: Bu memlekette kendini kaybet ama resmi evrak, belge, vs asla
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    İlk iş senin ikametgah adresine en yakın karakola gideceksin ve ruhastımı kaybettim diyeceksin, senden nüfus cüzdanı fotokopisi(2 adet) isteyecekler ve tutanak hazırlayacaklar. Bu tutanakla seni merkez şubede kayıp ruhsat işlerine bakan birime sevk edecekler ve orada kayıp bildirimin bilgisayara işlenecek. Bundan sonra para da olmalı yanında, sigorta çıkardığın yere git ve ruhsatını kaybettiğini - büyük ihtimal poliçede gitmiştir, oradan sana aslını versinler- söyle sana ek-... birşey adını unuttum dolduracaklar, 2 adetti sanırım. Onunla muayeneye gideceksin ve tabii motorunla ama istersen önce trafik şubeye git hallerini ve hatırlarını sor, belki başka birşeyde isterler. Neyse muayene oldun ve aldığın bütün kağıtlarla ve para ile trafik şubeye git, senden dilekçe ile başvurmanı isteyecekler; dilekçeni yaz işleme koydurt ve bu belgelerle birlikte polis memurumuza ver, o da işin durumuna göre parayı aldıktan sonra şu gün ruhsatını al diyecektir.

İşin özeti böyle ama biraz uğraşacaksın, mukadderat.
    Kayıp ilanıda gazeteye verip, onu da saklasan iyi olur demişlerdi bana.

Sonuç: Bu memlekette kendini kaybet ama resmi evrak, belge, vs asla
    Askerde silah kaybetmek, sivilde ruhsat kaybetmekten daha iyi sanırım.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    ramzey qm250
    off bune yabilseydim ruhsatı boynuma iple asar öyle dolaşırdım.kahretsin ya.neyse verdiğin bilgiler için teşekkürler.

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    harbiden yuh yani bi ara lasitiklerin havasını fallan isterler diye korktum
    :D

Motosikleti
    ramzey qm250
    ohh bee nasıl mutluyum bilemezsiniz,nasıl rahatladım anlatamam ruhsatımı buldum.kabusum olmuştu yahu gece uyuyamadım bir türlü neyseki giysi dolabımın içinden pantolonun cebinden çıktı.yaşasınnn.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh bee nasıl mutluyum bilemezsiniz,nasıl rahatladım anlatamam ruhsatımı buldum.kabusum olmuştu yahu gece uyuyamadım bir türlü neyseki giysi dolabımın içinden pantolonun cebinden çıktı.yaşasınnn.
    bende kaybetmiştim bir ara sonra 5 6 saat aramlarım sonucu bulmuştum nasıl sevindim anlatamam belki motor çalınsa bulsam o kadar sevinmezdim anlıyorum seni

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kaybetmiştim bir ara sonra 5 6 saat aramlarım sonucu bulmuştum nasıl sevindim anlatamam belki motor çalınsa bulsam o kadar sevinmezdim anlıyorum seni
    ya inan arkadaşım olay gözümde o kadar büyümüştüki kendi kendime motoru kapatıp bırakayım dedim bir ara yahu.neyseki kurtuldum..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ben Ruhsatlıgın Icınde Her Zaman Bir Not Bırakırım ;
    Bulunması Halinde
    053x xxx xx xx Numaralı Telefondan Ulaşabılırsınız
    Gibisinden Bir Not Yazarım Tavsiyede Ederim Çünki Bulan Kişinin Hiçbir İşine Yaramaz Ve Sahibini Arar...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler