Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Karmaşık bir durum Lütfen Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Arkadaşlar selamlar...
    150 lik mavi jinlunum var motoru arkadaşımdan aldım. Motoru alırken ruhsat sahibinin yurt dışında oldun söyledi uzunca bi süre de gelmeyeek denildi. Sigortası muyanesi yaptır sorun olmas. Motorun ruhsat sahibi sana sorun çıkarmaz dedi. Bende tamam gelince alırız dedim. Sigortası bitik sigortaı yenileyim dedim 220 ytl fiyat aldım. sebebi ise benden önce 3 defa hasara karışmış olaması sigortacı arkadaşım motoru üstüne alırsan bu kadar yüksek olmas dedi. Bende aradım taradım ruhsat sahibini buldum.
    ruhsat sahibi zamanında satışını vermiş ama kimse almamış bende şidmi ruhsatı üstüme alcağım dedim. Sağolsun ilgilendi fakat şidmi biraz araştırdıkdan sonra sigortaı yaptırmadan ruhsatı üstüme alamayacağımı öğrendim.
    Konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olurmu acaba. Muyane bitik sigorta bitik vergi bitik ruhsat benim adıma değil. hepsini yaptırmak istiyorum. en uygun nasıl olur..
    teşekkürler...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    başka sigortaya şirketlerine sor hepsi aynı parayı istemiyor.Birde evraklarını tamamla bağlatırsan motorunu ruhsat senin üstünede değilse çekme belgesi çıkarman gerekir muayeneside olmadığı için motorun çekildiği otoparkdan çekici ile muayeneye götürmeni bile isterler rezil kepaze olursun işin özü.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu işte bir yanlışlık var motosiklet sigortaları 20-25 tl gibi birşey 220 liraya benim Transporteri yaptırıyorum üstelik ticari.

Motosikleti
    150 cc Chopper
    anlamadım ama 3 defa kaza tutanağı tutulduğu için bu kadar pahalı olduğu söylendi normalde 100-150 arası değişir fakat açık bir sektör olduğu için kim kime ne tutturursaymış. bu sorunu geçersek şayet. sigorta ve muyanesi bitik bir durumda ruhsatı üstüme alabilirmiyim.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    motosıklet sıgortası 30tl daha yenı yenıledım.motoru baglatırsan alman dahada zorlasır,hemen yaptır sıgortayı sonra ustune al kolay gelsin..

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosıklet sıgortası 30tl daha yenı yenıledım.motoru baglatırsan alman dahada zorlasır,hemen yaptır sıgortayı sonra ustune al kolay gelsin..
    arkadaşım hangi sigorta firmasın yaptırdın desem bu yardımı reklam saymazlar herhalde...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link tutarları gösteriyor ilgilene teşekkürler arkadaşım fakat nereye yatıracağım ve poliçemi nereden alacağım onu göstermiyor

Motosikleti
    cbf150
    Hocam notere adamla gidip sözleşme imzalıyorsun, sonra acenteye gidip kendi adına sigorta yaptırıyorsun ve orada ek birşey formunu doldurup trafik tescile gidiyorsun ama muayene varsa önce muayene yaptırmanı isterler sonra ruhsat işini hallederler diye düşünüyorum.
    İşin biraz uzun, kolay gelsin. Bu ara bak bakalım motorun plakaya ceza var mı? Oda senden çıkmasın.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam notere adamla gidip sözleşme imzalıyorsun, sonra acenteye gidip kendi adına sigorta yaptırıyorsun ve orada ek birşey formunu doldurup trafik tescile gidiyorsun ama muayene varsa önce muayene yaptırmanı isterler sonra ruhsat işini hallederler diye düşünüyorum.
    İşin biraz uzun, kolay gelsin. Bu ara bak bakalım motorun plakaya ceza var mı? Oda senden çıkmasın.
    sağolasın arkadaşım Allah dan bir ceza yok

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım hangi sigorta firmasın yaptırdın desem bu yardımı reklam saymazlar herhalde...
    aksıgortada yaptırdım.5 yıldır aynı sırkete yaptırıyorum heryerde farklı olabılır ama en fazla 5 lıra oynar senınkı bıraz fazla soylenmış

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksıgortada yaptırdım.5 yıldır aynı sırkete yaptırıyorum heryerde farklı olabılır ama en fazla 5 lıra oynar senınkı bıraz fazla soylenmış
    teşekkür ederim arkadaşım..

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    zam geldi 20 25 lira değil artık
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    endüşük geçen arkadaşım alım satım yaptı 88.00 tl ye sigorta yaptıra bildi

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben sigorta yaptırmadan aldım üzerime. Üstelik muayenesi de hala yapılmadı. Sigortasının yapılması gerekmiyor satışta hatta 15 gün de mühlet veriyorlar yaptırman için.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sigorta yaptırmadan aldım üzerime. Üstelik muayenesi de hala yapılmadı. Sigortasının yapılması gerekmiyor satışta hatta 15 gün de mühlet veriyorlar yaptırman için.
    dıttttt.... yanlış cevap

satış yapıldığı an eski sigorta iptal olur.

arkadaşın olayı biraz farklı

sigorta yapılmadığı ve daha önce 3 defa kazaya karıştığı için çok yüksek meblağ isteyecekler.

muamelecinin şerefsizliği yüzünden hem satış 1 ayı geçtiğinden ceza yedik hem sigortadan ve işin ilginç tarafı bu cezayı 3 e bölüp bizden 3 sene boyunca tahsil etmeleriydi.

fiyatın yüksek olması sigortanın süresinin geçmesinden dolayı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motosikletin noterden satışını yaptıktan sonra kendi adında sigorta yaptırmak istediğinde motosikletin daha önceden yaptığı kazalar vs. seni ilgilendirmez. (noter satışından sonraki 30 gün içinde sigorta yaptırısan) Sen normal zamsız/indirimsiz tarifeden yaptırırsın sigortanı, sonra muayenesini yaptırıp trafikten ruhsatı üzerine alabilirsin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    devrinden önceki tüm borçlar satıcıya aittir...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Motor şuan kimin üzerine ? Ruhsat sahibi daha önce satışı vermiş diyorsun o halde ruhsatta adı geçen şahısın artık motorla ilgisi yok, satışı kime verdiyse onunla notere gidip sana satış yapması gerekiyor. Daha sonra ruhsat yenilemek için kendi adına sigorta yaptıracaksın, daha önceki sigorta borcu vs. seni bağlamamalı bence.

motoru alınca sigorta poliçesi değişiyor ne alaka onu ödiceksin

Yani sen motoru üstüne alınca sigorta poliçeside ruhsat sahibinin üztüne olmak zorunda bu işte bi yalnışlık var sanırım ?
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...:wiinkk:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler