Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gaz neden takılı kalıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    presto 125-a
    arkadaslar daha once basınıza geldımı bılmıyorum ama benım motorun gazı takılı kalıyor halatlarına bakıyorum hıc bır sorun yok yolda gıderken anınden gaz takılı kaldı halatlarda sorun yok neden olur acaba motor 150 kn mondıal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    telin içini yağlayabilirsin karbüratör mandalınada aynı işlemi uygula soru çözülecektir.

Gaz kolunun tel sarma makarası aşınmış veya kırılmıştır,telin geçtiği kablo ezilmiştir veya gaz telinin karbüratöre bağlandığı piston takılıyordur...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşım aynı sorun bende de oluyodu gaz halatı yaklaşık 20 küsür telin birbirine sarmasıyla oluşur bunun 10 teli filan kopunca halat muhafazasına takılıp kalıyo
    bence hemen halatını değiştir 10 tl civarı bişeydir benim gibi yolda kalmazsın inşallah ben yolda kaldım o yüzden
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım aynı sorun bende de oluyodu gaz halatı yaklaşık 20 küsür telin birbirine sarmasıyla oluşur bunun 10 teli filan kopunca halat muhafazasına takılıp kalıyo
    bence hemen halatını değiştir 10 tl civarı bişeydir benim gibi yolda kalmazsın inşallah ben yolda kaldım o yüzden
    Ben dün aldım motoru sıfır ben de de oluyor Farklı bi sebebi olabilir yağlama işi fena fikir değil jikle ve karbüratoru kontrol etmişsindir.
    Birde elcikleri kontrol et çok sıkılmış olabilir kolay gelsin .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    ben eliniz yorulmasın diye sabit kalıyor diye biliyorum .hani uzun yolda sürekli elini gazı aşşada tutarak geçirmeyin diye yüksek hızda aşşa çekmek zorunda kalmıyosunuz sadece tutarak gidiyorsunuz . ammavelakin bu benim bilgim . sonradan olduysa bişi diyemem .

Motosikleti
    Rhon LH150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunun tel sarma makarası aşınmış veya kırılmıştır,telin geçtiği kablo ezilmiştir veya gaz telinin karbüratöre bağlandığı piston takılıyordur...
    tek kelimeyle katılıyorum
    Her Zaman Hayatı Çeyrek Mil Yaşarım:wiinkk:

Alıntı rider48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek kelimeyle katılıyorum
    peki ne yapıcaz? kendimiz yapabilir miyiz

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıllık konuyu sağlam hortlatmışsım hocam

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıllık konuyu sağlam hortlatmışsım hocam
    Hadi konu 6 yıllık, aynı problem hasıl ise gündeme getirilebilir ama, soruyu sorduğu adam foruma en son 6 sene önce girmiş sanırım cevap için bi 6 sene daha beklenebilir
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Bisikletle uzun yola çıkanın yanında birkaç tane tel sürekli bulunur. Fren teli koparsa adam kenara çeker, bir pense bir tornavidayla 10 dakikada değiştirir. Motosiklette de pek farklı değil.
    Teli alt ve üst bağlantı yerlerinden çıkarın. Telin borunun içinde rahat hareket edip etmediğini kontrol edin. Kalbüratör bağlantısındaki oynar parçaları elinizle kontrol edin, elciği çıkartıp içindeki parçaları kontrol edin.
    Çoğunlukla telde problem oluyor.

Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle uzun yola çıkanın yanında birkaç tane tel sürekli bulunur. Fren teli koparsa adam kenara çeker, bir pense bir tornavidayla 10 dakikada değiştirir. Motosiklette de pek farklı değil.
    Teli alt ve üst bağlantı yerlerinden çıkarın. Telin borunun içinde rahat hareket edip etmediğini kontrol edin. Kalbüratör bağlantısındaki oynar parçaları elinizle kontrol edin, elciği çıkartıp içindeki parçaları kontrol edin.
    Çoğunlukla telde problem oluyor.
    tamamdır bugün bir bakıcam bakalım kolay bişey sanırım dediğinize göre

Motosikleti
    gt250r
    tamamdır bugün bir bakıcam bakalım kolay bişey sanırım dediğinize göre
    Senin motorun gt250 idi sanirim,enjeksiyonluysa eğer kurcalamamani öneririm.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun gt250 idi sanirim,enjeksiyonluysa eğer kurcalamamani öneririm.
    Yok karburatorlu simdi biraz baktimda gazda hic bosluk yok, gaz telini sokmek icinde sag kumandayi komple sokmek gerekiyor gibi gozukuyo ve drgisik alet edevat lazim 6 gen mi 8gen mi ney lazim ben en iyisi bunun icin tamirciye mi goturim?

Motosikleti
    gt250r
    Yok karburatorlu simdi biraz baktimda gazda hic bosluk yok, gaz telini sokmek icinde sag kumandayi komple sokmek gerekiyor gibi gozukuyo ve drgisik alet edevat lazim 6 gen mi 8gen mi ney lazim ben en iyisi bunun icin tamirciye mi goturim?
    Sağ kumandayi sökmek için yildiz tornavida gerekli,2adet vidayı sökeceksin ilk olarak.Km çerçevesinide sökersen daha rahat olur.Sonra sağlı sollu kelebekler var blok yanlarında takip edersen görürsün gaztelinin diğer uçlari oraya bağlı. Bunlarda yanliş hatirlamiyorsam 12 anahtardı,gevşetip cikaracaksin,sonra ayni şekilde yenisini takacaksin.Toplamda km çerçevesi - kumandadan 2 vida ve diğer uçtan 2 somun gevşetmen gerekli.Granaj varsa granaj,nakedsa açıkta zaten.Enjeksiyonlu da ince ayar istiyor beyin ayarlayamiyor bazen,eskisiyle ayni şekilde takmak gerekiyor o yüzden kurcalama dedim.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ kumandayi sökmek için yildiz tornavida gerekli,2adet vidayı sökeceksin ilk olarak.Km çerçevesinide sökersen daha rahat olur.Sonra sağlı sollu kelebekler var blok yanlarında takip edersen görürsün gaztelinin diğer uçlari oraya bağlı. Bunlarda yanliş hatirlamiyorsam 12 anahtardı,gevşetip cikaracaksin,sonra ayni şekilde yenisini takacaksin.Toplamda km çerçevesi - kumandadan 2 vida ve diğer uçtan 2 somun gevşetmen gerekli.Granaj varsa granaj,nakedsa açıkta zaten.Enjeksiyonlu da ince ayar istiyor beyin ayarlayamiyor bazen,eskisiyle ayni şekilde takmak gerekiyor o yüzden kurcalama dedim.
    peki gaz telinin yenisini nerden alabilirim ortalama fiyatları nedir, birde dışıyla birlikte komple mi değiştiricem yoksa sadece içini mi? bizim motor için olanı olması şart mı

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    peki gaz telinin yenisini nerden alabilirim ortalama fiyatları nedir, birde dışıyla birlikte komple mi değiştiricem yoksa sadece içini mi? bizim motor için olanı olması şart mı
    Böyle mektupla tamircilik eğitimi maceraları genellikle çok tuzlu sonuçlanıyor, gerçek tamirci mecburen iki misli para alıyor. Benden söylemesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler