Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

sayın mt üyeleri trafikte sıkıştırılma ile ilgili okuyalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı sapmura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler yasayı koyan değilde uygulayan kişiler olduğunu hatıladıkları sürece sorun yok, birde kendilerini yasa sanan kişiler var ki bu arkadaşlar tahminimce Polis camiasının en azından yarısını oluşturuyor. Kalan %50 nin yarısıda yasadan habersiz zaten, işinin ne olduğundan haberleri yok tamamen keyfi uygulamalar. Elbetteki vatandaşla çok iligili olan ve ne yaptığından haberi olan birçok Polis memuruylada karşılaştım, ama kahvenin önünden geçerken sevmediği bir parçayı dinleyen temizlik işçisinin kafasında telsiz parçalayan Polisler yok anlamınada gelmez. Vatandaş şikayet ediyorsa vardır bir sebebi, şikayet illaha Savcıya yapılmaz. Sen bile bir Polis olarak şu an bu forumda insanların sesini kısıp susturma çabasındasın ve insanlara bir Polis olarak hiç iyi bir örnek olmuyorsun. Elbetteki Polissin diye bir ön yargım yok sana, fakat sende yasayı uygulamak hariç normal bir vatandaş olduğunu hatırla ve insanlara bir gün seninde kapına gelirler tarzı üstü kapalı tehditlerde bulunma. Kapıma gelmek isteyen olursada herzaman sonuna kadar açıktır.
    kelimesi kelimesine katılıyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    signatürümü iyi okuyun başka bişey demiyorum

KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR,YETER Kİ;YAŞAMA VE İNSANA SAYGI GÖSTERSİN

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    walla topic ısrarla bırakın beni sapıcam diyor lütfen birbiribirimizi üzmeyelim arkadaşlar konuyla ilgili yorum yapalım

Motosikleti
    Honda Rebel
    Merhaba MT ciler,

155 de çalışan bir ahpabım var. Kesinlikle arayın der. Yanlız onlara da dalga geçme maksatlı çok yersiz ihbarlar geliyormuş. Magandalar sadece trafikte değil yaşamın her alanında mevcutlar. Sonuç muhakkak 155 i arayalım.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT ciler,

155 de çalışan bir ahpabım var. Kesinlikle arayın der. Yanlız onlara da dalga geçme maksatlı çok yersiz ihbarlar geliyormuş. Magandalar sadece trafikte değil yaşamın her alanında mevcutlar. Sonuç muhakkak 155 i arayalım.
    ohh yha saol ablacım bakın arkadaşlar çalışan biri varmış ailemizden tanıyan arayın diolarmış bu kadar işte arayalım bilinçlenelimne arıcam yha vs demeyelim bir maganda yha bir maganda azalsa fenamı olur

Motosikleti
    My Kawa..
    ben bi kere eminönü civarlarında bi kamyonetin kasasında yolculuk yapan 3-4 kişi (ki kapalı kasa kamyon- kamyonetlerin arkasında insan taşımak yasaktır) ellerinde bira kutuları sağa sola bağırıyorlardı telefon ettim plaka, marka model, istikamet sordu teşekkür etti.. Büyük ihtimal durdurulmuştur..

Arayın arkadaşlar, bi şekilde sesimizi duyuralım.. MAGANDALARA FIRSAT VERMEYELİM..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    çok yerinde bir topik olmuş...
    şikayet edildiğinde 155 gereken ilgiyi size gösteriyo... belki her ihbarımızdan sonra işlem yapılırmı bilemeyiz... ama biz denemekten vazgeçmemeliyiz
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ben bazen trafik teröristlerinden dolayı ararım 155 i,genelde işe yaramıştır,heleki sizin ihbarınızı mobesa kamerasından hemen görme ihtimalide var ve telefon kapandıktan birkaç dakika sonra geregini yapıyorlar.deneyin sonucu görüceksiniz boş vermeyin derim,yoksa magandalar çogalır güzelim memlekette.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yerinde bir topik olmuş...
    şikayet edildiğinde 155 gereken ilgiyi size gösteriyo... belki her ihbarımızdan sonra işlem yapılırmı bilemeyiz... ama biz denemekten vazgeçmemeliyiz
    kesinlikle bayanlar daha olumlu yaklaşıyor bu olaya

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bazen trafik teröristlerinden dolayı ararım 155 i,genelde işe yaramıştır,heleki sizin ihbarınızı mobesa kamerasından hemen görme ihtimalide var ve telefon kapandıktan birkaç dakika sonra geregini yapıyorlar.deneyin sonucu görüceksiniz boş vermeyin derim,yoksa magandalar çogalır güzelim memlekette.
    eve bazı arkadaşlar arasakda bişey ifade etmez diyolar bencede aranmalı 1 maganda bir magandadır

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Aramakla bişey kaybedilmez heleki kazanılacak şeyleri düşününce....

Motosikleti
    My Kawa..
    ya döv döv nereye kadar.. birazda rahat edelim

-155 Buyrun
    -Alo, hayırlı görevler..
    -Buyrun efendim
    -Trafikte sürekli olarak beni sıkıştıran bir araç yüzünden şu an E5 de çağlayan civarında sağa çektim ve trafiğe çıkamıyorum. Araç sürücüsü Alkollü yada uyuşturucu almış olabilir, plakası 34 XXX 78 istikameti Çağlayan sapağından Topkapı yönüne gidiyor, Beyaz renk XXXX marka araç..
    -Bilgileri aldım o istikametteki ekiplere bildirilecek. Teşekkür ederiz..
    -Ben Teşekkür ederim. İyi günler.

Bu konuşmayı yapmanız en fazla 2 dk alır.. HİÇ İLGİLENMESELER BİLE NE KAYBEDERSİNİZ?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya döv döv nereye kadar.. birazda rahat edelim

-155 Buyrun
    -Alo, hayırlı görevler..
    -Buyrun efendim
    -Trafikte sürekli olarak beni sıkıştıran bir araç yüzünden şu an E5 de çağlayan civarında sağa çektim ve trafiğe çıkamıyorum. Araç sürücüsü Alkollü yada uyuşturucu almış olabilir, plakası 34 XXX 78 istikameti Çağlayan sapağından Topkapı yönüne gidiyor, Beyaz renk XXXX marka araç..
    -Bilgileri aldım o istikametteki ekiplere bildirilecek. Teşekkür ederiz..
    -Ben Teşekkür ederim. İyi günler.

Bu konuşmayı yapmanız en fazla 2 dk alır.. HİÇ İLGİLENMESELER BİLE NE KAYBEDERSİNİZ?
    kadir ben de bunu anlatmaya çalışıyorum,sen derdini adam gibi anlat da,ilgilenmeyecek polis tanımıyorum ben,bazen ben bile aramak durumunda kalıyorum

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben o denılenı yapıyorum ve hemen polısı arıyorum fakat sonucunda işe yarıyormu bılmem ama polısın verdiği cevap HEMEN İLGILENIYORUZ O İSTIKAMETTEKİ POLİSLERE ANONS edıyoruz cumlesı benı rahatlatıyor .zaten oraya gelen ihbarları değerlendırmek zorundalar kayıtlara gecıyo ve dolayısıyle merkezden gelen ihbarıda o bölgedeki polıs değerlendırmek zorunda bırde şu var ciddi anlamda sıze kaza tehlıkesı yaratan sürücüler olursa trafıkte tehlıkelı arac kullanıyor kaza yapmaktan kıl payı kurtuldum başkalarının canı yanmasın alkollümüdür nedır dıye söyleyın hanı güncel olarak kabul ettığımız önunüze her atlayan aracı ihbar etmeyın yoksa bu iş cıddıyetınden uzaklaşır.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Peki bana kastı olan birisi polisi arasa. Benim plakamı verip şikayette bulunsa. Polis sorgusuz sualsiz bana ceza mı gönderecek. Nasıl ispatı olacak bu işin?

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis ve diğer güvenlik kuvvetlerinden ya iyi tanımadığımız ya da kulaktan dolma hadise ve abartılar nedeni ile hep uzak durmaya gayret ederiz...ön yargılı olmayın arkadaşlar.Ben işe yaradığını biliyorum
    Fırsat buldukça muhabbet bile edin onlarla gerçekten çok şey öğrenebilirsiniz
    Ben yaptığım kaza sonrasında bir tutanak bile tutturamadım. "Yürü git senle uğraşamam KAZAYA gidiyorum ben." diye üzerine bir de azarlandım. Mutlaka işini iyi yapanlar vardır ama işini hak etmeyen de çok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 ----------

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bana kastı olan birisi polisi arasa. Benim plakamı verip şikayette bulunsa. Polis sorgusuz sualsiz bana ceza mı gönderecek. Nasıl ispatı olacak bu işin?

Sanırım karşı tarafın itirazı olursa seninle irtibata gçerler, yüzleştirirler. Kendi plakanı da istiyorlardır şikayette bulunurken.

Bundan sonra sürekli yapacağım. gerçi beni çok fazla sıkıştıran olmuyor ama olursa yapacağım.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    My Kawa..
    mobese sistemi ne işe yarıyor? sorgusuz sualsiz ceza yazmazlar merak etme..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şikayet edelim tabi de bi sürü soru soruyolar , nüfus kütüğümü istiyor ... en güzeli yol kenarında yada ışıklarda flan bekleyen polislere şikayet etmek , onlar hemen ilgileniyor ...

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobese sistemi ne işe yarıyor? sorgusuz sualsiz ceza yazmazlar merak etme..
    yani bakarlar mobeseye yada istikametine arkdandan bakarlar dediğin tariflere uyuyosa polis arkasındayken farketmeden bi yanlış hareket yaparsa hemen kitlerler cezayı önemli olan araylım 155 i onlar a kalmış biz yinede şikayetimizde bulunalım ne kaybederiz 1 dkk 2 dkk ne kazaanırız belki bir hayat bence paha biçilemez

Motosikleti
    150 cc Chopper

Ayıp arkadaşlar

Hangi kurumda sanki herkez işini düzgün yapıyor. Soruyorum size bir tek polis teşkilatından mı çürük elmalar çıkıyor. Varmı aranızda hiçbir zaman hiç bir trafik kuralını ihlal etmedim diyebilecek bir motor sürücüsü. İğne ve çuvaldız olayını karıştırmayalım arkadaşlar. Hiç bir kurumda herkez iyi ve ya herkez kötü olacak diye bir şey olamaz. Siz üstünüze düşeni yapın gerisi bir şekilde gelecektir...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Güzel soru. Bu başından beri de yanlış anlaşılıyor sanırım.

Öncelikle Polisin ihbar üzerine ceza kesme yetkisi yoktur(Sadece ihbar eden polis ise kesebilir). Yani biri senin plakanı verip şikayette bulunduğu an sana ceza kesilemez. İhbar eden kişi o an bulunduğun mevkiyi bildirirse Plakan anons geçilir. Durdurulursun.

Burada asıl amacın illa ceza kesilmesi değil caydırıcılık olması lazım. Adam beni yolda sıkıştırmış. Motoru adamdan saymıyor. Hatta diğer sürücülere bile saygısı yok, makaslar atarak gidiyor. İhbar ettim durduruldu diyelim. Belki alkol muayenesi, evrak kontrolu, biraz sorgu sual, belki ceza. Yani o tipte biri için sıkıntıdır bunlar. Bir daha yaparken "ya 155'i ararsa biri gene" diye düşünmesi bile yeter.

Arayıp da ne olacak yaa. Diyenlere. Yahu altı üstü bir kaç kontura mal olacak. Hani derler ya taş atıp da kolunuz mu yorulacak. Arayın siz üstünüze düşeni yapın en azından.

Ayrıca 155'e gelen her ihbar kayıt altına alınır.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler