Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cehennemin Türk Meleği

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende amma sallamışsın angels'ın zebani ile ne ilgisi var yav..haa
    Hels Angels'ın tam anlamı Cehennem Meleği dir...

Bana tepki vereceksinz ancak....Yorumların geneline gelince;
    Neden hemen önyargılı olduğunuza bir anlam veremiyorum
    bu iki grubun ne zaman kurulduğu ve geçmişine dair hiç bir şey bilmiyorsunuz??
    Bakın buraya yazıyorum...ben diyeyim 5 yıl siz deyin 10 yıl..ama er ya da geç türkiyede de benzer grup ve kutuplaşmalar olacaktır
    bu adamlar haydi bir çete kurup etrafımızı tehdit edelim demediler...
    Forumlara bir bakın, trafikte geçirdiğiniz HER allahın günü yaşadığınız problemleri aktarma ve aktardığınızın içeriğindeki öfke ve nefreti izleyin...

Kötü olmak için illaki motosiklet üzerinde olmak gerekmez....minibüs ve taxilere bir bakın..adeta teroristler ve ''O'' çetelerden daha tehlikeliler...
    Çeteler arası ölümlü kavgalar binde bir ancak taxi ve minibüs tarafından HER GÜN birileri ölüyor caddelerde

DİPNOT:
    Bandidos ve Hels Angels Grup (çetelerinde) kariyer sahibi insanlar bile vardır...grubun içerisinde hala sıkı temas içerisinde olduğum çocukluk arkadaşlarım var,kesinlikle şiddet yanlısı değil...doktor,mühendis,işçi ve aile babaları hepside...
    Afedersiniz siz nerde yaşıyorsunuz, Ay' da mı. Ne demek cehennem meleklerinin şiddetle ilgisi yoktur. Biraz tarihini okuyun da kuruluş amaçları hakkında fikriniz olsun. Türkiye' deki karşılıklarından söz ediyorsanız da, onlar için söyleyebileceğim hiç birşey yok. Ha biraz bahsetmek gerekirse, çetenin Amerika' daki yöneticileri onlara yasadışı bir görev verse, bir daha bırakın onların yamalarını giymeyi motosiklete bineceklerini zannetmiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:09 ----------

Bi de hell angels türkçe karşılığı zebani değil, cehennem meleğidir diyenler:
    Karakol' un ingilizce karşılığı da black arm' dır dimi.
    hey allam ya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Valla Bana Gelseler Hepsını Patates Ederım (: Hiç Sevmem Böyle Amerikan Krolarını Müebbet Yesinler Motorlarınada Türk Polisi El Koysun Bi Kaç Yıl Sonra İhaleyle Alırız
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    @özer

EKŞİSÖZLÜK'ten alıntıdır:

amerika'da hells angels grubunun niteliği, içeri, üyeleri belli. hepsi belli bir hayat çizgisindeki adamlar. genelde işsizler ya da mavi yakalılar... hayattan pek bir beklentisi olmayan, belaya bulaşmış bir nevi loserlar. yani ezik anlamında değil, hayattan beklentisi olmayan anlamında loser.

(...)amerikalı motorculara eyvallah diyelim adamlar bizdeki kıro beyaz şahin tayfası gibiler, hatta bizdeki arabesk kültürünün müdavimlerine dahi benzetebiliriz. bu adamlar motor da bekleri motor da siler bu işler onları rahatsız etmez, aranıza tam üye olmak için herşeyi yaparlar.

türkiye'de böyle bir motor kültürü yok, daha farklı oluşumlar mevcut. amerikalı meslek sahipleri de gidip hells angels'a özenmiyor; ya gidiyor motorunu kendisi sürüyor ya da yol klüplerine yöneliyor. yani hells angels özünde yol klubu değildir, bildiğin çetedir. bizdekiler de bunların motor kullanmalarına vurulup elemanlara özenmişler. ortaya da beyaz yakalı motorcu çetesi özentileri çıkmış. her ülkenin sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik konjonktürleri birbirinden farklılık gösterir. amerika'da ki bir oluşumu aynen gelip türkiye'ye monte edemezsn.

eğer sen harbiden motor sürmek istiyorsan ya tek takılırsın ya da bulursun kafana göre 3-5 insan ya da yol klubü ona göre yaparsın planını.

acaba farkında mıdır amerikalı melekler kendileri ile türk meleklerin arasındaki derin uçurumun bilinmez ama olması gereken birşey varsa o da hells angels'ın türkiye'ye sadece yelekleri ve kısmi motorcu kültürünün yol klubu kültürüne dönüşerek gelmesidir.

öncelikle yukarıdaki alıntıyı birkez okuyun ve bir kez daha düşünün sizce de bizde amerika'daki gibi çeteler oluşacak ve aralarında zıtlaşma olacak mı karar verin.

ardından helslangels liderinin yazdığı kitaba en azındna şöyle bir gözatıp şiddet ve wasp faşizmi konusunda da fikirlerinizi bir kez daha gözden geçirin.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hürriyet avrupa dövüşün nasıl yazıldığını bilmiyor birde makale çıkartıyorlar , türkçemizi koruyalım ..
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    yok
    Arkadaş sevgilisi bir başka adamla diye, birlikte olduğu adamı öldürüyor. Muhtemelen diğer çeteden olmasada buracaktı. Herkes haberi okumadan yorum yapmış. Tipe göre yorum yapan arkadaşlara gelince: Dünyanın en çirkin adamlarından bir tanesi olduğumu kabul edecek kadar tevazu sahibi bir adam olabilirim ama bu yorumları insanların tiplerine bakarak yapmanızı kabul edemem Olayın çok daha aptalca versiyonları her gün anahaber bültenlerimizde var. Cinayetleri işleyenlerin bir çoğunun yüzüne baksanız nur yapıyor.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afedersiniz siz nerde yaşıyorsunuz, Ay' da mı. Ne demek cehennem meleklerinin şiddetle ilgisi yoktur. Biraz tarihini okuyun da kuruluş amaçları hakkında fikriniz olsun. Türkiye' deki karşılıklarından söz ediyorsanız da, onlar için söyleyebileceğim hiç birşey yok. Ha biraz bahsetmek gerekirse, çetenin Amerika' daki yöneticileri onlara yasadışı bir görev verse, bir daha bırakın onların yamalarını giymeyi motosiklete bineceklerini zannetmiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:09 ----------

Bi de hell angels türkçe karşılığı zebani değil, cehennem meleğidir diyenler:
    Karakol' un ingilizce karşılığı da black arm' dır dimi.
    hey allam ya.

Keşke ay'da yaşayabilsem...işkembeden dolma söz ve yargılamaları okumaktan bıktım artık...
    Tarih mi dedin?
    1948 yılında İngiliz hava kuvvetlerinde sadece gece bombardımanlarına katılan ve savaş sonrasında Hells Angels motosiklet klubünü kuran pilotlardır.
    Hells Angels'ın HALA geçerli olan ana felsefesi:
    - Asla çocuk,kadın ve hayvanlara el uzatma.
    - Asla ırkıçılık yapma.
    - Asla uyuşturucu tüketiminde bukunma ve ticaretini de yapma.....
    Bu liste böyle uzayarak gitmekte.

Amerikada bulunan Hells Angels tam almıyla kuruluş amacının dışına çıkmış,kontrolünü kaybetmiş bir kol...Amerikanın Kuzeyi ile Kanda güneyinde bulunan bazı yerleşim bölgeleri adeta onların ekinde ve Polis dahi bir yaptırıma sahip değil.
    Kadın ticareti,ve uyuşturucu dan her yil 400 milyar dolarlık rant sağladıkları kayıt edilmiş (aralarında 7 yıl bulunan bir ajanın tespitlerine dayanarak sağlanan bilgilerdir)

Ancak ben ALMANYA da bulunan Hells Angels'dan söz ettim.Hells Angels ve Bandidos un kendilerinden başka kimseye zarar vermediklerini savunuyorum.
    Avrupanın her kanun ve kuralını yeri geldimi ne yere ne de göğe sığdıramayanlara soruyorum, Hangi grup ya da çete olursa olsun avrupanın neresinde uyuşturucu ticareti,gasp ve soygun yapıyormuş? Yapabilir mi?

Sıradan çıkan ve münferit olaylara karışanları bir kaç bin kişiye mal edemezsin!!

önce kapının önünde (yani Türkiyede) üç kuruş için gasp edilen hatta öldürülen isan sayılarına bir bak bunlar Hells Angels ve Bandidos'ların yaptığından on gömle daha öte....

Tekrar yazıyorum; münferit olayları genellemekten vaz geç/in artık.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bu adamlarin motorculukla alakasi olmadigini tum Amerika zaten bilir. Bildiginiz cete bunlar.

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke ay'da yaşayabilsem...işkembeden dolma söz ve yargılamaları okumaktan bıktım artık...
    Tarih mi dedin?
    1948 yılında İngiliz hava kuvvetlerinde sadece gece bombardımanlarına katılan ve savaş sonrasında Hells Angels motosiklet klubünü kuran pilotlardır.
    Hells Angels'ın HALA geçerli olan ana felsefesi:
    - Asla çocuk,kadın ve hayvanlara el uzatma.
    - Asla ırkıçılık yapma.
    - Asla uyuşturucu tüketiminde bukunma ve ticaretini de yapma.....
    Bu liste böyle uzayarak gitmekte.

Amerikada bulunan Hells Angels tam almıyla kuruluş amacının dışına çıkmış,kontrolünü kaybetmiş bir kol...Amerikanın Kuzeyi ile Kanda güneyinde bulunan bazı yerleşim bölgeleri adeta onların ekinde ve Polis dahi bir yaptırıma sahip değil.
    Kadın ticareti,ve uyuşturucu dan her yil 400 milyar dolarlık rant sağladıkları kayıt edilmiş (aralarında 7 yıl bulunan bir ajanın tespitlerine dayanarak sağlanan bilgilerdir)

Ancak ben ALMANYA da bulunan Hells Angels'dan söz ettim.Hells Angels ve Bandidos un kendilerinden başka kimseye zarar vermediklerini savunuyorum.
    Avrupanın her kanun ve kuralını yeri geldimi ne yere ne de göğe sığdıramayanlara soruyorum, Hangi grup ya da çete olursa olsun avrupanın neresinde uyuşturucu ticareti,gasp ve soygun yapıyormuş? Yapabilir mi?

Sıradan çıkan ve münferit olaylara karışanları bir kaç bin kişiye mal edemezsin!!

önce kapının önünde (yani Türkiyede) üç kuruş için gasp edilen hatta öldürülen isan sayılarına bir bak bunlar Hells Angels ve Bandidos'ların yaptığından on gömle daha öte....

Tekrar yazıyorum; münferit olayları genellemekten vaz geç/in artık.
    Keşke bu kadar uzun yazacağınıza ben Almanya' dan bahsetmiştim deseydiniz.

Ve keşke saygısızlık yapmasaydınız. İşkembeden salladığımı söylediğiniz düşüncelerimi Türkiye' deki hell angels üyelerini gören, bilen herkese sorun bakalım benim söylediklerimin dışında herhangi birşey duyacak mısınız. O sebeple farklı ülkelerden bahsettiğimizi gözönünde bulundurarak yazdıklarımı tekrar değerlendirin.

Bu arada cidden Ay' da yaşıyorsunuz çünkü; hell angelsın aslında ne kadar tehlikeli bir gangter çetesi olduğunu bir kenara bırakıp ütopik kuruluş amacını esas almanız, bununla da yetinmeyip Almanya' daki üyelerinin profilini sanki asıl hell angels profiliymiş gibi görmeniz veya göstermeniz bunu düşündürüyor.

Forumda hell angels ve bandidos hakkında çok geniş bir konu vardı ama linki çalışmıyor, konu bulunamadı diyor. Keşke okuyabilseydiniz.

Neyse size iyi günler dilerim.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Hells Angels ırkçı mı değil?Aryan Brotherhood diye bir aratın bakalım kimlerle kankalarmış?Ayrıca kaç tane zenci angel gördünüz?
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Ben bi charlie's angels ı tanıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Angels mencıls.... Artık çopur binenlerden ve çopur modelinden böğğ geldi...

Ne amaçları belli ne bişey... Birde bunları görünce iyice soğudum....

Motor dediğin NAKED.... 3 ü 5 i bilmem...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Formu baştan sona kadar okudum ve gazate yazısından başlayıp Hell's Angels üzerinde dönen bi forum olmuş gibi. "Bildiğini paylaş, bilmediğini sor araştır öğren" diyenlerdenim ve bildiğimi ilgilenenlerle paylaşmak istedim.

İlk dikkatimi çeken anlam kargaşası oldu. Bi kaç gün önce duruma göre "fuck" kelimesinin kullanıldığı duruma göre 35 ayrı anlama geldiğini öğrendim. Bu oluşumun kurucusu olarak bilinen Ralph Barger kendini cehennem meleği olarak tanıtıyor. Zebaniler ve benzeri anlamlarda (ürkütücü olmak adına) kurulmuş oluşumlar var (günümüzde ülkemizde olmasada). Bu ve benzeri guruplardan oluşum diyerek bahsediyorum, çeteydi, sürüş gurubuydu, kulüptü ayrımı karmaşasına katılmak istemiyorum. Herkez kendi kararını verir.

Hell's Angells isminin çıkışı
    "1.dünya şavaşında askeri bir bölüğün kendilerine Hell's Angells demesine kadar uzanıyor. 20li yıllarda Detroit'te bir motosiklet kulübü, Amerikan Motosikletçiler Birliği ile yakın ilişkiler kurup kendilerine Hell's Angells demişler. Daha sonra Çin'e gönderilen bir gurup paralı şavaş pilotu kendilerine Hell's Angells demişler. 2. Dünya savaşında İngiltereye konuşlandırılmış bir Amerikan hava indirme birliği 358. Bombardıman Bölüğü, başka bir Donanama Torpido Bölüğü ve kore savaşında 188. Hava İndirme Birliği gibi Hell's Angells isminde birkaç gurup daha varmış."

"Ralph Barger ve arkadaşı Don Reeves bi kulüp kurmak isterken, sonradan ortadan kalkmış bi motosiklet kulübüne ait olduğunu öğrendikleri Don Reeves'in sırt armasından etkilenerek 1957 yılında Hell's Angells armalarını yaptırarak kulüplerini kurmuşlar.Daha sonrada bi sürüşde tanıştığı bi motorcununda şaşkınlık içinde Hell's Angells arması taşıdığını görür ve ilk Hell's Angells'ın başka bi motosiklet kulübünün aykırı bi kolu olalarak 1948 yılında ortaya çıktığını öğrenir "

Ralph Barger ve arkadaşları "ceplerinde birbirinene sürtecek 5 cent olmadığı" zamanlarda, ekonomik ulaşım ve hepimizin sevdiği duyguları yaşayabilmek için (bizdeki gibi) emniyetten çıkma 100,000 kmyi aşmış motorları hurda parasına alıp 2 yada 3 motordan 1 motor yaparak motora binebilen adamlarmış. Chopper bobber kavramlarını, yokluktan farkında olmadan yarattıklarını söylüyorlar. Bizler gibi, içinde tencere kaynayan, dört duvar bi çatı altında bi evde yaşama imkanları olmadığından birbirlerine kenetlenmişler. O yıllarda ihtiyaçlarını karşılamak için yoklukta çözümler yaratan adamlar (legal, illegal). Yeni botlara ihtiyaç"ları" olduğunu bilen bi üyenin bi mağazadan bi kaç bot çalması gibi, hepsinin sağ tek olduğunu fark etmeden. Ralph Barger'ın kemere ihtiyaçı olduğunu bilen bi arkadaşının babasına ait olan savaş hatırası, tokasında gamalı haç (nazi sembolü) olan kemeri vermesiyle "fitil ateşlendi". Simgeleşerek yayılmasıyla üzerlerine yapışan ırkçılık iddaları uzun yıllar sorunlar yaratmış. Başlarda 18 21 yaş aralığında olan gençlerin zamanla sayıları gibi ihtiyaçlarıda artmış. Çokluğun olduğu yerde herşeyin olabileceği gerçeğiyle, zamanla silah, uyuşturucu gibi bu dünyanın mahsulleriyle harman olmuşlar. Envai çeşit sabıkaları (darp, gasp, yaralama, hırsızlık, silah uyuşturucu satışı ...vs. vs. ) ve üye sayısı arttıkca, adları suçla özdeşleşmiş. Hatta taşıma yöntemlerinin ismini alan uyuşturucular olduğu bilinir. Başlarda küfredenin ceza olarak kavanoza para attığı bi ortam, zamanla bi arkadaşının kefaletini ödeyebilmek için evini ipotek edebilen dostların ortamı haline gelmiş. Temel kural "kulüp içindeki kardeşini asla satma". " Kardeşini ve armanı herdaim kolla". Bu "bıçaklanmana, vurulmana, evinin yakılması motorunu yada hatununun araklanmasına malolsada" Bu şartlarda yetişen, yaşayan birinden nekadar nazik narin kanunlara uyan vatandaşlar olması beklenebilir.?

Sonuç olarak Hell's Angells Ralph Barger'ın 2000 2003 yıllarındaki bi röportajında dediğine göre "Zamanla çok şey değişti. Dünyanın dört bi yanında şubelerimiz var. Artık Hell's Angells herşeyi pahasına kulüp kardeşini kollayan adamlardan çok, çoğunluğu fiyakalı motorların üstünde mağazadan alınmış gıcır montlarında Hell's Angells armasıyla caka satan züppeler topluluğu halini aldı"

İlgilenenler içi mümkün olduğunca uzatmadan yazmaya çalıştım. Adamlar yapmış yaşamış ...

Herkez hayallerini yaşasın dilerim...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Ne bekliyorsunuz ki choppercilardan..Oldum olasi kanim isinmadi su choppercilara
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

türkiyede bunlara özenme çabaları var nefret ediyorum bu özenti türklere . ama orjinallerine bişiy diyemem saf katıksız serseri hepsi

Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anaaaam siz bide timurun tipine bakın'da korkmayın
    Yazık adama yaw acıdım valla evrim geçirmiş bu

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne bekliyorsunuz ki choppercilardan..Oldum olasi kanim isinmadi su choppercilara
    haydaaaaa....... şimdi bu ne demek ?.....

sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bütün bunlardan sonra Türkiyede bunların uzantıları yokmu? bir takım gruplar degişik adlarda olsa bile Türkiyede bunları temsil etmiyormu?Emin olun cok yakında buradada bunların benzeri olaları yaşayacagız.Tarihlerini yazacagınıza bu guruplar kim burada onu yazın.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaaaaa....... şimdi bu ne demek ?.....
    hocam kisisel alma.Konusurum ben oyle arada
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler