Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ulasilmaz yerler nasil yikanir

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar bu yaz memleketime gidince eski motorum fzr i bi guzel temizlyip onarip brakmak istiyorum.yeni ruzgarlik falan alicam.ancak once koselerde falan biriken kirler vardirya ulasilmaz olanlar yag toz falan.onlari nasil temizleyebilirm.arabalari yikamakta kullanilan sicak su atan makinalarla bi guzel yikasam motora bi zarari olurmu acaba.baska turlu nasil temizlerim bilmiyorum.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Konu ile alakali degil ama maasallah kactane motorun var böyle üstadim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakali degil ama maasallah kactane motorun var böyle üstadim
    e ilk motorum aprilia af1 idi sonra fzr 1000 aldim simdide r6 onlara duygusal olarak baglaniyorummu nedir bilmem satamiyorum...
    RIDE or DIE

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e ilk motorum aprilia af1 idi sonra fzr 1000 aldim simdide r6 onlara duygusal olarak baglaniyorummu nedir bilmem satamiyorum...
    Allah kaza bela göstermesin çok güzel motorlar
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Sıcak basınçlı suyu elektrik-elektronik aksamına uzak tutmak şartıyla kullanabilirisin.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    tazyikli sıcak suyla yagları cozebılırsınız ben cın malı olan motorda bıle uyguluyorum sorun cıkarmaz rahatlıkla yıkayabılırsın

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak basınçlı suyu elektrik-elektronik aksamına uzak tutmak şartıyla kullanabilirisin.
    hocam elektronik aksamlari rele falan posetle sarip yikamayi dusunuyorum.akuyu indircem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:32 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela göstermesin çok güzel motorlar
    tesekkur ederim dostum ucuylede bikac efak tefek kazalarim oldu.Allah daha buyuklerinden korusun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tazyikli sıcak suyla yagları cozebılırsınız ben cın malı olan motorda bıle uyguluyorum sorun cıkarmaz rahatlıkla yıkayabılırsın
    bende bi problem cikicagini sanmiyorum ancak yinede pek emin degildim.
    RIDE or DIE

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıda link verdiğim ürünü şiddetle tavsiye ederim, motorun metal aksamlarının rengi dahi ilk günkü gibi oluyor :

http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7027127

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Sinek ve haşerat ilaçlamakta kullanılan filit diye isimlendirilen pompalar vardır bilirmisin. Yani, kimyasal temizleyiciyi hazneye doldurup tüm motoru bu pompa vasıtası ile iyice yıka ve beklet. 8en iyi temizleyici yağ çözücü Benzen Kökenli ACC 9 dur, ah bir bulsan, yılların taşlaşmış yağ kalıntıları bile dakikalar içinde gider. Ardından temzi su ile yıka, olmadı aynı işi bir daha tekrarla ve motoru yıkayıp durula ve parlatarak bez ile kurula
    Poturdak

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kullandıgınız motor elektronık aksamı özenle izole edılmıs olarak uretılıor. arıza yapacak olsa yagmurda yeterınce zaten suya maruz kalıyor.ki ben 2 motorumuda yagmurda camurda kullanıyorum ayda 1 kez illaki tazyıklı suyla yıkarım şimdıye kadar en ufak bi elektrık sorunuyla karsılasmadım.ama sız yınede içinizin rahat olması ıcın ek bir izole yapabılırsınız

kullandıgınız motor elektronık aksamı özenle izole edılmıs olarak uretılıor. arıza yapacak olsa yagmurda yeterınce zaten suya maruz kalıyor.ki ben 2 motorumuda yagmurda camurda kullanıyorum ayda 1 kez illaki tazyıklı suyla yıkarım şimdıye kadar en ufak bi elektrık sorunuyla karsılasmadım.ama sız yınede içinizin rahat olması ıcın ek bir izole yapabılırsınız
    Arkadaş Gv 250'sini daha önce de bir müddet çalıştığım oto yıkamada basınçlı soğuk suyla yıkatmıştı ,beyin fos.

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Sinek ve haşerat ilaçlamakta kullanılan filit diye isimlendirilen pompalar vardır bilirmisin. Yani, kimyasal temizleyiciyi hazneye doldurup tüm motoru bu pompa vasıtası ile iyice yıka ve beklet. 8en iyi temizleyici yağ çözücü Benzen Kökenli ACC 9 dur, ah bir bulsan, yılların taşlaşmış yağ kalıntıları bile dakikalar içinde gider. Ardından temzi su ile yıka, olmadı aynı işi bir daha tekrarla ve motoru yıkayıp durula ve parlatarak bez ile kurula
    dostum bunu deicem.bu temizleyici maddeleri bulabilirmiyim bilmem ama benzerlerini mutlaka bulurum,tesekkurler,
    RIDE or DIE

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Gv 250'sini daha önce de bir müddet çalıştığım oto yıkamada basınçlı soğuk suyla yıkatmıştı ,beyin fos.
    hocam o motorun beyni fostur cocuklugumdan beri motor yıkarım daha hiç bır motorun kulagına su kacırmadımtabancayı kablolara ısrarla tutup basıncla tahrık ederse kabloyu su keser motor yıkamanın uslubu vardır herkes motor yıkayamaz sızde bunu bılıyorsunuzdur

hocam o motorun beyni fostur cocuklugumdan beri motor yıkarım daha hiç bır motorun kulagına su kacırmadımtabancayı kablolara ısrarla tutup basıncla tahrık ederse kabloyu su keser motor yıkamanın uslubu vardır herkes motor yıkayamaz sızde bunu bılıyorsunuzdur
    Aynen öyle doğrudur yıkamacı hatası çalıştığım patronum İstanbul'lu bir beyefendiydi Basınçlı su tutup bozan da usta olması gerekir en az 15 yıllık oto yıkamacı hala başkasının yanında oto yıkıyor. Bizim arabanın motorunu basınçlı sıcak suyla yıkayıp bobinlerden birini gümletmişti,şuraya basma dedik ama dinlemedi, sabıkalı bu yıkamacı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler