Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet Köprü Geçiş Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT125 X + Bayerische
    Arkadaşlar bu konu başlığı var mıydı aradım bulamadım..

Otomobilimle kaçak geçişden dolayı karayolları müşteri hizmet hattından telefon ile görüşüyordum..

Kendi otomobilimde kullandığım KGS ile motorsikletimle de geçiş yaptığımı söylediğimde bana böyle yapmamam gerektiğini ve motorsikletlerin 6. sınıf araç statüsünde olduğunu söyledi..

Oysa KGM'nin web sitesinde böyle bir sınıf yer almıyor..

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ecisUcret.aspx

telefonla tekrar arayıp sorduğumda böyle bir sınıfın var olduğunu ve
    motosikletin 6. sınıfa tabi araç olarak geçiş ücreti 2,75 TL
    ile ücretlendirildiğini söyledi..

henüz doğruluğunu kontrol etmedim..
    Karayollarındaki konuştuğum kişiye internet sitenizde böyle bir bilginin olmadığını ifade ettiğimde onların da durumun farkında olmadıklarını ve bu bilginin düzeltilmesi yönünde girişimde bulunacaklarını söylediler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı deniztumer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Otomobilimle kaçak geçişden dolayı karayolları müşteri hizmet hattından telefon ile görüşüyordum..

Kendi otomobilimde kullandığım KGS ile motorsikletimle de geçiş yaptığımı söylediğimde bana böyle yapmamam gerektiğini ve motorsikletlerin 6. sınıf araç statüsünde olduğunu söyledi..

Karayollarındaki konuştuğum kişiye internet sitenizde böyle bir bilginin olmadığını ifade ettiğimde onların da durumun farkında olmadıklarını ve bu bilginin düzeltilmesi yönünde girişimde bulunacaklarını söylediler..
    Ewt dogru bilgilendirilmissin bende 2 tane kgs war suan 1 tanesi 1.sinif araba icin digeri 6.sinif motorsiklet icin..

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Şu an ik adet KGS kartım var. Biri ziraat bankasının diğeri Karayollarının. İkisinin üstünde de 6. sınıf araç yazıyor.

Yalnız 1 yıldır bu kartları kullanmadım. Kimileri bu sınıfın iptal olduğunu yazıyor.

Otomobil sınıfı KGS kartlarını motosiklet için kullanırken bir sorun yok aslında.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Ben 6 sınıf KGS kullanıyorum ama geciş ücretinin 3 tl olduğunu biliyorum dur kafam karıştı akşam dönüşte kaç para cektiğini bir bakım
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an ik adet KGS kartım var. Biri ziraat bankasının diğeri Karayollarının. İkisinin üstünde de 6. sınıf araç yazıyor.

Yalnız 1 yıldır bu kartları kullanmadım. Kimileri bu sınıfın iptal olduğunu yazıyor.

Otomobil sınıfı KGS kartlarını motosiklet için kullanırken bir sorun yok aslında.
    1 hafta önce aldım,Ziraat Bankası 6.sınıf yazıyor.
    Kolpa Adamları

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    6.sınıf ve 3 tl

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    motorla belki yılda bir-iki kere köprüden geçeceğim. fazla para ödemeye razı olsam ve arabamın kgs'sini kullansam olmaz mı? yoksa bunu kaçak geçiş olarak falan algılayıp üstüne ceza mı isterler?

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Deniz abi nerelerdesin sen?? Özledik ?
    GKN MOTORS

Hiç mantıklı değil. Araba için alınan KGS kartıyla daha fazla ödeme yapılıyor. Eğer kişi bunu motosikleti içinde kullanıyorsa birşey farketmemesi gerekir. Neticede devlet için ortada bir kayıp yok. Tersi olsa motosiklet kartıyla geçiş yapılsa tamam o zamanlar haklı diyecemde..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    6.sınıf kgs mi iki senedir kullanıyorum ve ogs ye teşfik için yüzde yirmi indirimi kaldırdılar sanki istesek ogs vereceklermiş gibi,madem bu o kadar etkili bişey degil nakit ödüyomuş gibi kuyruklar oluyo gişelerde neden sattınz bu kadar kartı,ogs mecbur deseydin aracı olan alsın kardeşim,bi günde kendimi keriz gibi hismetmiyim yaa...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Ben shell smart kartım ile geçiyorum köprüden Acaba bu kartlarda sınıf değişikliği vs. oluyor mu ?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim 6.sınıf, normal geçiş ücreti 3 tl, arada bir 3,75 çekiyolar, paramı istiyorum geri de vermiyorlar. eğer ahiret varsa orda 1 kuruşumun bile hesabını sorucam, sinirlerin zıpladı yine
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce aldım,Ziraat Bankası 6.sınıf yazıyor.
    Arkadaşlar KGS kullanmayı düşünüyorsanız o halde Kartınızı Otoban ve Köprü gişelerinden alın!!
    Ziraat bankasından aldığınız kartları ancak Ziraat Bankasında yükletebiliyorsunuz ve bu bir sinir harbi olabiliyor çünkü sıra beklemek zorundasınız
    Gişelerde Ziraat Bank kartını yüklemiyorlar haberiniz olsun...
    Ben geçenlerde Otobanda yeni bir Kart aldım sadece Motosiklet için 6'ncı sınıf...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GKN ye bende bu konuda katılıyorum deniz abi....Özlettin kendini...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250

boyle bır sınıf var ama bedeli 3 tl geçiş ücreti
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar KGS kullanmayı düşünüyorsanız o halde Kartınızı Otoban ve Köprü gişelerinden alın!!
    Ziraat bankasından aldığınız kartları ancak Ziraat Bankasında yükletebiliyorsunuz ve bu bir sinir harbi olabiliyor çünkü sıra beklemek zorundasınız
    Gişelerde Ziraat Bank kartını yüklemiyorlar haberiniz olsun...
    Ben geçenlerde Otobanda yeni bir Kart aldım sadece Motosiklet için 6'ncı sınıf...
    arabanız için alıcaksanız shell tavsiye ederim her benzincisinde doldurulabiliyor nerdeyse

motosiklet için bişe diyemiyeceğim ama internet bankacılığı kullandığınız bir bankadan almak çok daha basit bir işlem bence
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen valla geçen konuşmuştuk dimi len
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabanız için alıcaksanız shell tavsiye ederim her benzincisinde doldurulabiliyor nerdeyse

motosiklet için bişe diyemiyeceğim ama internet bankacılığı kullandığınız bir bankadan almak çok daha basit bir işlem bence
    ben o şekilde kullanıyorum kgs kartımı, ama bi saçmalığı var, kartta yüklü miktar 20tlnin altına düştüğü an 20tl daha yükleniyor. yani 20tlniz sürekli bankada rehin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Yamaha XT125 X + Bayerische
    Şimdi..

Öncelikle 1. sınıf KGS kartıyla geçiş yapılabiliyor.. bugüne kadar ben hep böyle geçtim bir sorun olmadı.. 1 TL fark ediyor sanırım..

İş Bankası Aktif kartım var.. İş Bankasını aradım bunu 1. sınıftan 6. sınıfa getirebilir misiniz diye .. hayır yapamıyoruz bizim kartımız standart olarak 1. sınıfa tanımlı dediler..

Aynı zamanda Bankasya'nın DIT kartı var bunu kullanıyorum genellikle.. o da 1. sınıfa tanımlı ama eğer isterseniz 6. sınıfa tanımlı ek kart da verebiliyorlar..
    Bu bankanın yıllık kart ücreti de olmadığından stressiz kullanabiliyorum..

Aktifkart veya DIT kart banka kartının avantajı var.. ona kontür yüklemek ya da bir miktar parayı bloke etmek gibi bir sorunu yok..
    Köprüden geçiyorsunuz daha sonra ekstrenizde ne kadar harcama yaptıysanız onu ödüyorsunuz.. normal bir kredi kartı kullanımı gibi..

Yalnız DIT kartta arada sırada normal alışverişlerinizde çekim yaparak kullanmanız gerekiyor.. çünkü 150TL civarında temassız kullanım yapma sınırı var.. arada bir çekim yapınca tekrar 150 TL ye temassız geçişe izin veriyor..
    Eğer ara sıra bunu yapmazda 150 TL limiti doldurursanız KGS geçişinde ödeme yapamadan kalabilirsiniz.. bunun dışında bir riski yok..

Bu arada GKN, hanedan12, OGLUMVE BEN 'e selamlar.. ben de milleti özledim.. aaazzz kaldı geliyorum.. ufak bir motorsiklet değişikliği ile uğraşıyorum..
    muhtemelen önümüzdeki hafta sahalara dönüyorum..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Şimdi..

Öncelikle 1. sınıf KGS kartıyla geçiş yapılabiliyor.. bugüne kadar ben hep böyle geçtim bir sorun olmadı.. 1 TL fark ediyor sanırım..

İş Bankası Aktif kartım var.. İş Bankasını aradım bunu 1. sınıftan 6. sınıfa getirebilir misiniz diye .. hayır yapamıyoruz bizim kartımız standart olarak 1. sınıfa tanımlı dediler..

Aynı zamanda Bankasya'nın DIT kartı var bunu kullanıyorum genellikle.. o da 1. sınıfa tanımlı ama eğer isterseniz 6. sınıfa tanımlı ek kart da verebiliyorlar..
    Bu bankanın yıllık kart ücreti de olmadığından stressiz kullanabiliyorum..

Aktifkart veya DIT kart banka kartının avantajı var.. ona kontür yüklemek ya da bir miktar parayı bloke etmek gibi bir sorunu yok..
    Köprüden geçiyorsunuz daha sonra ekstrenizde ne kadar harcama yaptıysanız onu ödüyorsunuz.. normal bir kredi kartı kullanımı gibi..

Yalnız DIT kartta arada sırada normal alışverişlerinizde çekim yaparak kullanmanız gerekiyor.. çünkü 150TL civarında temassız kullanım yapma sınırı var.. arada bir çekim yapınca tekrar 150 TL ye temassız geçişe izin veriyor..
    Eğer ara sıra bunu yapmazda 150 TL limiti doldurursanız KGS geçişinde ödeme yapamadan kalabilirsiniz.. bunun dışında bir riski yok..

Bu arada GKN, hanedan12, OGLUMVE BEN 'e selamlar.. ben de milleti özledim.. aaazzz kaldı geliyorum.. ufak bir motorsiklet değişikliği ile uğraşıyorum..
    muhtemelen önümüzdeki hafta sahalara dönüyorum..
    ilk fırsatta görüşelim abimm
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler