Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Rüzgarda Köprüden Nasıl Geçilir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    My Kawa..
    Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri bildiğiniz üzere rüzgarlı havalarda oldukça esen ve tehlike arzeden yerlerdir. Nispeten Boğaziçi köprüsü daha fazla rüzgarlı oluyor. Bu köprülerden geçerken diyelim ki siper olarak kullanabileceğiniz bir araç yok motosiklet ile buradan geçerken rüzgardan motor şerit değiştirmeye başlıyor motoru rüzgara karşı yatırıp geçiyoruz fakat bazen bu bile yeterli olmayabiliyor. Şimdi benim merak ettiğim köprüden geçerken hızımız ne olmalı? yavaş gittiğimizde oldukça savuruyor. Tahminim normalin üstünde bir hızdada yiyeceğimiz ani bir rüzgar bizim için oldukça tehlikeli olabileceği yönünde. Bu konuda deneyimleri olan arkadaşlar konu hakkında bilgi verebilirlerse diğer arkadaşlarda bundan faydalanabilirler.
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    yanına buyuk bır araç alıp siper edersin geçersin...
    yada şerif gibi korkuyorum der 220 ile geçersin...
    gkn gibi tekerde geçersin...
    temel gibi arkana yusufu alır geçersin...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temelin arkasında yusuf .sağında gürkan solunda ben vardım ... köprüyü geçince kayboldu
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten hertürlü geçiyorum bilirsin gözüm kara tırsmam yani..

yanına alabileceğin araç olmadığında ve hava oldukça rüzgarlı olduğunda.. ortalama hız ne olmalı o havalarda yüksek hız ne kadar tehlike teşkil ediyor ne kadar sarsıyor motoru bunu sordum badi..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Sen en iyisimi benim yanımda geç.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Benim gibi ağır motora sahip(250kg) ve belli bir ağırlıkta(95kg) olursan 120, 130, 140 rüzgarı yara yara geçersin genel olarak ağırlık ve motosikletin aero-dinamiğinle alakalı birşey diye düşünüyorum.

Bu dediğim kombinasyon dışında 70-80'i geçmemek daha mantıklı, eski motorumda şerit değiştiriyordum resmen, köprü giriş ve çıkışındaki ayakların geçişide çok tehlikeli bir anda rüzgar sıkıştırıyor.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    çok pis köprü geçme sitillerim vardır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten hertürlü geçiyorum bilirsin gözüm kara tırsmam yani..

yanına alabileceğin araç olmadığında ve hava oldukça rüzgarlı olduğunda.. ortalama hız ne olmalı o havalarda yüksek hız ne kadar tehlike teşkil ediyor ne kadar sarsıyor motoru bunu sordum badi..
    kadir büyük konuşma zamanında ne motorcular gördük köprüden geri dönen

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    hava akımından kolonlar arası dengesiz basınçtan dolayı kontrollü bir süratle geçmeni öneririm...
    toplam ağırlığının hızlandıkça azalacağı varsayımını göze alırsak sen iyisi sirkeci haerimi kullan...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:21 ----------

Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

boludan döneni de gördük kanka...
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi ağır motora sahip(250kg) ve belli bir ağırlıkta(95kg) olursan 120, 130, 140 rüzgarı yara yara geçersin genel olarak ağırlık ve motosikletin aero-dinamiğinle alakalı birşey diye düşünüyorum.

Bu dediğim kombinasyon dışında 70-80'i geçmemek daha mantıklı, eski motorumda şerit değiştiriyordum resmen, köprü giriş ve çıkışındaki ayakların geçişide çok tehlikeli bir anda rüzgar sıkıştırıyor.
    evet katılıyorum sana, o ayaklarda bir anda rüzgar kesilip sonra tekrar vurunca insan afallıyor.. ama tecrübe ben oralardaki aksiyondan zevk alıyorum

büyük konuşmuyorum da o zaman şöyle söyliyim kolay kolay "geçmem" demem.. anca kar yada bildiğin fırtına olacak..

Motosikleti
    iki teker
    olun 0 derecede 500 km yol daha ne olsun varmı içinizde delikanlı bu konuda kendimi tek geçerim

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    rüzgarın şiddetine göre viraja yatarmışçasına motoru yatırıp dikkatlice geçeceksin
    Drift Religion

Motosikleti
    iki teker
    kadir kar fırtına ben her zaman geçerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:26 ----------

Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgarın şiddetine göre viraja yatarmışçasına motoru yatırıp dikkatlice geçeceksin
    puhahahaha cup denize

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor yatıkken sağdan bir anda orta şeride geçtiğimi biliyorum.. bi o zaman tırsmıştım biraz çünkü orta şeritten araba yardırmış geliyodu..

kadir kar fırtına ben her zaman geçerim
    sen sağlıklı değilsin abi.

Motosikleti
    olun 0 derecede 500 km yol daha ne olsun varmı içinizde delikanlı bu konuda kendimi tek geçerim
    sen konuş konuş alıcam yakında senin aklını...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    sirkeci harem ile geçilir

Motosikleti
    iki teker
    marv, viraj çalışmaya köprüye çıkıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sirkeci harem ile geçilir
    seferler iptal mutlaka karşıya geçmen lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    marv, viraj çalışmaya köprüye çıkıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

seferler iptal mutlaka karşıya geçmen lazım
    valla scooterla o kadar rüzgarda geçicek kadar aklımı yemedim çok fazla çekiyor o rüzgarda scooter. he ss ile geçermisin bilmem ne kadar önemli iş olduğuna bakar

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ya bide eşeklemi ne geçiliyordu hatta geçerken dayı falan diyosun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla scooterla o kadar rüzgarda geçicek kadar aklımı yemedim çok fazla çekiyor o rüzgarda scooter. he ss ile geçermisin bilmem ne kadar önemli iş olduğuna bakar
    çekiyosa çektirmicen şaka maka harbi diyorum bi gün boğaziçinden geçerken ortasına geldim ama acayip rüzgar var sağa yatık gidiyorum, bir rüzgar vurdu yatık vaziyette kendimi orta şeritte buldum.. scooter harbiden sakat bi alet.. bide SS tehlikeli derler scooter daha tehlikeli

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Ek şeritten tekerde
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler