Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Racing motorcu gençlere

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Rebel
    Ben rebel kullanıcısı bir anneyim.A2 ehliyetli 17 yaşındaki oğlumun cbr125 i var şimdi cbr600 istiyor bende onların ölüm makinası olduğunu düşündüğümden almak istemiyorum. Bana ilk önce oğlumu caydıracak akıllar vermenizi, olmadı almam durumunda vicdanımı rahatlatacak akıllar vermenizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

abla istersen sana bir kaç kaza videosu atayım oğluna izlet . alırsa namerdim

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    ) Hep tersi sorulurdu... İşiniz zor...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rebel kullanıcısı bir anneyim.A2 ehliyetli 17 yaşındaki oğlumun cbr125 i var şimdi cbr600 istiyor bende onların ölüm makinası olduğunu düşündüğümden almak istemiyorum. Bana ilk önce oğlumu caydıracak akıllar vermenizi, olmadı almam durumunda vicdanımı rahatlatacak akıllar vermenizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba,

Nacizane fikrim, eğer ekonominiz müsaitse, yarış lisansını çıkartıp(200tl), sadece yarışlarda kullanabileceği gibi bir 600RR hazırlatın, belki ilerde başarılı bir yarışçı bile olabilir, hemde yarıştıktan sonra caddede daha sakin bir sürücü olacaktır.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    bence almayın ..en azından 250 lik bişeyler alın . çünkü 17 yasında diyosunuz ..yanından bi spor araba gazladı mı gaza gelmicek adam var mı ? helede altında o motor 17 yasındada bi sürücü ..!! alın demek istiyorum ama diyemiyorum ..bakalım baska ne yorumlar gelecek.. ama 17 yasındaki birinin kanı deli akar ve altındaki makinada fazlasıyla akar !!
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    açıkcası 17 yaşında birinin 600cc kullanmasına karşıyım. 250 cc ye geçsin ?

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abla sen oğluna bu kızılcık sopasını göster O yaşta birisi için 600 lük makina çok fazla hele arkadaş ortamı da genişse vay haline derim.gaza çabuk gelme olayı tek teker denemeleri falan filan derken...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ben 21 yaşındayım sizin gibi annem olsa valla 150 cc ye razı gelirim annem istemyio motor sürmemi ama napalı benım derdım ulaşım ve gezisizin çoçuğunuz da o yaşta o motora binerse allah korusun gaza gelme ihtimali %1000 ben bile cbf 15 ile gaz açtıkca acasım geliyo diyorumki altımda 600 1000 cc olsa ne kadar kendime hakim olsam açarım o gazıbenim tavsiyem yaşından ve tecrübesinden dolayı o yaşta o motoru kullanmasın he antrenman için pistlerde sürsün ama trafikte o motor ona beladan başka birşey açmaz kanaatindeyim en fazla 250 cc bi makina yeter bence bu bile fazla ama gönlü olsun dersenizben anneme öle bi motor alıcam desem o anda kalpten gider heralde

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    değişik bir konu olmuş tek kelimeyle alınmamalı niyeti belli zaten yüksek cc yüksek hız hele ki trafik de aman aman
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    bencede 600 cc çok..arkadaşa katılıyorum piste çıkacaksa sadece o motorla lisans işi çok mantıklı..gerçi şuda var;kendine zarar vericekse bunu cbr125le de yapar..ama bence bir ninja 250 alın siz ona..bu arada böyle anne kim de var..?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelike Anne psikolojisi ile motorcu kimliginiz celisiyor. Oglunuzun 18 yasina basmasini bekleyin. Daha sonra Hyosung 250 yaris motosikleti alabilirsiniz mesala.Daha cusseli. Bu motorda en az 2 sene kavrulsun. Maddi imkaniniz var ise, bu arada onu surus egitimlerine katilmaya ikna edin. Ona iyi bir koruma takimi alin.Kendini guvenli ve aldigi egitimi onun icin onemli hissetmesini saglayin. Onun ne kadar sansli oldugunu cunku guvenli surus ile kendini hep kotu kazalardan koruyacagini ve bilincli bir kullanici olacagini hatirlatin.

Sunu iyi bilin.CBR 125 hicte masum bir makina degil. Iyi bir kullanicinin elinde oda gayet guzel olum makinasi olabilir. Mesele makinanin CC gucu degil, surucunun irade gucudur.Bence buna odaklanin. Her seyin basi egitim.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Size anne diyebilir miyim
    HONDA

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelike Anne psikolojisi ile motorcu kimliginiz celisiyor. Oglunuzun 18 yasina basmasini bekleyin. Daha sonra Hyosung 250 yaris motosikleti alabilirsiniz mesala.Daha cusseli. Bu motorda en az 2 sene kavrulsun. Maddi imkaniniz var ise, bu arada onu surus egitimlerine katilmaya ikna edin. Ona iyi bir koruma takimi alin.Kendini guvenli ve aldigi egitimi onun icin onemli hissetmesini saglayin. Onun ne kadar sansli oldugunu cunku guvenli surus ile kendini hep kotu kazalardan koruyacagini ve bilincli bir kullanici olacagini hatirlatin.

Sunu iyi bilin.CBR 125 hicte masum bir makina degil. Iyi bir kullanicinin elinde oda gayet guzel olum makinasi olabilir. Mesele makinanin CC gucu degil, surucunun irade gucudur.Bence buna odaklanin. Her seyin basi egitim.
    makinanın cc gücüde çok önemlidir her nakadar iradesine sahip cıkan birisi olsam kendimden örnek veriyorum ve her konuda öyleyimdir ama o gücü hissettikce gaz açası geliyo insanın 200 km 250 km yapan bi motor uww dusunemıyorum17 yasında bir çoçuk ne kadar büyük ve gelişmiş olabilirki ve ne kadar tecrubelı olabılırkı belkı yeteneklıdır ama yınede ben olsam ogluma 600 cc bı makına anca 30 yasına geldıgınde alırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size anne diyebilir miyim
    bende bende bende

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Kardeşimizin en deli dolu çağları, 600 lük bi makine çok çılgınca olabilir.. Ama çok erken, biraz daha pişmesinde fayda var.

Çok ilginç bir konu olmuş genelde tam tersi konuları gördük ve okuduk şimdiye kadar...
    Ama şuan aynanın diyer yüzünden açılan bir konuyu okuyoruz hoşuma gitti

17 yaşında bir genç kanı kaynıyor kızlara hava atıcak gaza gelicek arkadaşlarına şekil yapıcak vs.vs.vs.vs... 600 cc bir motor ile tahmin bile edemiyorum ben yaklaşık 150bin km yol tecrübesine sahibim (2 yılda)ara ara ben bile kontrolsüz ve düşüncesiz davranışlar sergileyebiliyorum..
    17 yaşında birisi yanındaki arabada 2 kız görse 1-2-3 kesici teker ıvır zıvır ilgiyi üstüne çekmek için ne aklına gelirse yapar sonuç belki her seferinde kötü olmaz ama birgün mutlaka bir yerde ters gelir..

Race motor kullanmadım ama 305 km gibi süratlere çıktım benim tavsiyem ninja250-gt250r
    Yada aye arkadaşımızın dediği gibi lisans çıkartıp yarışlara katılması...

Saygılar...
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...

merhaba insan kendini bilmedimi 250cc'lik makine bile tehlikeli
    acıkcası oglunuzu tanıyor olsaydım dusuncelermı daha dogru sekılde aksettrebılırdm
    oglunuz aktıf motor kullanıcısı ve sızde motor kullanan bırı olarak oglunuzun nasıl motor kullandıgnı bılıyorsunuzdur, burada soylenenler genellemeden ıbaret olacaktır
    ha bu arada o yaslardakı her gencın hayalıdır 600luk bır super spor ben kendımden bılıyorum lıse bıttıkten bırkac sene sonra ılk motorumu almaya karar vermıstım super spor dusunurken arkadaslarım ve aılemın yonledırmesıyle buyuk hacımlı bır cruıser sahıbı olmustum,sızde aynı seyı yapabılırsınız
    saygılar

carpe diem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR Fireblade
    ablacım öncelikle merhaba , arkadaşların dediklerine bende aynen katılıyorum,
    şimdi şunu söyliyeyim ewt motor öyle bir tutkudur ki hakikaten engel tanımaz insanın içine işleyen o sewgiyi çok iyi bilirim bende diğer arkadaşlarım gibi
    bu işler sırayla olur tmm çok iyi motor kullanıyor olabilir ama önemli olan onun iyi kullanması değil diğer sürücülerin ne kadar dikkatli olduğudur her zaman.
    125 cc bir motorla 600 cc motor arasında dağlar kadar fark var.
    sonuçta 600 RR 4 silindir 125 hp bir makina en ufak bir GAZ a gelmesinde çok kötü sonuçlar doğurabilir.(allah göstermesin)

zamisli arkadaşımızında dediği gibi yanında bir spor araba gazlayınca gaz a gelmiyecek kimse yoktur kaldıki türkiyedeki otomobil sürücülerinin ayrı bir hırsı vardır motosiklet sürücülerine sürekli irdelerler yanındaki motoru ve tabiki 17 yaşında pırıl pırık kanı kaynayan bir delikanlı

Arkadaşlarında dediği gibi süpersport tarzı geçiş motorları var.
    Kawasaki Ninja 250 R , Hyosung 250 GTR , Yamaha YZF R125 , Aprilia RS 125 vs vs
    bunların 600 RR dan tek farkı silindir ve beygir gücünün düşük olması onun dışında büyüklük ve gösteriş olarak aynıdır.

Bende mesela Yamaha YZF R 125 kullanıcısıyım

600 RR alsın ama ŞİMDİ DEĞİLLLLL,

saygılar.
    Ben hayatımı her seferinde ÇEYREK MİL yaşarım...
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda Rebel
    Hepinize teşekkür ederim.tabiki bana anne diyebilirsiniz o kızılcık sopasıda iyi oldu. En azından biraz düşünecek... Hepinize kazasız günler dilerim.

Ablacım benim oğlum istese 17 yaşında 600 lük motor. Ben alırım derdim ama daha ilerde. Şimdi sen o motoru kaldıramazsın derdim. Sen ne kadar karşı çıktıkça o diretecektir. Onun için (bence) dediğim yöntem daha mantıklı gibime geliyor ;)

Hepinize teşekkür ederim.tabiki bana anne diyebilirsiniz o kızılcık sopasıda iyi oldu. En azından biraz düşünecek... Hepinize kazasız günler dilerim.
    Teşekkürler size ve oğlunuzada kazasız keyifli sürüşler..

Ne alırsanız alın umarım sizin ve oğlunuz için hayırlı olur...
    Saygılar...
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler