Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Racing motorcu gençlere

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250
    Yaşım 25, İlk motorum Tvs apache idi, ailemi zor razı ettim daha doğrusu süpriz yaptım, 1 sene sonra 600RR geçmek çok istedim ama ailem kesinlikle müsade etmedi. Açıkcası aldıktan sonra pek de diyecek bir şeyleri kalmıyor. Şimdi x9 a biniyorum gönülleri rahat. Benim tavsiyem kesinlikle müsade etmeyin..
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdiden gözümde canlanıyor daha tutmasını bilemeden böle yanagını yanagına dokunduruşun :D çiçenk bunların sakalı epilasyonla aldır bence nasıl bir kıl yapısı varsa kocanda :D cocugun derisini kazır
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden gözümde canlanıyor daha tutmasını bilemeden böle yanagını yanagına dokunduruşun :D çiçenk bunların sakalı epilasyonla aldır bence nasıl bir kıl yapısı varsa kocanda :D cocugun derisini kazır
    Kendi kıl zaten kıllanırını aldırsak kaç yazar.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    CBF250
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2008 fuarındamı öpmüştüm ben seni, halen unutamamışsın, iz bırakırım.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazındı kazındııııııı :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

kazındı kazındııııııı :D
    Güzel çirkin aye yoktur, bakımsız aye vardır.

Bazılarını 2 ay servise sokup bakım yaptırma aynen böyle oluolar, ayecan naapsın.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu noktada aslında yorum yapmak için şu ana dek uzun süre düşündüm.Eminim bir çok genç arkadaşım bu Topic için takip halindedir...250 cc Hyosung GTR benimde aklıma gelen seçeneklerden biri olsada rahmetli Ertuğrulun yaptığı kazayı ; benim henüz başladığım dönemlerde GT 250 Comet ile yaptığım kazayı düşündükçe daha bir çekimser yaklaşmakta fayda görüyorum...Hız dikkat dağınıklığı motosikletin sürüş karakterinin tam olarak algılanamayışı çevresel ve yol etken faktörler..17 yaşında bir genç için bence kesinlikle beklenilmeli...Tavsiye derseniz bence geçmiş konu başlıklarını inceletmenizdir... Boy ; her ne kadar konuyu alltaki mevcut linkteki yazıda başlangıç bazlı almış olsada oldukça mantıklı profesyonel üzerinde düşünülmesi gereken noktalara değinilmesini öngörmüş...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...lir-sizce.html

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu topik hep aktif olsun, çiçeklerimiz gençlerimiz yavrularımız solmasın

Yarış motoruna binenler binmeyenleri uyarsın

Alım gücü olan aileler ergenlerini üzmeden kırmadan olayı tatlıya bağlasın

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu topik hep aktif olsun, çiçeklerimiz gençlerimiz yavrularımız solmasın

Yarış motoruna binenler binmeyenleri uyarsın

Alım gücü olan aileler ergenlerini üzmeden kırmadan olayı tatlıya bağlasın

bu iyiymiş bak yahu 1000rr la r1 le baslayan adamlarda var yapmayın etmeyin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iyiymiş bak yahu 1000rr la r1 le baslayan adamlarda var yapmayın etmeyin
    Ben bunu hep söylüyorum yine söylemek istiyorum, ben motora 1000RR'la başladım, onun öncesinde otomobille en az 15 sene trafik tecrübem vardı, trafiği öğrenmeye motorla başlamadım, eğer başlasaydım, motorum ybr125 bile olsa şuan yaşamam mucize olurdu.

Bu ince çizgiye dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Motosikleti
    ZX6-R
    abi sen zaten nadide bir örneksin 600lük kullanmama rağmen ben fena yusufladm litreliği denemeye kalktığımda

bu arada arkadaş zaten cbr 125 kullanıyormuş burdaki tek sorun gaza gelme olasılığı onun dışında bir zorluk çekiceğini düşünmüyorum rahatlıkla alabilir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yayın organlarımızda bu gibi konulara olan hassasiyetlerini eyleme döksünler güzel bir dizi ile gözlerimizi bayram ettirsinler...

Küçük Kadınlar dizisi yayından kaldırılsın, yerine küçük racingciler dizisi başlasın

Başından türlü türlü sıkıştırmalar tacizler, yer yer dokundurmalar gecen 5 küçük racingçinin acı dolu hikayesi anlatılsın..

Erken yaşta tecrubenin önemi ve bu yola baş koymuş gençleri bekliyen tehlikeler konusunda bilgi sahibi olalım

Ebeveynlerde yavrularını coskun İstanbul trafiğinin kucağına atmasın, elleriyle teslim etmesin

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rebel kullanıcısı bir anneyim.A2 ehliyetli 17 yaşındaki oğlumun cbr125 i var şimdi cbr600 istiyor bende onların ölüm makinası olduğunu düşündüğümden almak istemiyorum. Bana ilk önce oğlumu caydıracak akıllar vermenizi, olmadı almam durumunda vicdanımı rahatlatacak akıllar vermenizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
    Anladığım kadarıyla Bursa'dasın abla. Sen oğlunu Bursa MT toplantılarına gönder biz hallederiz. En azından 125'ten 600'e geçmek yerine. Araya bir 250 sıkıştırsın.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Trafik tecrübeside önemli bir nokta bu konuda aye'ye katılıyorum.. Trafiği okumak ve tehlikeyi gelmeden kestirebilmekte olabilecek kazaları engelleyebilir..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Trafik tecrübelerle sabit adı üstünde tecrübe edeceksin , kazada yapacaksın yatacaksında ama bunları ufak hacimli motosikletle yaptığında oğlunuzun kazancı büyük olacak.17 yaşında gencinde trafik tecrübesi ne kadar olur ki?
    Onu geçin cbr125 durdurmakla yavaşlatmakla 150km üstü bir 600 1000cc motosikleti yavaşlatmak durdurmak arasında dağlar kadar fark var.Aynı şekilde viraj almakda ayrı tecrube istiyo 100km hızla yoldaki çoğu virajı alırsınız ama 150km üstüne gelince iş değişiyo.Hyosung 250R iyi olur 2 sene onunla gezerse en azından iyi olacak daha üstünü aman ölmekde bir kurtuluş olur bazan sakat kalmaktan iyidir.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Honda Rebel
    Tüm yardımsever MT cilee teşekkür ederim. Benim ufkumu genişlettiniz. Sonuç ne oldu derseniz Hodanın vermiş olduğu 2-3-4 eğitimlerini alması şartını koydum. Bir an önce almak için Nisan da başlayacak bakalım. buda bana zaman kazandıracak.
    Anladığım kadarıyla Bursa'dasın abla. Sen oğlunu Bursa MT toplantılarına gönder biz hallederiz. En azından 125'ten 600'e geçmek yerine. Araya bir 250 sıkıştırsın.
    Alıntı yapmayı beceremedim galiba..
    Evet Bursa da yız. Toplantınızdan haberim olursa muhakkak göndereceğim.

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    scooter neyine yetmiyormuş ki İşin şakası bir yana olay gücü bilinçli ve yerinde kullanmakla alakalı.ss hiç sevmem ama kullanana da saygı duyarım.Yıllardır ss kullanan arkadaşlarım var ama sapa sağlam ayaktalar.ss kullanan tehlikedeymişte diğerlerine hiçbir şey olmazmış diye bir kuralmı var anlamadım.Öncelikle dikkat,sonra tecrübe ve birazda sakinlik arkadaşlar.gerisi artık tamamen şans bana kalırsa.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yardımsever MT cilee teşekkür ederim. Benim ufkumu genişlettiniz. Sonuç ne oldu derseniz Hodanın vermiş olduğu 2-3-4 eğitimlerini alması şartını koydum. [...]
    GS-4 eğitimine ön kayıt yaptırırsınız ama katılma garantisi yoktur. GS-4 eğitimine GS-2-3 eğitimlerine katılıp eğitmenlerin belli kriterlerini aşmış kişiler arasından çağırma yöntemi ile katılınabilinir ancak.

Karşılıklı olarak anlaşmanız güzel.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler