Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Racing motorcu gençlere

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aYe nn dediği gibi yorum yapıp akıl verenlerin kaçtanesi ss motor kullanıp tecrübe sahibi acaba ??
    eğer o bahsi geçen R1 benim motor ise 1. vites 163 yapıyo 162 değil
    Kesicide 162-163 sürekli değişiyo öleyse, uzun zamandır yürütmedim motorunu, yaş kemale erdi akıl balık hafıza oldu idare et.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    o yaşta bir ögrenci için 600f oldukça tehlikelidir. ne şiş yansın ne kebap derseniz bence çevrenizde yaşını başını almış bir ss sürücüsü versa önce siz konuşun onunla durumu anlatın daha sonra bi şekilde onunla tanıştırıp durumun vehametini dogru bir dille anlatıp ikna etsin. bu yaştaki çocuklar ebeveynlerin yada abi kardeş akrabaların degilde bir arkadaşının yada yaşça kendinden büyük bi tanımadıgının sözünü daha degerli bulur.

öncelikle egitimini tamamlasın. daha sonra kanı yavaşladıgında bunu kendi tercihine bırakmakta fayda görüyorum. ayrıca altında cbr125 bile olsa asla korumasız kullanmasına razı gelmeyin. tedbir alınsın ve taktir allahındır. inşallah herşey istediginiz gibi olur.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    tamam AL VFR 800 ve honda eğitimine gönder rahat etsin zaten 600 den bıkıınca 1000 iseyecek ondan sonra ya 1000 üzerine cıkıp benim tabirim le estetiksiz motor alıcak, al 800 zannetmiyorum 1000 istesin zaten ne arasan var motorda sürüş rahatlık ohh

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rebel kullanıcısı bir anneyim.A2 ehliyetli 17 yaşındaki oğlumun cbr125 i var şimdi cbr600 istiyor bende onların ölüm makinası olduğunu düşündüğümden almak istemiyorum. Bana ilk önce oğlumu caydıracak akıllar vermenizi, olmadı almam durumunda vicdanımı rahatlatacak akıllar vermenizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
    Bence bu sizin onun üzerinde ki otoriteniz ile alakalı. Size tavsiyem bu yaşta 600 cc lik bir makinanın ona uygun olmadığını, uygun yaşa geldikten sonra sahip olacağını söyleyiniz. Kullanıp kullanamama meselesi değil, hangi yaşta, hangi varlıklara sahip olmakla alakalı bir durum. 10 yaşında ki bir çocuğa cep telefonunun uygun olmaması gibi
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Benim başıma gelen olaylara benziyor bu durum..
    Değerlendirip değerlendirmemek size kalmış Meltem hanım..
    Bende o yaşlarda babamdan 600 cc race motor istediğimde ne yaptığını size söyliyeyim..
    Gidip bana araba aldı ve motoruda ilerde paranı kazanmaya başlayınca alırsın dedi..
    Ben o arabayla yaptığım kazaların sayısını unuttum ve arabayı satarken sadece tavanı işlem görmemiş bi durumdaydı..(oda takla atmadım diye)
    Yaptığım kazalar hep şehir içi trafiğinde olduğundan sadece araç hasarlı olarak atlattım..
    O yaşlarda babam bana 600 cc motosiklet alsaydı şimdi belkide bu tavsiyeleri yazmıyor olabilirdim..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesicide 162-163 sürekli değişiyo öleyse, uzun zamandır yürütmedim motorunu, yaş kemale erdi akıl balık hafıza oldu idare et.
    Belli oluyor

Yazacam şimdi gayet mantıklı birşekilde ama inan emeğime yazık, çünki çok mantksız beyinciklere gidiyo boş yere. Şu siteye yazmamamın büyük sebebide budur başlıca

Başından beri bakıyorum eleştiri ve yorum yapanların çoğunun motoru bile yok tabiki kişilerin fikrlerini yazmasına engel değil
    Bizim var diyede herangi bi üstünlüğümüz yok kimseden olmazda zaten

Ancak şu yazanların cart curt kafa yoranların aman alınırmı aman ufacık ölecek diyenlerin imkanı olsa gidip bugün alacağından eminim en güzel 600 lk makınayı
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu sizin onun üzerinde ki otoriteniz ile alakalı. Size tavsiyem bu yaşta 600 cc lik bir makinanın ona uygun olmadığını, uygun yaşa geldikten sonra sahip olacağını söyleyiniz. Kullanıp kullanamama meselesi değil, hangi yaşta, hangi varlıklara sahip olmakla alakalı bir durum. 10 yaşında ki bir çocuğa cep telefonunun uygun olmaması gibi
    Ben cep telefonunu kimseye uygun görmüyorum,m eşşek kadar insanalr melodi yüklüo bilmem napıo abuk subuk şeylere kontur(para) harcıyo, turkcel 3gay'li oluyo, çaldırıo kapıyo, kontur için dileniyo kendini paralıyo, bedava kontur geldi diye 6 saat konuşuyo, 2 ayda bir cep telefonu değiştiriyo hatta şey iş adamına yakışmaz o telefon şöyle bişey al muhabbetleri felan oluyo... Eskiden cep telefonumu vardı beee, çocuklar bile bu neleti yetişkinlerden daha faydalı şekilde kullanıyor.

Ha birde LCD TV vakaaları varki hiç sorma... Yetişkinler çocuklardan her konuda daha beterler.

Belli oluyor

Yazacam şimdi gayet mantıklı birşekilde ama inan emeğime yazık, çünki çok mantksız beyinciklere gidiyo boş yere. Şu siteye yazmamamın büyük sebebide budur başlıca

Başından beri bakıyorum eleştiri ve yorum yapanların çoğunun motoru bile yok tabiki kişilerin fikrlerini yazmasına engel değil
    Bizim var diyede herangi bi üstünlüğümüz yok kimseden olmazda zaten

Ancak şu yazanların cart curt kafa yoranların aman alınırmı aman ufacık ölecek diyenlerin imkanı olsa gidip bugün alacağından eminim en güzel 600 lk makınayı
    Bence 600'lük fiyatına 1000'lik düşürene kadar beklerler.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende o yaşlarda babamdan 600 cc race motor istediğimde ne yaptığını size söyliyeyim..
    Gidip bana araba aldı ve motoruda ilerde paranı kazanmaya başlayınca alırsın dedi..
    Ben o arabayla yaptığım kazaların sayısını unuttum ve arabayı satarken sadece tavanı işlem görmemiş bi durumdaydı..(oda takla atmadım diye)
    Yaptığım kazalar hep şehir içi trafiğinde olduğundan sadece araç hasarlı olarak atlattım..
    O yaşlarda babam bana 600 cc motosiklet alsaydı şimdi belkide bu tavsiyeleri yazmıyor olabilirdim..
    ya anlamadığım konu

baba parasıyla alınan motorla kaza yapılıp ölünüyo da kendi paranla alınan la kaza yapılmıyomu....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya anlamadığım konu

baba parasıyla alınan motorla kaza yapılıp ölünüyo da kendi paranla alınan la kaza yapılmıyomu....
    Önce trafiği öğrenmesi açısından böyle bir yol izlenmiş sanırım.

Mantıksız da değil pek.
    Ehliyetimi alır almaz, ne arabayla ne motorla trafik ve sürme tecrübem olmadan kendi paramla ybr alırken babam gelip bana "gel önce kızım sana bir araba alalım 1 sene trafiği bununla öğren" deseydi belki de robokop olmayacaktım şuan.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R

Yok böyle bir olay ağzım açık kaldı... aynısı birebir bende oldu
    bir önceki arabamı motor almamam için aldılar... yaptığım kazanın sayısını unuttum heryeri boyandı.. tavan hariç.... bi an kendimin yazdığını sandım
    Yeni yine yeniden

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ya anlamadığım konu

orda anlatılmak istenen yaş galiba öle anladım ama

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    ya anlamadığım konu

İşte yine başladık baba parası muhabbetine..
    Arkadaşım baba parası olayına takılmayın..
    Ben orada açık açık genç yaşın verdiği cahillikten ve umursamazlıktan bahsettim..
    Herkez bir olacak diye bir kaide yok.. Ancak babam beni iyi tanıyan biri olarak
    araba almayı uygun görmüş, kaza yapsan bile yinede bi şansın var diye..
    Bende şahsen çocuğum ne kadar ağır başlı olursa olsun o hacimde bi motora o yaşta bindirmem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

Neyseki anlatmak istediğimi anlayanlar çoğunlukta
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce trafiği öğrenmesi açısından böyle bir yol izlenmiş sanırım.

Mantıksız da değil pek.
    Ehliyetimi alır almaz, ne arabayla ne motorla trafik ve sürme tecrübem olmadan kendi paramla ybr alırken babam gelip bana "gel önce kızım sana bir araba alalım 1 sene trafiği bununla öğren" deseydi belki de robokop olmayacaktım şuan.
    tabi biraz mantık var ama bence bazı şeylerde kabiliyet ne kadar der alsan da zorla olmuyo..........

doğuştan gelicek dememkki...
    birde dikkat çok önemli bir anlık dalgınlık bir anlık hata kaçınılmaz sona yakınlaştırır....

ama insan kaderini yaşar .tek fark yölerini kendi belirler...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok böyle bir olay ağzım açık kaldı... aynısı birebir bende oldu
    bir önceki arabamı motor almamam için aldılar... yaptığım kazanın sayısını unuttum heryeri boyandı.. tavan hariç.... bi an kendimin yazdığını sandım
    Aynıı kaynıımmm.

Ben babama motor alıcam dediğimde, "alma oğlum ölürsün" dedi iyi dedim baba araba kullanmaya devam edeyim, tamam tamam git al dedi.

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda anlatılmak istenen yaş galiba öle anladım ama
    olabilir herkez aynı yöne bakar farklı anlayabilir...sorun yok...

ama konuda geçen arkadaşın yaşı 17 olunca araba biraz olmadı gibi ehliyet yaş sınırı malum otmobil için 18 olduğundan..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

İşte yine başladık baba parası muhabbetine..
    Arkadaşım baba parası olayına takılmayın..
    Ben orada açık açık genç yaşın verdiği cahillikten ve umursamazlıktan bahsettim..
    Herkez bir olacak diye bir kaide yok.. Ancak babam beni iyi tanıyan biri olarak
    araba almayı uygun görmüş, kaza yapsan bile yinede bi şansın var diye..
    Bende şahsen çocuğum ne kadar ağır başlı olursa olsun o hacimde bi motora o yaşta bindirmem..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

Neyseki anlatmak istediğimi anlayanlar çoğunlukta
    ya gerçi biz baba parasına karşı değiliz ki..babamın parası yicem tabi ama konu başka...

Motosikleti
    VFR 800 F
    cbr 600 rr i sağ seritte 40 la gitmek icin istemiyordur sanırım.Hız tutkusu olmasa zaten o güçte bir motor istemez siz o cocuga o motoru alırsanız hayatta zaten ne amacı kalacak ki? Bırakın kendısı alsın kendısı birşeyler basarmayı öğrensin her istedigini yaparsanız cocugunuz pek kişisel gelişimini sağlamış olmaz diye düşünüyorum

Hayatın kolay kazanılmadığını anlatabilmeniz dilegimle.

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 600'lük fiyatına 1000'lik düşürene kadar beklerler.
    Bencede mantıklısı 1000 likdir zaten 600 hakkatten çok sıkı ve bence binlikden tehlikeli

Aslında benim tek tavsiyem şudur ben o yaşda birinin 600 lük motora binmesine karşı değilim ancak Ailelerin çocuklarına bu şekilde araba motor vs. almasına karşıyım kendisi çalışıp alsın gücünün yettiğii motora binsin Herşey efendilik değil bi yönden bakınca
    hem Bence çok güzelde bi kıvırma yöntemi çalış al diyip çıkıcaksın işin içinden parası neye neye yetiyorsa ona binsin
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bencede mantıklısı 1000 likdir zaten 600 hakkatten çok sıkı ve bence binlikden tehlikeli
    Bu benim lafım, bunu benden çalmışın

Hep söylerim 600'lük SS'ler hem daha agrasiftir, hemde daha çok yakar, 1000'liin gözünü seveeem.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Kendi paranla satın aldığın motosikletin datıda ayrıdır caanimmm
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi paranla satın aldığın motosikletin datıda ayrıdır caanimmm
    bedava hayabusa'ya değişmem

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler