Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Racing motorcu gençlere

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Önyargı ile çakma konu diyenlerini kınıyorum oğlunuza söz geçirin babası nerde diyenleri terbiyeye ve önce kendilerine bakmaya davet ediyorum.Arkadaşlar konuyu okuyup fikriniz varsa paylaşın lütfen değilse çok saçma sapan şeyler yazanlar var
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Çocuğunuz efendi biriyse ve sizi hiç üzmediyse dediklerinizi de anlaması ve hak vermesi lazım. Almak istemeyişinizin nedenlerini açık açık anlatıp da 250 cc motora yönlendirmeyi deneyin bence.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inandığınız bildiğiniz size kalsın beyler... birşeyler tavsiye edecekseniz birşeyler biliyorsanız yazın. yoksa sayfada kalabalık yapmayın lütfen.
    Bildiğim düşüngüm sey niye bana kalsın kardeşim. Ne demek kalabalık yapma!

Kayıt oldugu ilk gün slm vermeden forumu hiç okumadan böyle konu açıp bir sürü insana yorum yazıp vaktini alıp arkasından kıs kıs gülen veletler, elemanlar oldu..

Hayır öyle değil konu ciddi diye cevap verir kendisi öyle değilse, sizin avukatlıgına ihtiyacı yok..

Ben bana öle geldi dedim sadece, kimseye bir hakaret etmedim, insanlara kalabalık yapma deme, başkalarının da yazısını okumayı öğren, saygılı ol!

Motosikleti
    Honda Rebel
    Lütfen birbirinizi kırmayın. Kendimi sorumlu tutuyor ve üzülüyorum.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    http://www.sahibinden.com/oldu_fiyat...XQQdisplayitem

teyzecim bu ilanı kardeşimize göster ve okut ilandaki motor onun şuanki kullandığı motorun kopyası çin malı ilan sahibi bu motorla kaza yapmış ve sonucu iyi olmamış kardeşimizde bu ilanı görünce büyük ihtimal şuan 600 cc lik makineye geçmekten vazgeçcektir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Cevap yazanlar arasında kaç tane SS kullanmış kişi var acaba...

Abla başlığı açarken özelliklede yazmış, racing kullanan arkadaşlara diye.

Ablacım ağaç yaşken eğilir, şimdi onu bu motordan uzak tutarsanız, ilerde eğilemeyecek yaşa gelince alır veya gizli gizli kiralar, bir arkadaşından alır v.s. olacağı varsa her türlü olur.

CSS ve benzeri kurum ve kişilerin eğitimlerini almasını şart koşun, pistlere yönlendirmeye çalışın.

Şimdi burda herkes yaş baş konuşmuş ama 15-16 yaşında pistlerde kupa alan kardeşlerimiz var, öyle 20 yıldır motorcuyum diyen adam bile ağzı açık bakıyor.

Bu işler eğitimle alakalı, sonuçlarıda yaşa başa değil alınan eğitime ve kalitesine göre değişir.

Önemli olan sizin ve çocuğunuzun yeterli bilince sahip olması, hayabusa dahi alabilirsiniz.

Okuma yazma bilmeyen insanlar dahi motosiklet kullanıyor ve yemin ederim çoğu yaşıyorlar.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Meltem s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakma derken uydurma mı demek istiyorsunuz. Öyle ise yanılıyorsunuz. Baba mız da var ama babayı ikna edebilen annesi var. Motor alabilecek gücü olan zenginse evet. O kadar zaman ayırıp fikirlerini yazmış terbiyesizlikle suçlamak ayıp olur. Biraz ağır olmuş ama kendisie teşekkür ederim. Çocuğum derslerinde çok başalı ve efendi biri şimdiye kadar bizi hiç üzmedi. Olmaz deyip kestirip atmakta çocuğumu üzecek. Ben onu ikna edecek yöntemler istediğim için bu konuyu açtım. Mesela video görüntüleri göndermek de çok güzel bir fikir. Sinan bey size de geçmiş olsun. gkhnkyz yeni motorunuz hayırlı olsun. Oğlumun adı da egemen
    Meltem hanım,

yukarıda da dediğim gibi ilk mesajınızı okuduğumda açıkcası "çakma" yani sahte bir üyelikle yazılan ve çeşitli forumlarda haftada bir iki kez karşılaştığımız mesajlardan biri olduğunu düşündüm. Böyle düşünmemin nedenlerinden biri de kendinizin de bir motosiklet kullanıcısı olduğunuzu yazmanızdı. Her neyse..

Katkısı olacaksa gerçek düşüncelerimi de yazayım.

Oğlumu, bırakın motosiklete binmeyi, park halinde motosikletin selesine oturmaya ikna etmek için 2 yıl uğraştım. İlk defa 10 yaşında bir gün nasıl olduysa oturdu. Hatta o gün bunun sevinciyle çeşitli forumlarda konu bile açmıştım o gün şaka yollu kullanmak ister misin dediğimde ise "Önce bu yaz bisiklet kullanmayı öğreneyim sonra" demişti

Oğlunuzu bence resimle, video ile kandıramazsınız. Öyle olsa dünya üzerinde kimse ben dahil sigara içmez, alkol kullanmaz, motosiklet kullanmazdı. Kaldı ki bizler olgun, yetişkin, ebeveyn gibi sıfatlarla adlandırılan, güya görmüş, geçirmiş insanlarız. Zararlarını, sonuçlarını bile bile öyle çok şey yapıyoruz ki. Yaşamın bir rengi de onlar.

Insanın, ne olursa olsun bu yaşamda bir amacının olması ve ona inanması güzel bir şey.

Ben olsam bu isteğe her ne kadar kendi içimde sonuna kadar hayır desem de ilk anda hayır demezdim. Bizler her zaman çocuklarımızın yanında olamayacağız.

O yüzden burada önemli olan nokta sizin oğlunuzu ne kadar tanıdığınızdır. Motosiklet konusunda bilgi birikimi nasıldır? Şu an bir 125'liği varmış zaten, neden 600'lük istiyor? Trafik okuması nasıldır? Kişilik olarak nasıl biridir? Bunların hepsi birer etken.

Benim oğlum bir kaç yıl sonra aynı istekle gelse söyleyeceğim şu olurdu.
    1. Önce iyi bir eğitim. (Honda 2-3 ve çağrılırsa 4 örneğin)
    2. 125'lik ile minimum 20-30 bin km deneyim.

Dışardan size alın veya almayın demek biraz hariçten gazel okumak aslında. Nesrettin hocanın yıkılan ev hikayesi vardır bilirsiniz. O hesap. Allah korusun oğlunuzun başına bir olay geldiğinde bu sadece sizin içinizi yakar. Biraz da bu nedenledir ki böyle bir konuyu yadırgamıştım.

Kolay gelsin.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yazanlar arasında kaç tane SS kullanmış kişi var acaba...

Abla başlığı açarken özelliklede yazmış, racing kullanan arkadaşlara diye.

Ablacım ağaç yaşken eğilir, şimdi onu bu motordan uzak tutarsanız, ilerde eğilemeyecek yaşa gelince alır veya gizli gizli kiralar, bir arkadaşından alır v.s. olacağı varsa her türlü olur.

CSS ve benzeri kurum ve kişilerin eğitimlerini almasını şart koşun, pistlere yönlendirmeye çalışın.

Şimdi burda herkes yaş baş konuşmuş ama 15-16 yaşında pistlerde kupa alan kardeşlerimiz var, öyle 20 yıldır motorcuyum diyen adam bile ağzı açık bakıyor.

Bu işler eğitimle alakalı, sonuçlarıda yaşa başa değil alınan eğitime ve kalitesine göre değişir.

Önemli olan sizin ve çocuğunuzun yeterli bilince sahip olması, hayabusa dahi alabilirsiniz.

Okuma yazma bilmeyen insanlar dahi motosiklet kullanıyor ve yemin ederim çoğu yaşıyorlar.
    yani o yaşta çoçuğunuza o motoru alırsınız imkanınız olsa öylemi yanlış anlamadım dimi.

Sanırın son noktayı Ante koydu bir baba olarak...
    Pinokyoyu yapan Gepetto değilim ki her odunu adam yapayım...:wiinkk:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meltem hanım,

yukarıda da dediğim gibi ilk mesajınızı okuduğumda açıkcası "çakma" yani sahte bir üyelikle yazılan ve çeşitli forumlarda haftada bir iki kez karşılaştığımız mesajlardan biri olduğunu düşündüm. Böyle düşünmemin nedenlerinden biri de kendinizin de bir motosiklet kullanıcısı olduğunuzu yazmanızdı. Her neyse..

Katkısı olacaksa gerçek düşüncelerimi de yazayım.

Oğlumu, bırakın motosiklete binmeyi, park halinde motosikletin selesine oturmaya ikna etmek için 2 yıl uğraştım. İlk defa 10 yaşında bir gün nasıl olduysa oturdu. Hatta o gün bunun sevinciyle çeşitli forumlarda konu bile açmıştım o gün şaka yollu kullanmak ister misin dediğimde ise "Önce bu yaz bisiklet kullanmayı öğreneyim sonra" demişti

Oğlunuzu bence resimle, video ile kandıramazsınız. Öyle olsa dünya üzerinde kimse ben dahil sigara içmez, alkol kullanmaz, motosiklet kullanmazdı. Kaldı ki bizler olgun, yetişkin, ebeveyn gibi sıfatlarla adlandırılan, güya görmüş, geçirmiş insanlarız. Zararlarını, sonuçlarını bile bile öyle çok şey yapıyoruz ki. Yaşamın bir rengi de onlar.

Insanın, ne olursa olsun bu yaşamda bir amacının olması ve ona inanması güzel bir şey.

Ben olsam bu isteğe her ne kadar kendi içimde sonuna kadar hayır desem de ilk anda hayır demezdim. Bizler her zaman çocuklarımızın yanında olamayacağız.

O yüzden burada önemli olan nokta sizin oğlunuzu ne kadar tanıdığınızdır. Motosiklet konusunda bilgi birikimi nasıldır? Şu an bir 125'liği varmış zaten, neden 600'lük istiyor? Trafik okuması nasıldır? Kişilik olarak nasıl biridir? Bunların hepsi birer etken.

Benim oğlum bir kaç yıl sonra aynı istekle gelse söyleyeceğim şu olurdu.
    1. Önce iyi bir eğitim. (Honda 2-3 ve çağrılırsa 4 örneğin)
    2. 125'lik ile minimum 20-30 bin km deneyim.

Dışardan size alın veya almayın demek biraz hariçten gazel okumak aslında. Nesrettin hocanın yıkılan ev hikayesi vardır bilirsiniz. O hesap. Allah korusun oğlunuzun başına bir olay geldiğinde bu sadece sizin içinizi yakar. Biraz da bu nedenledir ki böyle bir konuyu yadırgamıştım.

Kolay gelsin.
    Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık, yalnız bir hususa katılmıyorum, SS sürmek SS'de öğrenilir.

125cc cadde motorundan SS'e geçen çok kişi ya ciddi kaza yaptı, yada malesef şuan aramızda değil, yada geçmeye çok korkuyorlar.

Bir saatten sonra motoru reflekslerimiz kullanır, 30bin km boyunca 125cc için kendini geliştirmiş refleksler 600 veya 1000cc bir SS'de panik durumunda ölümcül tepkiler verdirte bilir, gaza gidona veya frene müdahele...

Bu geçiş basamaklarının 2-3bin km'yi geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Ancak supermoto, cross gibi motosikletlerin (kapalı alan, arazi, orman v.s.) geçiş olarak değil sürekli kullanılması gerektiğini düşünüyorum, bugün SS yarışlarındaki bir çok profesyonelin geçmişinde ve halen hayatında bu motorlar var, hatta en son Kenan böyle bir motorla antreman yaparken ufak bir kaza geçirmişti.

Trafik okumaya gelince inanılmaz önemli bir nokta ve bence bu tecrübe 2 değilde 4 tekerde kazanılmalı, en güvenli yolu bu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani o yaşta çoçuğunuza o motoru alırsınız imkanınız olsa öylemi yanlış anlamadım dimi.
    Hayır o yaş çok geç, o saatten sonra pek bişey öğrenemez.

İmkanım olursa kızımı 13 yaşına geldiğinde(tabi kendi içinden de gelirse) piste sokmak istiyorum, en geç 15-16 da da yarışmaya başlamalı.

AYE arkadaşımızın koşullarını tekrar bi okuyun...

Ben alırım...
    10 yaşındaki yeğenimi yavaş yavaş yetiştiriyorum hatta ve hatta trafiğe kapalı alanda önüme oturtuyorum direksiyonu ona bırakıyorum şöyle gaz vericeksin böyle fren yapıcaksın gibi basit konuları uygulamalı anlatıyorum...
    17yaşındaki kardeşim trafiğe kapalı alanda gayet güzel kullanıyor viraj-slalom-frenaj çalışmaları yaptık mükemmeldi 100km yol yaptı pistte...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    olay pist değilki kullanıcağı motor alınacak 600 ccben bile korkuyorum o yaşta o tecrubeyle zor olur kanaatindeyim...pistte sürcekse yarışcı olcaksa zaten bu soruyu sormaya gerek yok alıyım mı almıyım mı dıye

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık, yalnız bir hususa katılmıyorum, SS sürmek SS'de öğrenilir.
    Aye 125'lik yanlış anımsamıyor isem Cbr125. O nedenle 125'lik dedim. SS konusunda kesinlikle haklısın. Ben şuna inanmıyorum scooter/enduro ile bilmem kaç bin km yaptım artık ss'e geçebilirim. Bunu şuna benzetiyorum hacı murat ile 1 milyon km yaptım eee ben oldum artık f1 pilotu olacağım.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Aklına girip enduro tarzına yönelte bilirsin örnek BMW F 650 GS gibi, baktın olmuyo kawasaki zx 250 r al, 600cc supersport zaten fazla 125 den sonra kontrol için uraşıcak deneme yanılma yaşıcaktır.
    Tabi giysileride giymesini bilinçlenmesini sağlamalısın ne kadar hayır dersen bir o kadar da isticektir bunu unutma

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç bir motor tehlikeli değildir.Kullanıcı tehlikelidir.
    hız yapmak ve yapmamak onun elinde ancak race motor seri bir makina olduğu için daha fazla dikkat ve atik olmayı ister.
    ama şimdi benim yaşımda biri bir araba bize tip tip bakıp kapışmak isteyince içimizde istemeden olsada bi kaynama oluyor.
    bunu engellemek veya engellememek bizim elimizde olan bişey
    ama 17 yaşında biri için 600 cc lik bir race pist dışında biraz sakıncalı.
    bu hevesi biraz daha ertelemesi için onunla konuşun

olay pist değilki kullanıcağı motor alınacak 600 ccben bile korkuyorum o yaşta o tecrubeyle zor olur kanaatindeyim...pistte sürcekse yarışcı olcaksa zaten bu soruyu sormaya gerek yok alıyım mı almıyım mı dıye
    Eğer o yaşta motoru alırsan pistte gerekli eğtimlerini alırsa trafikte neden kullanamasın ???

Ben 150 bin km den fazla yol yaptım bende korkuyorum yüksek cc li motorlardan o ayrı bi olay....

Dediğim gibi motoru alıcaksın pistte gerekli eğitimlerini tamamlıcaksın eğer yarışmak isterse yarışa sokucaksın ondan sonra caddeye çıktığında zaten birçok olayı yutmuş olur..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aye 125'lik yanlış anımsamıyor isem Cbr125. O nedenle 125'lik dedim. SS konusunda kesinlikle haklısın. Ben şuna inanmıyorum scooter/enduro ile bilmem kaç bin km yaptım artık ss'e geçebilirim. Bunu şuna benzetiyorum hacı murat ile 1 milyon km yaptım eee ben oldum artık f1 pilotu olacağım.
    CBR125'in ss olduğuna inanmıyorum, mobylet işte nasıl gözükürse gözüksün, şuan 600RR'a otursam onuda sürerim ama 1000RR kadar hakim olamam, bu ikisinin arasında bile o kadar büyük bir fark var ki..

Yani şu örneği düşün; 600cc de dünyayı sallayan Kenan Sofuoğlu 1000cc de resmen afalladı, zorlandığı şey 1000cc'yi öğrenmek değil 600cc yi unutmaktı.

Örneğinde harika, hacı muratla 5milyon km yapan adamın altına ver ferrariyi bas gaza de 1 saat sürmez patlaması, tabiri caizse mertere gerek kalmaz;

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...i-geliyor-bana

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Naçizane fikrim;

Honda veya muadili bir eğitim kuruluşunun tüm kurlarını tamamlatmanız,
    Korumalara motordan fazla önem vermeniz,
    Ve oğlunuza emeklemeden koşamayacağını anlatıp Ninja 250 veya muadili bir makine ile tecrübe kazanması koşulunu koymanız yönünde...
    Saygılar
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yokda zamanı nezaman gelir onuda açıklarmısın ozaman....

benim anlamadığımda bu işte yani ss nezaman geçilir ozaman...

Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklına girip enduro tarzına yönelte bilirsin örnek BMW F 650 GS gibi, baktın olmuyo kawasaki zx 250 r al, 600cc supersport zaten fazla 125 den sonra kontrol için uraşıcak deneme yanılma yaşıcaktır.
    Tabi giysileride giymesini bilinçlenmesini sağlamalısın ne kadar hayır dersen bir o kadar da isticektir bunu unutma
    yani f 650 gs düşük bir makinemi onda düşersen bişi olmazmı ondanmı ss yerine onu tavsiye ediyorsunuz...

öncelikle allah korusun ama insanın zamanı gelmişse yolda yürürken hatta oturduğu yerde bile her an her şey olabilir...

ne var bu ss lerden bu kadar korkulacak hepsi birer makine kullanan insan

önce kendi beynine hükmedeceksin gerisi yalan...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İlk mesajımda yazmıştım bunu, zaten profesyonel eğitim alırsa aklı caddelerde kalmaz, gönlü pistlere kayar.

En iyiler pistte.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler