Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Racing motorcu gençlere

Motovento
    REKLAM ALANI
    yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    arkadasın adı onurmu acabaa
    kazasızz belasız ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size anne diyebilir miyim
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ayaklarımın dizden aşşagi fotografini çekip oğlunuza göndereyim, belki o zaman vazgeçer..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    kesinlikle almayın ben 17 yaşındayım ve gerçektende dedikleri gibi benim yaşımda insan deli oluyo olgun düşünebilen var düşünemeyen var ama hertürlü ben bile 150 zat ımı zorluyorum gaz kolunu kırıp biraz daha döndürmek istiyorum
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

52 yaşındayım , garip ama gerçek : ilk motorım olarak kendime gecen yıl kawasaki KLR 650 motor aldım. 7000 RPM de 52 HP güç üretiyor bu ejderha. 18 ve 20 yaşlarında iki oğlum var . büyüğü motoru görünce korktu ve hala beni korkutmaya çalışıyor. Küçük olanı (18 yaşında benim gibi uçarı bir karekter) önceleri niyetlendi , ben direndim. Ama bir gün arkadaşları benim motoru görünce ona " oğlum bak 18 indesin , bu ejderhaya binersen 19 unu göremezsin" demişler.... O gün bu gün motoru deneyeceğim demiyor.
    Kıssadan hisse : bu yaşlarda arkadaş uyarıraları ana-baba uyarıkarından kat kat etkili oluyor. Bunu zaten yaşamın diğer alanlarında da gözlemişsinizdir. Ben oğlunuzun 600 lük motorla ne büyük tehlikelere maruz kalacağını anlatacak bir arkadaşını veya bu yaşlarda bütün insanlarda var "idol kişi" nin söylemesi sorunu çözer gibime geliyor.
    Bir büyük olarak size kolay gelsin diyorum.

Motosikleti
    cbf150
    Racing makina ülkem yollarında çok zor, üstüne üstlük 17 yaşında arkadaş.
    Ne diyeyim, Allah akıl fikir versin.
    Aslında bu makinalar pist dışında olmamalı ama malum serbest piyasa. Hem racingçilerde çok kızar bu duruma.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba bende 18 yaşındayım şahsen ilerde cocuguma motor faln asla almam ! ben srüyorum ama onlara sürdürtmem nekdar tehlikeli oldgunu biliyorum ama ben nie sürüyorum bilmiyorum :D bence onu başka dallara yönlendirin onu onun kadar tatmin edicek bişilere motor yerine araba daha mantıklı olur ama

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı reak41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende 18 yaşındayım şahsen ilerde cocuguma motor faln asla almam ! ben srüyorum ama onlara sürdürtmem nekdar tehlikeli oldgunu biliyorum ama ben nie sürüyorum bilmiyorum :D bence onu başka dallara yönlendirin onu onun kadar tatmin edicek bişilere motor yerine araba daha mantıklı olur ama
    Buna koptum

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bukadar çakma bir konu başlığı olamaz

bu başlığı açanın da konunun da tamamen çakma olduğuna inanıyorum .

Tavsiyelerime gelince ;

1) Oğlunuz önce ehliyet alsın
    2) 600 cc makinayı 17 yaşındaki bir çocuğa alacaksanız maddi durumunuz çok iyi demektir. bu durumda güzel bir mezar yeri ve tabut ta ayırtmanız problem olmayacaktır sizin için.
    3) 17 yaşındaki oğlunuz 600cc bir makina ile ölecektir .
    4) oğlunuza kendisinin para kazanıp almasını söyleyin muhtemelen oğlunuz daha liseyi bitirecek universiteye gidecek iş bulacak vs 28 yaşına kadar anca biriktirir o makinayı alacak parayı .
    5) lisans yarış pisti falan hikaye o makinayı aldınız mı iş biter burası türkiye almanya değil lisans ta hikaye doğru dürüst pist te yok zaten.
    6) meltem hanım annesisiniz eyvallah peki sorabilir miyim BABA nerde ? Babası al oğlum bin 250 km bas mı diyor ? benim tanıdığım ne zenginler var oğlan 21 yaşında ferrari alabilecek parası var ama babası araba bile almıyor hala özel şöför var hizmetinde. yani kısaca önce kocanız adam olacak oğluna sözü geçecek .
    7) ve son sözüm oğlunuza 600 cc racing motor almayınız .

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle aynı düşüncedeyim)

Yalnız altta yazdığınız maddelerin tamamına katılmıyorum. İnsanlar boşanabiliyor veya ölümlüyüz sonuçta...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    tam tahmin ettiğim gibi... hepsini okumadım erindim ama bi göz geçirdim. ölürsün çakılırsın takılırsın patlarsın. hala aynı insanlar ne yazık ki!...

hatta biri abartmış (17 yaşındaki bir çocuğa alacaksanız maddi durumunuz çok iyi demektir. bu durumda güzel bir mezar yeri ve tabut ta ayırtmanız) bu adamın yaptığı terbiyesizlikten başka bişey değil.

ablacım gel sen bana kulak ver... 1 sene oldu bu olaya başlayalı. 125cc 40 gün kullandım. 250 cc 4 ay kullandım. az öncede 600f aldım. yarın noter işlerinden sonra motor benim. gel görki az önce motoru trafikte cesaret edip kullanamadım (ki yarın ikitelliden cerrahpaşaya getiricem). boş viteste gaza azıcık dokundum 7000 devirlere çıktı. boş bi arazide alışmam gerekiyo iyice.

motor: akıl, tecrübe ve denge işidir. 125cc ile 600cc arasında dağlar kadar fark var. bunu oğluna güzel bi dille anlatmanı öneririm. tabiki oğluna motoru al. ama kademe kademe ilerlesin.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tahmin ettiğim gibi... hepsini okumadım erindim ama bi göz geçirdim. ölürsün çakılırsın takılırsın patlarsın. hala aynı insanlar ne yazık ki!...

hatta biri abartmış (17 yaşındaki bir çocuğa alacaksanız maddi durumunuz çok iyi demektir. bu durumda güzel bir mezar yeri ve tabut ta ayırtmanız) bu adamın yaptığı terbiyesizlikten başka bişey değil.

ablacım gel sen bana kulak ver... 1 sene oldu bu olaya başlayalı. 125cc 40 gün kullandım. 250 cc 4 ay kullandım. az öncede 600f aldım. yarın noter işlerinden sonra motor benim. gel görki az önce motoru trafikte cesaret edip kullanamadım (ki yarın ikitelliden cerrahpaşaya getiricem). boş viteste gaza azıcık dokundum 7000 devirlere çıktı. boş bi arazide alışmam gerekiyo iyice.

motor: akıl, tecrübe ve denge işidir. 125cc ile 600cc arasında dağlar kadar fark var. bunu oğluna güzel bi dille anlatmanı öneririm. tabiki oğluna motoru al. ama kademe kademe ilerlesin.
    hakkında hayırlısı olsun
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tavsiyelerime gelince ;

1) Oğlunuz önce ehliyet alsın
    2) 600 cc makinayı 17 yaşındaki bir çocuğa alacaksanız maddi durumunuz çok iyi demektir. bu durumda güzel bir mezar yeri ve tabut ta ayırtmanız problem olmayacaktır sizin için.
    3) 17 yaşındaki oğlunuz 600cc bir makina ile ölecektir .
    4) oğlunuza kendisinin para kazanıp almasını söyleyin muhtemelen oğlunuz daha liseyi bitirecek universiteye gidecek iş bulacak vs 28 yaşına kadar anca biriktirir o makinayı alacak parayı .
    5) lisans yarış pisti falan hikaye o makinayı aldınız mı iş biter burası türkiye almanya değil lisans ta hikaye doğru dürüst pist te yok zaten.
    6) meltem hanım annesisiniz eyvallah peki sorabilir miyim BABA nerde ? Babası al oğlum bin 250 km bas mı diyor ? benim tanıdığım ne zenginler var oğlan 21 yaşında ferrari alabilecek parası var ama babası araba bile almıyor hala özel şöför var hizmetinde. yani kısaca önce kocanız adam olacak oğluna sözü geçecek .
    7) ve son sözüm oğlunuza 600 cc racing motor almayınız .
    cahilsiniz...

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Eğitimini alsın, Ehliyetini alsın, Bileğine ve yüreğine sahip olursa 1000cc yine sürer. İlla herşeyin en kötüsünü düşünmeyin yoksa herşey anlamsızlar.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Arkadaş millet dalga mı geçiyo nedir.17 yaşındaki oğluna önce söz geçir anne ve baba olarak 1 hafta sonra ben evlencem dediği zamanda başka akıl mı arayacaksınız?
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Honda Rebel
    Çakma derken uydurma mı demek istiyorsunuz. Öyle ise yanılıyorsunuz. Baba mız da var ama babayı ikna edebilen annesi var. Motor alabilecek gücü olan zenginse evet. O kadar zaman ayırıp fikirlerini yazmış terbiyesizlikle suçlamak ayıp olur. Biraz ağır olmuş ama kendisie teşekkür ederim. Çocuğum derslerinde çok başalı ve efendi biri şimdiye kadar bizi hiç üzmedi. Olmaz deyip kestirip atmakta çocuğumu üzecek. Ben onu ikna edecek yöntemler istediğim için bu konuyu açtım. Mesela video görüntüleri göndermek de çok güzel bir fikir. Sinan bey size de geçmiş olsun. gkhnkyz yeni motorunuz hayırlı olsun. Oğlumun adı da egemen

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkında hayırlısı olsun
    teşekkürler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende konunu tamamen çakma olduğuna inanıyorum, birisi sanki oltayı sallamış..

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konunu tamamen çakma olduğuna inanıyorum
    inandığınız bildiğiniz size kalsın beyler... birşeyler tavsiye edecekseniz birşeyler biliyorsanız yazın. yoksa sayfada kalabalık yapmayın lütfen.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Valla ben 19 yaşındayım 600luk SS kullanıyorum,ancak 17 yaşta erken yani 2 yıl boyunca tecrübelenmesi lazım diye düşünüyorum,benim ailemin bana rhatça almalarının sebebi budur
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler