Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet için aileyi ikna etmek ( schooter tipi )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 ZN...
    Arkadaşlar burada okuduğum her konuda ve yolda gördüğüm her motosiklette tekrar aşık oluyorum bu makinalara. İnanılmaz heyecanlanıyorum binmek için can atıyorum 18 yaşındayım. Daha önce aileme bahsettim ve istanbul da motosiklet kullananlara saygı göstermiyorlar ölüm makinası vs diye şiddetli bir şekilde karşı çıktılar :( Esenler'de oturuyorum ve işyerim taksim'de. evden işe işten eve motosikletimle gidip gelmek istiyorum hız tutkum vs yok schooter tipi ( 125 zn ) birşey istiyorum. Sizce ailemi ikna etmek için neler yapmalıyım ? Eminim birçoğunuz yaşamışsınızdır bu durumu. Çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Var
    ya çok dil dökeceksin ya da motorla bir anda çıka geleceksin..ben alıp gelmiştim sormadan

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumun varsa yavaş yavaş koruma ekipmanlarını al kask mont gibi ben öle yapmıştım işede yaradı..Sora imkanın varsa babanı bir kere bindir sora tek tabanca annen kalıyor onuda baban ikna eder daha iyi yöntemleri abilerimiz söler
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    125 ZN...
    Çok teşekkür ederim. İlk iş bir kask alacağım Başka önerileri olan ? Birde işin kurs kısmı kalıyor :(

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk yorumu yapan arkadaş gibi yapmıştım bende ama bunu yaparken 28 yaşında olmam benim için artıydı
    Söylediğin güzergah için istediğin scooter biraz zayıf kalabilir sanki. Burada bizlere birşeyler sorduğuna göre daşınıyor olduğunu düşünerek naçizhane tavsiyelerimizi seninle paylaşıyoruz. İlk motor için sevimli güzel ama gidonu ve ayak koyma yerinin genişliği ile sıkıntılı bir motordur ZN. Denge problemi yaşama ihtimalin heleki o bahsettiğin yolda seni sıkıntıya sokabilir. Farklı modellerede bir göz gezdirmende fayda var diye düşünüyorum.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    125 ZN...
    çok teşekkür ederim yorumunuz için. birde 150 zat var kafamda. Henüz karar veremedim fakat bu kısma pek takılmak istemiyorum. İzni alsam yeter

Valla benim babam motor üstünde büyüdüğünden ve zamanında annemle beraber çok gezdiklerinden ben motosiklet lafı açtığımda hiç bir olumsuz tepki almadım. Babam dedi ehliyetini durum olursa alayım sana motor. Ben şanslılardanım herhalde bu konuda

ucuran arkadaşımızın dediği taktik iyi sanırsam :D

Motosikleti
    125 ZN...
    Ah baba ah neden sende gençliğinde meraklanmadın şu merete :( Teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için. Umarım alabilirim izin :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    izin alamayacaksın

mantıklı düşünmek lazım biraz da , sen olsan çocuğunun istanbul gibi bir yerde motosiklet kullanmasını istermiydin ? istemezdin ... onlara da hak ver biraz ... : )

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    once ehliyet al..sonra malzeme al..bu işte bilinçli ve kararli olduğunu anlasinlar..sonra git bi motor al ansizin..en fazla git derler onda da 2 gun bir arkadasinda kal zaten meraktan ölürler zamanla da kabullenirler...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    önce ehlyetini al sonra kask ve diğer ekipmanlarını bu süreçte ailen """"scooter""" alman için ısınmış olur
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı c3max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim yorumunuz için. birde 150 zat var kafamda. Henüz karar veremedim fakat bu kısma pek takılmak istemiyorum. İzni alsam yeter
    Sana Baktımda Bundan 4 Ay Önceki Kendimi Gördüm (: Aklımda 125 Zn Veya 150 T1 Vardı Çok Araştırdım Bi Gün Herkeze Rest Çekerek Arkadaşımla Beraber Motor Bakmaya Gittim Aynı Günün Sabahı Sarı 125Zn Ye Baktım Gözume Guzel Gorunmedı Dukkana Gelıp Sahıbındene Baktım Aynı Gün Ilan Verılmıs Bır 150 T1 Gordum Umranıye Tarafındaydı Arkadaşın Motora Atladık Ve Şu Anda Kullandıgım Motorumu Aldım(150 T1)

Arkadaşlarında Söylediği Gibi Zn O Yolda Ufak Kalır Ama Ben 150 T1'i Tavsiye Ederim Yolda Sorun Yaşamazsın Max. Hızı Dersen Ben Motorun Kadranıyla 115 Gördüm(Ne Kadar Dogru Gösterır Bılemem 10-15 Km Yanılma Payı Var Dıyolar) Bu Hızda Gıderken Motorda Sarsıntı V.b Şeyler Olmuyor Gerçekten Konforlu Bir Motor 150 Zat Kullanmadım Ama Büyük İhtimalle Oda Aynıdır

Tavsiyem Zat Veya 150 T1 Alman Zn Alacagın Paraya Bu Motorlardan Alabılırsın

Aile İkna Konusunda İse Kursa Yazıldım,Kaskımı Aldım Baba Ben Motor Alıcam Dedim Babam Önce Olmaz Alamazsın Dedi 1 Ay Tabiri Caizse Başının Etini Yedim Her Gün Sahıbınden.com'da Motorlara Baktım Filan En Sonunda Abime "Kafasına Koydu Ne Desek Alıcak" Dedi Ve Motorumu Aldım
    Motoru Aldıktan Sonra Biraz Para Biriktirdim Ve Dizlik,Eldiven,Bellik Gibi Koruma Ekipmanlarını Aldım (Almanı Tavsiye Ederim Faydasını Fazlasıyla Gördüm)

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izin alamayacaksın

mantıklı düşünmek lazım biraz da , sen olsan çocuğunun istanbul gibi bir yerde motosiklet kullanmasını istermiydin ? istemezdin ... onlara da hak ver biraz ... : )
    İstesin Kendi Ellerimle Gider Bi Motor Alırdım (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    125 ZN...
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana Baktımda Bundan 4 Ay Önceki Kendimi Gördüm (: Aklımda 125 Zn Veya 150 T1 Vardı Çok Araştırdım Bi Gün Herkeze Rest Çekerek Arkadaşımla Beraber Motor Bakmaya Gittim Aynı Günün Sabahı Sarı 125Zn Ye Baktım Gözume Guzel Gorunmedı Dukkana Gelıp Sahıbındene Baktım Aynı Gün Ilan Verılmıs Bır 150 T1 Gordum Umranıye Tarafındaydı Arkadaşın Motora Atladık Ve Şu Anda Kullandıgım Motorumu Aldım(150 T1)

Arkadaşlarında Söylediği Gibi Zn O Yolda Ufak Kalır Ama Ben 150 T1'i Tavsiye Ederim Yolda Sorun Yaşamazsın Max. Hızı Dersen Ben Motorun Kadranıyla 115 Gördüm(Ne Kadar Dogru Gösterır Bılemem 10-15 Km Yanılma Payı Var Dıyolar) Bu Hızda Gıderken Motorda Sarsıntı V.b Şeyler Olmuyor Gerçekten Konforlu Bir Motor 150 Zat Kullanmadım Ama Büyük İhtimalle Oda Aynıdır

Tavsiyem Zat Veya 150 T1 Alman Zn Alacagın Paraya Bu Motorlardan Alabılırsın

Aile İkna Konusunda İse Kursa Yazıldım,Kaskımı Aldım Baba Ben Motor Alıcam Dedim Babam Önce Olmaz Alamazsın Dedi 1 Ay Tabiri Caizse Başının Etini Yedim Her Gün Sahıbınden.com'da Motorlara Baktım Filan En Sonunda Abime "Kafasına Koydu Ne Desek Alıcak" Dedi Ve Motorumu Aldım
    Motoru Aldıktan Sonra Biraz Para Biriktirdim Ve Dizlik,Eldiven,Bellik Gibi Koruma Ekipmanlarını Aldım (Almanı Tavsiye Ederim Faydasını Fazlasıyla Gördüm)

İstesin Kendi Ellerimle Gider Bi Motor Alırdım (:
    Yorumunuzu keyifle okudum. 150 zat ve 150 t1 de görünüm olarak çok hoşuma gitti. Dediğim gibi tam olarak bir model belirlemedim ama bu ayarlarda birşey düşünüyordum. Artık kafaya taktım ! Kimseye birşey söylemeden gidip kursa yazılacağım ve ehliyetimi babama verip ya yırt yada motor al diyeceğim Sonucunu sizinle paylaşıcam ilk fırsatta

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı ucuran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çok dil dökeceksin ya da motorla bir anda çıka geleceksin..ben alıp gelmiştim sormadan
    eğer aile içinde biraz olsun sözün geçiosa bu şekilde al..bende aynısını yaptım...hatta şöyle anlatayım..ben bilecikliyim..ailem bilecikte oturuyor fakat ben eskişehirde öğrenciyim..geçtiğimiz yaz bir yerde çalışıp para biriktirdim..daha sonra eylülde bileciğe ailemin yanına gittiğimde ''ben motor aldım'' dedim..babam başladı ben istemem demeye, annemde sat on u hemen bende üstüne para ekliyim araba al dedi..halbuki daha almamıştım sadece param hazırdı,,ama bizimkiler benim inatçı olduğumu bildikleri için ık mık yapıp hee demek zorunda kaldılar..ertesi gün babama 'ben ehliyet alıcam dedim, biyer var gel gidelim beraber dedim, o da gelmek zorunda kaldı ve babam gelince hen b hemde a2 aldım yoksa ben sadece kendim olsan a2 alacaktım ve bayada masraflı olacaktı (B-A2 ehliyeti 500 liraya aldım )..sonra eskişehire dönünce motorumu aldım baya uzun oldu yaa

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı c3max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuzu keyifle okudum. 150 zat ve 150 t1 de görünüm olarak çok hoşuma gitti. Dediğim gibi tam olarak bir model belirlemedim ama bu ayarlarda birşey düşünüyordum. Artık kafaya taktım ! Kimseye birşey söylemeden gidip kursa yazılacağım ve ehliyetimi babama verip ya yırt yada motor al diyeceğim Sonucunu sizinle paylaşıcam ilk fırsatta
    Maxiscooter'lar Keyifli Motosikletler Motoru Baban Mı Alıcak Sen Kendın mı Alıcaksın
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    125 ZN...
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxiscooter'lar Keyifli Motosikletler Motoru Baban Mı Alıcak Sen Kendın mı Alıcaksın
    Ehliyeti alıp verecekleri tepkiye bakacağım Eğer hala inatlaşırlarsa kredi çekip alacağım

Motosikleti
    apache 2009
    ben iknaa etmedim valla ekipmanları akdım yaklasık 2 ay arkadaşlarımla takıldım onlar aldı bıraktı beni ewe ve hep görüyolardı beni bi gün aldım geldim yakar sandım ama tam tersi nasıl bişi bu naSIL BİNİLİR NAPILIR DEDİİ

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Para kimin cebinden çıkacak? burda asıl soru bu. Eğer sen ödeyeceksen iknayı falan boşver. Birgün çık motorla karşılarına. En çok 1 hafta sürer olağan üstü hal. Sonra geçer.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    güzel kardeşim;

motosiklet sitesinde biri, beni motordan soğutmaya çalışıyor diye şaşıracaksın belki; fakat ailen haklı. bana kalırsa scooter'la esenler-taksim gidip gelmeyi hiç düşünme. istanbul trafiği hakikaten çok riskli ve sen çok gençsin. hız yapmayacağına, her zaman dikkatli olacağına, korumasız yola çıkmayacağına milyon kere yemin etsen bile çevrenden çok etkilenecek yaştasın.

haklı olarak "öyleyse ne yapayım?" diye soracaksın bana. önce bir ehliyet kursuna başla, orada motosiklet kullanmayı aileni ikna edip bir scooter al, fakat bunu ulaşım aracı değil "keyif aracı" olarak düşün. bir sene boyunca kendi mahallende binip, gezinerek yol yap. esenler-taksim gidip gelmeyi ondan sonra düşün derim.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yinede biraz olsun ikna et Anne Baba rızası olmadan bir şey yapılmaz yine kabul etmezler ama biraz ışık yakarlar ama dediğim dedikse ikna etmeye çalış
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler