Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Otobanda Bile RADAR.. Devlet bu işinde suyunu çıkardı artık....!

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Malumunuz cezalar kat kat arttı.. devlet bunu çıkar haline getirdi resmen..

bu hafta sonu gözden uzak bir tatil yapayım dedim.. atladım arabaya 2 günlük tatilimde 5 kere radara girdim... bu kadarınada pes artık 2 otoban 2 otoban dışı uzun yol 1 tanede şehir dışı...

bunlardan en çok dikkatimi çeken ise dün dönerken mersine 40 km kala otobanda ben 130 ile seyrederken yanımdan geçen 250-280 km ile gri hayabusa dikkatimi çekti ve anında ikimizde radara girdik..
    sitemizden bir üye olabilir belki GRİ HAYABUSA idi.. otobana tali yol giren bi yer buldu ve ters yoldan geriye döndü kaçtı... Adamda haklı 100 le o motora yazık günah bomboş otoyolda

radar kameraları hep önden çekiyor... kaç metreyi çektiğini bilmiyorum ama aklıma takılan epey sorular var..

1- otobanda girdiğim radarların hiçbirisinde çevirme koymadılar...! plakayamı kesiyorlar acaba... yaşayanınız tecrübe edeniniz varmı ?

2- hayabusa yı okuma ihtimalleri nedir ?

3- otobanda hız limiti bildiğim kadarıyla 120 ama benim radara girdiğim yer 90 km yazıyordu araçlar için sebebi ise otoban inişi olması... acaba 90 km denmi değerlendiriyorlar ? eğer öyleyse çok saçma otoban sonuçta 90 km heleki yokuş aşağı çok mantıksız..!

ve son olarak 2010 radar cezaları nedir acaba ?

lütfen yazılarınız bilgi mayetinde olsun... çarpışmak isteyen radarın bana faydalarını anlatmak isteyen içinde bıraksın... ne kadar önemli olduğunu bende biliyorum ama 500 km de 5 kez radara girersem eğer ben bunda kasıt ararım..!
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    otobandaki hız limitlerine göre 120 yi geçersen ceza geliyo ve pilakaya ceza kesiliyo bildiğim kadarıyla.......hayabusanın plakasını okuyabilmişse kamera ona da ceza gider ama bazıları 200 khm nin üstünü okuyamıyo diyor......izmirde sadece sabit radarlar değil gezer radarda çıkardılar sivil araç denk geldiğin an pilakana keziyo cezayı....eğer sen 5 kere radara girdiysen ehliyetini bi süreliğine unut geçmiş olsun.........bundan 4 yıl önce iş adamı ankaradan izmire geleniye kadar 5 kere radara giriyo ehliyetine 6 aylığına el konuldu.....inş. 5 kere radara girmemişsindir

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    şirket şöförlerine gelen cezalarda hep arkadan çekilmiş fotoğraflar vardı,kesilme tarihinden itibaren 10 gün sonra elimize ulaşıyor genelde.

Hayabusa görüntü verdiyse yan yoldan kaçması bir şey değiştirmeyecek
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobandaki hız limitlerine göre 120 yi geçersen ceza geliyo ve pilakaya ceza kesiliyo bildiğim kadarıyla.......hayabusanın plakasını okuyabilmişse kamera ona da ceza gider ama bazıları 200 khm nin üstünü okuyamıyo diyor......izmirde sadece sabit radarlar değil gezer radarda çıkardılar sivil araç denk geldiğin an pilakana keziyo cezayı....eğer sen 5 kere radara girdiysen ehliyetini bi süreliğine unut geçmiş olsun.........bundan 4 yıl önce iş adamı ankaradan izmire geleniye kadar 5 kere radara giriyo ehliyetine 6 aylığına el konuldu.....inş. 5 kere radara girmemişsindir
    120 yse cezayı yemem...
    ama bütün radara girdiğim noktalarda tabelada 90 km yazıyordu.. ama otobanda 90 km
    hayabusayı okuyacağını sanmıyorum.. sebebi ise radar arabasının ters durması yani arabanın önü bize bakıyordu.. eee motorların plakası arkada.. sanırım onu okuyacak bir teknoloji yok..!

en son radara girdiğim yerde radar tabelasını taşla otobanda sabitlemişlerdi... ayıp be ayıp bu kadarda düşmüş devlet..! doru düzgün uyarı levhanızı niye koymuyorsunuz...!

daha adana-mersin yolunda 118 le yediğim 265 lira cezamın acısı geçmemişken..

arkadaşlar aman dikkat radar aracını ya inişe ya viraj çıkışına tamamen tuzaklı şekilde koyuyorlar...!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şirket şöförlerine gelen cezalarda hep arkadan çekilmiş fotoğraflar vardı,kesilme tarihinden itibaren 10 gün sonra elimize ulaşıyor genelde.

Hayabusa görüntü verdiyse yan yoldan kaçması bir şey değiştirmeyecek
    hocam şansımızdanmıdır nedir bütün radar araçları terste durmuştu.. hepsi önden okuyor...
    bizim mersin şehir içindeki radarlar arkadan okuyor sadece
    uzun yolda arkadan okuyana rastlamadım.. yoksa girmezdim farkederdim kesinlike

o ters durmuş radarla göz göze gelince o anki 3.5 paha biçilemez
    Yeni yine yeniden

motosiklette arka plakayı sökücen . ne radara giricen nede çevirmede durucan.
    başka yolu yok bu işin ;)

Motosikleti
    Hyosung 250gtr
    Geçmiş olsun nediim ben hep sivil araca denk geliyorum.
    Eskiden altın satısı bir hyundaidi şimdi aynı aracı beyaza boyamışlar.
    Hadımköy gişelerle mahmutbey gişeler arasında takılıyor...

Motosikleti
    ZX6-R
    en garantisi bence koltuk altı oda okunmuyor benim öyle polis sordumuda altta diyorum

bide şunu sorucam plakadan ceza sorgulama gibi bir sistem var mı internetten öğrenebiliceğimiz?

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Avrupa'yı, Amerika'yı, oradaki yolları ve trafiği görüp izleyip ' Vay be adamlar ne modern ne güzel ' demeyi biliyorsunuz da, kendi ülkenizde kurallar uygulanınca ' Devlet suyunu çıkardı ' nasıl diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Lütfen kendinize geliniz ve ' arka plakayı sök, sakla ' gibi yasa dışı önermelerde bulunmayınız. Hem yasadışı video eklemek yasak denecek hem de böyle başlıklara böyle cevaplar yazılmasına izin verilecek. Bahsettiğimiz ' bilinç ' bu mudur ? Biri bana anlatsın !

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet,taze radarzede olarak destekliyorum.bu arada, geçenlerde açılan başlıkla ilgili (haziran ayında yapılacak trakik yasasındaki düzenlemeye istinaden
    ,motosikletlerin hız limitlerininin,araçlar seviyesine çekilmesi talebi)olarak,tüm arkadaşlarıma imzalattım ve ellerimle TBMM ye faxladım.bakalım haziran ayında ne olacak.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    hafta sonu 2 motor 810 tl ceza pardon kazık yedik

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet ben ve arkadaşım da çooook yüksek süratle (98 km) ile,270.tl YEDİK.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    ZX6-R
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

bu sayfada Mtv sorgulamadan bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz trafik cezanızı

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    İllegal şeylere destek vermem fakat bazı boş,uygun yolların para tuzağı olarak kullanılması hakkaten insanın zoruna gidiyor.

Sen tut hem dünyanın en pahalı benzini kullan,bu benzine sürü ile vergi-özel tüketim vergisi öde(nasıl özelse artık!), hem de zurnanın zort dediği yerde ceza ye.

Amerika'da ve Avrupa'nın bazı yerlerinde radar tespit edici cihazlar(radar sinyali karıştırıcı değil) serbest.

Yani bu serbesiyetten anlayacağımız, radar kurulan yerlerin hız yapmaya müsait olmadığıdır.

Gerçi bizde böyle birşey olsa kamyoncusu,dolmuşçusu bile ayağını gazdan çekmez.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    oh iyi olmuş gereksiz bir başlık zaten otobanda radar zaten oldu olası var otoban polisleri bile var.adamlar 120 hız limiti koymuşlar herkez buna uymak zorunda kimse yasaları boşu boşuna çıkartmıyorlar.ben 120yle giderken başkası hız için otobana çıkıp solumdan bana çarpıcak diye trafikte seyretmek istemiyorum. bu problem değil problem olan motosikletlerin 70 kmhz otobandada 90 ile gitmesi sorun aynen budur
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh iyi olmuş gereksiz bir başlık zaten otobanda radar zaten oldu olası var otoban polisleri bile var.adamlar 120 hız limiti koymuşlar herkez buna uymak zorunda kimse yasaları boşu boşuna çıkartmıyorlar.ben 120yle giderken başkası hız için otobana çıkıp solumdan bana çarpıcak diye trafikte seyretmek istemiyorum. bu problem değil problem olan motosikletlerin 70 kmhz otobandada 90 ile gitmesi sorun aynen budur
    Sizin gibi adamlar yüzünden bu ülkemiz bu hale geldi...!

Radarı desteklerim.. doğru uygulamadır...
    ama sorun şurdaki işlerini doğru yapmıyolar biz bunları tartışıyoruz.. siz bunu göremeyecek kadarda körsünüz... sizin gibi kazları yolduktan sonra sesiniz çıkar anca...
    inşallah bir gün sizde böyle bir ceza yersiniz ve ben karşınıza geçip iyi olmuş 1 bardak su iç derim...
    mesele ceza yemekte değil mesele uygulamanın yanlışlığıdır..!
    Yeni yine yeniden

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    sormak istediğim bir soru var plakayı alta koyduğumuzda görme şansları olmuyormu ?

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı strangedenial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'yı, Amerika'yı, oradaki yolları ve trafiği görüp izleyip ' Vay be adamlar ne modern ne güzel ' demeyi biliyorsunuz da, kendi ülkenizde kurallar uygulanınca ' Devlet suyunu çıkardı ' nasıl diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Lütfen kendinize geliniz ve ' arka plakayı sök, sakla ' gibi yasa dışı önermelerde bulunmayınız. Hem yasadışı video eklemek yasak denecek hem de böyle başlıklara böyle cevaplar yazılmasına izin verilecek. Bahsettiğimiz ' bilinç ' bu mudur ? Biri bana anlatsın !
    avrupa böyle yapsın desteklerim... ama bizim ülkemizin niyeti bozuk tamamen ülkeye gelir sağlamak amacıyla kötü niyetli uygulamalardır..

1.cisi avrupada trafik hızları daha yüksek
    2.cisi avrupada radar alanına girerken tabelalar radar alanıdır DİKKAT diye bas bas bağırır.. ( amaç hız düşürtmek ceza kesmek değil.... bizim ülkemizde ise tuzaklı yerlere kurmak ve radar tabelasını gizlemek)
    3.cüsü atıyorum almanyada radara tabelayı görmeye rağmen girdiniz.. mazerertinizi gösterdiğiniz takdirde CEZAYI İPTAL ettirebilirsiniz.. tek istenen geçerli bir mazeret..!

sanırım biraz olsun anlamanıza yardımcı olabildiysem ne mutlu...!

işte avrupa ile türkiye arasındaki aynı kuralların arasındaki UÇURUM..!

burdaki kötü niyetin kastın hala aksini iddaa edecekmisiniz ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sormak istediğim bir soru var plakayı alta koyduğumuzda görme şansları olmuyormu ?
    çok zor..

Kim nederse desin ben destekliyorum..! 80 km otobanda motorla ? kamyonun rüzgarıyla... !
    Yeni yine yeniden

bu yaz kütahyaya giderken yakalanmıştık bizde 140 la filan girmiştik ama şirket arabası olduğu için giren şirkete girdi :D

3-4 ay önce adana otobanında bizde girmiştik radara ama gişelerden geri dönüp ceyhandan çıkmıştık. cezada yazılmamıştı.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen 2 motorlu yunus çevirme yapıyodu zaten trafik yok öyle bide bana kenara yaptı bende kendimi işaret edip ben mi dedim bastım gittim , kendine güvenen düşer peşime artık bu raddeye geldik işi gücü olmayan bizi durduruyo
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss lerde pek okunmaz ogs den 1 2 kere kaçak geçmiştim mecburen kontrol ettim az önce ceza görünmüyor yani ogs ve kgs ler okuyamıyo üstten çektiği için

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler