Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Otobanda Bile RADAR.. Devlet bu işinde suyunu çıkardı artık....!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3.Başbakan, Reisicumhur, bakan, yere bakan vs bu hızlara uyuyor mu . uymuyorsa biz neden uyuyoruz.

Adamların peygamberliğini ilan ettiler sen neyden bahsediyorsun... Sus çarpılacaksın şimdi.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya otobanlarında hız sınırı yok arkadaşım, ama tabii o Almanların araç kullanımı ile bizim araç kullanımımızda ayrı tabii.
    almanyada hız sınırı yokmu..komiksin.almanyada kuralları ihlal eden aracların peşine porche polis arabası düşüyor..avrupa da otobanlarda yollar hız limitine göre bölünmüştür.bazı yolda 200 le gitmek serbesttir bazısında 100 ü geçemezsin.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam
    o zaman sorun bizde değil . bir yerlerde bir hata var. yasaklar düzgün olup kontroller sıkı olup herkesin aynı kurallara uyduğu mantıklı bir düzen daha akıllıca olur.

adana mersin otobanı 4 şerit gidiş 4 şerit geliş yol bom boş (benzin 3.80 olmuş) birisi çıkıpta 40 ı geçmeyeceksin derse ve o bana geçmeyeceksin diyen eleman kendisi geçip bana ceza yazmaya kalkarsa yaz istersen 5 kere yaz derim

ceza yazmak ayrı şey pusu kurarak
    Sizin gibi mantıklı insanları görmek beni sevindiriyor...

ben farklı konulara dikkat çekiyorum.. siz tam üstüne basıyorsunuz.. TEBRİKLER..

Herkes 150 ile yolun tehlikeli oldugunu iddaa ediyor..

ben otobanda değil araba canlı kul bile göremiyordum önümde arkamda araba dahi yok çölün ortasnda yürüyerek gitmek gibidir 120 km arabada..! zaman geçmek bilmez..

herkesin aklında otoban diyince heryerden araba çıkıyor sanıyorlar..oysa öyle değil.. bomboşş.! hayabusa 250 den yüksek süratle yanımdan geçti hiçbir tehlike olmadan çünkü yol boş..!
    Yeni yine yeniden

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    radar radar radar

teknolojinin son ürünü atom bombasından bile daha tehlikeli bir silah olan kamera. affı yok.

sen aracı satarken ötv+ kdv al.

benzin alırsın dünyanın en pahalı benzini olur. vergiden dolayı.

muayeneye götürdügünde o biçim soyarlar adamı.

yedek parça yag lastik aldıgında üzerinde vergi yükü.

mtv ödersin adaletsizce.

adamlar yol yapacagına radar cihazı satın alıyor.

düşünebiliyormusunuz maliye bakanı benzine zam yapmasak herkes arabaya biner trafik kitlenir gibi bir ortaçag düşüncesine sahip bir lafı söyleyerek vatandaşa çaktıgı kazıga kılıf bulabiliyor.

şimdi eski araçlara ötv indirim çıkarmışlar. ama 30 yaş üzeri araçlara. rezillige bakarmısınız. zaten 30 yaş üzeri kaç tane araç var hurdaya çıkmayan. bakımlı temiz olanlarda zaten antika degeri taşıyor. adam salakmı aracını hurdaya ayırsın. işte bizi yönetenler vatandaşı o kadar aptal yerine koyuyor. oysa 20 yaş ve üzeri yapsalardı bu indirim vatandaşın işine yarardı. ama nasıl olsa 20 ila 30 yaş arası bi sürü araç var onlardan mtv alıyor eski nesil araçlar delide benzin tüketiyor. ohhhh suyundanda koy.
    komşumuzda 85 model şahin var aracın herbiyanı kırık dökük. ne muayene yaptırabiliyor nede toplatabiliyor. bi sürü vergisi birikmiş ödeyemiyor. ödemeden de trafikten düşüremiyor. neden mi ödemiyor çünkü parası yok. ve bu adam ötv indiriminden yararlanamıyor. yaş tutmadıgından.

ülke rezil bir halde. ve bu rezillik bittigi gün kurban kesecegim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçen hafta 270 tl
    bu hafta da 120 tl adana-mersin otoban gişelerinde ben de girdim.

1800 metreden alıyormuş. bugün öğrendim. ayrıca otobanda motosiklet hız sınırı 89km. imiş.

dilekçe yazın hız sınırı kalksın dedi memur efendi.
    "görev" dedi, "kutsal" dedi, elime verdi....

ben de yüzde 25 indirimden yararlanıp hemencecik ödedim. içim öyle bir şevkle ve heyecanla doluydu ki anlayın artık...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Radarla hız kontrolüne karşı değilim, tuzak kurarak yapmalarına karşıyım. Şu ana dek olması gereken yerde (okul önü, hastane yanı vs.) radarla kontrol yapıldığını görmedim. Geçen yıl ağustos ayında acemi birliğine teslim olmaya giderken, Eskişehir-Ankara yolunda Polatlı'ya varmadan az evvel 118'le radara girdim, aynen geçirdiler 120 küsür lirayı. 5 km evvel geçirselerdi üzülmezdim, çöl gibi ovanın ortasındaki 3 şeritli kaymak asfaltlı yolda, radarı bir tepenin inişinde bir ağacın arkasına sakladıkları için içim acıdı.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ya tek derdimiz radarlar olsun be boşverin amaaan alın bitane menteşe açılır kapanır plakanızla takılın derim ben
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence radarlar iyi. tarih kurallarına uyalım. hız yapmıyalım. sonra başımız ağırmasın..
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    300-400 Euro arası ücretle radar yakalayan cihazlar var , yalnz cihazı yakalarlarsa güzel de bir cezası var ...

Antalya civarında otoban namına bişey yok zaten , diğer yerlerde de trafiğe uyarım ekseriyetle , herkes 120 ile gidiyorsa bende öyle giderim , şimdiye kadar 2 kez uzun yolda boşluğuma geldiğinden ceza yedim , biraz dikkatli olununca sorun olmuyor esasında , polislerin derdi trafik kurallarına uyulup uyulmadığı değil rutin kontrollerini yapmak , mesela öğlen vakti çoğu yerde kontrol olmaz zira yemeğe gidiyorlar .

Yazsam sayfalarca yazılır ama çoğu yerde ki hız sınırı saçma geliyor bana , konya ovasında çift şerit gidişte 90 sabit hızla uykum geliyor resmen , ciddi manada tehlikede hissediyorum kendimi , ama bazı yollarda 70 km bile fazla oluyor . Böyle gelmiş böyle gider , üst düzey yetkilelerin nasılsa ceza derdi yok , biz kendi çaremize bakalım , selektörle yardımlaşmaya devam

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki hız limiti kaç km olmalı sizce?
    şimdi diyeceksiniz ki, yoluna göre değişir bu.
    aydın otobanı olsun konumuz.
    150km yeterli mi? hadi 200km olsun.

225km ile o yoldan geçip radara yakalanıp sonra buraya gelip aynı başlığı açacağınıza eminim.
    200 km ile gidilir mi çölün ortasında yalnız gibiyiz zaten ve çok sıkıcı yol bitmiyo vs.vs. bin tane bahane üreteceksiniz. neden? bahane üretmek kolay da ondan

bir diğer konu, cezalar çok yüksekmiş
    hadi ya öyle mi? ceza olduğu için olabilir mi bu?

sevgiler, saygılar herkese.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı S.E.E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

225km ile o yoldan geçip radara yakalanıp sonra buraya gelip aynı başlığı açacağınıza eminim.
    200 km ile gidilir mi çölün ortasında yalnız gibiyiz zaten ve çok sıkıcı yol bitmiyo vs.vs. bin tane bahane üreteceksiniz. neden? bahane üretmek kolay da ondan

diyecek kelime bulamadığım tek yorum..!
    genede saygılar
    Yeni yine yeniden

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı S.E.E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

katılıyorum.
    kanun kanundur.
    anarşi ve kaos bizi medeniyetten iyice uzaklaştırır.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.
    kanun kanundur.
    teşekkürler

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.
    kanun kanundur.
    Beyefendi kusura bakmayın..

avrupa cezalarını uyguluyorsanız onlar gibi hareket edeceksiniz..

örneğin radar alanına girilirken tabelaları görünmeyecek şekilde saklayamayacaksınız AP AÇIK RADAR VARDIR.. diye belli edeceksiniz..

daha sonra tuzaklı yerlere radar koymayacaksınız.. örneğin viraj çıkışı ağaç arkası vs vs..

bu dediklerim avrupadada türkiyedede kanundur.. ama bizim ülkemizde bunlar UYGULANMIYOR..! önce devlet kanunu düzgün uygulasın..!

mesele ceza değil mesele milleti yonmak mesele art niyet..!
    Yeni yine yeniden

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    arkadaşlar plakaya ceza kesilmiştir deyince bende hemen bi sorguladım çünkü gecen perşembe selçuğa gittim otobandan hızımda 90-100 km filandı ortalama ama neyseki cezam yokmuş

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi adamlar yüzünden bu ülkemiz bu hale geldi...!

Radarı desteklerim.. doğru uygulamadır...
    ama sorun şurdaki işlerini doğru yapmıyolar biz bunları tartışıyoruz.. siz bunu göremeyecek kadarda körsünüz... sizin gibi kazları yolduktan sonra sesiniz çıkar anca...
    inşallah bir gün sizde böyle bir ceza yersiniz ve ben karşınıza geçip iyi olmuş 1 bardak su iç derim...
    mesele ceza yemekte değil mesele uygulamanın yanlışlığıdır..!
    sen kendini haklı görüp cehaletin verdiği cesaretle burada tartışma açıcağına git dünyada ülkelerin otoban kurallarını okuyup araştır.

120 kmhz zaten çok uygun sen onu değil motosikletlerdeki haksızlığı konuş
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Biz burda hızdan çok uygulamadaki kanunlarda olan yanlışlıkları konuşuyoruz.. 3 sayfayı okuyun nedediğimi iyi anlarsınız.. bazı arkadaşlar değinmiştir..saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

Alıntı coolsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar plakaya ceza kesilmiştir deyince bende hemen bi sorguladım çünkü gecen perşembe selçuğa gittim otobandan hızımda 90-100 km filandı ortalama ama neyseki cezam yokmuş
    hocam belli olmaz.. 4 ay sonra dahi gelebiliyormuş diye duydum.. ne kadar doğru bilemiyorum
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz burda hızdan çok uygulamadaki kanunlarda olan yanlışlıkları konuşuyoruz.. 3 sayfayı okuyun nedediğimi iyi anlarsınız.. bazı arkadaşlar değinmiştir..saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

hocam belli olmaz.. 4 ay sonra dahi gelebiliyormuş diye duydum.. ne kadar doğru bilemiyorum
    e anlat bakayımda uygulamadaki yanlışlıklarıda herkez öğrensin madem konuyu açtın
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulkemiz medeniyet yolunda ilerliyor.
    Adam trafik isareti koymus.
    Trafik isaretleri neden koyulur arkadaslar?
    Trafik isaretleri olmasaydi ne olurdu?
    O isaretlerin yerinde bir polis olurdu.
    Yani polisi gorunce kurallara uyarsiniz, ama sizi medeni olmaya davet eden bir tabela, nasilsa yaptirim gucu olmadigindan umurunuzda olmaz.
    Yol 4 serit, bombos oyleyse gaza basabilirim mantigi sayesinde her yil 5-7bin kisiyi topraga gömüp, 200bin kisiyi de yaraliyoruz, ya da sakat birakiyoruz.

Ben isin teknik kismina girmeden, avrupada soyle, avrupada boyle diye iskembeden sallayan arkadaslar için bir-iki laf etmek isterim.
    Avrupa dediginiz yerde yasayan biri olarak umarim sozlerim dikkatinizi çeker.

Oncelikle avrupada radar tuzagi kurulamaz lafini eden arkadaslarin hiç avrupa gormedigi belli oluyor.
    Hem de oyle bir kuruyorlar ki ruhunuz bile duymuyor.
    Asagida gordugunuz aleti tasiyan polis veya jandarmalar, otobanda ust geçitlerde, çali aralarinda, koy yollarinda yolunuzu gozler ve hesabi aninda keserler.

Otobanda;

Bunlarin disinda, otoban ya da tali yollarda sabit radarlar vardir.
    Burada su sekildeler ama ulke ulke sekil semal degisiyor.

Bunlarin, onden ve arkadan fotografinizi çeken sekilleri vardir.
    Su an yavas yavas hepsini degistirip, arkadan çeker hale getiriyorlar.
    Anladiniz tabi motosikletler için.

Hatta bu isin daha gizli saklisi vardir.
    Bir otomobilin içerisine gizlerler ve arkanizdan gelir, ya da onunuzden giderler.
    Otomobiller genellikle tahmin edemeyeceginiz sekildedir.
    Ornegin burada kullandiklari otomobil, tuning yapilmis bir Astra.
    Yolda gorseniz, zibidinin biri sus yapiyor zannedersiniz.
    Ama asil süsü ceza posta kutunuza gelince gorursunuz.

Kisacasi medeni olmanin yolu, polisin olmadigi yerde de kurallara uymaktan geçiyor.
    Bir bankayi, polis yok diye mi soymazsiniz?
    Yoksa sizi durduran baska bir sey mi var?
    Ornegin sahip oldugunuz ahlak, aile terbiyesi!!
    Bunun yerine trafik isaretlerini de koyun.
    Bu isaretler sadece sizin degil, baskalarinin da can guvenligi için konulmus isaretler.
    Onlara uyun.
    Bir gun sola donulmez, levhasini umursamayan bir hiyar, Izmir'deki can veren motosikletçi arkadasimiz gibi sizi ezerse,
    bombos ve 4 seritli yolda, 50 km/h hiz sinirina uymayan bir baska hiyar, karsidan karsiya geçmekte olan çocugunuzu oldururse,bir gun, sollama yapilmaz isaretine, ne olacak ki bombos yol deyip, hatali sollama yapan bir baska hiyar, sevgilinizi sinek gibi ön camina yapistirirsa,bu gun yaptiginiz tartismayi yapmazsiniz.
    ama onun da bir anlami olmaz.

Siz bilmezsiniz,
    bu radar çok eskiden beri var.
    Ben ilk kez radara soyle yakalanmistim.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulkemiz medeniyet yolunda ilerliyor.
    Adam trafik isareti koymus.
    Trafik isaretleri neden koyulur arkadaslar?
    Trafik isaretleri olmasaydi ne olurdu?
    O isaretlerin yerinde bir polis olurdu.
    Yani polisi gorunce kurallara uyarsiniz, ama sizi medeni olmaya davet eden bir tabela, nasilsa yaptirim gucu olmadigindan umurunuzda olmaz.
    Yol 4 serit, bombos oyleyse gaza basabilirim mantigi sayesinde her yil 5-7bin kisiyi topraga gömüp, 200bin kisiyi de yaraliyoruz, ya da sakat birakiyoruz.

Ben isin teknik kismina girmeden, avrupada soyle, avrupada boyle diye iskembeden sallayan arkadaslar için bir-iki laf etmek isterim.
    Avrupa dediginiz yerde yasayan biri olarak umarim sozlerim dikkatinizi çeker.

Oncelikle avrupada radar tuzagi kurulamaz lafini eden arkadaslarin hiç avrupa gormedigi belli oluyor.
    Hem de oyle bir kuruyorlar ki ruhunuz bile duymuyor.
    Asagida gordugunuz aleti tasiyan polis veya jandarmalar, otobanda ust geçitlerde, çali aralarinda, koy yollarinda yolunuzu gozler ve hesabi aninda keserler.

Otobanda;

Bunlarin disinda, otoban ya da tali yollarda sabit radarlar vardir.
    Burada su sekildeler ama ulke ulke sekil semal degisiyor.

Bunlarin, onden ve arkadan fotografinizi çeken sekilleri vardir.
    Su an yavas yavas hepsini degistirip, arkadan çeker hale getiriyorlar.
    Anladiniz tabi motosikletler için.

Hatta bu isin daha gizli saklisi vardir.
    Bir otomobilin içerisine gizlerler ve arkanizdan gelir, ya da onunuzden giderler.
    Otomobiller genellikle tahmin edemeyeceginiz sekildedir.
    Ornegin burada kullandiklari otomobil, tuning yapilmis bir Astra.
    Yolda gorseniz, zibidinin biri sus yapiyor zannedersiniz.
    Ama asil süsü ceza posta kutunuza gelince gorursunuz.

Kisacasi medeni olmanin yolu, polisin olmadigi yerde de kurallara uymaktan geçiyor.
    Bir bankayi, polis yok diye mi soymazsiniz?
    Yoksa sizi durduran baska bir sey mi var?
    Ornegin sahip oldugunuz ahlak, aile terbiyesi!!
    Bunun yerine trafik isaretlerini de koyun.
    Bu isaretler sadece sizin degil, baskalarinin da can guvenligi için konulmus isaretler.
    Onlara uyun.
    Bir gun sola donulmez, levhasini umursamayan bir hiyar, Izmir'deki can veren motosikletçi arkadasimiz gibi sizi ezerse,
    bombos ve 4 seritli yolda, 50 km/h hiz sinirina uymayan bir baska hiyar, karsidan karsiya geçmekte olan çocugunuzu oldururse,bir gun, sollama yapilmaz isaretine, ne olacak ki bombos yol deyip, hatali sollama yapan bir baska hiyar, sevgilinizi sinek gibi ön camina yapistirirsa,bu gun yaptiginiz tartismayi yapmazsiniz.
    ama onun da bir anlami olmaz.

Siz bilmezsiniz,
    bu radar çok eskiden beri var.
    Ben ilk kez radara soyle yakalanmistim.

arkadaşım hay allah razı olsun senden yaa.bizde bilip araştırmadan konuşan çok. o hız limitleri boşuna konulmuyor bunların düşündükleri tek konu katrandaki hız göstergesi o zaman neden var diye idrak edememe.bu konuyu açan arkadaş bir farkına varsa kamyonet ruhsatlı dublo hafif ticari minibüs ruhsatlı transporter ,motosikletlerse niçin binek araç hız limitlerinde seyredemiyor bunu tartışacaklarına otobanda hız limitine veryansın ediyorlar
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler