Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başakşehirde motosiklet kazası..

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun başakşehir 4. Etapta saat 16.15 civarında askeriye yolundaki trafik ışıklarından geçerken yolun ortasında yatan bir scooter gördük.. yolun karsı tarafında olmamıza rağmen arkadaşa işaret ettim ve dörtlüleri yakıp durduk.. Motoru oyle yol ortasında görünce içim sızladı bi an. İnşallah önemli bişey yoktur arkadaşta diye..

Motor bildik bir hamburger markasının paket servis motoruydu ve arka çantadaki hamburgerler yola saçılmıştı.. Sonra kaza yapan kişiyi aradı gözlerim. karşı kaldırımda ağzı ve burnu biraz kan içindeki kişiyi teselli etmeye çalışan bir kalabalık gördük. Neyseki arkadaşta ağır birşey yoktu.. Kask koruma falan mecbur olduğu için ucuz atlatmıştı açıkçası Kaldırıma oturtmuşlar aynı firmadan başka bir arkadaşıda onu teselli ediyordu. eleman sağlam şoka girmiş ve hala şoktan çıkamamıştı gözleri korku içindeydi. Scooterlı arkadaş ana yoldan rampa yukarı çıkarken yolu doksan derece kesen ve araçların U dönüşü yapmasını sağlayan ışılardaki doğan model aracın ön tamponuna ve çamurluğuna yandan vurup ön kaputunun üzerinden baya bi uçarak yere çakıldığı belliydi..

Scootercı arkadaşın günahını almıyım ama yol rampa oldugundan honda activası ile 70 le kaptırıp çıkarken son anda ışıklar kırmızı olmuş ve geçerim diye ve yol rampa olduğundan devam edince yandan kafayı çıkaran araçla çarpışmıştı %90 neden derseniz kazaya karışan doğanın yanındaki araçda ışıklardan çıkış yapmıştı bir miktar.. paket servisteki arkadaş belki cahilliğnden dikkatsizliğinden belkide şiparişi yetiştirme telaşından oldu bu olay ama bu işin şakası yok ve o ışıklarda ruhu teslim etmek bir anlık kararınıza bakar..

Ben burdan kaza yapan kişiye geçmiş olsun diyorum ve baya tehlikeli bi kazadan kırık çıkık olmadan burun kanaması dudak patlaması ile kurtulmasının ona tecrube olmasını diliyorum.. Çünkü 2 gün önce aynı yollun karşı istikametinden sheel benzinliğin yanından araba ile giderken (bu arada bu yol yokuş aşşagı ve gaza başmasanız bile 70-80 le gidiyosunuz) karşıdan ters yönden girmiş yolun sağından baya süratli bir sekilde kamikaze gibi gelen scooterı hava da kararmış olduğu için son anda görüp sola kaçmıştım. Çarpışsak elemanın kolu bacağı William Wallace gibi ülkenin dört bir yanına saçılıcak ama umrunda değil. Ertesi gün yine ordan inerken tekrar benzinligin yanından tersten süratli gelen Scoterı gördüm.. bunlar bunu alışkanlık haline getirmiş. Sebep? 300 metre ilerdeki ışıklardan dönmeyip kestirmeden gitmek. Bu iki motorda kaza yapanla aynı firmanın mavi renkli aktivalardı. Biri bunlara hayatlarıyla oynadıklarını nasıl anlatır nasıl engel olur bilemiyorum Çünkü cahilliğin ve mantıksızlığın sınırını gerçekten zorluyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    dostum iyilik yapmak istiyosan git o hamburger ciye müdüre söyle ikaz etsin.haaa baktın olmuyo kendini düşünmeyeni sen hiç düşünme rahat ol yani.....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum iyilik yapmak istiyosan git o hamburger ciye müdüre söyle ikaz etsin.haaa baktın olmuyo kendini düşünmeyeni sen hiç düşünme rahat ol yani.....
    Oraya gidip elemanların yanında konuşursam pek hoş karşılamazlarAma yarın telefonla şikayet etmeyi düşünüyorum müdürlerine.. Karıştıkları kazadan sağ çıkamazlar çünkü böyle ters yoldan giderlerse.. Ders alıcak bi hayatları kalmaz

Selamlar arkadaşlar,vicdanının sesini dinle ve mutlaka şikayet et onları uyar kardeşim.En azından sen üzerine düşeni yapmış olursun.

bnde başakşehirde oturyorum motoru gordum siyah g.o arkadasa ne diyim ama kötü olmus ekmek parası icin degermi????

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Allah'tan birşey olmamış arkadaşa.

Şu 30 dakikada pizza yetiştirme muhabbeti de pizzacıları zorluyor.

Sanıyorum bu pizza dağıtıcılığında iş zamanla rutine döndüğü için motor kullanan arkadaşlarda bir ülfet oluyor ve motoru kullanma şeklini de pek önemsemiyorlar.

Şehir içinde gazlayan,hızla arabaların arasına giren epey Activa görüyorum.

Kebapçıların YBR'li dağıtıcıları var ki onlar da ayrı bir olay.

Sözüm meclisten dışarı,4 tekerde dolmuşçular ne ise 2 tekerde de kebap dağıtıcısı motorcular o. (Ankara'da gördüğüm kadarıyla)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'tan birşey olmamış arkadaşa.

Şu 30 dakikada pizza yetiştirme muhabbeti de pizzacıları zorluyor.

Sanıyorum bu pizza dağıtıcılığında iş zamanla rutine döndüğü için motor kullanan arkadaşlarda bir ülfet oluyor ve motoru kullanma şeklini de pek önemsemiyorlar.

Şehir içinde gazlayan,hızla arabaların arasına giren epey Activa görüyorum.

Kebapçıların YBR'li dağıtıcıları var ki onlar da ayrı bir olay.

Sözüm meclisten dışarı,4 tekerde dolmuşçular ne ise 2 tekerde de kebap dağıtıcısı motorcular o. (Ankara'da gördüğüm kadarıyla)
    Kesinlikle haklısın.. İnsan acıkınca siparişin gecikmesine tahammulu olmuyor ama firmaların bunun için çalışanlarının canları pahasına 30 dk gibi bi limit belirlemesi çok acımasız çok insanlık dışı

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    Kaza yapan arkadaşa çok büyük geçmiş olsun, ailem 4. etapta oturuyor, kaza riskini azaltmak için yana sapak yapıp ışık koydular, olunca oluyor demek ki.. büyük geçmiş olsun.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun daha kötü bir haber duymadığıma sevindim..
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Gecmiş olsum umarım birdaha tekrarını yasamaz..Ama bu moto servis olayında adamlar Allah muhafaza trafik'te cirit atıyolar inş daha fazla insan zarar görmeden bu olayıın bir cözümü bulunur...
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun..............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

arkadaslar bende bir pizzacıda kuryelik yaptım.o 30 dk lık olay belli bir bölge içinde her yeri kapsamıyo yani en yavaş şekilde gitseniz bile 10 dk lık yol.ama motorcular arkadaslar nedense geç kalacakmış gibi çok hızlı bir şekilde araçların arasından geçerek,kırmızı ışıktan geçerek canlarını tehlikeye atıyorlar.
    yani anlatmak istediğim herşey motorcunun elinde.herkes düzgün bir şekilde yavaş yavaş kullansa hiçbir sorun olmayacak.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun :( motosiklet kazaları boş yollarda daha tehlikeli oluyor nedense.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler