Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

adaletten bir beklentim kalmadığı için davamdan vazgeçeceğim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    öncelikle çok geçmiş olsun adaletsizlik diye buna denir işte.
    ama yerinde olsam usta hakkımı sonuna kadar ararırım hem bu dünyada hemde ahirette iki elim yakalarında olur motoru çaldırdığındaki ruh halini düşün ve bu işin peşini bırakma
    Hak verilmez alınır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yahu herkes fikrini söyleyince probmlem olmuyorda ben söyleyince neden problem oluyor, biz insan değil miyiz?

Herkes ne yapılması hakkında yorum yapar böyle mağduriyet olan başlıklarda.

Bende fikrimi söyledim, fikrimi söylerkende ilk aklıma gelen caydırıcı yöntemin benim dinimde olduğunu bildiğim için tereddütsüz yazdım.

Bunu benimsememiz için aynı dinden olmamızada gerek yok ki!

Nasıl ki zamanında Hristiyan bir ülkenin anayasısını alıp kendimize uyarladıysak belki buda olur ne bilim benim ki sadece temenni.

Sonrasında sanki ülkenin şeriat ile yönetilmesini istemişim gibi tepkiler gelmiş, yanlış anlaşılmamak için tamamiyle zıt bir kavram olan kominizmle yönetilen Çin in kanunlarınıda uygulayabiliriz dedim.

Hindistan kanunları hakkında bilgim yok ordada caydırıcı bir ceza varsa Hinduizm'e görede cezalandırabiliriz.

İmzamı merak edenler google da arama yaparlarsa sonuca ulaşabilirler.
    Google'a giremeyenler için öztliyeyim ;

1920 yılında TBMM oturumunda edilen yeminin bir kısmı veya tamamıdır. TBMM arşivlerinde aslı vardır ve zahmet ederseniz TBMM sitesinden pdf formatında okuyabilirsiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kanun ama oyle insanların belirledigi keyfe keder, seyinin keyfine gore koydugu kurallar butunu degil..
    Ana temalar dışında sürekli güncelleniyor.

Zamana,Mekana ve yaşanan kültüre göre değişkenlik gösteriyor....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen haklısın HAKAN abi,
    bu zaman da cezanı daima kendin vereceksin...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Onun kanuna,bunun görüşüne,öbürünün bilmemnesine ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum.Mevcut kanunlarımız gerçek anlamda işlese hiç bir sorun kalmayacak.Yeterki kanunlarımız gerçek anlamda uygulansın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    sonuç
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    gelelim sadette şimdi mod bir yanlış yapmıştır ve bu ilk yanlışı degildir 1 ay süre ile ban lasın kendini
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    NC 700 SA
    Evet evet tiz kellesi uçurula
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baltacı mehmet paşa geldi aklıma iyimi

Şunu samimiyetle söylüyorumki hayatımın hiç bir döneminde siyasetle politika ve particilikle hiç haşır neşir olmuşluğum yoktur ..
    Türk milleti olarak sağcı ,solcu ,ötekici ,beri taraftaki ,hemşoculuk gibi odaklara takılıp bir bütün olmadığımız müddetçe bu milletin iki yakası asla bir araya gelmeyecektir ,cevapların bir çoğu bana şunu düşündürdü biz her şeye müstehak bir milletiz kardeşim...

Haklı serzenişimi buraya taşıyıp konu açtım ancak görüyorumki en basit bir konuda bile karşı karşıya gelip kırıcı olabiliyoruz .Ben hep söylerim buradaki bir çok kişi ile zaman zaman bir araya gelip bir takım şeyleri paylaşıyoruz ,aynı tutku için ,motorsiklet sevdası için ,o yüzden daha fazla olaylar uzamadan İlgili arkadaşlardan Topik sahibi olarak konun kitlenmesini rica ediyorum ...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu siyasal alana çekmeycem de ... başka bir yerden . bir yazı alıntı yapacağım....

Tarihsel süreç ile ilgili....

alıntı linki

bunu osmanlıya maletmek çok yanlış olur.günümüzdeki ergenekonun bir türü.günümüzden ilkdönemlerekadar hiç bir devletin başından böyle oluşumlar eksik olmamıştır.bunların ne vatanı ne milleti nede insanları vardır.bunlar dünya düzenini bitirip durmadan kargaşa yaratıp kendilerine gebe bırakmak için çalışan sapkın oluşumlardır.peki bunlar neyi sever bunlar şeytanlaşmış insanlardır''ruhunu şeytana satmı''deccale hizmet ederler.içimize öyle bir sızarlarki,tamamen bizden zannederiz.bu sızma tekniğide ( dezenformasyon ) denir.

dezenformasyon: karşısındakine yanlış bilgiyi kabul ettirecek kadar yanlış bilgi harmanlamasına denir.

işte sizin gerici yobaz dediğiniz kişilerin ne dinle ne osmanlıyla nede bizim kültürümüzle örtüşen bir yanı yoktur.

bu tamamen dezenformasyon tekniğidir,vede çok başarılı olunmuştur.görüldüğü üzere bizleri atalarımıza,ceddimize,dedelerimize düşman etmeyi çok iyi başarmışlar.bizimde kitap okuduğunu zanneden ( yarım akıllılar ) bunun bir parçası olmuşlardır.çünki ellerindeki kitaplar ( teksas tombiks dir ).

soyumuza sahip çıkalım ejdadıumıza yakışır düşünelim.

Fatih Sulatan Mehmet döneminde sadaka taşları vardı meydanlarda.ihtiuacı olanlar oraya bırakılan paradan ihtiyacı kadarını alırdı,gerisine dokunulmazdı.

bu şuurla 620 yıl hüküm sürüldü.

aklımızı başımıza alalım.

konuyu amacından saptırmış olabilirim.kusuruma bakmayın.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Tiz kellesi uçurulsa da ...
    Peki BAS ne olacak...
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Onun kanuna,bunun görüşüne,öbürünün bilmemnesine ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum.Mevcut kanunlarımız gerçek anlamda işlese hiç bir sorun kalmayacak.Yeterki kanunlarımız gerçek anlamda uygulansın.
    Arkadaşım maalesef öyle olmuyor işte.

Davalar eninde sonunda sonuçlanıyor sabredersek, ama kanunlarımız caydırıcı değil.

Mesela bir örnek

Birini öldürdün yada tecavüz etti işkence ettin filan, müebbetle cezalandırıldın diyelim.

Bilmem hangi kanuna göre 36 yıldan fazla yatmıyor kimse.

Sonra infaz kanunu diye birşey var cezanın üçde ikisini yatıyorsun düştümü 24 yıla.

Sonrasında iyi hali bilmem nesi filan, Af çıkmazsa 18-20 yılda dışarı salıyorlar adamı.

Avukat arkadaşlar var aramızda daha ayrıntılı yazabilirler.

Düşün mesela adam 5-6 yaşındaki çozuğa tecavüz ediyor öldürüyor ,bu cezalara razı gelmek insanın içine sığar mı?

Diğer taraftan hırsızlık olayı, adam yıllarca dişinden arttırmış almış bir araba yada motor, geri kalanınıda krediye bağlamış senelerce taksit ödiyecek.

Birisi geliyor çalıyor, niye? Çünkü korkmuyor.

Yakalansa ve ceza alsa bile 3-4 ay sonra çıkacak dışarı, yıllarca böyle devam ediyor bu.

E nasıl caydırcaz bu adamı bu işten?

Kes gitsin elini kolunu kardeşim, veyahut hadi şeriatcı demesin bazıları diye yöntem değiştirelim, kulağını keselim.

Ama olmazki yine çalar el sağlam !!!

İnsan hakkıy mış, ne insanı kardeşim. Benim malımı zorla veyahut çaktırmadan haksız yere alan adam mı insan?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım maalesef öyle olmuyor işte.

Davalar eninde sonunda sonuçlanıyor sabredersek, ama kanunlarımız caydırıcı değil.

Mesela bir örnek

Birini öldürdün yada tecavüz etti işkence ettin filan, müebbetle cezalandırıldın diyelim.

Bilmem hangi kanuna göre 36 yıldan fazla yatmıyor kimse.

Sonra infaz kanunu diye birşey var cezanın üçde ikisini yatıyorsun düştümü 24 yıla.

Sonrasında iyi hali bilmem nesi filan, Af çıkmazsa 18-20 yılda dışarı salıyorlar adamı.

Avukat arkadaşlar var aramızda daha ayrıntılı yazabilirler.

Düşün mesela adam 5-6 yaşındaki çozuğa tecavüz ediyor öldürüyor ,bu cezalara razı gelmek insanın içine sığar mı?

Diğer taraftan hırsızlık olayı, adam yıllarca dişinden arttırmış almış bir araba yada motor, geri kalanınıda krediye bağlamış senelerce taksit ödiyecek.

Birisi geliyor çalıyor, niye? Çünkü korkmuyor.

Yakalansa ve ceza alsa bile 3-4 ay sonra çıkacak dışarı, yıllarca böyle devam ediyor bu.

E nasıl caydırcaz bu adamı bu işten?

Kes gitsin elini kolunu kardeşim, veyahut hadi şeriatcı demesin bazıları diye yöntem değiştirelim, kulağını keselim.

Ama olmazki yine çalar el sağlam !!!

İnsan hakkıy mış, ne insanı kardeşim. Benim malımı zorla veyahut çaktırmadan haksız yere alan adam mı insan?
    Ve sayamayacagın kadar o kadar cok ornegi varki bu sayılanların....
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    NC 700 SA
    Eyong,bir bakıma haklısın,ama benim belirtmek istediğim,Avkan 65 in olayında olduğu gibi mevcut kanunların dahi uygulanmadığı,bir davanın yıllarca sürdüğü,üstüne üstlük haklı olanın yargı tarafından hakkını aramasından vaz geçirilmek istendiği bir dönemi yaşadığımızdı.Cezalarrın arttırılması taraftarıyım bende senin gibi.Görüldüğü gibi daha mevcut olanı uygulayamıyoruz.

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu osmanlıya maletmek çok yanlış olur.günümüzdeki ergenekonun bir türü.günümüzden ilkdönemlerekadar hiç bir devletin başından böyle oluşumlar eksik olmamıştır.bunların ne vatanı ne milleti nede insanları vardır.bunlar dünya düzenini bitirip durmadan kargaşa yaratıp kendilerine gebe bırakmak için çalışan sapkın oluşumlardır.peki bunlar neyi sever bunlar şeytanlaşmış insanlardır''ruhunu şeytana satmı''deccale hizmet ederler.içimize öyle bir sızarlarki,tamamen bizden zannederiz.bu sızma tekniğide ( dezenformasyon ) denir.

dezenformasyon: karşısındakine yanlış bilgiyi kabul ettirecek kadar yanlış bilgi harmanlamasına denir.

işte sizin gerici yobaz dediğiniz kişilerin ne dinle ne osmanlıyla nede bizim kültürümüzle örtüşen bir yanı yoktur.

bu tamamen dezenformasyon tekniğidir,vede çok başarılı olunmuştur.görüldüğü üzere bizleri atalarımıza,ceddimize,dedelerimize düşman etmeyi çok iyi başarmışlar.bizimde kitap okuduğunu zanneden ( yarım akıllılar ) bunun bir parçası olmuşlardır.çünki ellerindeki kitaplar ( teksas tombiks dir ).

soyumuza sahip çıkalım ejdadıumıza yakışır düşünelim.

Fatih Sulatan Mehmet döneminde sadaka taşları vardı meydanlarda.ihtiuacı olanlar oraya bırakılan paradan ihtiyacı kadarını alırdı,gerisine dokunulmazdı.

bu şuurla 620 yıl hüküm sürüldü.

aklımızı başımıza alalım.

konuyu amacından saptırmış olabilirim.kusuruma bakmayın.
    Osmanlı'yı suçlamak değil amaç. Kimin haddine Osmanlıyı suçlamak....

Suçladığımız şey Düşünce yapısında olan değişiklik ve Osmanlının Avrupa devletleri karşısında hızla eriyip(hızlı da olmamıştır ya) gücünü kaybetmesi...

Bilim ve Tekniğe verilen önemin azalması .... (Tam olarak azaldıda denemez Geri Planda kaldı desek daha doğru olur.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bizler 1.000 yıllık Türk İslam imparatorluklarının devamıyız.Tek yapmamız gereken özümüze dönmek.Şimdiki iktidar ne yapıyor , türk kelimesini silip islam adına hareket ediyor.Türkiye bir islam devleti olamaz.Eski imparatorluklar gibi Türk-İslam devleti olmalı.Arapların islamlığıyla bizimki aynı değil.Türklerin islamı algılayışı , yaşamına entegre etmesi ve devlet yönetimine uygulaması araplarla aynı değildir.Saf Türk müslümanlığını kalbimize yerleştirip ona göre yaşamamız lazım.Arap şeriatı ve onların yönetim biçimleri bizi bozar.Taklitçilik yapmak yerine özümüze dönmeliyiz.Ne avrupa tarzı devlet yönetimi ne rusya tarzı kominist yönetim biçimi ne de arap tarzı şeriat yönetimi bize göre değil.Türklüğümüzü bir kenara bırakıp avrupalı ya da kominist ya da şeriatçı olmayı amaçlıyanlar hiçbir zaman muktedir olamaz bu topraklarda.Ülkemiz içine hainler sokup ortalığı karıştırarak 1.000 Yıllık geleneği bozmak amerikanın bile haddine değil.Temeli bozuk bütün ideolojiler çürümeye mahkum.Tek ayakta kalacak olan ise Türk-İslam geleneğini takip eden ideolojiler.

Alakaya maydanoz demeyin....

İnekler çayıra yayılıp otlandıktan sonra uzanıp geviş getirirken sohbete dalarlar.

-Kardeşler, bu ins...anoğlunun bize yaptığı iyiliklerin hakkını nasıl öderiz? Bizi yediriyor, içiriyorlar...

-Eee, biz de süt verip ödeşiyoruz ya...

Bir başkası atılıyor:

-Öyle diyorsun ama geçen bir arkadaştan duydum, bazı insanlar hemcinslerimizi kurban ediyor, derilerini yüzüp giyecek yapıyor, etimizi ızgaralarda kızartıyor, kıyma yapıp bağırsaklarımıza dolduruyor ve yiyorlarmış. Sucuk
    muymuş, kokoreç miymiş, neymiş, yapmadıkları yokmuş.

İneklerden biri isyan ediyor:

-Bırak kardeşim ya, bırak bu komplo teorilerini!..

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    hakan abi senin konun neydi ya

Motosikleti
    NC 700 SA
    Konu masal oldu.Kilitlensin dedi ama devam.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler