Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

adaletten bir beklentim kalmadığı için davamdan vazgeçeceğim..

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayda bu duruma nasıl gelindiğini bize daha detaylı bir şekilde paylaşırsan;ya da başka başlıklarda daha detaylı bahsettiysen onların adresini versen..ki tecrübe olsun bize,seni düşürdükleri durumlara düşmeyelim.
    motorum çalınıpta ,bulunana kadar geçen 7 ay süresince ve akabinde bu zamana kadar yaşadıklarımı yazsam roman olur ,ama biliyorumki kimin umurunda ateş düştüğü yeri yakar ..gerisi hikaye gelir millete ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 3 sene sonra davamdan vazgeçmiştim. Vazgeçmekle en iyisini yapıyorsun bunun sonu yok...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dert etme mubarek. Ahirette keyif eden biz olacağız....
    köprünun karşısilaşiriz inşallah..senin motorun hakkını odemeden geçirmezler yani..merak etme..davandan da vazgeçme..gitme o durusmlara..birak gitmediğin için düşsün dava..ama vazgeçme..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olacak ki seçimlerde?

TV geldi Türkiye'ye açtık. O zaman kimi gördüysek ekranda, şimdi de aynı kişiler var. Sadece suretler değişiyor. O zamandan beri hep gelecek seçim deniyor. Ama o seçim bir türlü gelmiyor.
    Çekirge bir zıplar , iki zıplar , üçüncüye zıplayamaz diye bir umut var içimde de o yüzden.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Abi geçmiş olsun ben senin gibi sabırlı olamam..içten içe kendimi yerdim şahsen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi geçmiş olsun ben senin gibi sabırlı olamam..içten içe kendimi yerdim şahsen...
    Bende o yüzden vaz geçiyorum daha fazla içten içe kendimi yemiyim,vazgeçeyimki en kısa zamanda unutayım gitsin be ..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    tek yol devrim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Şu güzel Türkiyemde keşke herşey yoluyla yordamıyla olsa.Bizdeki yol yordam biraz farklı.Varsa tanıdığın emniyet müdürü,savcı,hakim vesayire.İşler anında çözülür.Dosya sıran hemen gelir.Bu anlayış ne kadar sürecek böyle kestiremiyorum.Avkan35 duruma çok üzüldüm dostum.Umarım yasalar bu adaleti sağlayamadıysa bile başka taraftan o adalet yerini bulur merak etme :(

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum eskiler bilir şu an kullanmış olduğum motorsikletim cbr 600 f 2007 yılında çalınmıştı ,aradan geçen 7 aylık süre sonrası bir tesadüf sonucu bulmuştuk ,bulunduktan sonra geçen zaman içersinde motorumu çalan ve çalan kişiden alan şahısların isimleri ,belli olmasına rağmen ,aradan geçen 3 senelik zaman içersinde söz konusu sanıklar hakkında hiç bir kanuni yaptırımda bulununmadı ,üstüne üstelik bana mahkemeden gelen ,ifade vermeye çağrı pusulalarına müteakiben gitmiş olduğum mahkemelerde ilgili savcının ,nerdeyse davacı oldum diye tersler tavırları ,beni bu olaydan yeteri kadar soğutmuştur ..
    Artık işimden gücümden izin alarak gitiiğim bu davalardan herhengi bir sonuç çıkmaması ,çalan ve çalıntı malı alan kişilerin elini kolunu sallayarak dışarıda gezmesi ve yetkili mercilerin ,benim gibi mağdur durumda olan birine karşı olan tavırları neticesinde son gelen pusula ile önümüzdeki günlerde mahkemeye gidip davamdan vazgeçeceğim ,çünkü sonu görünmeyen bir yolda defalarca iş yerinden izin alarak yolcu olmanın gereği yok ,malınıza sahip çıkın ve bu ülkede benim düştüğüm bu durumlara düşmeyin
    Ancak vergisini son kuruuşuna kadar veren bir vatandaş olarak kul hakkımı hiç bir zaman helal etmiyorum çalanlarada ,çalıntı malı alanlarada kanun temsilcilerinede ...
    yzacak çok daha fazla şey var ama ....
    Yazacak pek fazla birsey bulamiyorum..
    Bir baskadir benim memleketim demekten baska birsey gelmiyor aklima..

Hakan usta benim basimdan gelen bir olayi sana(sizlere) anlatayim..

Cok seneler önce.. Sanirim 20 sene olmustur..
    Eskiler Blaupunk radyolarini bilirler.. Ozamanlar acayip tutuluyordu.. Simdi hala öylemi bilmiyorum... Herneyse..
    Bana kahvede arkadasin birisi(tanimiyorum kendisini) bir Blaupunk Bremen satar.. 200 yada 300 mark a(unutmusum.. sanirim 300 mark).. Yenisi 1000 mark o zamanlar..
    Bende alirim calinmis oldugunu bile bile.. Nasil almiyasin??? Herkesin imrendigi bir radyo..

Aradan biraz zaman gecer ve gece yarisi beni polis durdudur evimin kapisinin önünde.. Radyoda kolumun altinda.. Kizak ta almistim benim arabadan calmasinlar diye.. Radyoyu eve götürücem yani.. Hehe
    Ehliyet ruhsat falan radyoyuda kontrol ederler seri numarasindan..
    Okadar safmisimki radyonun seri numarasini bile kazimamisim..
    Polis bana hemen "bu radyo bilmem nerede su arabadan calinmis".
    Vay anasini..
    Polis radyoya hemen el koyar o dakikada...
    Bana birkacgün sonra bir mektup gelir..
    simdi pek hatirlamiyorum ama..
    Bilmemkac gün hapis cezasi falan...
    Len ben calmadim bu radyoyu yaaaaaaaaaaaa...
    Ben hemen avukata..
    Durumu anlatirim..
    (Inaninki ben calmadim.. Böyle seylerle hicbirzaman isim olmadi.. Seref sözü..)
    Neyse avukat bir mektup yazar mahkemeye..
    Mektup lar git gel...
    Mahkemeye cikmama gerek kalmadi amaaaaaaaaaaaaaa
    Bana 1000 mark para cezasi....
    Radyoya 300 mark vermistim o gitti..
    Radyoyuda aldilar elimden..
    Avukata kac para verdigimi simdi hatirlamiyorum...
    Radyonun yenisi 1000 mark..

1000 mark lik radyo bana en azindan 1500 mark a patladi sonucta elimde radyo falan yok

Bu bana öyle bir ders olduki birdaha calinmis mal dedilermi aman benden uzak durun diyorum...

Burada calinmis mali almanin bile cezalari harika...
    Adamlarin dedigi su size...
    Sen satin almassan o adamda bunu calmaz..

O günden beride böyle seylerden elimi uzak tutarim...

Buradada hersey 4x4 olmasada yine biraz degisik yurduma göre...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Daha bugün bir muhabbete tanık oldum. 2008 yılında çalınan nokia bilmem kaç serisi. Şu an 10 lira etmeyen bir telefon yani. Çalınmış, bir tanıdığımın hattının, telefona takıldığını tespit etmişler. 2.5 yıldır mahkeme sürüyor. Yatağından bir amcayı bile kaldırıp getirmişler. Çalan kişi bile belli değil, bulmak için çabalıyorlar.

Ben 6-7 ay önce internet üzerinden hatırı sayılı bir miktarda dolandırılmıştım ve aynı şekilde dolandırılan da bir çok tanıdığım vardı (sanal bankacılık olayları). Diğer dolandırılanları da davacı olmaları için, gaza getirmek adına, gittim dilekçe verdim. Savcıya 2 saat dert anlattım. 1 ay sonra cevap geldi; takipsizlik. Bir sürü insan hala dolandırılıyor. Ne ara takip ettiniz de takipsizlik kararı verdiniz, adı belli, adresi belli, işlediği suç belli. Dava bile açılmadı. Keza, çağımızın en büyük sorunlarından birisi; bilişim suçları.

2 örnek sundum sizlere. Yargımızın ne kadar hafife alınmayacağına(^#'!) varın siz karar verin.

Motosikleti
    cbf150
    Memlekette adalet yoksa, boşverin gitsin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek yol devrim
    Zamanında o dediginde denendi...
    Neyi degistirdi ulkeyi 30 sene geri atmaktan baska ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hırsızları İslami kurallara göre cezalandıralım, var mısınız?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

90 lı yılların sonunda motorlu kuryelik yapan bir arkadaşımın motoru çalınmak üzere iken hırsızı yakalıyor, şirkete haber verip şirketten arkadaşların arabayla gelmesini sağlıyor, yakaladıkları hırsızı şirkete götürüp (o dönemde bu motorlu kurye firmasında 60 motorlu kurye çalışıyor) elini ayağını bağlayıp yanındaki duvarada motor hırsızıdır diye yazıyor, gelen tekme giden tekme üzerinden koca bir şirket geçiyor sonrasında polise gerek yok deyip salıyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    moderatör bunu derse diğerlerine ne kalmış ?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moderatör bunu derse diğerlerine ne kalmış ?
    şavaş abi,
    sende yargısız infaz ettin modlarda fikir beyan edebilir. bizleri islami usullere göre banlamıyorlar

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    adaletsizzzzzzzzzzzzz saraylar.

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupanın en büyük adalet sarayı Çağlayan'da, dünyanın da en büyük adalet sarayı Kartal'da inşaat halinde. Bakırköydeki de hiç bişeyin olmasa Türkiye'nin en büyük adalet sarayıdır herhalde. Sanki okul,hastane,kütüphanenin en büyüğünü yapıyolarmış gibi utanmadan bina yüksekliğinde bir de tabela dikmişler dünyanın en büyük adalet sarayı burada yükseliyor diye. İnşaatlar bitsin siz birde sonrasını görün. Bütün İstanbul'daki panolarda reklamını yapacaklar. Bizde sevineceğiz oo en büyük adalet sarayları bizde diye.Benim gözümde adalet binaları ne kadar küçük olursa ülkede işler okadar güzel işliyor demektir. Ne deseniz haklısınız.
    Yalan yok bu kadar büyük adliye saraylarını ve kültür merkezi açılışlarını bir devrimin ayak sesleri olarak algılıyorum ....

Bana paranoyak diyenler çıkabilir , Bir noktadan sonra dönüş olunmaz da diyen çıkabilir....

Ancak unutulmamalıdır ki . Devrimler hiç bir zaman Ben DEVRİM im diye gelmezler...

Biraz yasaklar artar biraz muhalefet tutuklanır.
    Biraz muhalefet ses çıkarır , Biraz gazeteci ve yazar tutuklanır...

Sonuncu muhalif fikre kadar devam eder gider ....

Biz halkta . sadece Gazete manşetlerinden okuruz ...

AAAAA Devrim doğmuş ... Hem de nur topu gibi ...

(Dip not : kimin çocuğu oldu şimdi bu devrim ...

Yorumsuz ...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Birde gelen mahkemeye davet pusulalarının altında ,''şu kadar zaman içersinde konu ile ilgili adli makama gelmediğiniz taktirde zor kullanılarak getireleceksiniz '' yazıyor hadi sanık için anladıkta ,davacı için bu ibare niye

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tiz kellesi vurula.....
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler