Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Biz Nasıl Bir Ülkede Yaşıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Allah korkusu değil de bence bu.Şu halkın durumuna bakın.Acı çekmekten o kadar korkmalarına rağmen başkalarının acılarına aldırmıyorlar.Çoğu da "bende inanç var" diyebilecek kişilerdir.Moron derim ben bunlara,yaptıklarını, sonuçlarına göre değil de yaşadıklarının adrenalin seviyesine göre iyi kötü olarak değerlendiriyorlar.Ama aynı yerde kendisi olduğunda daha beter şekilde yalvarıp isyan edeceğini bilmiyor,yaptıklarının üzerine düşünmüyor bu hayvanlar...
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Size ne diyim bilemiyorum..herkes haklı..adama arabayı nasıl kullanacağını öğretiyorsun ama trafik davranışı ayrı bişey..o kendinde bitiyo..söyliyecek o kadar çok şey varki;ama hepsi sizin söyledikleriniz zaten gerek yok söylemeye..biz kaskımız takalım,herseyimizi tam yapalım,reflektörlü yeleğimizi giyelim..full olalım 1-2 değil 5 kat dikkat edelim..arac sürücüelerinin yarısını motorcu yapalımehliyet verirken motorsikler sürücüleri ile bilgi verilse bence bu olaylar daha kolay çözülür..zorunlu dersler ama..HATTA HER SÜRÜCÜ İÇİN YILDA 3 KERE GİTMESİ VE KATILMASI GEREKEN 2 SAATLİK BİLGİLERNDİRME PROGRAMLARI OLSA KATILMAZSA BELGESİ ELİNDEN ALINSA..VE BURDA(BİLGİLENDİRME PROGRAMINDA)AĞIRLIK,EN ÇOK YAPILAN HATALARDA OLSA..BU 2 SAATLİK PROGRAMIN YARIM SAATİNDE MOTORCULARA YAPILANLAR GÖRÜNTÜLÜ RESİMLİ VS OLARAK ANLATILSA(HANİ ÜSTÜNDEN KAMYON GEÇEREK ÖLEN ARKADAŞLARIMIZ VARYA..HANİ ARABA ÖNÜNE KIRAR SONRA HAYATINI TEKERLEKLİ SANDALYEDE GEÇİREN ARKADAŞLARIMIZ VARYA)BENCE BAYA BİR AZALMA OLUR..

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine taraflı başlık. Üzgünüm.

Toplumda araç sürmeyi bilmeyen, eğitimsiz, kurallara uymayan, bencil vs. vs. vs. ne kadar sürücü varsa motosiklet sürücülerinin arasında da o kadar var. Ölümlü motosiklet kazalarında çoğu zaman hata motosiklet sürücüsündedir. İstisnaları var tabii ki.

Biz motosikletçiler kendimizi eleştirmeyi öğrenemedik. Motosiklet sürücüleri olarak bir araya gelip toplu karar vermeyi ve buna göre hareket etmeyi öğrenemedik. Onu geçtim, 'Motosiklet' demeyi öğrenemedik daha. Öğrenirsek diğerlerine de sıra gelecek inşallah.

Ben yanlış yaptığın(m)ız yerden başlayayım düzeltmeye. İki yıldır trafiği en belalı olan yerlerden birinde (İstanbul) sürüyorum, beni bilerek, isteyerek, kasten -neyse işte- sıkıştıran bir sürücüye denk gelmedim. Sıkıştırılma hadisesi abartılıyor. Geçemeyeceğiniz yerlere girip kendinize yol verileceğini bekliyorsanız daha çok beklersiniz.

Başlığa atfen: Bu başlığa asıl girme sebebim olan kısmı da yazayım.

Faşist, gerici, baskıcı ve köle olmuş bir ülkede yaşıyoruz malesef.

Başlık sizce taraflımı yoksa okuduktan sonra az da olsun insanı bilinçlendiriyormu??

Kusura bakmayın ancak kesinlikle başlığı taraf tuttuğum için açmadm dikkat ederseniz motorsikletcileride eleştirdim bence gayet nötr bir başlık.

Tabiki motorsikletli gençlerde hata yapoyorlar ancak en azından o 2 tekerin üzerinde başlarına gelcek olanla 4 tekerli kapalı bir araçla başlarına gelecek olanları ayırt edebiliyorlar ve ona göre hareket ediyorlar işte bu yüzden bence motorsiklet sürücüleri daha az hatalı...

Her şeyine isyan edilecek bir ülkede yaşıyoruz ,ister kızın bana ister kızmayın

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyine isyan edilecek bir ülkede yaşıyoruz ,ister kızın bana ister kızmayın
    Aynen oyle abi....
    Ama bunuda biz yapıyoruz..
    Baskası bu hale sokmadı bu ulkeyi bu hale..
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz

güzel soru .
    Değişik bi cevap vereyim bazen kendi kendime olası sorularınızı sorarak kendim sorup kendim cevaplayayım.

* Bazı arkadaşlar eğitim demiş. Eğitim karşındakinin veya eğitilecek insanın eğitilebilme kapasitesine bağlıdır. istediğin kadar eğitmeye çalış veya en kral öğretmenleri tut eğitilecek mahluk insanlıktan nasibini almamış düşük IQ lu bir canlı ise eğitemezsin. küçükken de eğitemezsin ( evet yanlış anlamadınız IQ su düşük çocukları da eğitemezsin Ağaç yaşken eğilir doğru ama ağaç ise eğilir odun ise çocuk iken de odundur büyüyünce de de odun kalır )

* Türk toplumunun IQ su düşük mü diyorsun EMOCAN bu hakarete girmez mi ? sorularını duyuyor gibi oluyorum . evet öyle diyorum IQ su düşük bir toplumuz çünkü ilkokul mezunu bir birey bile eğer zeki ise önündeki aracın önü kapalı iken selektör yapınca yolun açılmayacağını idrak eder ve selektör yapmaz bu sadece hayvansal dürtüler ile hareket eden çok düşük IQ lu bir bireyin yapacağı bir harekettir, eğitimle bir ilgisi yoktur ve bu insanlardan çok var toplumumuzda

* inanç allah korkusu etkili midir EMOCAN ? HAyır zerre kadar etkisi yoktur. hele ki bir birey sadece allah korkusu nedeni ile psikopatlık yapmıyorsa o insanın ciğeri beş para etmez. yani demek ki sen psikopatsın öküzsün ama allah cezalandıracak korkusundan insanları ezmiyorsun öyle mi? inançsız ama kalbi temiz bir ve insanlara sadece insan oldukları için, yaşayan bir birey oldukları için saygı duyan inançsızları, ateistleri tercih ederim açıkcası .

* Sonuç veya çözüm nedir Emocan ?
    Sonuç hiçbirşey . Çözüm ise yok . Genetik olarak eğitilimeye uygun olmayan bireylerden oluşan toplumu eğitmeye çalışmak nafile böyle gelmiş böyle gider.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun adı EĞİTİMSİZLİK değildir.
    Çünkü odunu ne kadar yontarsanız yontun, odun yine odundur!

Olay zihniyette! Olay yüzyıllardır bu toplumun beyninin hurafelerle, geri kafalı düşüncelerle, sahte-kurmaca yaşamlarla doldurulmasında!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel soru .
    Değişik bi cevap vereyim bazen kendi kendime olası sorularınızı sorarak kendim sorup kendim cevaplayayım.

* Bazı arkadaşlar eğitim demiş. Eğitim karşındakinin veya eğitilecek insanın eğitilebilme kapasitesine bağlıdır. istediğin kadar eğitmeye çalış veya en kral öğretmenleri tut eğitilecek mahluk insanlıktan nasibini almamış düşük IQ lu bir canlı ise eğitemezsin. küçükken de eğitemezsin ( evet yanlış anlamadınız IQ su düşük çocukları da eğitemezsin Ağaç yaşken eğilir doğru ama ağaç ise eğilir odun ise çocuk iken de odundur büyüyünce de de odun kalır )

* Türk toplumunun IQ su düşük mü diyorsun EMOCAN bu hakarete girmez mi ? sorularını duyuyor gibi oluyorum . evet öyle diyorum IQ su düşük bir toplumuz çünkü ilkokul mezunu bir birey bile eğer zeki ise önündeki aracın önü kapalı iken selektör yapınca yolun açılmayacağını idrak eder ve selektör yapmaz bu sadece hayvansal dürtüler ile hareket eden çok düşük IQ lu bir bireyin yapacağı bir harekettir, eğitimle bir ilgisi yoktur ve bu insanlardan çok var toplumumuzda

* inanç allah korkusu etkili midir EMOCAN ? HAyır zerre kadar etkisi yoktur. hele ki bir birey sadece allah korkusu nedeni ile psikopatlık yapmıyorsa o insanın ciğeri beş para etmez. yani demek ki sen psikopatsın öküzsün ama allah cezalandıracak korkusundan insanları ezmiyorsun öyle mi? inançsız ama kalbi temiz bir ve insanlara sadece insan oldukları için, yaşayan bir birey oldukları için saygı duyan inançsızları, ateistleri tercih ederim açıkcası .

* Sonuç veya çözüm nedir Emocan ?
    Sonuç hiçbirşey . Çözüm ise yok . Genetik olarak eğitilimeye uygun olmayan bireylerden oluşan toplumu eğitmeye çalışmak nafile böyle gelmiş böyle gider
    .
    Allah korkusu O nun cezalandırılacagı icin degil Karsındaki insanın da O nun yarattıgı bir varlık olup karsısındaki insandaki canı kendisi vermedigi ve onuda kendisi alamayacagı bilincini yerlestirir.
    Allah diyince neden korku hissi aklına gelir insanların ?
    Sanırım belkide inancın insanlar uzerindeki bilinci bu yonde yerleştirildigi icindir.
    Allah 'ın cemali de vardır celali de...
    Kişi hangisine layıksa ve / veya hangisini gormek istiyorsa O cihetten gorur.
    Bunun yanısıra soyledigine katılmıyor Emocanım ama dusuncene saygı duyuyorum.
    Dedigim her insan hataya meyillidir.
    Bu hatası ama trafikte bir canavar olması ile ama hırsızlık ile ama zina ile ama baska bir yanlıs ile..
    Soyle dusun ;
    Senin buyuklerinden cekincelerin olmasaydı bugune kadar kac yanlısın ortasında olurdun ?
    Senin toplumdan cekincelerin olmasaydı ne kadar toplum icerisinde uyulması kuralların dısına cıkabilirdin ?
    Bu korku da onlar gibi..
    Kural yaptırım insanların olmaması gereken olaylardan ve davranıslardan uzak olması icin gereklidir.
    Ama bu sosyal hayatta ama inanc sistemlerinde ama baska birşeyde...
    Ha sen aklı selim insansındır kurala gereksinim duymaksızın zaten gerekli davranısları sergilersin.
    Ama herkes senin kadar akli selim degil maalesef.

Ne yapalım ?
    Dogustan zeki olmayan, IQ su dusuk insanları katledelimmi ?
    Egitime yatkın olmayan, egitilsede yinede yapmaması gereken davranısları sergileyenleri asalımmı taksimde ?
    SSCB de bir katliam olmustu vakti zamanında bilen veya hatırlayanlar olacaktır.
    Ukrayna bolgesinde ki tum cirkin insanlar yasadıgı yerden surmusler ve gitmeyenleride katletmişlerdi.
    Ve o bolgeye cevrede ne kadar guzel (fiziken ve yuz olarak) insan var ise onları yerlestirmişlerdi.
    Sırf o bolgede nesilin harikulade guzellikte olması icin.
    Basardılar mı, evet !
    Ama kac insanın hayatına mal oldugunu kimse bilmiyor..
    Bizde simdi akıllılar ve egitime yatkın ve IQ duzeyi buna yetkin insanların dısındaki insanları da surelim veya karsı cıkanları öldürelimmi ?
    Bunu bir sekilde asmamız gerekiyor.
    Ama egitimle ama inanc ile ama kural ile ama baska birşey ile...
    Boyle gelmiş boyle gider dersek bir gun seni yada beni kaybederiz yolda.
    Ondan sonra yine yanan can bizim canımız olur.
    Yine hatırladıkca kufreden de bizler.....
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

hazakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Viva City 125
    "Hırlayan köpekten kaçmak azgınlığını arttırır"
    Doğaya Dönüş, ruha tılsımlı bir dokunuştur
    www.returnnature.blogspot.com

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Milletçe trafiği ciddiye almayışımız da büyük bir sorun.200 metre ilerideki kırmızıyı görse bile gazlamaya devam ediyor araç sürücüleri.yayalar saçma sapan yerlerden yola atlıyorlar.Çünkü ciddiye almıyorlar.Lisede trafik dersinden 5 alan bir cocuğun hiç takdir edildiği görülmüş mü ? hayır önemsiz bir ders o.
    önce össyi kazansın karşıdan karşıya bir şekilde geçer.

Bunun yanında trafikte insanlar gerçek yüzlerini gösterirler.Tüm bencillikler ortaya çıkar.Yayalar, motorcular, araç sürücüleri ufak bir çıkar için başkalarını tehlikeye atar.Eğitimli saygın çevresinde sevilen kişiler de canavara dönüşebilirler yolda.Bunun önüne sıkı denetim ve yaptırımlarla geçilir.

Yol kalitesi ve yollardaki mühendislik hataları da insanları bu hale getirmekte.İstanbulda öyle yerler var ki birisini sıkıştırmadan orayı geçmek neredeyse mümkün değil.Gereksiz yere konan ışıklar yoğun trafik de bunlara etken.

Valla siz tartışmaya devam edin,trafikteki magandalar işbaşında yine.
    Bu memleketi soyanlar veya bu hale koyanlar hep birilerini seviyoruz diyo ortaya çıktılar ama hep milleti sevdiler.Hep bir siyasi görüşü savundular ama aksine savundukları görüşün gerçek değerllerine saldırıp dolaylı yollardan yok etmeye kalktılar.Bence sorunun çözümü ilk olarak kendimizde ve sonrada etrafımızdakilerde.Kendimizden başlayarak sahipolduğumuz birikimleri etrafımıza yansıtırsak mutlaka her eylemin bir kaçında başarılı olabiliriz.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bir de bu işin, hiç birinizin söylemediği bir boyutu daha var;

Motorları saymayanlar, olur olmaz yerlerde yola atlayan yayalar hep büyükşehirlerde.

Ben, memleketime gittiğimde çok rahat araba ve motosiklet kullanıyorum, ama İzmir'de kendimi çok kasıyorum.Çünkü; her an karşı şeritten üstüme bir araç gelebiliyor, önümde araba varken arkamdaki araba sellektör yapıyor (Her halde kullandığım aracı, önümdeki aracın üzerinden uçurmamı istiyor),..., say say bitmez.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    İnsana değer vermedikten sonra eğitim falan hikayedir. İnsanın içinde olacak önce. Üst geçidi birileri öldükten sonra yapmak gibi...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bakın bu anlatacağım şöfere eğitim nasıl verılır bana bunu bı söyleyın
    yer TEM OTOYOLU hava şiddetli yağışlı ve pazar günü sabah 8.30 civarı artcım oğlum 60 km hız ile sağ serıtte yol alıyoruz ve yol boş sayılacak derecede aynaya bakıyorum dev ekranda maç izler gıbı mavı bir sey bıze o kadar yaklaşmışki ve sellektör yapıyor sağ seritteyım benden boş yolda yol istıyo HALK OTOBÜSÜ elimle gec dıye işaret yapıyorum gecmıyor bır iki dakıka sonra gecıyor bızı veeeeee o kocaman otobüsün cüssesini sağa üzerımıze kırıyor arkamda oğlum var hava yağışlı bu nasıl hareket bu ne vıcdansızlık bu ne şerefsızlık derdın ne benı tanıyormusun bana kinin nefretın mi var aramızda kan davasımı var kan davası bıle olsa erkek adam tek yakalar arkamda oğlum var o masum dandamı utanmadın BEN HAKKIMI BUNUN GIBI ŞÖFERLERE HELAL ETMIYORUM .

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimsizlikle alakası yok..... Toplumumuz genelde kadercidir... Olacağı varsa olur deyip asılırız gaza..... Ve hep te kaderimizde vardır......

Aslında kadersizlik diyelim....
    Bunda da eğitimsizliğin etkisi vardır.Yani olayı sadece kadere bağlamada.

Aptal insan yoktur(Vardır fakat onlarda delilerdir.Zaten onlarda araç kullanamazlar(Delileri küçümseme gibi bir olaya girmedim bu arada)vay be parantez içinde parantez oldu ).Eğitimsiz insan vardır.Sizin aptal dediğiniz insanlar gayet zeki insanlar çıkabiliyor.Davranış bozukluğu sebebi Eğitimsizlik.

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yer TEM OTOYOLU hava şiddetli yağışlı ve pazar günü sabah 8.30 civarı artcım oğlum 60 km hız ile sağ serıtte yol alıyoruz ve yol boş sayılacak derecede aynaya bakıyorum dev ekranda maç izler gıbı mavı bir sey bıze o kadar yaklaşmışki ve sellektör yapıyor sağ seritteyım benden boş yolda yol istıyo HALK OTOBÜSÜ elimle gec dıye işaret yapıyorum gecmıyor bır iki dakıka sonra gecıyor bızı veeeeee o kocaman otobüsün cüssesini sağa üzerımıze kırıyor arkamda oğlum var hava yağışlı bu nasıl hareket bu ne vıcdansızlık bu ne şerefsızlık derdın ne benı tanıyormusun bana kinin nefretın mi var aramızda kan davasımı var kan davası bıle olsa erkek adam tek yakalar arkamda oğlum var o masum dandamı utanmadın BEN HAKKIMI BUNUN GIBI ŞÖFERLERE HELAL ETMIYORUM .
    Yapacagım en ama en iyi sey onu sollar ilk buldugum trafik ekibine havale ederdim...
    Daha kotulerini aklına bile getiremezsin abi.......

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle geçmiş olsun abi.Ya ben artık sıkıldım bunları duymaktan gerçekten sabırda bir yere kadar allah onların motorculara yaptıklarının daha kötüsünü onların başına getirsin diorum ve dahada hiç birşey demiyorum isterseniz eleştirin abiler ama böyle kusra bakmayın...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler