Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yonja Motor Fiyatları açıkladı :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaş AliBaba daki fiyatın iki katı nasıl oluyor inanmam demiş. Alibaba piyasaya satmıyor biliyorsun perakendeciye, toptancıya satıyor. Belki sadece motoru(elektirk motorunu) satsalardı dediğin doğru olabilirdi ama memleketteki vergilendirme sistemiyle bir vasıta söz konusu olunca durumlar değişmiş olabilir.

Fiyatı beğenmeyenler ve böyle bir scooter kullanmak isteyenlere kendi motorlarını ve bataryalarını ve motor kontrolörlerini satın alıp çin malı bitik bir scootera uygulamayı denemelerini tavsiye ederim.
    O, "bir arkadaş" benim sanırım..
    Ayrıca inanmam demedim..Gayette inanılır bir iş Yonja nın yaptığı..
    Neticede Türkiye burası..

Beni Ali baba, Veli dede ilgilendirmez..Beni ilgilendiren ister toptan olsun ister perakende, internette çatır çatır fiyatı yazan bir motosikleti 2 katı fiyata satmak demek bildiğimiz manada tüketiciyi dürtmek demektir..Perkende/toptan muhabbetini açmışsın..Yonja toptan almıyor mu bu motoru? o halde tam da onun aldığı fiyat demek ki..?!

Ben pazarda limon veya dükkanda t-shirt satmadım yani o manada ticaretten anlamam ama az buçuk bu işleri okumuşluğum vardır..Karın yüksek olmasının tek yolu sürümü yüksek miktarda olan malzemeden ürün elde etmektir..(Misal fast foodçular)

Konumuz bu değil tabi..

ikinci nokta, bu motoru fuarda kullanmış birisi olarak performansı rezalet diyebilirim..
    Ayrıca, hala anlatamadık sanırım..Bu motoru Yonja motor üretmiyor ki sen bana bataryayı scootera uygulama maliyetinden bahsediyorsun..

İthal mal bu arkadaş..Hangi üretim maliyetinden söz ediyorsun?

Ha Çin'den peluş oyuncak getirip satmışsın ha motor..
    Teknik olarak hiçbir farkı yok..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    8.000 tl ye çok güzel motorlar var buna verilmez o kadar.Zaten maliyeti ne kadar ki
    HONDA

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bunun 100 watlığı yok mu? Az yakardı.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide bu elektirikli scooterları adamlar kendileri üretmiyor ki..
    Sadece motosiklet sektörüne girmeye çalışıyorlar hem de yanlış fiyatlarla..

Bu ürünlerin hepsi %100 Çin malı..
    Masajları okumuyorsunuz galiba..

Şunu kabul edemedik bir türlü..
    inanın bir Türk firması A'dan Z'ye tüm parçaları yerli malı motor üretsin ya da fason olarak bir ülkede ürettirsin(o da kabulüm), tipine mipine bakmadan ilk alacak kişi benim..

Tekrarlıyorum, Türkiye'de motosiklet üreten yerli firma yok!

Montaj sanayini herhalde üretici klasmanından saymıyorsunuzdur..
    iyi güzel demişsinde türkiyedede üretilen iki markanın 3 5 çeşidi var kalıplari filan herseyi sadece montajı değil birisi ramzey hatta bir kaç ay önce yamaha ilemi anlaşmıştı ne tamamen türkiyede üretim yapıp balkanlar ve afrikaya ihraç edeceklerdi birde kanuni var bir iki modelini ama türkiyede yapıyor

Motosikleti
    Var
    Alıntı ol_gu87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel demişsinde türkiyedede üretilen iki markanın 3 5 çeşidi var kalıplari filan herseyi sadece montajı değil birisi ramzey hatta bir kaç ay önce yamaha ilemi anlaşmıştı ne tamamen türkiyede üretim yapıp balkanlar ve afrikaya ihraç edeceklerdi birde kanuni var bir iki modelini ama türkiyede yapıyor
    Rica ederim konuyu araştırıp yazın bunları..

Tekrar söylüyorum, Türkiye'de %100 Türk malı üretim yapan firma yok!!!

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Osbourne ben 3milyon$ lık yatırım toplayıp herşeyi Türkiye'de üretilen motosiklet yapıcam. 250cc. Çok kaliteli, öyleki Japon tekniği, İtalyan estetiği, Alman sağlamlığı hadi bi de ayıp olmasın Türk şeysi olcak, ee nesi olsun. Armut piş ağzıma düşcülüğü olmaz, ben yaptım olduculuk..Yok o da olmaz, çalışmadan kazanayımcılık, o da pek hoş olmadı, hah buldum, bir de Türk'ün coşkusu olacak. Görüntü desen süper, teknik özellik süper. Fiyatı da 16.000TL olacak. İlk sen alacakmısın?

Sanayi artık eskisi gibi işlemiyor. Kapitalizm istediğinden fazlasını aldı ve kendini yemeye başladı. Tüketim öyle boyutlara ulaşt...

Neyse yine yazacam bir dolu sonra vatandaşlar o ne ya destan yazmışsın, emeğe saygı, hepsini okumadım ama eline sağlık bilmemne dicek. Şunu bil sadece, nerde, hangi ülkede üretiminin ne kadarını gerçekleştirdiğinin bir önemi yok. Bir arabada binlerce parça var. Her arabadan milyonlarca üretiliyor. Bazı parçalar ve özellikler tek firmanın tekelinde. Durum böyle bir hal almışken ben %100 yerliyim ya da Japonum ya da Almanım diyen yalan söyler. Önemli olan total ürünün kalitesi ve fiyatıdır. Türkiye'deki vergilendirme, işçi disiplini ve iş kalitesi(kimse alınmasın maalesef öyle tabi düşük maaşların etkisi büyük), işletme sahiplerinin iş bilmezliği ve yönetimden bihaber olmaları gibi faktörlerle, yakıt fiyatları(işin bir de ulaştırma-lojistik kısmı var) birleşince maalesef Türkiye senin dediğini yapmak için pek makul bir pazar olmuyor.

Tekstili incele mesela. Adamlar hammaddeyi Türkiye'den alıyor, Türkiye'de Türk işçi çalıştırıyor. Firma ismi vermeyim örnek çok nasıl olsa. Ama Amerikan markası olarak gelip bize satıyor. Yok efendim almıyoruz demenin manası yok. Ondan almıyorsan öbüründen alıyorsun bir şekilde. O paradan Türkiye de para kazanıyor evet ama kaymağı yabancı ülke götürüyor. Marifet bunu yapabilmek. Kanuni ye bak mesela. Tamam tamamen Türk malı değildi ama Türk tasarımı motosikletler ürettiler. Ne oldu herkes koşup aldı mı? Eğer bunu başarabilselerdi tüm üretimlerini Çin'de bile yaptırsalar dahi Türkiye para kazanacaktı. Neyse konu uzar. Zaten yine uzun yazdım. Tü elime sı...

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    O, "bir arkadaş" benim sanırım..
    Ayrıca inanmam demedim..Gayette inanılır bir iş Yonja nın yaptığı..
    Neticede Türkiye burası..

Beni Ali baba, Veli dede ilgilendirmez..Beni ilgilendiren ister toptan olsun ister perakende, internette çatır çatır fiyatı yazan bir motosikleti 2 katı fiyata satmak demek bildiğimiz manada tüketiciyi dürtmek demektir..Perkende/toptan muhabbetini açmışsın..Yonja toptan almıyor mu bu motoru? o halde tam da onun aldığı fiyat demek ki..?!

Ben pazarda limon veya dükkanda t-shirt satmadım yani o manada ticaretten anlamam ama az buçuk bu işleri okumuşluğum vardır..Karın yüksek olmasının tek yolu sürümü yüksek miktarda olan malzemeden ürün elde etmektir..(Misal fast foodçular)

Konumuz bu değil tabi..

ikinci nokta, bu motoru fuarda kullanmış birisi olarak performansı rezalet diyebilirim..
    Ayrıca, hala anlatamadık sanırım..Bu motoru Yonja motor üretmiyor ki sen bana bataryayı scootera uygulama maliyetinden bahsediyorsun..

İthal mal bu arkadaş..Hangi üretim maliyetinden söz ediyorsun?

Ha Çin'den peluş oyuncak getirip satmışsın ha motor..
    Teknik olarak hiçbir farkı yok..
    arkadşım motorlu taşıtlarda devletin koyduğu vergi oranlarını araştır verginin vergisinide veriyorsun el emeği toparlanmış bir motora kesilen 1000 tl lik faturaya 800 tl vergi harç vesaire ruhsat parası ödedik çin malı motorlardan da duyduğum 200 tl filan dahi kazanmıyorlarmış bayi demişti

Motosikleti
    Var
    Osbourne ben 3milyon$ lık yatırım toplayıp herşeyi Türkiye'de üretilen motosiklet yapıcam. 250cc. Çok kaliteli, öyleki Japon tekniği, İtalyan estetiği, Alman sağlamlığı hadi bi de ayıp olmasın Türk şeysi olcak, ee nesi olsun. Armut piş ağzıma düşcülüğü olmaz, ben yaptım olduculuk..Yok o da olmaz, çalışmadan kazanayımcılık, o da pek hoş olmadı, hah buldum, bir de Türk'ün coşkusu olacak. Görüntü desen süper, teknik özellik süper. Fiyatı da 16.000TL olacak. İlk sen alacakmısın?

Sanayi artık eskisi gibi işlemiyor. Kapitalizm istediğinden fazlasını aldı ve kendini yemeye başladı. Tüketim öyle boyutlara ulaşt...

Neyse yine yazacam bir dolu sonra vatandaşlar o ne ya destan yazmışsın, emeğe saygı, hepsini okumadım ama eline sağlık bilmemne dicek. Şunu bil sadece, nerde, hangi ülkede üretiminin ne kadarını gerçekleştirdiğinin bir önemi yok. Bir arabada binlerce parça var. Her arabadan milyonlarca üretiliyor. Bazı parçalar ve özellikler tek firmanın tekelinde. Durum böyle bir hal almışken ben %100 yerliyim ya da Japonum ya da Almanım diyen yalan söyler. Önemli olan total ürünün kalitesi ve fiyatıdır. Türkiye'deki vergilendirme, işçi disiplini ve iş kalitesi(kimse alınmasın maalesef öyle tabi düşük maaşların etkisi büyük), işletme sahiplerinin iş bilmezliği ve yönetimden bihaber olmaları gibi faktörlerle, yakıt fiyatları(işin bir de ulaştırma-lojistik kısmı var) birleşince maalesef Türkiye senin dediğini yapmak için pek makul bir pazar olmuyor.

Tekstili incele mesela. Adamlar hammaddeyi Türkiye'den alıyor, Türkiye'de Türk işçi çalıştırıyor. Firma ismi vermeyim örnek çok nasıl olsa. Ama Amerikan markası olarak gelip bize satıyor. Yok efendim almıyoruz demenin manası yok. Ondan almıyorsan öbüründen alıyorsun bir şekilde. O paradan Türkiye de para kazanıyor evet ama kaymağı yabancı ülke götürüyor. Marifet bunu yapabilmek. Kanuni ye bak mesela. Tamam tamamen Türk malı değildi ama Türk tasarımı motosikletler ürettiler. Ne oldu herkes koşup aldı mı? Eğer bunu başarabilselerdi tüm üretimlerini Çin'de bile yaptırsalar dahi Türkiye para kazanacaktı. Neyse konu uzar. Zaten yine uzun yazdım. Tü elime sı...
    Hepsini okudum önce onu söyleyeyim

Ama sevgili Gnusher..
    Sen benim mesajlarımı okumyorsun gerçekten..Ya da ben anlatamıyorum derdimi..
    % 100 Türk malı üreten yok hatta fason üretenler bile kabulüm demiştim..
    Elbette ben de biliyorum bugün pek çok efsane araba ya da motosiklet firması üretimlerini ucuz işgücü olan uzakdoğuya kaydırmış durumda..Ve hemen hemen hepsi çeşitli ülkelerden toplama parçalarla üretim yapıyor..

Ama tam da senin dediğin gibi önemli olan total kalite..Ki bizim memlekette zaten herhangi bir Türk markası yok ki gitsin sadece kendi adına model dizayn edip Çün'de üretim yapsın..

Bizimkilerin tek yaptıı Çin'deki fabrikalara gidip oradan model beğenip, fiyat/maliyet/kar analizi yapıp Türkiye'ye tabiri caizse çakmak.!

İlk söylediklerine katılmamak mümkün mü?
    Türkiye'de sanayi yok..Montaj sanayi var..Derdim de bunu vurgulamak zaten..

Ayrıca konuştuğumuz persfektifte %100 Türk malı motor olsun 16 bin TL ben veririm..Gerçekten veririm..Param yoksa kredi çeker veririm gene..Hiç olmadı, hayalim honda değil de Türk malı olan "abuzittin" markası olur..Demiyorum ki herkes böyle düşünür..Bu benim fikrim..

Yonca monca hikaye üreteni destekleyelim.
    http://www.sahibinden.com/performans...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Var
    Alıntı ol_gu87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşım motorlu taşıtlarda devletin koyduğu vergi oranlarını araştır verginin vergisinide veriyorsun el emeği toparlanmış bir motora kesilen 1000 tl lik faturaya 800 tl vergi harç vesaire ruhsat parası ödedik çin malı motorlardan da duyduğum 200 tl filan dahi kazanmıyorlarmış bayi demişti
    Sana bayii demiş, ben kendim mal çekmiştim..Okey?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şanzuman dişlileriylemi oynuyor normal zincir dişlisiylemi anlamadım
    HONDA

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanzuman dişlileriylemi oynuyor normal zincir dişlisiylemi anlamadım
    Normal ön arka zincir dişlisi.

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha süpersin yahu ben bunu nasıl görmemişim. Gerçi burdada metal sanayinde yaptırabileceğim yerleri biliyodum az çok ama bu ilanda yakınmış hemen Osmaniye'de. Bende Arkaya 7 diş büyük dişli koymayı düşünüyodum bu zincir bitince

Osbourne dediğin şey güzel aslında. Olmaz bişey de değil. Hatta motosiklette arabadakinden daha kolay. Çok güzel bir tasarım yapılabilir. Kaliteli malzemler seçilebilir. Bu işe gönül veren yatırımcılar (herşeyden önemlisi) bulunabilir. Dediklerin gayet mümkün. Ama ticarileşmesi ve rekabet edebilmesi lazım uzun süre boyunca... Meseleler o kısımda. Milli duygularla rekabet edilemiyor maalesef

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Hepsini okudum önce onu söyleyeyim

Ama sevgili Gnusher..
    Sen benim mesajlarımı okumyorsun gerçekten..Ya da ben anlatamıyorum derdimi..
    % 100 Türk malı üreten yok hatta fason üretenler bile kabulüm demiştim..
    Elbette ben de biliyorum bugün pek çok efsane araba ya da motosiklet firması üretimlerini ucuz işgücü olan uzakdoğuya kaydırmış durumda..Ve hemen hemen hepsi çeşitli ülkelerden toplama parçalarla üretim yapıyor..
    Hocam sende Gnusher'in mesajlarını okumuyorsun)

Gnusher'in dediği doğru. Bu gün küresel ekonomi dedikleri kavram geçerli. O yüzden hiç bir ülkede %100 yerli üretim diye bir şey yok artık. Teknoloji bir ülkeden sağlanıyor, farklı ülekelerde farklı parçalar üretiliyor ve bir ülkede de montajı yapılıyor. Genelde üretim bu şekilde yürüyor artık. Özel firmalar için önemli olan kar'dır. Nerede ucuza üretiyorsa oraya gider.

Kaldı ki Adamlar genelde Amerikan Teknolojisi ile üretilen diyor. Teknoloji ile üretim yeri farklı kavramlardır. Siz şimdi bir motosikletin en ince detayına kadar üretim teknolojisini satın alsanız. Lisans ücretleri ödeyerek bunu tamamen Türkiye de üretseniz bu ürün %100 türk malı diyebilir misiniz?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Alibaba fiyatından 2 kat fazla Türkiye'de satışı.

200-300 € luk bir ürün sipariş ettiğimizde bile 30-40 €'ya varan vergiler ödeyebiliyoruz.

Motorlu taşıt ithalatının vergilendirmesi nedir bilmem, bu elektrikli araçlar ithal edilirken hangi kategoride değerlendirilir, onu da bilmem. Ancak 2 kat para çok fazla değil. Keza alibaba direkt fabrika çıkışı mal fiyatı verir. Bunun üzerinedevlet vergisi, firma masrafı ırt zırt eklenirse o motosikletin satış fiyatı minumum 3000-3500 $'ı bulur, Çin'de bulmasa da komşu ülkelerinde, vergi oranları bize göre hayli düşük olan ülkelerde bu fiyatı bulur.

Yonja'ya çok haksızlık ediyorsunuz alibaba'ya falan bakarak. Neden mi?

Alın bakın:
    http://www.alibaba.com/product-gs/28...otorcycle.html
    http://www.alibaba.com/product-gs/25...otorcycle.html

Bu motosikletler yaklaşık 4 katına satılmıyor mu ülkemizde, hepimiz almadık mı? Japon motosikletlerin maliyeti ne peki? Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
    Elektrikli motosikletler uzun vadede hem doğaya hem cebe faydalı olacağı için desteklenmeli.

Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alibaba fiyatından 2 kat fazla Türkiye'de satışı.

200-300 € luk bir ürün sipariş ettiğimizde bile 30-40 €'ya varan vergiler ödeyebiliyoruz.

Motorlu taşıt ithalatının vergilendirmesi nedir bilmem, bu elektrikli araçlar ithal edilirken hangi kategoride değerlendirilir, onu da bilmem. Ancak 2 kat para çok fazla değil. Keza alibaba direkt fabrika çıkışı mal fiyatı verir. Bunun üzerinedevlet vergisi, firma masrafı ırt zırt eklenirse o motosikletin satış fiyatı minumum 3000-3500 $'ı bulur, Çin'de bulmasa da komşu ülkelerinde, vergi oranları bize göre hayli düşük olan ülkelerde bu fiyatı bulur.

Yonja'ya çok haksızlık ediyorsunuz alibaba'ya falan bakarak. Neden mi?

Alın bakın:
    http://www.alibaba.com/product-gs/28...otorcycle.html
    http://www.alibaba.com/product-gs/25...otorcycle.html

Bu motosikletler yaklaşık 4 katına satılmıyor mu ülkemizde, hepimiz almadık mı? Japon motosikletlerin maliyeti ne peki? Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
    Elektrikli motosikletler uzun vadede hem doğaya hem cebe faydalı olacağı için desteklenmeli.
    Kesinlikle katılıyorum. Hemde her kelimesine.

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yaw bidakka elektirikli..8 binliramı yuh

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Anlamayacak birşey yok. 1000watt 1Kw'dır. 1Kw da yaklaşık 1.34 hp dir. 5Kw x 1.34= 6.7 hp eder. Yaklaşık honda beat kadar. Elektrik motorları içten yanmalı motorlardan farklı olarak her devirde sabit tork değeri verirler böylece daha etkilidirler. Özellikle kalkışta hissedilir. Dolayısıyla 100km gibi bir hız yapabilmeleri bence normaldir.

Dikkat ederseniz elektirkli araçlara yöelik reklamlar, ürünler gittikçe sıklaştı. Sadece batarya teknolojisi kaldı. O hazırlanınca artık fosil yakıtlar ve fosil yakıtlı araçlar yavaş yavaş silinecek. (Her fırsatta söylerim)

Ürünlerin fiyatı biraz yüksek olabilir ama adamların koyduğu fiyatı gözü kapalı karalamak bence pek mantıklı değil. Sizde alıp satmayı deneyin bakalım kaça satabileceksiniz. Bekar adama karı boşamak kolay gelirmiş. Ticaret pek o kadar basit değil. Bir arkadaş AliBaba daki fiyatın iki katı nasıl oluyor inanmam demiş. Alibaba piyasaya satmıyor biliyorsun perakendeciye, toptancıya satıyor. Belki sadece motoru(elektirk motorunu) satsalardı dediğin doğru olabilirdi ama memleketteki vergilendirme sistemiyle bir vasıta söz konusu olunca durumlar değişmiş olabilir.

Fiyatı beğenmeyenler ve böyle bir scooter kullanmak isteyenlere kendi motorlarını ve bataryalarını ve motor kontrolörlerini satın alıp çin malı bitik bir scootera uygulamayı denemelerini tavsiye ederim.
    İyide bu araçlar çoğaldıkça atık bataryalar da çoğalacak... Herkes geri dönüşüme vermeyecek...

Bence doğaya tam zarar bu aletler...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Yahu ne kadar önyargılı yaklaşıyorsunuz olaya...

Adamlar diyorki 1000km için yaklaşık 9TL elektirik masrafı var. Bunu baz alırsak aynı KM için yaklaşık aynı fiyatlarda bir motosikletin 100km'de 3.5lt yaktığını varsaysak 35lt yapar. 35lt benzinde bugünki fiyatlardan 35x3.72=130 TL yapar.

Pizza, veya su bayii gibi dağıtım işi ile uğraşan firmalar için bu 9TL/130TL az fark mı? Gündelik kullanım için siz almazsınız, ben almam. Ama böyle bir dağıtım firmam olsa bu göz ardı edemeyeceğim bir seçenek olurdu.

Maliyet hesabı yapılırken ilk fiyat baz alınsaydı bütün firmalar batardı.

İzmirde şu an baya görmeye başladım bu elektirikli sccoterlardan. Bana göre dezavantajı sessizliği.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ovv 5000w olanı çok güzel 115 km yapıyomuş tabi çıkamaz
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler