Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda CBF150 Yenilendi !..

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaş çok güzel bir konuya değinmiş.Bende uzun zamandır hondanın 250 cc çift silindir 30 beygirlik bir motor getirmesini bekliyorum.Ancak ben cbf150 gibi dağa bayıra gelebilecek enduro tarzı bir motor istiyorum.Honda ne yaptı.Gitti vtr250 gibi naked motor getirdi.Eğer aynı motoru kullanan bi enduro getirse 13.000 TL'ye kıyar alırım şerefsizim.
    sana katılıyorum.vtr 250 yi kim neden alır ki, kendi kendime sordum hiç bi neden bulamadm.Şehir içi kıvrak olmaz cbf kadar,sırf uzun yol içinde alınır mı bilemiorm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Şahtı şahmeran olmuş. Tam 25 kere öyle olmuş. 41 kere maşallah diyoruz. 41den 25 i çıkar 16. Karekökünü al 4. Demek ki Honda 4 yıl bu motoru böyle satacak.

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahtı şahmeran olmuş. Tam 25 kere öyle olmuş. 41 kere maşallah diyoruz. 41den 25 i çıkar 16. Karekökünü al 4. Demek ki Honda 4 yıl bu motoru böyle satacak.
    1 seneden fazla dayanamaz önümüzdeki fuara Cbf 125'i göreceksiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...paylasimi.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ste-cevap.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...unulmuyor.html

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    boşunuza dil dökmeyin dedim size bu motorun ellerindekini sattıklarından sonra gelicek modelinde sadece sinyal ve stcker farkı olucak.devir göstergesi artı gidon yeri zaten hep vardı çinde, ama türkiyeye getirilende yok

size söylüyorum dahada iğrenç olucak o sitcker hiç gitmemiş
    Mustafa Kemal Atatürk

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    1) o etiketler depo üstü grenajı çok uzun ve cılız göstermiş

2) egzost boğazı güzel olmuş.motor bloğunu birazdaha diri görüntü salamış,gerci görüntü için değilde normlara uymak için yapılmış,fakat görünümede katkısı var.

3) sinyaller güzel olmuş.

4) stop düğmesi iptali anlamsız olmuş düşüncesindeyim,en azından görüntü olarak kabak gibi durmuş.

5) devir saati ve ön panel çok iyi.

6) karbüratöre birşey diyemicem,teknik açıklamasını göremedim.

7) 10 üzerinden 7 veriyorum...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    detaylara bakmak isteyen baksın.
    http://www.honda-sundiro.com/
    zaten gene bildiğin bizim motor hiç bir farkı yok buraya gelicek olanın stcker la sinyaller dışında
    Mustafa Kemal Atatürk

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Honda Türkiye nin elindeki stoklar bitsin ondan sonra getirir bu modeli. Cbr 125 te olduğu gibi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altın semer vurmuşlar ama maneviyatı aynı kalmış.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hesaptan Honda'nın 40.yılının çıkması gerekmiyormuydu

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşunuza dil dökmeyin dedim size bu motorun ellerindekini sattıklarından sonra gelicek modelinde sadece sinyal ve stcker farkı olucak.devir göstergesi artı gidon yeri zaten hep vardı çinde, ama türkiyeye getirilende yok
    Bahsettiğin gibi gidon ve gösterge panelinde bende değişiklik olacağını zannetmiyorum.

Fakat egzosttaki euro3 normlarına uyma zorunluluğu olduğu için değişiklik yapmak zorundalar. Yani egzostun ve karbüratörün değişeceğini zannediyorum.

Bakalım bekleyip göreceğiz neler olacağını.

Ama benim aklıma karbüratör takıldı. Acaba teknik anlamda bir iyileştirme oldumu motorda?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hesaptan Honda'nın 40.yılının çıkması gerekmiyormuydu

Bahsettiğin gibi gidon ve gösterge panelinde bende değişiklik olacağını zannetmiyorum.

Fakat egzosttaki euro3 normlarına uyma zorunluluğu olduğu için değişiklik yapmak zorundalar. Yani egzostun ve karbüratörün değişeceğini zannediyorum.

Bakalım bekleyip göreceğiz neler olacağını.

Ama benim aklıma karbüratör takıldı. Acaba teknik anlamda bir iyileştirme oldumu motorda?
    Norm dedinmi korkacaksın demekki gücüde düşücek eksozstla kalmaz hatırlayın yıl olarak veremiyorum ama tr ye ilk giren ybr ler 12 hp idi sonra bu normlar ıvır zıvırlar gücü 9,5 hp ye çekti bu arabalar içinde geçerli ülkemize farklı yıllarda girmiş aynı motoru kullanan araçların güçleri ile oynanmış bence buda öyle olacak....

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eksoza katalizör koymuşlar buda motoru boğar ve 10bg gücü 8 beygire çeker. ama isteyen çıkara bilir tabiki. onunda kolayı var. stiçkır dene yazıda çok gereksiz olmuş kocaman ne o öyle manav tabelası gibi.....
    103 hp

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    2006 dan buyana hep aynı model ee ozaman bu sene yenilenecek cbf ler 4. senesi

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Cbf 150 ne kadar yenilesende Ybr 125 Esd güzel gözükemez benim için 4 sene oldu bir gelişme yok her şey servis mükemmelliği ile olmuyor Honda

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Honda bu konuda geç bile kaldı ybr 125 k ile ancak bu sayede başa çıkabilir kesinlikle gelmesi gerek ...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Gelmeli demişiz gelmiş hoşgelmiş, değişiklikler tam umduğumuz gibi olmasada bulduğumuz gibi...

arkadaşlar aynı cok değişen birşey yok galiba cbf 150 zaten cok iyi bir teknoloji ile üretiyormuş http://www.youtube.com/watch?v=k2IMdsPPV98

Alıntı apoylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aynı cok değişen birşey yok galiba cbf 150 zaten cok iyi bir teknoloji ile üretiyormuş http://www.youtube.com/watch?v=k2IMdsPPV98

Yeni ve eski kasa CBF150 arasında ki farkları görebilmek için Honda'nın uzakdoğu sitesindeki verilerden aşağıdaki karşılaştırma tablosunu çıkarttım.

Honda Türkiye CBF150'nin sayfasında sadece resimleri ve fiyat bilgisini güncellemiş. (honda.com.tr)
    Fakat teknik bilgileri hala eski kasanınki mevcut.

(Tablodaki çeviri, program ile yapıldığından bazı hatalar mevcuttur ama kıyas açısından bilgilendirici olduğunu düşünüyorum);

Yeni-eski, tüm detaylar için tabloyu inceleyebilirsiniz :

Yeni kasa CBF150'de;
    0,76 KW beygir gücü düşürülmüş,
    0,80 NM tork gücü yükseltilmiş.

Beygir ve tork değerleri çok fazla değişmemiş olsada net değerler bunlar.

Ayrıca test verisi 50 km/h ile hız ölçümü yapıldığında yeni kasa eskisine nazaran daha fazla yakıt tüketiminde bulunmuş.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    mrb cbf kullanıcıları arkadaşlarım
    dün cbf 150 me Michelin pilot sporty lastik istedim bir takım ve bugün geldi taktırdım inanın varya motorum takozmuştu şimdi varya kıvıl kıvıl oldu şehir içinde hafif kıvrılıverdimdi yatırcaktım motorumu yaa okadar harika yatıyorki anlatamam ben orjinal lastiklerine göre kıvırınca yatıyordu motorum.tek kelimeyle bir an önce michelin takmanızı tavsiye ederim ki bana dua edeceksiniz..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kardeşim, lastiklerini iyi günlerde kullan, fakat michalenlerle ilgili bu güzel yorumunu cbf 150 başlığı aynen kopyalamanı tavsiye ederim.. En doğru adres orası. Cbf te Michalen i bilmeyen veya daha önce kullanmayan ark..lara da güzel bir örnek olmuş olursun. Bu başlık altına kopyala pls.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler