Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

fullface kask kullanmanızı tavsiye ederim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    düştüğünü ve yanına koşan arkadaşını ben gördüm(ben arkada idim) şöför görmedi ona söylediğimde baya geçmiştik sebep olacak bişey yaptığımızı sanmıyordum ki durdurmadım!içeride müşteri varken yolcu indirirken olağandan biraz fazla oyalanınca bile içerde feryat figan kopuyor (bunu meslektaşlarım bilir hemen yok benim mahkemem vardı,yok benim hastam vardı,yok arabayı kaçırıcam gibisinden sesler yükselir herzaman)
    bu arada otobüs ve kamyonların kornalarının çok ses vermesi bence cok dogal o buyuklukte ki aracları nasıl olurda göremezler anlamak zor ki bu kısılere hıtaben takılmıstır o kornalar!koca otobusu goremıyorsan bunu duy kı kenara çekıl demek ıcındır,bızım olayda bayan arıza serıdınden sola açılıyordu kı bu sırada otobusun neredeyse altına gırecektı sag tarafı koca bır arıza serıdı nasıl olurda sıkıstırdın der!sen sıkıstırdın otobusu;sol şeritte araba var onde ıse durmaya yeltenen bır araba sız olsanız korna calmazmısınız?fark etmeseydı belkı otobusun altına gırecektı bız yıne uzulup hastaneye ugrayacaktık kı karakola yönlendirildik(çeşme küçük bır yer tek hastane var bulmamak mumkun deıl)
    bizde üzüldük kim bu işten ekmek yerken işine taş koymak ister kasıtlı bir durum yokken diğer öğretmen bayan arkadaşları kasıt arıyorlar!neyse benim asıl anlatmak istedğim bu değildi hala kafamı toplamış değilim...kullandığınız kaskın sizi koruması için yüzünüzü örtmesi gerek fullface ya da açılır olsun ama yarım kask kullanmayın!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    metehan abi dinle (adam bunalıyor ya full face ile)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konu adını taşıyan vb birkaç başlık açılmıştır elbet ama bugün yaşadığımız olay sonucu buna tekrar değinmek istedim...
    saat 14 civarında işletmekte olduğumuz otobüsümüz ile trafik ışıklarından hareket ettik ve arıza şeridinde ilerlemekte olan yarım kasklı bir (scooter)motorlu bayan yolun soluna doğru açılmaktaydı bunu fark eden şöför abim sağ şeritten sola açılmak zorunda kaldı fakat sol şeritte araçlar vardı ve ne olduysa birden bire önümüzde yavaşlayan beyaz bir fiat uno yüzünden oldu,abim yavaşlamak ve öndeki araca korna çalmak zorunda kaldı tabi bu sırada bizi fark etmeksizin arıza şeridinde yanımızda ilerlerken bizim korna sesinden ürken bayan motorlu malesef korkudan ön freni sıkarak yalpalamaya başladı ve sağa yatarak kaydı (neyse ki sağa yatmıştı sola yatmış olsa otobüsümüzün altına girme riski vardı ki bu herkes için felaket olurdu...)
    sonrasında araçta yolcular olduğu için duramadık ve ilk anda düştüğünü bile anlamadık daha sonra arkaya bakınca diğer araçtan koşan bayanı gördüm(okuldan öğretmen arkadaşlarıymış) servisimizi bitirip hastaneye gitmeyi planlarken firmadan gelen telefon bizi karakola yönlendirdi gittiğimizde bayanın ana okul öğretmeni olduğunu çenesinde yarılma ve birkaç dişinin kırıldığını motorun aynasının kırıldığı fazla bir hasar almadığını öğrendik,bu sırada bizden şikayetçi olmasına ise şok olduk ki bizim onu sıkıştırdığımızı savunuyorlardı hal bu ki iki araç ve bir motor arasında sıkışan biz idik tabi otobüsün fiziksel büyüklüğü söz konusu olunca suçlamalar bize yapıldı,biz bayan için üzülüp hastaneye gitmeyi planlıyorduk ki suçlandığımızı öğrenmek bize çok ağır geldi!şahitler dinlendi ifadeler verildi,öndeki araçtan bahsetselerde kendi arkadaşları bizi suçladı(dışarıda sizin suçunuz yok dediler ama içeride söylediklerini duyabiliyordum) olayla bi bağlantımız olduğunu sanmıyorum tamamen kendi hatası ve korkusu yüzünden böyle oldu polis bile bilmiyorsan sürmeyeceksin kanısında bize destek oldu sonuç mahkemelik olduk ki bir motorcu tarafından birisi ile bu duruma düşmek beni üzdü ki ben bile o ana yolu kullanmaktan kaçınırım zira beton araçları asıl tehdit unsurudurlar...bayanın ana okul öğretmeni olmasına daha fazla üzüldük ama daha kötüsü olabilirdi bunu hiç düşünmediler!
    asıl yargıya gelirsek mahkemeyi ve konusunu geçtim yarım kaskın sizi koruyacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz benimde tıpkı bu bayan gibi dişlerim kırıldı ve 5 porselen dişle yaşamak zorundayım belki daha iyi görünüyordurlar ama kendi parçanız bu en ufak bir diş bile olsa insanda eksiklik hissi yaşatıyor,abim şimdi psikoloğa gidecek ben 1 hafta otobüse binmem dedi bu sürede hastayı ziyarete gidecek...şöför bulamazsak 1 hafta servis yok ve işsisiz yani!bir yarım kask yüzünden bunca kişi etkilenebiliyor siz siz olun ne olur fullface kullanın full koruma kullanın esen kalın

sizede o motor kullanmayı öğrenmeden scooter a binen bayanada geçmiş olsun.

yarım kask yarım koruma demektir zaten şekil görünmek için korumanızdan ödün vermeyin.

yarım kask yarım condoma benzer
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    herzaman diyorum fullfaceeee fullfacee fullfacee ...

geçmiş olsun arkadasımıza ...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    çok geçmiş olsun,üzücü bi olay,araba kullanıyosanız motosikletlere dikkat etmeniz lazım,eğer motosiklet kullanıyosanız dahada dikkatli olmanız lazım...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Çok geçmiş olsun Onur, hangi motosiklete binilirse binilsin fullface kask takılmalı.

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük konusuna gelince. Bunun çözümünü ben şu şekilde buldum. Aynen pilot gözlüklerinde olduğu gibi gözlük saplarını düzleştirip içe doğru eğim verdim. Bu şekilde ne günlük hayatta ne de kask taktıktan sonra vizör açıklığından takıp çıkarırken sorun olmuyor.
    Alıntı sergiowanni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gozlukculerde esnek cerceveler var..illa uyar bitanesi..bu işi yapan bir abim bir cerceve gosterdi lastik gibi kaskla filan olur yani esnek..bir araştir istersen..selamlar..
    Teşekkür ederim; önerilerinizi değerlendireceğim. Sonuçta en güvenlisi tam kapalı kask çünkü.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler