Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motor almak istiyorum fakat param yok önerileriniz neler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar 5000-6000 civarında almak istediğim bir motor var. babam motora yanaşmıyor. yani ondan bana hayır yok. (halbuki 99 yılında bana ilk motorumu o almıştı.)

hiçbir yerde birikmişim söz konusu değil. aylık 600 civarı para geçiyor elime fakat doğal olarak ev giderleri faturalar mevcut. kenara maksimum ama maksimum 200 tl ayırabilirim. aslında şu anda o bile zor çünkü toplamda 500-1000 arası kredi kartı borcum var.

her türlü korumam mevcut motor için. motorum eksik sadece. motor hayalim, araba yerine motordan daha çok zevk alıyorum.

önerilerinizi bekliyorum. neler yapılabilir?

teşekkürler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    benim önerim beklemen ve yeterli parayı bulduğun zaman motosiklet alman. gereksiz yere kendini zorlama. çünkü motosiklet almakla iş bitmiyor. bunun kaskı var, montu var, dizliği var, bakımı var vs.

MsAlpeRM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Kredi kartına taksit ya da senetle alacak biyerler bulmalısın o zaman dostum. İzmir büyükşehir sonuçta çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    bütün aksesuarlarım korumalarım mevcut. airoh marka kasım bering marka montum dizliklerim ve eldivenlerim var.

2. el motor almayı düşündüğüm için de gt250 r düşünüyorum. tank pad vs. gibi aksesuarlar zaten üzerinde yer alacak.

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Tek olasılık senet ya da kredi kartı gibi görünüyor...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    MsAlpeRM ;

öyle diyorsun da taksit olarak ancak 12 taksit yaparlar. 2. ele taksit imkanı baya zor gibi. kredi almak uygun gibi duruyor fakat bilmiyorum ne yapayım

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı görünce şaka sandım :D

bence zor önce parayı biriktir.

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MsAlpeRM ;

öyle diyorsun da taksit olarak ancak 12 taksit yaparlar. 2. ele taksit imkanı baya zor gibi. kredi almak uygun gibi duruyor fakat bilmiyorum ne yapayım
    500-1000 kredi kartı borcum var yazmışsın ya erdem o yüzden kredi alman biraz zor diye düşündüm. Belki yüksek limitli bir kartın varsa kredi kartına alınabilirdi.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramızda fon oluşturalım ne dersin
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ya ben ne yapayım motorumu satıp vitesli bişey almak istiyorum ama para yok, çalışmam lazım ama çalışıcak zamanım yok (kpssye çalışıyoruz anasını satiyim), kilitlendik kaldık böyle
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    RunemagicK ;

en azından senin motorun var o da güzel birşey gezip dolaşabilirsin dilediğin gibi. olması hiç olmamasından iyidir.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    RunemagicK ;

en azından senin motorun var o da güzel birşey gezip dolaşabilirsin dilediğin gibi. olması hiç olmamasından iyidir.
    o da doğru geçen 2 gün serviste durduda rüyalarıma girdi motorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    yorganına göre ayağını uzatacaksın ozaman. iş motor almakla bitmiyo. koruma kıyafetlerin olduğunu yazmışsın, hiç değilse kıyafet sorunun yok. ehliyetin varmı bilmiyorum ama yoksa onuda alman lazım. 5-6000 liraya nasıl bişey alacağını düşünüyorsun. eski model büyük hacimli bişeyse almak istediğin,aldıktan sonrada masraf yapacağını ve uzuun bir süre bu masraflardan kurtulamayacağını hesaba katmalısın. yapacağın ufak çaplı kazalar bile gayet masraflı olacaktır. ufak hacimli motorlar senin bu mali portrende bence en az baş ağrıtacak seçeneklerdir. cg125-ybr 125 yaca cbf 150 gibi bişeyler ayağını yerden kesecektir.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    2 senelik a2 ehliyetim mevcut ona ayrı masraf yapmayacağım. ben de aslında sizin gibi düşünmüştüm. ama cbf150 nin fiyatlarına bakınca 3000 tlden başladığını gördüm. ona o kadar verene kadar sıfırını alırım. sıfırına 4140 tl vereceğime de gt250 r alırım diye düşünüyorum.

göz önünde bulundurmamız gereken şu var. önümüz yaz ve mutlaka bir işte çalışmayı düşünüyorum. onun haricinde bir de 3 boyutlu modellemeler yapıyorum. bundan da para kazanmayı amaçlıyorum. bu işle şimdi okul sebebiyle ilgilenemiyorum. yani kısacası kredi alsam belki 3 boyutlu modelleme işi sayesinde krediyi yazın toptan kapatabilirim bile.

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    DİKKAT! ihtiyaç kredisi cek bence..maaş yazısı al iş yerinden şöle 1000 tl olsun en az ama.dikkat et bodro deil maaş yazısı birde üstüne olan bir su faturanı götür son ayın.3500 tl iste en az 2 yıl vade yaptır.bu paranın 1000 tlsini kredi kartına ayır kalanıyla da 2005 model bir ybr al bence..bu işten vade farkı olarak bir zararın olcak..1000 tl kadar faiz koycaklar mesela ama napalım baska yolu yok bu hayatta..BU BİRİNCİ YOL
    İKİNCİ YOL...eş dost birinden 2000tl limitli bir kredi kartı bul altına 12 taksit yapan bir kuyumcuya git 2000 tlyi 12 taksik cektir ordanda 180-190 tl kadar zararın olur ama eline nakit verir kuyumcu.yani senin için altın alıp satmıs gibi yapıcak adam senin kazancın banka faizinden kurtulup işi 190 tl ye halletmen adamda sana bu güzelliği yapıo oda kazanıyo..2000 tl bankadan kredi ceksen senden 300 tl dosya parası 700 tl de faiz alır..
    ya ben çok ayrıntılı izzah ettim ama sırf yardımcı olmak için..selamlarrr...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    ek iş yap.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben ne yapayım motorumu satıp vitesli bişey almak istiyorum ama para yok, çalışmam lazım ama çalışıcak zamanım yok (kpssye çalışıyoruz anasını satiyim), kilitlendik kaldık böyle
    kpss ye çalışıyorsan kesin memur alursun az daha bekle bence zaten seneye memursun işçi maaşından ii olur kazancın..hatta kazancın olur şuana göre..sen kpssyi gecemezsen bak yeni motor bence..

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    sergiowanni;

teşekkürler önerilerin için. aslında ben 36 ay 5000 tl çekmeyi düşünmüştüm. maaş bordrosu ve yazısı alamam çünkü öğrenciyim.

36 ay 5000 tl aylık 190 tl gibi bir ödeme gerektiriyor.

bu risk alınır mı? nasıl olsa yaz geliyor para kazanırım şeklinde düşünüp gözümü karartıp harekete geçeyim mi?

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Bende dev garajlı evimde ferrari koleksiyonu yapmak istiyorum senin bana bir önerin var mı?

Sana o krediyi vermezler kardeşim. Aynısını bana vermediler bende öğrenciydim, aynı zamanda seninkinden sölemesi ayıp biraz daha fazla alıyodum. Kredi borçlarımı da biriktirmemiştim...:D.
    (Tabi kefil gösterilmesi durumunda işler değişir)

1-Başka iş bul
    2-Okulu bırak
    3-Okulu bitir
    4-Ucuz bir motosiklet al
    5-İllegal işlere girmeye çalış(Bu tavsiye değil ihtimal sadece)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sergiowanni;

teşekkürler önerilerin için. aslında ben 36 ay 5000 tl çekmeyi düşünmüştüm. maaş bordrosu ve yazısı alamam çünkü öğrenciyim.

36 ay 5000 tl aylık 190 tl gibi bir ödeme gerektiriyor.

bu risk alınır mı? nasıl olsa yaz geliyor para kazanırım şeklinde düşünüp gözümü karartıp harekete geçeyim mi?
    arkadaşım bır baba olarak ve esnaf olarak konuşacağım daha bende gencım ama bu sıfatlar mevcut o halde tecrübelerımıze guvenmelısın eskıden yanı 2005 yılında borca gırerdık öderız sezon gelıyor iş yaparız falan gıbı hesaplarla borc altına gırer bır seyler alırdık ama maalesef 2007 bu yana bu yaşıma kadar borçlanmamayı masrafları kısmayı ucuz imalat yapmayı alınacak bır sey varsa peşin ama ucuza almayı yenı öğrendım sana da tavsıyem HELE HELE bankaya hiç bulaşma kart bıle olsa ve ıyı bır iş bul çalış sabret kazan ve al bundan sonra ülkemızde bu sıstemı aklınıza kafanıza yerleştırın bakın hayatınız nasıl düzenli ve güzel olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler