Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

motor almak istiyorum fakat param yok önerileriniz neler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 16 - 17 yaşımdan beri motor istiyordum sabrettim 19 yaşındayım emellerime adım adım ulaşıyorum . Ehliyete yazıldım parayı toparladım. Biraz daha kaldı istediğim motoru almam için. Allah'ın izniyle alacağım motor ;) vakit geçmez neyle biriktiririm diye düşünürken vakit geldi Allah'a şükürler olsun . Sabret gerçekten zaman geçmiyor diye düşünme. Beklemekten başka çaren yok böyle düşünüp teselli et kendi kendini .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    anlıyorum iyi diyorsun güzel söylüyorsun. artık bu sözler biraz kifayetsiz kalıyor benim için. sabrın sonuna geldim çünkü

ne iş yapıyosun peki ? çalışıyormusun biyerde? Aldığın maaştan at kenarına mutlaka birikir ya . Ben öyle yaptım onca giderlerime rağmen biriktirdim parayı köşeye ata ata toplandı çok şükür dokunmadım o paraya hiç. Ama şimdi biraz daha biriktircem ybr 125 almak istiyorum

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    maaşım olsa çoktan almıştım motoru. ben öğrenciyim o yüzden alamıyorum maalesef.

Bende öğrenciydim gerçekten çok zor dönemler atlattım. Ailem zaten okusun diye çabalıyordu. Ben hem okudum hem interneti gelir kaynağım yaptım. Bütün masrafımı internetten çıkarıyordum. Sonrasında staj başladı motor almaya adım atmamdaki en büyük etken staj yerim. sonra gemiye gidip geliyorum işte hiç bi giderim olmasaydı alırdım ama işte yine biriktiriyorum az çok bi köşede. Allah kolaylık versin diyim çünkü ben çok istiyodum alamayıncada kafayı yiyodum sabretmeyi bu şekilde öğrendim . Bu zamana kadar bilmiyodum yapacağım dediğim herşeyi gününde yapmıştım çünkü. Ama durum motosiklet olunca çark tersine döndü. Allah yardımcın olsun. Sabretmekten başka çare yok. Ama Allah'tanda ümit kesilmez

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alma ....

Tüketim manyağı bir toplum haline geldik .. Kardeşim motor bir hoby.. olsada olur olmasada .. önce borcunu harcını öde kalırsa paran biriktir.. paran olduğunda dersin şu kadar param var napim ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alma ....

Tüketim manyağı bir toplum haline geldik .. Kardeşim motor bir hoby.. olsada olur olmasada .. önce borcunu harcını öde kalırsa paran biriktir.. paran olduğunda dersin şu kadar param var napim ...
    vAaay.... Bi abilik yapsan ya modum... Hep bana hep bana olmaz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    zarf

bu ülkede senin durumundaki insanlara 6bin tl lik motor lüks arkadaşım durumunda ne var diyeceksin! zaten kendin bir bir yazmışsın malesef bu durumda o ederde motor alman zor hem kendini boşa zora sokma derim (kredi filan girme sakın) ayrıca güzel bir cub yada temiz bir scooter sana yeticektir

bkz: ayağını yorganına göre uzatmak
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşım genç canım daha 21 yaşındayım
    Önce 1000 tl gibi dediğin kredi kartı borçlarını temizle. Daha bu borç dururken gidip bir yerlerden kredi alsan hem o krediyi, hem de bu kredi kartı borcunu ödeyemeyeceğin gün gibi ortada. Motosikleti alırsın 3 ay binersin ondan sonra haciz'di, avukatlık masraflarıydı, davaydı derken kendini bir anda 6-7 bin liralık bir borcun içinde bulursun. Üstelik Merkez bankası tarafından kara listeye alınırsın ki bir daha ne bir kredi kartı ne de bir kredi çekebilirsin herhangi bir bankadan.

Borç yiğidin kamçısıdır demişler ama o eskidenmiş. Daha bir hafta olmadı gazetede vardı haber. 2010 yılı ilk iki ayında kredi kartı ve kredi borcunu ödeyemeyen sayısı 2007 yılı toplamına eşitlenmiş.

O yüzden paran varsa öncelikli olarak borcundan kurtulmaya bakacaksın. 21 yaşındasın daha motor alacak, kullanacak çok zamanın olacak.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim önerim...
    Sakin motor falan alayim deme...
    Hicbirsey alma
    Bisiklet bile alma
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sergiowanni;

teşekkürler önerilerin için. aslında ben 36 ay 5000 tl çekmeyi düşünmüştüm. maaş bordrosu ve yazısı alamam çünkü öğrenciyim.

36 ay 5000 tl aylık 190 tl gibi bir ödeme gerektiriyor.

bu risk alınır mı? nasıl olsa yaz geliyor para kazanırım şeklinde düşünüp gözümü karartıp harekete geçeyim mi?
    erdem arkadaşım, istediğin motor sanıyorum ağırlıklı olarak GT250.. Sen ayda 200 lira ayırırım falan diyosun hadi onunla kredi borcunu ödüyorsun.. elde kaldı 0 bu sıfır lira ile benzin alacaksın, yemek yiyeceksin (gezdiğin yerlerde) motoruna yağ alacaksın, bakıma sokacaksın eğer otoparkın yoksa dışarda bırakmam diyosan 40-50 lira aylık otoparka vericeksin, sonra o motor illaki kaza ile yada ne bilim biri vasıtası ile yan yatacaktır unutma kaza yapmayan sürücü yoktur henüz kaza yapmamış sürücü vardır kaza yapacaksın ve bahsi geçen motorun sadece aynası 120- 150 lira arası bişey.. grenajları hiç saymıyorum.. bunlarıda hesaba kat git motorunu al hayırlı uğurlu olsun..

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim önerim...
    Sakin motor falan alayim deme...
    Hicbirsey alma
    Bisiklet bile alma
    devir bunu gerektiriyor..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    vallahi başlığı görünce biri dalga geçiyor heralde diye düşündüm ilk başta ama baktım ki baya ciddisin. paran yoksa 5 6 binlik bi motordan vazgeç. 125 lik 150 lik bişeyle başla sen bu işe o parayı toplaman daha kolay olur zaten daha büyük bi motor alırsan benzin parasından dolayı krediyi ödemeye paran kalmayacaktır. çünki insanın altında motor olunca eve erzak almıyo motoruna benzin alıyo. bunuda göz önünde bulundur.hele sen önce ufak bişey al onun borcu bitince o zaman bi topik daha açarsın ;)
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşım benim de her hafta yaptığım gibi iddaa, sayısal loto, süper loto, on numara, şans topu, milli piyango vs. şans oyunlarında dene şansını. bana şimdilik bişey çıkmadı ama çıkarsa seni de hatırlarım merak etme.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    herkese yorumları ve öneriler için teşekkürler.

şimdilik en azından nisan ayına kadar bekleyeceğim. (beklediğim birkaç durum var çünkü)

ondan sonra zaten kndi borçlarımı da biraz biraz ödemiş olacağım. ondan sonra bakarım ama öncelikle mecburen cbf150 tarzı birşey alacağım. şimdilik idare ederim. sonra param olursa da yükseltirim motorumu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bisiklet satayım sana , 1500 TL biriktir gel . bakımlarını kendin yaparsın , vergisi şusu busu da yok , korumasız bindiğin için ceza da yemezsin , ohh cillop ... : )

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet satayım sana , 1500 TL biriktir gel . bakımlarını kendin yaparsın , vergisi şusu busu da yok , korumasız bindiğin için ceza da yemezsin , ohh cillop ... : )
    bisikletim var sağol. lütfen biraz daha ciddi yaklaşalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sen ne kadar ciddiysen ben de o kadar ciddiyim .

açlık sınırının 795 TL olduğu bir ülkede yaşıyorsun , 600 TL maaş alıyorsun , bence motosikletten önce düşünmen ve öncelik vermen gereken çok daha farklı şeyler var ...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    sonrada düzgün yazın derler nasıl yazıcaz bi dermisiniz bana akıl versen olmucak vermesen yine olmucak
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonrada düzgün yazın derler nasıl yazıcaz bi dermisiniz bana akıl versen olmucak vermesen yine olmucak
    mazotu..

den...

Aklı,

den.. al demişler..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ZX6-R
    bankadan kredi çek

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler