Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Vizesi hakkında yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhabalar...

Arkadaşlar dün gece ilgilendiğim bi motorun sahibiyle konuşurken fiyat vb. konularda;bana motorun 5 yıllık vizesinin yatırılmadığını söyledi. Bu motor vizesi tam olarak nedir? yıllık ne kadar yatırılacak? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugün bana cevap yok anlaşıldı

4 yıldır vizesi yapılmayan bir motosiklet için cezası dahil 210 TL civarı istediler. 5 yıl için 260-270 olabilir.

Motosikleti
    AS 200-GY-2

vize

birincizi tırafikte zeza yersin vizeyi yapmadan üzerine alamassın 50 yada55 tl olması lazım oda senin yazdığın gibi 5 yıllık 250 270 arası sen yinede motoru borçsuz almaya bak kardeşim

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    illa borcuyla alcaksan adamla birlikte git ödeyin cartını curtunu üstüne alma işinde sorun olurmu sor öle al kardeşim..

Her ay için %5 cezası vardır,muayene gecikme cezası. Ör. 36 ay için 165 Tl ödemiştim 100Tl cezası.

way anasını ya! herkese farklı muamele mi yapmışlar bunlar ya?dün gece vergi dairesinde çalışan bir arkadaşım da 5 sene 85-90 lira falan tutar dedi.bakalım ne olcak?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bunun vergi dairesi ile alakası yok. vize dediği fenni muayenedir. motosikletimin muayenesi şubat ayında yaptırdım 64 lira muayene ücreti ödedim 4 ay kadar gecikme için de 16 tl gibi bi rakam ödedim.

ama asıl tehlikeli olan nokta ödeyeceğin para değil.
    bi motorun 5 yıldır muayenesi yaptırılmamışsa büyük ihtimalle muayeneden geçemeyeceği için yaptırılmamıştır. bu da motorun blok ve şase numaralarının sahte ya da başka bi ifadeyle change olma ihtimalini gündeme getirir. ille alıcaksan o motoru satan adam tüvtürkten muayenesini yaptırsın ödediği parayı sen vatandaşa ver öyle noter satışı al.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun vergi dairesi ile alakası yok. vize dediği fenni muayenedir. motosikletimin muayenesi şubat ayında yaptırdım 64 lira muayene ücreti ödedim 4 ay kadar gecikme için de 16 tl gibi bi rakam ödedim.

ama asıl tehlikeli olan nokta ödeyeceğin para değil.
    bi motorun 5 yıldır muayenesi yaptırılmamışsa büyük ihtimalle muayeneden geçemeyeceği için yaptırılmamıştır. bu da motorun blok ve şase numaralarının sahte ya da başka bi ifadeyle change olma ihtimalini gündeme getirir. ille alıcaksan o motoru satan adam tüvtürkten muayenesini yaptırsın ödediği parayı sen vatandaşa ver öyle noter satışı al.
    sağol arkadaşım.bana muayeneden geçtiği söylendi ama.dur bakalım sıkıştıralım biraz adamı.bizim de sokağa atılcak paramız yok sonuçta

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    trafik muayenesinden bahsediliyormuş. ben de "vize ne yahu" olmuştum.

bence çok dikkatli olun arkadaşım. bir araca 5 yıldır muayene yapılmıyorsa, aracın muayeneden geçemeyecek durumda olmasından şüphe etmelisin. ne bileyim motor-şase numaralarında problem olabilir, çalıntı olabilir, sahte ruhsatolabilir; her şey olabilir. satıcı motoruna güveniyorsa tüm pürüzlerini temizlesin; tertemiz teslim etsin sana.

sağolun arkadaşlar bu akşam tekrar bi konuşalım bakalım adamla.çok sağolun herşey için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler