Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ değişiminde görülen çapaklar.!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    farkedermi hepside :) aynı :)
    olmasa bile yag vidasını tornacıya götür oraya bir güzel şekilde mıknatıs koysun
    motorda mıknatıs cok önemli
    DÜŞÜNMEDEN YAŞAYAN İNSAN :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karter tapasının oraya mıknatıs koyuyorsun olmamaktan kasıtı tam olarak anlayamadım. senin motora uygun hazır olarak satılan var mı bilemiyorum ebaydan bulabilirsin belki
    nasıl oldugunu bılmedıgım ıcın soruyorumsonucta kamyonlarda kullanılıyormuş.mıknatısları tam olarak nereye koyuyoruz?tıpayı actık mı yay ve suzgec var onların bulundugu yere mi?

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl oldugunu bılmedıgım ıcın soruyorumsonucta kamyonlarda kullanılıyormuş.mıknatısları tam olarak nereye koyuyoruz?tıpayı actık mı yay ve suzgec var onların bulundugu yere mi?
    tıpanın ucuna koydum ben. tıpaya yapışıyor yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:30 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir paslanmaz çelik değil mi..? Çizilmesi çok zor gibi geliyor bana o kadar sert değildiler çapaklar..
    deneyelim abi sana 100gram demir tozu göndereyim boşalt kartere çizilmezse sorun yok çizilirse ben bildim demektir. demir tozu hediyem olsun kargoda benden

abi benimki çizik çizik oldu diyorum yağ yakıyordu . yağ pasparlak olmuştu . seninki az miktar olduğu için bir şey olmayabilir. ama büyük bir sorunun habercisi de olabilir.

şöyle düşün abi o 1 mm çapak segmanların arasına girse bir çizik atsa silindire mesela.

ama çizilmeyedebilir tabi

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Keşke resim çekse idim...
    çapakları metal analizine gönderse idim..kesin sonuç olur du..!
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Valla ben ybr nin çapak çıkardığını ilk defa duyuyorum,mert abi bu işi senin için işin ehli olan devamlı ybr tamir eden ustalara soracam.Aklıma gelen çıkma yağ eklemiş olabilirler ybr'ne yaparmı yaparlar...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben ybr nin çapak çıkardığını ilk defa duyuyorum,mert abi bu işi senin için işin ehli olan devamlı ybr tamir eden ustalara soracam.Aklıma gelen çıkma yağ eklemiş olabilirler ybr'ne yaparmı yaparlar...

Ya usta değiştirse görmezdik bile..Sahte yağlar piyasada çirit atıyor arkadaşlar.. 500 km sonra tekrar bir bakayım..O zamanda çıkarsa yandık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:51 ----------

GDO lu kanola yağı eklemiş olabilirler..mi acaba..?

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    evet gastrol gtx magnatec araba yağı senin alacağın yağ castrol power 10 / 40 vitesli olduğu için scooter ların kutusunun üzerinde scooter yazıyor
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Ya usta değiştirse görmezdik bile..Sahte yağlar piyasada çirit atıyor arkadaşlar.. 500 km sonra tekrar bir bakayım..O zamanda çıkarsa yandık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:51 ----------

GDO lu kanola yağı eklemiş olabilirler..mi acaba..?
    fırat usta değiştirdiyse liposakşın yağı bilene olabilir abi
    rodajda filanda değildi bildiğim kadarıyla
    hayırlısı olsun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fırat usta değiştirdiyse liposakşın yağı bilene olabilir abi
    rodajda filanda değildi bildiğim kadarıyla
    hayırlısı olsun.
    Fırat usta değiştirdi hep..Ondan önce metin ustaya gitmiş bu motor..

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Bir şeyi soracağım merak ettim de :D. Ybr125 de yağ filtresi yok mu? Yağ filtresinin görevi tam olarak nedir? Eğer o kadar büyük çapaklar var iste bunların yağ filtresine takılması,orada kalması gerekmez mi?

Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağı kullanırken motosiklet yağı olmasına dikkat edin, benim yağım mobil ful sentetik 15 / 50 dir, herkeze tavsiye ederim. yaz kış bu yağı kullanabilirsiniz, yağ değişimini motorumun kitabında 10,000de bir belirtilmiş ama ben 7000/8000 arası değiştiriyorum
    dostum: 15/50 yağın 10/40 kadar yağlayıcı özelliği yoktur 4 zamanlı motorlarda yağın farklı sıcaklıklarda özelliğini koruyabilmesi için içine slovent bağlar koyarlar yani işin türkçesi belirtin yağda iki rakam arası fark ne kadar fazla ise yağın yağlayıcılık özelliği azalır yani slovent bağı oranı artar yağ oranı azalır dolayısıyla yağlama da azalır yağın farklı sıcaklıklarda özelliğini koruma özelliği artar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

Yağ değişimi yaptım bugün.
    eski yağı boşaltırken kabın dibinde yaklaşık 10-15 adet çapak vardı..
    Neden kaynaklanır..? Eski yağ 15W-40 Castrol GTX..idi...
    motosiklette devir saati vardır o devir saatinde kırmızı çizgi vardır o kırmızı çizgiyi geçersen limiti aşmışsın demektir bu da motorun aşırı aşınması ve metal parçalarının o şekilde yağın içinde çıkması demektir bu pek hayra alamet değildir motorun limitlerini zorlama

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağı kullanırken motosiklet yağı olmasına dikkat edin, benim yağım mobil ful sentetik 15 / 50 dir, herkeze tavsiye ederim. yaz kış bu yağı kullanabilirsiniz, yağ değişimini motorumun kitabında 10,000de bir belirtilmiş ama ben 7000/8000 arası değiştiriyorum
    10000 km mi?fazla değilmi ya?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler