Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat için ek 1 formuyla alakalı bir soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu zamana kadar açılmış ruhsat işlemleri ile ilgili konuları takip ettim ancak aklıma takılan bir kaç soru var ve her cavaplayan farklı bir şey söyledi

Ben ek 1 formunu muameleciden almak yerine internette bulunan ek 1 formunu yazıcıdan çıkarsam bir sorun olur mu ? Sağ üstte seri yazan ve yanında harf rakam karışık bir şeyler yazıyor şimdi bu yıldan yıla mı değişiyor bu bölüm yoksa her kullanıcıya ait bi no mu var?
    Ayrıca ruhsat için ehliyet gerekiyor mu bu yıl ki ruhsat işlemlerini yazan arkadaş gerekiyor demiş ama başlığın altında özellikle sordum başka biri gerekmiyor dedi kafam karıştı yarın bu işlemler için gideceğim ancak kafamda soru işareti kalsın istemedim
    Şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olanlara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    EK-1 formunu şöförler odasından alman gerekiyor. O sağ üstte yazan karmaşık şeyler şöförler odasının forma verdiği seri numarası oluyor. Formu aldıktan sonra bilgisayarda doldurman gerekir, yerlerini falan tutturman gerekiyor, yani en kolayı ver 10 TL doldurup versinler. Ruhsat için de ehliyet gerekmiyor ama motosikleti kullanmak için zaten almak zorundasın. Yani gerekiyor diye bilmenin bir mahsuru yok aslında.

hemm anladım yani formu elle tükenmez kalemle de doldurmayacağız
    Ehliyet kursuna gidiyorum zatende aldığım motosiklete her ay zam yapıyorlardı bende baare daha fazla zamlanmadan alayım dedim ama ehliyetide taa eylülde alacağım :(
    Bu arada bu ehliyet için 2011 de bir değişiklik olmadı değil mi?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır kesinlikle para verme iyice enayi yerine konuyoruz bende tüp işletirken parayla aldım int. araştırınca polis gov. tr gibi bir adrese girip doldurup para vermeden yazıcıdan alabiliyorsun

yanılmıyorsam exel ile de yapılabiliyormuş ama ben nasıl yapıldığını bilmiyorum maalesef..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    şöförler cemiyetinde doldurup veriyorlar ve orada vereceyin bir kaç lira şöförler cemiyetine kalıyor. bence şöförler cemiyetinden al ek biri hemide dolduru versinler.

ruhsatımı aldım bugün itibari ile yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)