Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü sorunu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam...

Motorumu bu sabah başlatmaya çalıştığımda, motorum çalışmadı. Starter motordan zorlama bir ses geliyor ve motor duruyor. İşin enteresan tarafı bu işi her yaptığımda, motorun alarmından bir ses geliyor.

Dün motoru kullanmadım, gece ısı 4 dereceye kadar düştü. Motorun başlamamasının nedeni bu sıcaklık düşüşü olabilir mi?
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    motoru uzunca bir süre kullanmadıysanız düşük sıcaklığın da etkisiyle akünüz zayıflamıştır. düşük sıcaklıkta özellikle çabuk deşarj oluyor aküler.

yarım saat bir saat motosikletinizi kullanın. akü kendi kendine şarj olacak ve sorun ortadan kalkacaktır. ancak bundan sonra sorun devam ederse bu sefer akü değiştirmeyi düşünmelisiniz.

ama sanmıyorum, sorununuz gayet normal ve soguk günlerde hemen herkes bunu yaşıyor zaten. iki binin düzelir.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    3-4 kez marşa bastın marş motoru dönmesine rağmen ateşlememi olmadı?, yoksa ilk basışında mı çevirmeyerek çalışmadı? İlk söylediğim ise ateşleme sistemi kontrol edilmeli, 2. si ise akü şarj edilmeli
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam...

Motorumu bu sabah başlatmaya çalıştığımda, motorum çalışmadı. Starter motordan zorlama bir ses geliyor ve motor duruyor. İşin enteresan tarafı bu işi her yaptığımda, motorun alarmından bir ses geliyor.

Dün motoru kullanmadım, gece ısı 4 dereceye kadar düştü. Motorun başlamamasının nedeni bu sıcaklık düşüşü olabilir mi?
    alarmdan gelen ses de "akü mü bitiyor yoksa hırsız aküyle bağlantımı kesip beni safdışı mı bırakmaya çalışıyor anlamadım" minvalinde bir uyarı ikazı. benim arabadaki alarmda da var aynı özellik.

Motosikleti
    cbf150
    Aküler soğuk havaları sevmiyor, tabi sulu akü ise.
    Benimde başıma geldi. Akü ayvayı yemiş dedim ama sarj aletinde uzuun bir sarj ettikten sonra havalarında düzelmesiyle eski durumuna döndü akü.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Motoru sadece 36 saat kullanmadım. Marşa ilk bastığımda hiçbir ses gelmedi. Sonrasında da marş motoru hafiften çalışır gibi oldu. Jikleyi çektiğimde, motor vitesteyken kendini, olması gerektiği gibi, hafifçe ileri atıyor. İşin enteresan tarafı, farlar, sinyaller yanması gerektiği parlaklıkta yanıyor.

Günün cenabetliği... Sabah 7'de ofisten saçma sapan bir telefonla uyandırılmamdan sonra, bu olay... Cenabet olaylar ofiste de devam ediyor... Akşam olsun da bugün bitsin!
    http://www.motorla.co

bu akü sorununu abeme bildiğim kadarını anlatayım motor aküüsü zayıflamıştır o ses geliyorsa nasıl anlarsınfarı aç marşa bi bastığında far sönüyorsa akü problemli yok sönmüyorsa marşa bastığında bişey tık diye sen çıkarıyor tık diye ses geliyorsa marş motoru tıtırlıyorsa marş motorunun bozuk marş motorunun iç yapısı basit 4 tane fırça elektirikçi dilinde sıradan hustalar kömür diyorlar karbon kömür gerçek adı neyse onlarda 2 si gitimi marş zayıf vurur ama marş rölesi vızırdıyorsa marş rölesi bozuk marş rölesinin 2 baçağı var kısa devre etir marş çalışır sadeçe marş rölesini değiştirisin dikat marş rölesi üzerinde yüksek bi akım geçer kablo kalın olsun yoksa elinde soba gibi kızarı elini yakar kısa devre anında kıvılcın çıkar korkma sorun olmaz

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Bende en son Cuma akşamı kullandığım motoruma Pazar öğlen binmek istediğimde aynısı oldu. Marşa basıyorum ve ince bir tik sesi ile beraber göstergeler gidiyor. Kick Start la bayağı bir debeleşerek kan ter içinde anca çalıştırabildim. Sanırım havalardan olsa gerek...

arkadaşlar sulu akülerde sürekli yaşanır akülerin en performanslı anı 10-30 santigrat arasındadır sulu aküler hava soğuyunça elektro likit dediğimiz saf su asit karışımı donar plaketler arasındaki elektronlar kaybolur motorun elektriği düşer onun için akünün donmaması için ya etrafına bişeyler bağlayı soğuk havayla olan izalasyonu yapaçaksınız yada böyle şeylere maruz kalaçaksını ama motor üzerinde kumanda tipi şeyler varsa onlarda uzun sürede aküyü boşaltır en güzeli kuru akü yani jeli akü büyük ihtimal garaj yok dışarda kalıyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

dolu akü 14.5 volturölçü aletiyle ölçümlerle

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motorunda baglanti hatasi ile olusan eksi bir kutup olabilir. Fabrika harici yaptirdigin baglantilari gozden gecir.Alarmini tum gece acik birakiyor ve bir gun sonrasinda binmiyor isen buda akuyu cidden zorluyor. Eger sele altinda yerin var ise, tavsiyem alarmi bagimsiz daha kucuk bir akuye baglaman. Akun yeni ise sorun yok belkide akunun omru doldu.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    yamaha virago
    aynı sorunu 3 gündür yaşıyorum.motoru sürekli yokuş aşağı vurdurarak yada birinin ittirmesiyle çalıştırıyorum.marşa bastığımda zorlanma sesi geliyor.burada aküde bulamadım.sipariş verdim. sanırım senin de problemin akün bitmiş. ben motorla 2 saat bile gezdikten sonra aynı sorunu yaşıyorum yani kendini şarj etmiyor.

bence sen de akünü değiştir.hem sezon da başlıyor yeni aküyle girersin sezona

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler