Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nedir bu Motorsiklet sezonu ?!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı bayramlar cümleten.Arkadaşlar sizinde duydugunuz gibi ortada böyle bir sezon var.Nedir bu sezon ? Kışın motorsiklete binilmezmi arkadaş ? Zorlukları nelerdir ki bu insanlar böyle bir sezon koymuş ? GS1 egitiminde piste kar düşene kadar motor kullanılır diyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Ulan Camurluk cıkarıcam desen 5000 yanıt gelir suraya bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikletin tehlikelerini internet üzerinden araştır, kışı bide araştır sonra anlarsın iyi günler.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Yaz aylarinda daha cok motor kullanan oldugu icin sezon demisler yoksa isteyen istedigi zaman kullanir karda bile kullananlar var istege ve mecburiyete bagli

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    İnsanlar hız ve viraj yapamayacakları için kışın binmiyor. Motosikletin tüm zevkini hız ve viraj olarak görüyorlar.
    Sadece sürmekten bile zevk alan, "tatlı su motorcusu" olmayanlar kışın da biniyor. Ancak iyi lastik, iyi ekipman ve sakin sürüş şart.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Mesela ben kisin basinda motoru alip kisin sonunda sattim hemde ilk motorum kar etmis oldum bide karda chopperla yanlama kefi yasadim (dustum)

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz aylarinda daha cok motor kullanan oldugu icin sezon demisler yoksa isteyen istedigi zaman kullanir karda bile kullananlar var istege ve mecburiyete bagli
    Hocam mesajda açıkça belirtilmiş sezon dediğimiz olay bu.Ama kimse sezonda motor binilir diye bir zorunluluktan bahsetmiyor."Kışın motor binilmezmi arkadaş? "Cevaben binilir.Bu sizin insiyatifinize kalmış birşeydir

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosikletlerin; standartlarına müdahale edilmeden, sürücünün minimum sürüş özellikleri, ek önlem ve sürüş kabiliyetine ihtiyaç duymadan kullanılabilindiği döneme motosiklet sezonu denilir.
    Sezon iklim şartlarından dolayı ülke ve bölgeler arası takvim farklılığı gösterir.
    mhmtesk bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Kışın motosiklet sürmek, hele hele istanbulda cesaret işidir. Çünkü fren mesafeniz değişir, hareket kabiliyetiniz; kaçış ihtimaliniz azalır. Motosiklet zaten yeterince riskli bir alet iken kışın bu risk daha da artmaktadır. Mecbur kalanlara Allah kolaylık versin. Benim bu konuda sıkıntım yok ama giyinmek soyunmak çok eziyetli geldiği için üşeniyorum ve kaçınıyorum. Hiç bir pratikliği kalmıyor.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Sezon kavramı motora keyiften binenler için vardır. Ekim kasım dedinmi çeker garaja brandasını örter.

Birde ekmeğini motor üzerinde kazanan emekçiler vardır. Onlar için yaz kış yağmur çamur önemi yoktur.

Yerde 5 cm kar varken sürdüm, sadece iniş sıkıntılı.Yokuşu çok rahat çıkabiyorsunuz, düz yolda da sıkıntı olmuyor.Ben caddeler sokaklar boşken keyfi sürmüşdüm ,çokta hoşuma gitmişdi.Yerde kar birikintisi yoksa kışında motor kullanabilirsin kışlık ekipman kullanmak şartıyla ,eldivenin ve botun iyi olmalı.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Motorsiklet ne?

Motosikleti
    Hornet 650
    Kış ayına bağlı olarak, yakalanabilinecek kalıcı hastalıklardan tonla para harcayarak alınan türlü ekipmanlar.

Ve kış aylarında motosikletimizin ihtiyaçlarının farklılığı ve buna bağlı olarak çıkan masraflar...

Bu işi zevk icin yapanların pek yanaşmayacağı etkenler.

Bir defa ben motosiklete tamamen rüzgarı hissetmek için, zevk icin biniyorsam.

Türlü ekipmanlarla zevk almadan binmemin mantığı yok.

Ne kadar arabam olmasada, Kışın klimalı arabada gitmenin benim icin daha zevkli olacağından eminim.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Kısmen doğru yorum yapılıp nokta koyulmuş.Herkesin hayatına kimse karışamaz

Yaz başlarında motosiklet piyasası hareketlenir, kış aylarına doğru bir nebze durgunlaşır. Serin seyahat imkanı, pratik bir araç oluşuyla yazlık beldede kolay kullanımı vs nedeniyle olabilir, bilemem.
    yalnız sibirya gibi soğuğu, arabistan gibi sıcağı olmayan ülkemizin öyle "motosiklet sürüş mevsimi" gibi bir kavramın içinde bulunacağını sanmıyorum.
    pea bunu beğendi.

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış ayına bağlı olarak, yakalanabilinecek kalıcı hastalıklardan tonla para harcayarak alınan türlü ekipmanlar.

Ve kış aylarında motosikletimizin ihtiyaçlarının farklılığı ve buna bağlı olarak çıkan masraflar...

Bu işi zevk icin yapanların pek yanaşmayacağı etkenler.

Bir defa ben motosiklete tamamen rüzgarı hissetmek için, zevk icin biniyorsam.

Türlü ekipmanlarla zevk almadan binmemin mantığı yok.

Ne kadar arabam olmasada, Kışın klimalı arabada gitmenin benim icin daha zevkli olacağından eminim.
    Motosikletin ne gibi ihtiyacları var hocam kışın ?

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kışlık ekipmanlar ile 10 derece üstü olan sıcaklıklarda tüm kış motor sürdüm. Çok sıkıntı olmuyor yeter ki kar-yağmur olmasın. Kışın yağmur iyice üşüteceği için yaz gibi rahat atlatılacak bir şey olmuyor. Tabii yollar genelde ıslak oluyor, daha sakin ve az yatarak sürebilirsiniz. En kötü tarafı sürekli çamur içinde eve dönmek oluyor maalesef.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Sezon sonu 13 e satamadığın motoru sezon başı km yi artırarak 15 e satabilmek demek
    mhmtesk bunu beğendi.

Yeni başlıycak biri için egitimleri aldıktan sonra ekipmanla birlikte kışın sürmek zor olurmu ?

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezon sonu 13 e satamadığın motoru sezon başı km yi artırarak 15 e satabilmek demek
    Hahahahahah

dragstarahme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Ben kışın motosiklete binmekten zevk almıyorum her yeyim pisleniyor ve motosikletim çok fazla çamurlanıyor
    İş yerime zaten servisle gitme imkanım da var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)