Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elcik koruma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Arkadaşlar cross motorlarda kullanılan elcik korumalar hakkında düşüncelerim var bazen motorla yattığımızda elimiz gaza takılır kalır bu benim başıma birkaç kez geldi yada bazen düşecek gibi olurken o anlık paniktenmi bilmiyorum ama elimiz gazda takılı kalır ve düşeriz diyelimki elimiz gazda takılı kalmadı kullandıgımız geniş motosiklet eldivenlere o kullandıgımız elcik korumalarına takılarak sıkışarak kaza riskini sizce arttırmazmı ?[COLOR="Silver"]
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cross motorlarda kullanılan elcik korumalar hakkında düşüncelerim var bazen motorla yattığımızda elimiz gaza takılır kalır bu benim başıma birkaç kez geldi yada bazen düşecek gibi olurken o anlık paniktenmi bilmiyorum ama elimiz gazda takılı kalır ve düşeriz diyelimki elimiz gazda takılı kalmadı kullandıgımız geniş motosiklet eldivenlere o kullandıgımız elcik korumalarına takılarak sıkışarak kaza riskini sizce arttırmazmı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

Görevli arkadaşlar başlıgı "elcik korumalar hakkında" olarak değiştirirseniz sevinirim
    Elin gazda takılıp düşüyorsan gaz kolunu yanlış tutuyorsun demektir.
    bilegin motora dik degil paralel olacak.

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Aslinda guzel bir soru olmus.

En azindan dikkati el korumalarina (veya elciklere) cekmesi acisindan.

Ben de almayi dusunuyordum, hatta burada bir arkadas cok uygun fiyata satiyordu ama sonra gereksiz oldugunu dusunup almadim. Prensip olarak motoruma guvenlik (orn.koruma demiri), surus kolayligi (orn.ruzgarlik/on cam), tasima kolayligi (orn. canta) disinda herhangi ek bir malzeme takmama karari aldigim icin elcigin faydasini goremedim acikcasi.

Elleri soguk havalarda korur deniliyor, muhtemelen dogrudur ama zaten cok soguklarda ve yagmurda mecbur kalmadikca motor kullanmiyorum. Eldivensiz zaten hayatta kullanmam.

Bunlarin haricinde elciklerin fayda veya zararlari oldugunu dusunenler tecrubelerini paylasirlarsa iyi olur diye dusunuyorum.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    El koruma olarak acerbis kullaniyorum , inanilmaz mennunum ozellikle eldivensiz suruslerde cok buyuk etkisi var.Kullanimin yayginlasmasi taraftariyim lakin , fuarda da dikkatimi cekti acebis yada polisport 200 TL den asagi degil ? Tamam kalitelerine diyecek yokda bu kadar da yuksek olmamasi gerek , fikrim bu

diver1069;
    Uygun fiyata satilan urunun markasi ne idi acaba?
    First Day Of My Life

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda guzel bir soru olmus.

En azindan dikkati el korumalarina (veya elciklere) cekmesi acisindan.

Ben de almayi dusunuyordum, hatta burada bir arkadas cok uygun fiyata satiyordu ama sonra gereksiz oldugunu dusunup almadim. Prensip olarak motoruma guvenlik (orn.koruma demiri), surus kolayligi (orn.ruzgarlik/on cam), tasima kolayligi (orn. canta) disinda herhangi ek bir malzeme takmama karari aldigim icin elcigin faydasini goremedim acikcasi.

Elleri soguk havalarda korur deniliyor, muhtemelen dogrudur ama zaten cok soguklarda ve yagmurda mecbur kalmadikca motor kullanmiyorum. Eldivensiz zaten hayatta kullanmam.

Bunlarin haricinde elciklerin fayda veya zararlari oldugunu dusunenler tecrubelerini paylasirlarsa iyi olur diye dusunuyorum.
    Elcik koruma motoru yatırdıgımızda elleri korur,cok sert olanları manetleri bile korur.dallardan,fazla yaklaşılan duvarlardan da korur.Ama en az rüzgardan korur.

Motosikleti
    Cosa 200
    Korurda 200 TL olmasin be abi Hakkaten ben degistirmeyi dusunuyordum ve hatta acerbis standinda buldum ama 225 TL fiyatini gorunce , almak istemedim tamam koruma icin ayrilacak butcede kisitlama olmamasini istiyorum ama ne bileyim , cok geliyor bana o para.

Ikinci el'de olsa Acerbis mavi/beyaz bulursam almak istiyorum
    First Day Of My Life

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    dostum aslinda ben neyi korudugunu pek anlayamam.motordan dustugunuz zaman cok fazla bi kormua olmaz sanirim kaliteli bi eldiven cok daha iyi korur.Alper41 arkadasin da dedigi gibi eldivenle iken takilma yapabilir.bence sadece ruzgardan koruyolar ki eldivenler de bu isi yapiyor..
    RIDE or DIE

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korurda 200 TL olmasin be abi Hakkaten ben degistirmeyi dusunuyordum ve hatta acerbis standinda buldum ama 225 TL fiyatini gorunce , almak istemedim tamam koruma icin ayrilacak butcede kisitlama olmamasini istiyorum ama ne bileyim , cok geliyor bana o para.

Ikinci el'de olsa Acerbis mavi/beyaz bulursam almak istiyorum
    valla katılıyorum dediklerine 75 tl ye çamurluk aldım bende o standtan dedim çamurluk 75 tl ise oda olsun 100 tl adam bi dedi 225 yuh dedim abi sağol almıyım çinli motora çok dedim kaçtım sadece çamurlukla idare ettim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 ----------

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aslinda ben neyi korudugunu pek anlayamam.motordan dustugunuz zaman cok fazla bi kormua olmaz sanirim kaliteli bi eldiven cok daha iyi korur.Alper41 arkadasin da dedigi gibi eldivenle iken takilma yapabilir.bence sadece ruzgardan koruyolar ki eldivenler de bu isi yapiyor..
    fren manetlerini koruyo bide rüzgarda yada yollar biraz ıslaksa ellerin çamur olmasını engelleyip rüzgardan koruyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Cosa 200
    Sen hangi camurlugu satin aldin berk_cglr ?

Bu arada handguard iyidir , candir , yardir ama pek bi pahalidir yahuu
    First Day Of My Life

Motosikleti
    http://www.advenduro.com/images/prod...tics/794_l.jpg bunun sarısından aldım çamurluk kırıktı zaten bi gittim fuara kadar çamur oldu heryerim ondan aldım hemen çıktığım gibi taktım ama çok güzel oldu sevdim bayağı tutuyo çamru kısa olduğu içinde görsel hoş duruyo

Motosikleti
    cbf 250
    diver1069;Uygun fiyata satilan urunun markasi ne idi acaba?
    25 TL idi cifti+kargo parasi. Marka filan da yok, arkadas ya kendisi yaptirtmis ya da bir yerden toptan almis tahminimce. Linki gonderebilirim. Ama elcikler plastikten. Dusunce hic bir seyi korumaz onlar, dagilir gider.

Diger elcikler dusunce elleri nasil koruyor, tam anlayamadim dogrusu. Metal, hem de bayagi saglam bir metal olmadiklari taktirde onlarda dusmelerde parcalanir muhtemelen.

Motosikleti
    aslında acerbislerin iç kısmında metal bi parça var ama onlarda çok pahalı bide diver1069 linki vereilirmisin acaba belki alabilirim

romeomustdie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Bu korumalar özellikle hard enduro yaparken kesinlikle lazım çünkü ağaç dalları eldiven olsa bile elinizi mahveder, arazi sürüşü yapanlar bilir düşmek gayet doğal birşeydir ve bu düşüşlerde manetler zarar görür hatta sizi yolda bırakabilir, korumalar manetleri de korur ancak özellikle dik inişlerde beni korkutuyorlar sanki bi aksilik olacakmış da düşerken kolum araya sıkışacakmış gibi hissediyorum (bir videoda böyle birşey izlemiştim) :( o yüzden dik inişlerde dikkatli olmak lazım.
    insan acizdir, muhtaçtır, fazla artislik yapmamalıdır.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşlar konuyu tamamen saptırdınız ya sizi tebrik ederim
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

dustugunuzde ellerınızı ve manetın kırılmasını ongeller arazı surusunde dıkenlerden dallardan onunuzdekı motosıkletın arkasından sıze doğru gelen taş moloz toprak parcalarından korur ... faydalıdır metal olanları daha sağlamdır... ama cok pahalı konusunda haklısınız . malıyetı ne kı bunun dıyesı gelıo ınsanın

Motosikleti
    cbf 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında acerbislerin iç kısmında metal bi parça var ama onlarda çok pahalı bide diver1069 linki vereilirmisin acaba belki alabilirim
    Linki asagiya kopyaladim:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-85.html

Motosikleti
    Cosa 200
    Urunun sadece disa bakan resimleri var , aslinda onemli olan nasil bir aparat ile gidon'a sabitlendigi.

Ama o rakamada alinabilicek bir urun gibi duruyor.
    First Day Of My Life

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ben aldım aynısından ve aynı arkdaştanyani okadar kalitelide durmuyor dandikte durmyuor cbf 150 ye takmak için aldım motora takmak için sağda ön firene ve solda debriyajım bağlı olduğu yere sabitliyorsunuz mevcut vidaları değiştirip ve kendi motorunuza göre elciklerde delik acmanız gerekiyor matkapla yani kendinizin el becerisine kalmış ama ruzgardan ve işte ne bilim ormanda vs gezerken dallardan korur zaten ruzgardan koruması ve görüntüyü güzelleştrmesi benim için yeterli daha takmadım ama yakın zamanda takıcam

elciklerin değişik acıdan resimleri:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-345.html

Motosikleti
    Cosa 200
    Gordugum kadariyla ; bizim bahsettigimiz fiyati pahali olan acerbis handguardlarin yanindan bile gecemiyor ama ruzgar ve dallar icin kullanisli olabilir fakat etsetik degiller , bu acerbis , polisport isi biliyor bi kez daha anladim adamlar istiyor para cunki onlara yakin uretim bile yapilmiyor

Ahh ahhh , zenginin parasi fakirin cenesini yorarmis
    First Day Of My Life

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Gordugum kadariyla ; bizim bahsettigimiz fiyati pahali olan acerbis handguardlarin yanindan bile gecemiyor ama ruzgar ve dallar icin kullanisli olabilir fakat etsetik degiller , bu acerbis , polisport isi biliyor bi kez daha anladim adamlar istiyor para cunki onlara yakin uretim bile yapilmiyor

Ahh ahhh , zenginin parasi fakirin cenesini yorarmis
    yani bu plastiklerin amaci ruzgardan korumakelini kendin koru

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler