Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Fuardan gel çeza öde

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin biri şikayet etmiştir.
    Acaba kim.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    geçmiş olsun kardeş çok üzüldüm..
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cendermeler devriye geziyorlar ...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin biri şikayet etmiştir.
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba kim.
    devletimiz diyorsa dogrudur yasaksa yasak ta siz burdan ne cıkaracaksınız onu merak ettim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:15 ----------

Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş çok üzüldüm..
    saol kardeşim samimi mesaj kendini belli ediyor zaten
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    My Kawa..
    Cezalar.. Farkedilmeler.. Davranışlar...

Hepimizin başından geçiyor, hepimiz yollardayız sonuçta.. Kullandığımız araç motosiklet.. motosikletin kaportasının yarısını biz oluşturuyoruz dolayısı ile arabalara göre kaza anında daha riskli bir konumdayız, bu sebepten dolayıda trafikte farkedilmek isteniyoruz ve bu isteğimizde bu noktada doğru...

sağ şeritten trafiğin izin verdiği ölçüde yada hız limitleri dahilinde (ki bu hız limitlerinde gitmek istanbul gibi bir şehirde azraille dans etmeye benzer) araç kullansak bile yanımıza orta şeritten başka bir araç! sürücüsü gelir bizim şeride doğru bizi orada göre göre yanımızdan şeride doğru girer ve biz korna çaldığımızda ise bize el kol hareketi küfür vs.. cevap vererek "senin şeridin burası mı lan emniyetten gitseneee" şeklinde hakaretlere maruz kalmışızdır. yani farkettiklerinde de pek bişey değişmiyor..

Kanunlar.. elbette hepimiz için geçerli olan kurallar... ben polislerle defalarca tartışmışımdır her seferinde de cezayı yazdırdım... geçenlerde yaşadığım bir olay.. m.köy ışıklarda duruyoruz, polis geldi ve kenara çek dedi çektik, ehliyet ruhsat falan herşey tamam, başladı motoru incelemeye, bu eksoz çok gürültü yapıyor! dedi (hyo 250R) bende yok abi ne gürültüsü, altı üstü 250cc ne ses çıkıcakki dedim konuşma in motordan dedi, yapma etme derken, polis "Ben kasksız görsem çeviririm, plakasız görsem çeviririm kurallara uyacaksınız arkadaş dedi" bende "kasksızların hepsini çeviyormusunuz sanki dedim" "evet hiç affetmem dedi" o anda bunun arkasındaki ışıklarda kafasında kask olmayan biri artçılı iki motor duruyor ve biride egsoz sesi gayet iyi gelen bi chopper "al çevirde göreyim" dedim. buda döndü bana "BANA İŞİMİ ÖĞRETME LAN! eklerim buraya 8-10 madde bağlarım motoru" dedi. cezayı yazdı. 62 tl.. canı sağolsun..

demek istedediğim bu kurallar varsa bunlar kanunsa kafana göre uygulayamazsın arkadaşım.. HERKESE UYGULAYACAKSIN..!

ÖYLE ALTINDA BMW MERCEDES BUNLARA AYRIM YAPILIYORSA, KALKIPTA VEKİLİN OĞLU AKRABASI TRAFİKTE CAN ALIP BİRDE DOKUNULMAZ OLUYORSA BEN KALDIRIMADA BIRAKIRIM YOLADA..! ENSESİ KALIN OLAN RAHAT YAŞAR POLİTİKASI VAR BU MEMLEKETTE.. İSTER KABUL EDİN İSTER ETMEYİN..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    yok demekki büğün 2 sigorta fazla takıcaz

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yer mecidiyeköy kaldırıma bıraktım motoru polis arkadaşlar karşı kahveden otururken ceza yı yazmışlar saolsunlar 62 lira yaya yolu işgal adı altında

saolsun devletimiz teşvik edicek ti malesef ceza kesiyor

Aslında kaldırımı işgal etmek suç. Fakat etrafa bakıldığında motosikletin kaldırımda durması bir hiç. Bütün esnaflar kaldırımların bir kısmını işgal ediyor. Mağazaların önüne kimse park edemesin diye dubalar koyarlar asıl bunlar suç. Fakat ilgilenen nerede ki..
    24 Şubat Çarşamba günü B. Çekmece emniyetinin bitişiğinde bulunan Kültür merkezindeki tiyatro salonunun önünden (Saat 21,30) kızımı almak için yolun kenarında durdum. Fakat Allah var kaldırıma gelişigüzel yanaştım.Bu arada benim gibi birini almak için aynı adrese gelen KIA sportage (Jeep tabir edilen zengin arabası) tam kavşağın içinde trafiğı tamamen kapatacak şekilde aracını birakarak tiyatro salonuna girdi. Bende bulunduğum noktadan yapılan yanlışı hayretle izlerken camım tıklandı ve yanıma gelen;
    Polis memuru ; Buyrun beyfendi...
    Ben; Siz buyrun Memur bey . Camı tıklayan siz oldunuz !
    Polis Memuru ; Burası karakol önü park edilmez ! Aksaray merkez kameradan sizi görüyör ve 186 TL. para cezası yediniz.
    Ben ; Kavşağa park edip giden aracın sahibini soracağınızı beklerken bana geldiniz. Kardeşim park edilmeyen yerlerde demir bariyerleriniz var. Ben ise bariyerinizden 3 metre ilerideyim.
    Polis memuru ; Ben anlamam cezayı yediniz !
    Ben ; Be kardeşim Şu kavşağı kapatan araç ceza yemiyorda kenarda duran ben mi yiyorum ??
    Polis memuru ; Ben anlamam kamera sizi görüyor.
    Ben ; Kamera beni görüyüyor da siz kavşakta Park etmiş aracın 2 metre yanında durduğunuz halde onu göremiyor musun ? Önce ona cezayı yazın ben iki misli ödemeye razıyım.
    Polis memuru ; Ben anlamam ! Senin Aksaray merkezden 186 TL. ceza yediğini bilesin. Hepsi okadar....
    Der ve gider...
    Buyurun cenaze namazına arkadaşlar !!!!!!!!!
    Bizim iyi Polis memuru arkadaşlarımızın adalet anlayışı bu..

yok demekki büğün 2 sigorta fazla takıcaz
    Bende her gün şirketin önüne kaldırıma park ediyorum birileri benide şikayet etsede ,ceza kesecek o delikanlıyı görsek ...

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kaldırımı işgal etmek suç. Fakat etrafa bakıldığında motosikletin kaldırımda durması bir hiç. Bütün esnaflar kaldırımların bir kısmını işgal ediyor. Mağazaların önüne kimse park edemesin diye dubalar koyarlar asıl bunlar suç. Fakat ilgilenen nerede ki..
    24 Şubat Çarşamba günü B. Çekmece emniyetinin bitişiğinde bulunan Kültür merkezindeki tiyatro salonunun önünden (Saat 21,30) kızımı almak için yolun kenarında durdum. Fakat Allah var kaldırıma gelişigüzel yanaştım.Bu arada benim gibi birini almak için aynı adrese gelen KIA sportage (Jeep tabir edilen zengin arabası) tam kavşağın içinde trafiğı tamamen kapatacak şekilde aracını birakarak tiyatro salonuna girdi. Bende bulunduğum noktadan yapılan yanlışı hayretle izlerken camım tıklandı ve yanıma gelen;
    Polis memuru ; Buyrun beyfendi...
    Ben; Siz buyrun Memur bey . Camı tıklayan siz oldunuz !
    Polis Memuru ; Burası karakol önü park edilmez ! Aksaray merkez kameradan sizi görüyör ve 186 TL. para cezası yediniz.
    Ben ; Kavşağa park edip giden aracın sahibini soracağınızı beklerken bana geldiniz. Kardeşim park edilmeyen yerlerde demir bariyerleriniz var. Ben ise bariyerinizden 3 metre ilerideyim.
    Polis memuru ; Ben anlamam cezayı yediniz !
    Ben ; Be kardeşim Şu kavşağı kapatan araç ceza yemiyorda kenarda duran ben mi yiyorum ??
    Polis memuru ; Ben anlamam kamera sizi görüyor.
    Ben ; Kamera beni görüyüyor da siz kavşakta Park etmiş aracın 2 metre yanında durduğunuz halde onu göremiyor musun ? Önce ona cezayı yazın ben iki misli ödemeye razıyım.
    Polis memuru ; Ben anlamam ! Senin Aksaray merkezden 186 TL. ceza yediğini bilesin. Hepsi okadar....
    Der ve gider...
    Buyurun cenaze namazına arkadaşlar !!!!!!!!!
    Bizim iyi Polis memuru arkadaşlarımızın adalet anlayışı bu..
    abi benim ev topkapıda hergün çapa hastane eczanelerin bol oldugu yer oldugu için kurye arkadaşlar devamlı serviz yaparlar belki günün her saatinde motor görebilirsin trafik polisine diyorumki ben dün kaldırım işgalinden ceza yedim niye çifte standart orası mecidiyeköy burası fatih diyor gerisini sen düşün ne yaparsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:17 ----------

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende her gün şirketin önüne kaldırıma park ediyorum birileri benide şikayet etsede ,ceza kesecek o delikanlıyı görsek ...
    yok şikayet eden delikanlıları adresim belli dükkanıma bekliyorum

çay kahve içeriz

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezalar.. Farkedilmeler.. Davranışlar...

Hepimizin başından geçiyor, hepimiz yollardayız sonuçta.. Kullandığımız araç motosiklet.. motosikletin kaportasının yarısını biz oluşturuyoruz dolayısı ile arabalara göre kaza anında daha riskli bir konumdayız, bu sebepten dolayıda trafikte farkedilmek isteniyoruz ve bu isteğimizde bu noktada doğru...

sağ şeritten trafiğin izin verdiği ölçüde yada hız limitleri dahilinde (ki bu hız limitlerinde gitmek istanbul gibi bir şehirde azraille dans etmeye benzer) araç kullansak bile yanımıza orta şeritten başka bir araç! sürücüsü gelir bizim şeride doğru bizi orada göre göre yanımızdan şeride doğru girer ve biz korna çaldığımızda ise bize el kol hareketi küfür vs.. cevap vererek "senin şeridin burası mı lan emniyetten gitseneee" şeklinde hakaretlere maruz kalmışızdır. yani farkettiklerinde de pek bişey değişmiyor..

Kanunlar.. elbette hepimiz için geçerli olan kurallar... ben polislerle defalarca tartışmışımdır her seferinde de cezayı yazdırdım... geçenlerde yaşadığım bir olay.. m.köy ışıklarda duruyoruz, polis geldi ve kenara çek dedi çektik, ehliyet ruhsat falan herşey tamam, başladı motoru incelemeye, bu eksoz çok gürültü yapıyor! dedi (hyo 250R) bende yok abi ne gürültüsü, altı üstü 250cc ne ses çıkıcakki dedim konuşma in motordan dedi, yapma etme derken, polis "Ben kasksız görsem çeviririm, plakasız görsem çeviririm kurallara uyacaksınız arkadaş dedi" bende "kasksızların hepsini çeviyormusunuz sanki dedim" "evet hiç affetmem dedi" o anda bunun arkasındaki ışıklarda kafasında kask olmayan biri artçılı iki motor duruyor ve biride egsoz sesi gayet iyi gelen bi chopper "al çevirde göreyim" dedim. buda döndü bana "BANA İŞİMİ ÖĞRETME LAN! eklerim buraya 8-10 madde bağlarım motoru" dedi. cezayı yazdı. 62 tl.. canı sağolsun..

demek istedediğim bu kurallar varsa bunlar kanunsa kafana göre uygulayamazsın arkadaşım.. HERKESE UYGULAYACAKSIN..!

ÖYLE ALTINDA BMW MERCEDES BUNLARA AYRIM YAPILIYORSA, KALKIPTA VEKİLİN OĞLU AKRABASI TRAFİKTE CAN ALIP BİRDE DOKUNULMAZ OLUYORSA BEN KALDIRIMADA BIRAKIRIM YOLADA..! ENSESİ KALIN OLAN RAHAT YAŞAR POLİTİKASI VAR BU MEMLEKETTE.. İSTER KABUL EDİN İSTER ETMEYİN..
    ay senin agzını yeyim ben

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    böyle devlet anlayışı
    böyle devletin böyle kolluk kuvveti olr ise şikayet etmeye gerek kalmaz padişahtan çok padişahçı işini yapar.

bu işler böyle işinize geliyorsa...
    gelmiyorsa da ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KANUN mantıklı veya dogru oldugu icin degil HERKESE ESIT UYGULANDIGI icin kanundur..
    Diye bir tabir vardır.
    Bilginiz varmı ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    kardeşim sen bilememişsin, motoru kaldırıma dik koyacaksın ki kaldırımın cümle aleme nasıl işgal edildiğini göstereceksin. o zaman ceza kesilsin. ben motoru normal yolda nadiren kullanıyorum genelde kaldırımları tercih ediyorum. yolda kimse motoru farketmiyor ama kaldırımda herkes farkediyor, en azından adam yerine konuyorsun. iki ayakla iki teker arasında fark yok diye insan dolaşan her yerde motorla dolaşacaksın. Abi Geçmiş olsun.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kaldırım yayaların kullandığı yoldur senın hakkın varmı oraya park etmeye işgal etmeye sonuçta motosıklette bır arac bence iyi olmuş keşke 2 katı ceza kesselermiş hiç olmazsa bı künefe eksık yerdın aklın nerdeydı oraya park ederken

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırım yayaların kullandığı yoldur senın hakkın varmı oraya park etmeye işgal etmeye sonuçta motosıklette bır arac bence iyi olmuş keşke 2 katı ceza kesselermiş hiç olmazsa bı künefe eksık yerdın aklın nerdeydı oraya park ederken
    tamam kardeşim hatalıyız da böylemi yazılır yani bi geçmiş olsun demek çok mu zor nasıl anlayışınız var bilmiyorum ki

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    tamam kardeşim hatalıyız da böylemi yazılır yani bi geçmiş olsun demek çok mu zor nasıl anlayışınız var bilmiyorum ki
    benım anlayışım gayet acıkta sızın anlayışınız kaldırıma park etmek herhalde

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun GÜRKAN abi,
    resmen isteği kişiye istediğini yapabiliyorlar nasıl memleket burası yaa,
    ama GÜRKAN abi bunun öbür tarafıda var bunu unutma...
    ne yapalım öbür tarafa yatırım olarak tan sesimizi çıkarmayacaz... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım anlayışım gayet acıkta sızın anlayışınız kaldırıma park etmek herhalde
    o zaman inş sende yersin ceza da aklın başına gelirmi diyelim şindi kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun GÜRKAN abi,
    resmen isteği kişiye istediğini yapabiliyorlar nasıl memleket burası yaa,
    ama GÜRKAN abi bunun öbür tarafıda var bunu unutma...
    ne yapalım öbür tarafa yatırım olarak tan sesimizi çıkarmayacaz... :D
    hasan baksana kardeşim tastikleyen ler oldugu sürece daga cok ceza veririz biz

Motosikleti
    Honda Rebel
    Geçmiş olsun.
    Bu arkadaş size cezayı kesen memur yada sizi şikayet eden kişi olmasın sakın?!...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Gürkan abi geçmiş olsun..
    Fıstığa bu yapılmazdı vallahi onunda bi haysiyeti,şerefi,onuru var
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler