Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

2010 moto fuarında lütfen üzerine oturmayınız!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellemeden oturmadan nasıl tanıyıp alıcaz motoru diyen arkadaşalr var.

Şimdi diyelimki cebinizde para hazır, gerçektende kafanıozda alacağınız motoru bitirdiniz.

Sıra fuarda canlı canlı ellemeye geldi, e gittiniz standa motorun önünde sıra var

Ne diyeceksiniz stand görevlisine, indir bunları ben bincem benim param var mı

Kafadan motora oturulması yasak olduğu zaman siz gidipde alıcı olduğunuzu belli ettiğinizde bi kaç sayfa önce yazdıklarım geçerli.

Yahu bi benmiyim çömelip motorun ayrıntılarına bakan?

Oturmanın serbest olduu markaların standında hiç bir motoru inceleyemedim. Bırak incelemeyi bazı motorları zor gördüm.

Niye?

Oturma kuyruğu var

Sadece ziyaretcilerin oturmasına değil, mankelenrin de oturmasına karşıyım ben.

Kalkın motordan kardeşim, incelicem ben. Eğilcem bakcam ayrıntılarına, kurcalıcam.
    dimi mankenler varken bakamıyorsun yalancı
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    fuarda stand ta duran motorlara binmek .. gereksiz oldugu gibi zarar verici.. bilenle bilmeyen geliyo fuara... bilen adam zaten üstüne oturmuyo ki.. ama oraya gezmeye görmeye gelen boş adamlar ustüne çıkıp tabiri caizse piç ediyolar motoru .. gerek yok .. bende fuarda firma sahibi olsam.. tel örgü bile çeviririm ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben güzeli neyleyeyim güzel benim olmadıkça felsefesine sahip olun benim gibi

bütçemin yetmeyeceği modellere anca gözucuyla şöyle bi bakar bi tarafına çamur atar geçer giderim üstüne otursam ne olacak arkadaşıma ver bi tur ver bineyim desem ne olacak.
    en güzel motor anahtarı cebimde olan motor benim
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    ben hem firmaları haklı buluyorum , hemde oturmak isteyen insanları , zira bende oturmak istiyorum yeni bir model gördüğüm zaman. fuar da sergiledikleri motorları satmaları bana hiç mantıklı gelmiyor . teşhir ürünü gibi değerlendirilmeli onlar. bu sene fuar da bell kasklarını ve ürünlerini satan bir firma sadece teşhir için getirmiş koymuş kaskları , isteyen sonradan gider alır , bence bu şekilde olmalı.

sbuyukkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Artık seneyede kaskı gıymeyınız . Pantolonu gözünüzle seciniz. Ayakkabları corabınız temizse giyiniz. denırse şaşmayın..........)))))))))))) Aynı şey ne farkı var. Ha motor ha kıyafet.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    sbuyukkilic,
    ben motor alacak olsam test sürüşü yapmak isterim acaba bana uygun mu değil mi diye. yani kusura bakmayın ama ben motosikletin üstüne oturup da işte bu benim motorum bu motoru almalıyım diyecek kadar ehil degilim.

alacagım motosikleti denedigim gibi alacagım kıyafeti de denemek isterim. kimse bana ayagınız kaç numara o zaman bu size uygun diyemez. numara ve kalıplar markadan markaya gore değişiyor. veya üstüme olmayan kıyafeti niye alayım. test sürüşü yaptıktan sonra bana uygun olmayan motoru almayacagım gibi.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sbuyukkilic,
    ben motor alacak olsam test sürüşü yapmak isterim acaba bana uygun mu değil mi diye. yani kusura bakmayın ama ben motosikletin üstüne oturup da işte bu benim motorum bu motoru almalıyım diyecek kadar ehil degilim.

alacagım motosikleti denedigim gibi alacagım kıyafeti de denemek isterim. kimse bana ayagınız kaç numara o zaman bu size uygun diyemez. numara ve kalıplar markadan markaya gore değişiyor. veya üstüme olmayan kıyafeti niye alayım. test sürüşü yaptıktan sonra bana uygun olmayan motoru almayacagım gibi.
    Sevgili Nemrut
    Motora oturtmayan test sürüşü yaptırırmı.

Dediğm gibi Masraf yapmışlar fuara gelmişler ürünlerini motosiklet severler sunmak için gayret göstermişler. Teşekkür ederiz.

Yanlız motorun üstüne oturup ayakların yere basış pozisyonu ve ön göstergeler
    oturuş pozisyonu , artcının sele durumu en azından fikir verebilir.

Varedoraya test sürüşü yapsamda üzerine oturunca bu motor bana göre değil diyebiliyorum. Boy, bacakların kalınlıgı uzunlugu hepsi bence birer kırıter.

Ben zannetmıyorumkı motosikleti test ettirmek için test sürüşü ıcın motor ayıran.

Bu konu artık arka sayfalardakı yerini alıyor. Bu senede böyle gecti.

muratgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    fuarda oturmayınız yazan stand sahiplerine sözüm çok kıymetliyse lütfen fuara o motosikletinizle katılmayınız kartondan maket yaptırıp onu teşhir ediniz)
    moto

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Nemrut

Dediğm gibi Masraf yapmışlar fuara gelmişler ürünlerini motosiklet severler sunmak için gayret göstermişler. Teşekkür ederiz.

Yanlız motorun üstüne oturup ayakların yere basış pozisyonu ve ön göstergeler
    oturuş pozisyonu , artcının sele durumu en azından fikir verebilir.

Varedoraya test sürüşü yapsamda üzerine oturunca bu motor bana göre değil diyebiliyorum. Boy, bacakların kalınlıgı uzunlugu hepsi bence birer kırıter.

Ben zannetmıyorumkı motosikleti test ettirmek için test sürüşü ıcın motor ayıran.

Bu konu artık arka sayfalardakı yerini alıyor. Bu senede böyle gecti.
    Yaptırmalı...

Fuarda oturmak fantezidir bence, adam fanteziye izin verir vermez benim için bir bağlayıcılığı yok...

Ancak bir motoru alırken karar verme aşamasında test sürüşü olması gereken bir şeydir.

Hani nasıl satıcı size ruhsatı çıkarmadan önce verdiğiniz para sahtemi gerçek mi diye test yapar , test sürüşüde bu eylem kadar doğal ve olması gereken bir uygulamadır.

Malesef ülkemizde motosilet tüketicisi bu bağlamda keriz yerine konulmakta, dolayısıyla işini şansa bırakmak zorunda kalmaktadır.

Her ne kadar servis olarak hiç beğenmesemde BMW test sürüşü konusunda inanılmaz destek vermektedir ki fuarda onlarda oturmayınız yazıları koymuşlardı.

Çemkirilmesi gereken husus budur, yoksa otursan nolur oturmasan nolur, gereksiz tekerlekli sandalye hissi.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptırmalı...

Ancak bir motoru alırken karar verme aşamasında test sürüşü olması gereken bir şeydir.

Hani nasıl satıcı size ruhsatı çıkarmadan önce verdiğiniz para sahtemi gerçek mi diye test yapar , test sürüşüde bu eylem kadar doğal ve olması gereken bir uygulamadır.
    katılıyorum.
    0 km motosiklet almaya prensip olarak karşıyım ancak eğer bir gün alırsam asla ve asla test etmeden almam. 20 bin ve üzeri rakam ödediğim araçla kısa bir sürüş yapıp isteklerime beklentilerime ne derece cevap verebildiğini görmeden asla satın almam.
    bana bu imkanı sunmayan markayı da sırf bu yüzden listemden silerim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.
    0 km motosiklet almaya prensip olarak karşıyım ancak eğer bir gün alırsam asla ve asla test etmeden almam. 20 bin ve üzeri rakam ödediğim araçla kısa bir sürüş yapıp isteklerime beklentilerime ne derece cevap verebildiğini görmeden asla satın almam.
    bana bu imkanı sunmayan markayı da sırf bu yüzden listemden silerim.
    fuarda üzerine oturmayınız yazan bi zihniyetin test sürüşü yaptırcağına hiç kanaat getiremiyorum...
    moto

Motosikleti
    var
    Sevgili Nemrut
    yaptırır. BMW Borusan.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yaptırır. BMW Borusan.
    Yalnız motoru alıpta alıpta 1000 bakımı gelip servise dönünce test is sürüşü yapıyorlar adama.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    acıkcası cogu fırmanın yazmıs oldugu "lutfen oturmayınız" yazısı ınsanı gıcık edıyor fakat motora ters taraftan bınıp motoru devırebılecek bır suru ınsanda gıdıyor fakat gorevlıden ızın ısteyıp bınme sansınız vardı. buarda 5dk once uye oldum ve herkeze merhaba=)

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    yaptırır. BMW Borusan.
    tamam herkes bmw alsın...
    moto

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Hell Fury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acıkcası cogu fırmanın yazmıs oldugu "lutfen oturmayınız" yazısı ınsanı gıcık edıyor fakat motora ters taraftan bınıp motoru devırebılecek bır suru ınsanda gıdıyor fakat gorevlıden ızın ısteyıp bınme sansınız vardı. buarda 5dk once uye oldum ve herkeze merhaba=)
    Üyeliginiz hayırlı olsun.

Ayrıca aslında konuyu özetleyen yorumunuz içinde teşekkürler.

Söz konusu yazılar baştan bir antipati ve gıcık olma durumu yaşatıyor.
    İlgilenıyorum dediğinizde izin vermeyecek bir bayı varsa hakkıkaten kafasında sorun vardır ki emınım oturup motordakı oturuş pozisyonua v.s bakmak en doğal hakkımız. Buna izin vermemeyi aklımdan bile gecirmiyorum.
    Motoru yan ayaktan kurtarma ihtimali de her zaman vardır.

Motora tersten binecek kişilerde herzaman oldugundan firma tedbir almaktada haklı olabilir ama yöntemı bu olmamalı.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılmış yazısı üzerine bir anımı aktarayım, sene 2007, fuardan motosiklet aldım, daha ilk günü satılmıştır motorun üzerine lütfen oturmayınız yazısı kondu, bizim stand aşağıda, motor yukarıda, ne zaman çıksam üst salona, motorun üstünde biri, sağını solunu kurcalıyor, derdinide anlatamıyorsun yok şurdan geldim yok alacam bakıyorum, satın alan benim sanane kardeşim diyen bile gördüm. Yukarı salona kendi çıktığım bir seferde oldukça iri yapılı 2 kişinin aynı anda satın almış olduğum motora binip zıpladıklarına şahit oldum, gerekçeleri amortisörleri test etmeleriydi. Motora tersten düzden binmeye çalışırken depoyu kuyruğu çizenler cabası.

Diğer konu ise fotoğraf mevzusu, dün bir kaç fotoğraf çekeyim dedim, motosiklet başında oturmak için sıra bekleme kuyruğu var, haliyle fotoğraf işide yalan oldu

Ben bu uygulamayı yadırgamıyorum, büyük firmalar son zamanlarda özellikle önemli modeller için yüksek stand yapmaya başladılar hatta yüksek stand yapıp platforma çıkmayın diye not eklemek durumunda kalanlar bile var, bu noktada durup biraz düşünmemiz gerekiyor bence, neden bu tip uygulamalara ihtiyaç duyuluyor.
    sana ne desem ki...katilmamak elde deilki...insanlarimiz hassas materyaller konusunda bilincsizz...motosikletlerde bu alanda bulunmakda...nazik araclar otomobile gore daha kolay yipranan materyallerin oldugunu hic motosiklet deneyimi olmayan ve de motosiklete ac birine de ne kadar anlatabiliriz o da ayri bi konu...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    var
    Alıntı muratgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam herkes bmw alsın...
    niye emir kipinde konuştugunuzu anlamadım

keşke bmw'nin fiyatı japonlar kadar olsa bir de borusan istinye motosiklet servisi herkesi memnun edebilecek kadar çabalasa da Turkiye'de birçok kişi bmw tercih etse...

ya da japonlar ve digerleri test sürüşü için kullanıcılara test aracı sunsa...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Rİ
    niye emir kipinde konuştugunuzu anlamadım

keşke bmw'nin fiyatı japonlar kadar olsa bir de borusan istinye motosiklet servisi herkesi memnun edebilecek kadar çabalasa da Turkiye'de birçok kişi bmw tercih etse...

ya da japonlar ve digerleri test sürüşü için kullanıcılara test aracı sunsa...
    konuyu ben sadece fuar alanıyla sınırlamıştım, servis kalitesini konuşalım diye değil aslında...topu taca attık valla...
    moto

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler