Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Titreme,Heyecan???????

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyorum fakat pek önemsememiştim.Ancak bir kaç gündür kafama takıldı bu konu.
    Motora binerken hiçbir problem yok,sürerkende yok yanlız motoru durdurduğum ve ayağımı yere attığım zaman müthiş bir titreme başlıyor özellikle ayaklarımda.
    Şöyleki yan ayağı bile açmakta zorlanıyorum,yani resmen ayağımı hissetmiyorum ayağım ve çok az bir şekilde kolum benim kontrolümden çıkarak müthiş bir şekilde titriyor.
    Sormak istediğim bu heyecan'a bağlı bir şey olabilirmi?
    Aranızda bu sorunu daha önce(özellikle motora ilk başladığınız sırada) yaşayan var mı?
    Not:Hiçbir sağlık sorunum yok ve motor tecrübem yok.
    Diğer sorum ise özellikle vitesli motosiklet kullanırken gazı ne kadar yavaş ve yumuşak açarsam açayım motor birden kendini ileri atıyor.
    Yavaşlamada aynı şekilde yavaş hareket ediyorum fakat bu seferde frene birden asılmışım gibi bir durumla karşılaşıyorum.
    Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Titriyor mu yoksa kemiklerin etten ayrilmis gibi zangirdiyor mu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titriyor mu yoksa kemiklerin etten ayrilmis gibi zangirdiyor mu?
    Doğru titremeyi geçiyor biraz resmen zangır zangır
    Ahanda böle

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    çok uzun sure motosiklet kullanirsan normal.
    Oturus pozisyonun ve gidon tutusunun yanlis olmasindan kaynaklaniyor.
    Bu konuda egitim almani tavsiye ederim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok uzun sure motosiklet kullanirsan normal.
    Oturus pozisyonun ve gidon tutusunun yanlis olmasindan kaynaklaniyor.
    Bu konuda egitim almani tavsiye ederim.
    Yok hayır çok uzun bir süre kullanmıyorum.
    Mesela ehliyet için direksiyon sınavı ortalama 1-1,30 dk. sürdü,orada bile bu sorun ile karşılaştım.
    Benden daha rezil oturanlar ve gidonu tutanlarda var fakat onlarda tık yok.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    motosikletin ne?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bizim yazlıkta kymco 100'lük cup motor var.1 saat gezeyim aynen dediğin gibi dizlerim tutmuyo ve bacaklarımı hissetmiyorum.Motordan inerken yere basmaya korkuyorum.Ancak evimde cbf150 var.7 saat aralıksız dinlenmeden kullanmışlığım var.Bir kere bile böyle bir sorunum olmadı.Titreşimli motor adamı mahfeder.Acaba sen hangi motoru kullanıyosun?Senin sorunun titreşim kaynaklı olmasın.

Benim kullandığım motor kanuni windy (asıl bunda çok artıyor titreme)
    Diğeride cbf150 bundada titreme oluyor fakat windy kadar değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı Kênan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım motor kanuni windy (asıl bunda çok artıyor titreme)
    Diğeride cbf150 bundada titreme oluyor fakat windy kadar değil.
    Eğer cbf150'de titreme oluyosa sorun sendedir demekki.Çünkü cbf150 dünyanın en az titreşimli motoru.Bence kanuniyi bir kenara bıraksan iyi olur.Çünkü ben kymcoya yarım saatten fazla binmeye korkuyorum.Ayaklarım felç kalacak gibi korkuyorum.Ancak cbf150'nin üstünden 5 saat inmesem bişey olmaz.Yeni motor kullanıcısı isen biraz heyecan yapman normal.Kaç gündür motor kullanıyosun?Belki 1 hafta böyle heyecanlar yaşaman normal.Ancak zamanla gevşeyip gezintinin tadını çıkarmaya başlarsın.İnşallah düzelir.Fazla heyecan yapmana gerek yok.Rahat bırak kendini.CBF150'yi düşürmek istesen de kolay kolay düşmez.Bakmışsın zamanla motor seni gezdiriyo.Fazla heyecan yapma.

Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer cbf150'de titreme oluyosa sorun sendedir demekki.Çünkü cbf150 dünyanın en az titreşimli motoru.Bence kanuniyi bir kenara bıraksan iyi olur.Çünkü ben kymcoya yarım saatten fazla binmeye korkuyorum.Ayaklarım felç kalacak gibi korkuyorum.Ancak cbf150'nin üstünden 5 saat inmesem bişey olmaz.Yeni motor kullanıcısı isen biraz heyecan yapman normal.Kaç gündür motor kullanıyosun?Belki 1 hafta böyle heyecanlar yaşaman normal.Ancak zamanla gevşeyip gezintinin tadını çıkarmaya başlarsın.İnşallah düzelir.Fazla heyecan yapmana gerek yok.Rahat bırak kendini.CBF150'yi düşürmek istesen de kolay kolay düşmez.Bakmışsın zamanla motor seni gezdiriyo.Fazla heyecan yapma.
    Motor tecrübem çok az.
    Hatta trafik tecrübem sıfır.
    Mesela 2 gün bir eğitmen tarafından günlük ortalama 10 saat 2 günde toplam 20 saat eğitim almıştım.
    Eğitim motorumda cbf 150 idi.
    Motora bindiğim ilk 1 saat yine feci bir titreme oluyordu.
    Fakat sonrasında özellikle 2.günün sonunda en ufak bir titreme bile kalmadı.
    Ben tamamen heyecan'a bağlıyorum ama yinede bir sorayım dedim.
    Yorumun için çok teşekkür ederim.
    Bu arada arkadaşar diğer problemim ile ilgili cevap verebilecek olan var mı?

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Sen aşık olmuşsun arkadaş

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    motordan kaynaklı titreme yüzünden rahatsız oluyor olabilirsin.
    ama titremeyen bir motorda da varsa bu sorun, ozaman heyecandan/korkudan oluyordur ki bu şekilde motora binmen doğru değil.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Dert etme zamanla geçer. Mümkün mertebe kendini sıkma, kullandıkça rahatlarsın...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Kênan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diğer sorum ise özellikle vitesli motosiklet kullanırken gazı ne kadar yavaş ve yumuşak açarsam açayım motor birden kendini ileri atıyor.
    Yavaşlamada aynı şekilde yavaş hareket ediyorum fakat bu seferde frene birden asılmışım gibi bir durumla karşılaşıyorum.
    Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.
    Değerli dostum bu faktör üzerine birçok kılıf uydurmak mümkün. Oturuş pozisyonunuz bile motorun ilk kalkışta aniden kendini atmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullandiğiniz makinanın tork ve Hp gücünden tutunda gaz ve debriyaj kombinasyonuda bunu etkileyecek faktörlerdendir. Gazı ne kadar yumuşak açarsanız açın fakat debriyaj kolunu dört parmağınızla bırakın. Nasıl ön fren ve arka fren kombinasyonu yaparken ön freni genelde 2 parmaginizla eze eze kademe kademe sıkarsınız? Debriyaj ve gaz kombinasyonuda böyledir. Debriyajı ön frenin aksina 4 parmakla kademe kademe bırakırsınız. Aksi halde bu durum kalkış anından motordan düşmenize bile sebep olabilir. Fakat verdiğim bu bilgiler motosikletin motor ve hp gücüne göre değişim gösterebilir. Hatta motosiklet türleri arasındada değişim gösterebilir. Chopper tipi dediğimiz motorlarda kombinasyonlar daha farklıdır. Ama yinede bu bilgiler içini rahatlatmadıysa Forum'un Teknik Bilgiler bölümünde ayrıca bi başlık açabilirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    cbf150
    bide ansiyete bozukluğu yaşayanlarda böyle bir titreme olabilir.
    Başka zamanlardada heyecanlanıyor musun? Mesela önemli bir toplantıda yada bir sunum yaparken filan...
    Bu rahatsızlığı olan insanlar heyecanlarına mukayet olamazlar. Stres iyi birşeydir. Dikkati toplamanıza yardımcı olur ama fazlası adamı öldürür.
    İnş. sorunun bu değildir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Bahsettiğiniz kasılma ve uyuşma olsaydı debriyajı kaçırmamak için yada heyecandan kasılıyorsunuz derdim fakat zangır zangır titreme ve kontrolden çıkma ne yaşadım ne de duydum.Bence bir nöroloğa görünün...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bana sanki kendini çok kasıyormuşsun gibi geldi.hani merdiven üzerinde ayağın küçük bir noktasına basarak yukarı uzanırsanız ayaklarınız bi süre sonra titremeye başlar.bir de köpek kovaladıktansonra olur ama sanırım o sadece heyecandan olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yeni başlamışsanız normaldir. ben de ilk zamanlarda, gayri ihtiyari, sanırım durumun vermiş olduğu gizli stresten dolayı gidonu çok sıkmaktan kaynaklı el parmaklarında uyuşma yaşamıştım. zamanla tecrübe artıp rahatladıkça düzeliyor. bu süreç içinde ekstra dikkatli olun lütfen...

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    arkadaşım bu sorun bende de oluyordu, biraz araştırdım ama net olarak bir şey bulamadım. peki normalde ayakların fazla terlermi yani kış gününde bile ayaklarını ıslak hissedermisin? Ya da sık sık karın ağrısı veya ishal gibi bir ağrın olur mu?

snnki üşütmekten olabilir:D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler