Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kask boyama ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    merhaba arkadaşlar ,

motoruma biraz modifiye yaptım ve fıstık yeşili jantlar felan yaptım.

kaskım ise daha önce yaptığım kazalardan ve ilk sahibinin yaptığı kazalar ile boyası biraz aşınmış şekilde...

sizlere sorum ben bunu normal jant boyar gibi sprey boya ile boysam hem güzel dikkat çekici olsa hemde ben hiç çıkarmak istemesem sizce nasıl olur ?

eğer jant gibi 3 ay sonra atar derseniz seve seve boyarım , 3 ayda bi renk değiştirmek iyidir..

ama kaskın yapısı dünya gibi yuvarlak olunca boyamak sıkıntı gibi geliyor ,deneyenler var mı ?

boyanın akma ihtimali sözkonusu ise iğrenç bi şeyler olur , böyle çizik binmek daha iyi..

boyama konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

ayrıca düşündüğüm renk fıstık yeşili
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    kask boyamayı ilk kez duymuyorum ama bana tuhaf geliyor...arkadaşımda spreyle boyamıştı ve pürüzlü olmuştu tabi kısa zamanda attı gitti hala daha kask almış değil taktığıda yok zaten...boyama işini bilmem ama bence yenisini alma zamanı gelmiş kaza görmüş bir kasktan bahsediyorsun ki bu senden önceki sahibinden kalma izler(nasıl olurda bir kaskın başka sahibi olur anlamak zor geliyor ben şahsen başkasının kaskını asla kullanmam)bence yenisini al en güzeli bu olacaktır

bu arada bende orta kalite bir kaskımın üstündeki şekilli kaplamayı soydum düz beyaz olmasını istedim zor oldu ama oldu tabi hafif yapışkan izleri kaldı nemli bezle silmeyi denedim çıkaramadım lekeler var bu izler nasıl veya ne ile çıkar fikri olan varmı?
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bırak kask boyamayı, 1-2 mt den yere düşen bir kaskın bile koruyuculuğu şüphe götürmez bir şekilde azalır derler buralarda..

Kaskı boyamak ise kaskın koruyucu dış kabuğunun kimyasal yapısını bozarak darbelere karşı daha kırılgan hale getirecek, dolayısıyla güzel görünmek yerine esas işi olan "kafayı korumak" amacını yerine getiremeyecektir..

Dolayısıyla daha evvelden kaza geçirmiş olan kaskını boyamak yerine güzel bir kask satın almanı öneririm..

bulenttrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    Bir çok kaskın dış yüzeyi kaygan gibi oluyo. büyük ihtimalle onlara sprey boya tutmaz arkadaşın dediği gibi pürüzlü olur küçük baloncuklar var gibi olur ve hiç kullanamazsın. kaskın dış yapısına göre değişir yani tutup tutmayacağı ama büyük ihtimalle kötü olur hiç uğraşma.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    abiler arkadaş zaten boyamayı geçsin orası net cevap...
    ben kaskın sadece dış görüntüsünde ki şekillerini soydum süs için yapıştırılmış olan,yapışkan izleri kaldı nasıl kurtulurum bu ufak izlerden... (bu arada kaskım sorunsuz yeni,renkli vizörlü şık bişey)

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Karbon kaplama yapın, hem de güzel durur...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünmedim değil ama ben fark edilmek için beyaz kaskı seviyorum bir nevi önlem gibi düşünüyorum...bir kaskım LS2 beyaz diğeri motogen ve kullanım rahatlığı olduğu için motogen i tercih ediyorum(kişisel görüşüm) ama üstündekilerden kurtulup düz beyaz yaptım zaten çoğunluk beyazdı,kırmızı ve gri şekiller vardı yoldum

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Bende bi eski kask var GDR'nin içi güzel ama dışına bakılmıoOnadamı para gömüp karbon kaplatıyım?
    Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Maliyeti 20 tl yi geçmezse neden olmasın 30x30 luğu 10 tl...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx

karbon kaplamak için karbonu nerden temin edebilirim ?

ayrıca diğer yorum yapan arkadaşlara hitaben , kaskım halen sağlam , lazer'in yıllar önce üretip şu an bu modelini satıştan kaldırdığı ve ilk çıktığı zaman 290€ ya alınan , racing motorda kullanılan bir kask.

ki 70km hızla bir arabaya çarpıp , arabanın kapısında yamukluk oluşturup yinede bi şey olmadı..

ls2 almak aklımda fakat öğrenci olmam nedeniyle aşırı sıkışık durumdayım.
    şu ara ls2 den önce adam akıllı pantolon almam gerek...

şimdi bu kask işi boya olmaz mı diyorsunuz sonuç olarak ?
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    kaskın marka kalitesine lafımız yok demek istediğimiz kaza görmüş bir kaskın maleme kalitesinin azalacağıdır...boyamayı düşünme bence yapamazsın demiyorum yanlış anlama ama yüzey tutucu değil...dalmaçyalı gibi puanlı puanlı dolaşmak istemezsin herlade...bence bırak orjinal kalsın

Motosikleti
    JİNLUN 250-5 ELEGANCE
    Vala öyle kolay bişey değil önce çok hafif zımparalayacan sonra bi kat sprey çekecen sonra bi kat daha sonrada boyaya uygun sprey vernikle boya olsun bitsin ama bence bunu bilen birine yaptır sen kask kaliteli boşa gitmesin
    KANUNLAR BİR ÖRÜMCEĞİN AĞINA BENZER.BÜYÜK SİNEKLER AĞI DELİP GEÇER,KÜÇÜKLERSE TAKILIP KALIR...!!!

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    ben daha önce sprey boyayla boyadım, beyaz olan kask simsiyah oldu. Güzelde oldu ama daha önceden üstünde bulunan stikerları güzelce temizlemediğim için çok pütürlü oldu. Kaskın zeminini güzelce temizleyebilirsen kaska zarar vermeden, olabilir. Ama hasarlı ise kaskın kullanmaman daha mantıklı
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750

custom kask boyasi

kask boyama ozellikle old school kasklarin boyanmasi cok moda buralarda,
    burdan fikirler edinebilirsiniz,

http://digthelid.blogspot.com/

bu arkadas brezilyadan
    http://www.joeking.com.br/ buda blogu (eski tarih sayfalara bakin cok guzel isleri var) http://joeking-speedshop.blogspot.com/

buda super yetenekli bir arkadas
    http://bluemoonkustoms.blogspot.com/

alp
    www.sungurtekin.com

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    arkadaşım boyama işindense sticker tercih etmende çok büyük fark var.git reklamcıya istediğin gibi sticker tasarlat hemde kenan sofaoğlunun kask şeklini bile yaptırabilirsin kesin çözüm bak bu
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Dragstar 650
    1,22 m2 si 125 TL, daha ucuzu da vardır elbet...

http://www.sanalhirdavatci.com/defau...3193&katId=755

Ürün Detayları

Karbon Kaplamada Yeni Nesil Çözüm!!

3M Kendinden Yapışkanlı Dekorasyon Folyosu 3M Dınoc Carbon(Karbon)

• 50 yıl önce Japonya’da üretilmiştir.

• Çok farklı renk ve desen seçeneklerine sahip kendinden yapışkanlı folyo serisidir.

• Hafif ve ince kaplama malzemesi konseptindedir.

• Duvar Kağıdından farkı ve en önemli özelliği 3 boyutlu form alabilmesidir.Isı tabancası ile genleştirip top formunda bile kaplanabilir.

• DI-NOC™ Folyo natürel görünümlü ahşap, mermer, taş, deri, süet serilerinden modern görünümlü metalik serilere kadar sınırsız tasarım seçenekleri sunar.

• Özellikle yeniden dekorasyon ihtiyacı ortaya çıktığında, yenileme, bakım ve tamirat çalışmalarında maliyet ve zaman tasarrufu sağlar

• DI-NOC™ ürün gamında yer alan 21 faklı ürün grubu ile geleneksel görünümlü desenlerden modern görünümlü desenlere kadar yaklaşık 500 farklı desen seçeneği sunmaktadır. Her ürün grubu farklı bir görünüm, yapı ve dokuya sahip en zor yüzeylere bile uygulanabilecek teknik yapıda üretilmiştir.

• Hem iç hem dış alan dekorasyonunda kullanılabilen ürün grupları mevcuttur.

• İç alanda 12, dış alanda 4 yıla kadar garantilidir.

• Çok çeşitli malzemeler üstüne ve üç boyutlu yüzeylere dahi uygulanabilir.

• Dekorasyona yeni bir boyut getirmiştir.
    • Modern tasarım ve estetik harikasıdır.

AYNI ZAMANDA ARAÇ SEKTÖRÜNDE İNANILMAZ BİR GELİŞME GÖSTERMİŞ VE ARAÇLARIN DEKORASYONUNDA KULLANILAN EN ŞIK ÜRÜNLERDEN BİRİ OLMAYI BAŞARMIŞTIR...

DI-NOC™ otomobillerin dış ve iç panellerini dekore etmek amacı ile 50 YIL ÖNCE tasarlanmıştır, bu sebeple açık hava koşulları, aşınma ve yırtılmaya karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Güneş ve sudan etkilenmez.Günümüzde yapı sektöründeki tasarımcıların vazgeçilmezleri arasına giren DI-NOC™ bu özellikleri ile yapı sektörünün yanında araç kaplamalarına yeni bir soluk getirmekte, farklı bir bakış açısı yaratmaktadır.

Araçlarınızda metalik, karbon, deri gibi görüntüler sağlanabilir istediğiniz yuvarlak formlu olan yüzeylerde kolayca yapıştırabilirsiniz .

DI-NOC™ Folyo Serisi eşsiz 3M Comply™ Teknolojisi Sistemine Sahiptir. Yapışkanın alt yüzeyinde yer alan hava kanalcıkları, hava çıkışını ve böylece folyonun yüzeye daha kolay ve hızlı uygulanmasını ve hava kabarcığı kalmamasını sağlar.Kendiniz de kolayca uygulayabilirsiniz.

DI-NOC™ Dekoratif folyolarının BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ yapan FOLART A.Ş tarafından size sunulan bu ürünü 50 yıllık firmamız ve güvencesinde 122cm eninde istediğiniz boyda satın alabilirsiniz.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o lazer kaskı çöpe at!!!!
    ömrü dolmuş,o kadar darbe kaskın iç yapısını bozmuştur-ki kimbilir ne darbeler gördü... hatta dolaylı yoldan ölümüne bile sebep olabilir...
    boyaydı,karbondu,yeşildi... atraksiyonları bırakıp can güvenliğini düşünmelisin... git sade,düz bir model yeni bir kask al... yapmak istediğin işlemleri onda uygula...
    burda yazılan ve yapılan yorumlar unutmaki senin iyiliğin için...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kaskla çöp tenekesine ancak basket atarsın
    yada mahalledeki çocuklara ver topları yoksa bununla futbol oynasınlar.
    yenisini al bu kask ölmüş

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşım kaskın kaza görmüş bir çok kez. bişey olmadı diyorsun ama zaten o zıkkım iç katmanları yani asıl darbe sönümleyici katmanları zarar görür ve dışrarıdan bu anlaşılmaz.

güvenlik istiyorsan acilen kaskını değiştir. ls2 al ama sıfır olsun darbesiz olsun bi işe yarasın.

ayrıca tüm üreticiler kaskların kullanma kılavuzunda boyanmaması ve modifiye edilmemesi gerektiğini hatta alkolle , gazyağıyıya benzinle silinmemesini kocaman puntolarla yazarlar, malzemenin kimyasal dokusunu bozmamak gerekir.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Ben boyadım ama berbat ettim sonra bir oto boyacısına verdim çok guzeş oldu ama pişmanım
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

MerT ÇiftÇi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler