Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PERFORMANS arttırıcı.... bi bakın...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    arkadaşlar BORMAX isimli motor katkı kimyasalını duydunuzmu? motorumun yağını değiştireceğim önümüzdeki günlerde. ustama danıştım hangi yağdan alıyım diye. castrol 10-40 yarı sentetik yağdan alacağim. içine katkı olarak önerebileceğin bir şey varmı dedim,bu bormax'ı önerdi. benzinli tüm motorlarda hissedilir şekilde performans artışı,sessiz çalışma,aşınmayı önleme,yakıt tasarrufu sağlama,ilk çalışmayı kolaylaştırma gibi avantajları varmış. sen kullanıyomusun dedim evet arabamda var hemen hissedersin farkı dedi,sıcakken yağın içine katıyormuşuz en yakın zamanda hissedilir farkları görebiliyormuşuz. katoloğunu aldım internette araştırdım kullanıcı yorumları pozitif yönde. sessizliği arttırdığı ve ilk çalışmayı kolaylaştırdığı ve yakıt tasarrufu ve çekişi arttırdığı kullananların verdiği yorumlarda var. siz ne dersiniz bir de size sunuyum istedim.??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    castrol 10-40 yarı sentetik yağdan alacağim demişsin ama ben sana aynı ürünün tam sentetik olanını öneririm,ayrıca katkı maddesi olarak da double up 444 kullanıyorum,marka farketmez bor katkılı olduktan sonra rahatça kullanabilirsin

tam sentetik olan yağı kullan.
    katkı kullanmana gerek kalmayacak zaten .kendi katkılıdır o yağ

Motosikleti
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol 10-40 yarı sentetik yağdan alacağim demişsin ama ben sana aynı ürünün tam sentetik olanını öneririm,ayrıca katkı maddesi olarak da double up 444 kullanıyorum,marka farketmez bor katkılı olduktan sonra rahatça kullanabilirsin
    sentetik kelimesinin anlamını bilmiyorum doğru söylemek gerekirse. sentetik özelliği olsun yağda dedi bana yarı sentetik yağı önerdi. kendisine güvenirim teşekkür ederim onu da danışırım

Motosikleti
    peki benzin olarak kaç oktan kullanıyorsun?

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Sentetik yağlar laboratuvarlarda çeşitli kimyasal işlemler sonucunda kimyagerler tarafından üretilen yağlardır. Fiyatları mineral yağlara oranla daha pahalıdır ancak hem daha iyi performans, hem daha uzun süreli kullanım sunarlar. Termal dayanıklılıkları fazladır. Yağlama görevlerini daha uzun süreler yerine getirirler ve çok daha fazla sıcağa dayanabilirler
    netten ufak bir bilgi

Motosikleti
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki benzin olarak kaç oktan kullanıyorsun?
    tüm motorlarımda 95 aldım ben. hyoya da 95 oktan kullanıyorum. 97 mi önerirsiniz yada neden sordunuz?

Motosikleti
    95 kullanmaya devam etmelisin,97 otkan kullanımında motorun bi aksamında erken aşınma oluyodu ama adı aklıma gelmedi,ben normalde 97 kullanıyodum ama 2 motoruma da 95 oktan kullanıyorum,

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konular milyon defa tartisildi dostum keske arasaydin bi.

Katki maddelerinin tirt oldugu cok defa anlatildi.

Oktaninda bi yarari yok.

Bunlar cebinde para olmayan adamin cebinde kalan son kuruslari dudukleme taktikleri.

Performans istiyorsan yanan benzin artacak daha fazla hava girecek atesleme daha kuvvetli olacak.Bunlar icinde motordaki parcalarin degismesi yada yerine daha performansa yonelik parcalarin takilmasi gerek.
    We are many...

benzininizide 95 oktan kullanmaya devam edin.
    çünkü motorunuzun ayarları 95 oktana göre yapılmıştır.
    97 oktan kullanmanız size fayda sağlamaz aksine zararı olur .
    oktan uyuşmazlığından dolayı avans vuruntusu ilk belirti olacaktır.
    95 yerine 97 koymak veya tam sentetik yağa katkı koymak Psikolojik fayda dan başka bişey sağlamaz ;)

Motosikleti
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzininizide 95 oktan kullanmaya devam edin.
    çünkü motorunuzun ayarları 95 oktana göre yapılmıştır.
    97 oktan kullanmanız size fayda sağlamaz aksine zararı olur .
    oktan uyuşmazlığından dolayı avans vuruntusu ilk belirti olacaktır.
    95 yerine 97 koymak veya tam sentetik yağa katkı koymak Psikolojik fayda dan başka bişey sağlamaz ;)
    o da yeter zateniyi düşünceler iyi düşünceleri çeker,sır felsefesi

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    tamam hadi 95 kullanalım ok ama bende 95 kullandıgım halde bazen benzinim tamamen bi
    ttiğinde denk getirip 97 alıyorum ve motorda cok değişiklikler oluyo ciddiyim motor dip gazda kesme yapmıyo ama 95 te yapıyo ani gaz vermeler 95 te saliselik bi gecikme oluyoı ama 97 de öle bi sorunla karsılasmıyorum bnm görüşlerim ve yasadıklarım birebir bunlar yag olayı nı ss ve otomobillerde işe yaradıgını unutmayalım arklar 500cc ve altı cc lerde işe yarar yada görünür bi performans alamassınız 10-15-20-40w yag kullanınız.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    konuyu 14 üye okuyor,hey maşallah

Motosikleti
    benim bu konuyu açma sebebim bu şekilde katkı maddesini kullanan ve sonuçlarını görenlerden bilgi almaktı. bensin herzaman 95 alıyorum zaten öyle de yapacağım tavsiyeleriniz üzerine. bilgi veren herkese teşekkür ederim. katkı maddeleri tırt olsaydı her kullanıcı bence aracındaki ve motorundaki pozitif değişmeleri söylemek yerine bunlardan uzak durun derdi. kullanıcı bilgileri her zaman dana önde benim için..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kullanici yorumlarindan ziyade, motosikletinizi ureten muhendislerin yorumlarina daha çok guvenmenizi siddetle tavsiye ederim.
    Motorunuzun kullanma klavuzunda ne yaziyorsa, onu uygulayin.
    Yari sentetik yag diyorsa, yari sentetik;
    95 oktan diyorsa, 95 oktan.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    motorlarınızda kaç oktan benzin kullanılması gerekiyorsa yani üretici tavsiyesi neyse onu kullanın. tüm avans ayarları o oktana göre yapılmıştır çünkü. farklı oktanlı benzin kullanmak avans vuruntusuna neden olur. bu artık çok net bilinen bir gerçek...

ancaaaaakkk, şöyle de bir durum var :

bir yerde okumuştum, avrupa'dan bağımsız bir kuruluştan gelip türkiye'deki benzin üzerine testler yapan bir gurubun açıkladığı test sonuçlarına göre, türkiye'de satılan benzinlerin hiçbiri (ki hepsinin öyle olması gayet doğal çünkü hepsi aynı rafineriden çıkıyor) gerçek oktasn değerlerini tutturamıyor.

yani 95 diye aldığımız benzin daha çok 90-91 oktan, 97 oktan olanlar 93-94 oktan civarı çıkıyormuş. dolayısıyla eğer bu gerçekten doğruysa, üreticinin 95 oktan tavsiye ettiği bir motorda, türkiye şartlarında 97 kullanmak, 97 önerilen bir motorda 98 belki de 100 oktan benzin kullanmak aslında gerekli olan doğru oktanı tutturmak olacaktır.

doğrusu bu konuda ben ciddi bir tereddüt içindeyim. 95 oktan kullanımını öneren arabamda 97 oktan kullansam mı yoksa 95'le devam mı etsem hala kararını verebilmiş değilim...

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    motorunda daha önce hangi yağ kullandıysan tekrar nu kullan 10-40 sa aynen devam et
    20-50 ise daha önce kullandığın ona davam et
    benzin konusuda fazla oktanlı benzin kullanmaya gerek yok araba motosiklet hiç fark etmez oktan seviyesi deniz seviyesine bağlantılı olarak yükseltilir dağlık yüksek kesimlerde araç kullanımı söz konusu ise o zaman ona bağlı orantılı bir şekilde oktan seviyesi arttırılır.
    kafana takılan bir şey varsa yarın fuarda anlatırım uzun uzun burada yaz yaz bitmez şimdi .( katkı maddesimi hiç gerek yok para tuza )
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Alıntı deli mavili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunda daha önce hangi yağ kullandıysan tekrar nu kullan 10-40 sa aynen devam et
    20-50 ise daha önce kullandığın ona davam et
    benzin konusuda fazla oktanlı benzin kullanmaya gerek yok araba motosiklet hiç fark etmez oktan seviyesi deniz seviyesine bağlantılı olarak yükseltilir dağlık yüksek kesimlerde araç kullanımı söz konusu ise o zaman ona bağlı orantılı bir şekilde oktan seviyesi arttırılır.
    kafana takılan bir şey varsa yarın fuarda anlatırım uzun uzun burada yaz yaz bitmez şimdi .( katkı maddesimi hiç gerek yok para tuza )
    evt yarın bana da teknik bilgi verirsiniz yarın sevinirim yazılarınızı takip ediyorum

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Malumunuz 4 zamanlı motorlar pratikte ve teoride farklı çalışırlar. Teoride emme,sıkıştırma,yanma ve egzost zamanları bulunur. Piston aşşağıya giderken emme subabı açıktır emiş yapılır, piston alt ölü noktada emme subabı kapanır piston yukarı çıkarken sıkışma başlar üst ölü noktaya geldiğinde ateşleme ile yanma başlar piston tekrar alt ölü noktaya geldiğinde egzost subabı açılır ve egzost zamanı gerçekleşir. Ve bu pistona bağlı krank 2 devir dönmüş olur.

Normalde rolanti de 1000 dev/dk ile çalışan bir motorda pistonda yanma zamanı için 0.03 saniye kalır. Düşünün, piston üzerine püskürtülen karışımın 0.03 saniyesi var tamamen yanabilmek için. 10000 dev/dk 'da ise teorik zamana göre 0.015 sn si var. Bu bazen pek mümkün değildir ve tam verimi almak için zamanlar geri çekilir ve ateşleme pistonun konumuna gore biraz öne cekilir.

Yüksek devirlerde subaplar erken açılıp kapandıgından pratikte zamanlar biraz daha biribirine girerler Bu erken açılma değişik tipte kam milleri ile sağlanabilir.

Yüksek oktan demek yakıtın daha hızlı yanabilme kabiliyetine sahip olduğu anlamına gelir. Yani bu sizin maximum devirinizi değiştirebilir. Kaldıki birçok benzinli motorda bunun belirli bi deviri vardır, siz onu zaten aşamazsınız motorun beyni buna izin vermez. Ben 95 ile 97 oktan arasındaki farkı motosikletinizle anlayabileceğinize inanmıyorum.
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler