Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sym hd 200 e rakip hangi motor olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

kendi katogorisinde 150 ile 200 cc arası rakibi hangi motordur?
    daylan 150 aynı beygir fakat buna göre yavaş geliyor.
    kaymco çok daha yavaş geliyor. diger motor ları deneme şansım olmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    hd 200 adı gibi 200 cc değil 170 cc bunun en büyük rakibi de asfalt canavarı denilen Honda ps150i görülüyor.

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    hd 200 e maelesef rakip yoktur!...
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    aprilia scarabeo ve piagio carnaby . 21 hp

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Cem 1958 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilia scarabeo ve piagio carnaby . 21 hp
    Asla saydıkların rakip olamaz. Saydığın motorlar bahsi geçen motordan çok daha üstünler. Dylan'ı bile bu motora rakip olarak görmüyorum. Çünki 150cc olmasına karşın bu motordan beygir olarak üstün.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gilera runner en iyisi bence hepsini tokatlar

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    runner tipi biraz farkli. ne desem yanlis olur. benim favorim Carnaby . Bir sorun cikmazsa ay sonuna kadar Carnaby motorumun uzerine binmis olacagim. Bende HD 200 mu alsam acaba diye teredutte kaldim ama Carnaby ile aralarinda 6-7 beygir gucu farkediyor ve 2. elleri nedense ayni fiyattan satiliyor bu yuzden Carnaby uzerinde karar kildim. HD 200 de bence iyi bir motor. ( Servis konusunda sym nin servis kalitesi Italyanlardan 3 demiyeyim 10 gomlek ustun ) ... bence tabi. Gorusler farkedebilir.

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asla saydıkların rakip olamaz. Saydığın motorlar bahsi geçen motordan çok daha üstünler. Dylan'ı bile bu motora rakip olarak görmüyorum. Çünki 150cc olmasına karşın bu motordan beygir olarak üstün.
    yanlış anlama ama senin sattıgın daylanın kırank yamulmamışmıydı. sattıgın adamın elinde patlamıştıyı hani bu arada daylan sym ye göre torku çok düşük artı 20 hp lik motorlarla bir gidebilen sym 15,5 hp lik gücün tekerdeki hissedilen kadarıyla gidebilmektedir. 20 hp lik piaggo x8 4,5 hp fazla güce sahip olmasına rağmen niye sym nin ardında kalıyor.ben kafadan sallamıyorum deneyerek konuşuyorum. cabarny yada runner ile kapıştırmadım denk gelse onuda yaparım. ruhmumda var altımda 1200 kawa olunca 200 km de arka tekeri patanaj yaptırmış ben niye ise dayanamıyorum. düz bir yoldan ve ustalık istemeyen sadece motor gücünün denenmesinden bahsediyorum işte buralar çok önem li.
    daylan yada ps 150 sym yi geçsin geçen adama motorun anahtarını veririm

bu kadar net söylüyorum.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bir marka/model fanatikliği var sanki.

acun kardeşim, forumun her yerinde sym hd200'e övgüler dizmişin. motorundan memnun olman güzel bir şey, herkes kendi motorunu üstün görür, biz de anlayışla karşılarız ama; biraz insaflı ve tutarlı olmak lazım.

madem bu kadar üstün, neden tek-tük rastlayabiliyoruz? piaggio'dan, honda'dan üstün fiyatları arasındaki farkı (hem sıfır, hem ikinci el) nasıl açıklarsın?

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir marka/model fanatikliği var sanki.

acun kardeşim, forumun her yerinde sym hd200'e övgüler dizmişin. motorundan memnun olman güzel bir şey, herkes kendi motorunu üstün görür, biz de anlayışla karşılarız ama; biraz insaflı ve tutarlı olmak lazım.

madem bu kadar üstün, neden tek-tük rastlayabiliyoruz? piaggio'dan, honda'dan üstün fiyatları arasındaki farkı (hem sıfır, hem ikinci el) nasıl açıklarsın?

niçin övdüğümü sormuşsun işte asıl fanatiklik zamanı evvelde benim yapmış olduğum gibi honda yada 4 japondan şaşmayıp hep o motorları övmem dünyada sanki başka marka yokmuş gibi at gözlügüyle olaylara bakmam dan kaynaklanıyor. sym yi tanımam da bir okadar ilginçdir ki 600 km lik bir yol güzargahında sym si olan bir arkadaşla yola çıkmamızdan sonra olmuştu.bende cbf 250 2006 model arkadaşta 250 cc 170 kg agırlıgında olan SYM gts 250 tabi bilgim yok motor hakında çünkü çok ortalarda yok benim gibi düşünen çok olduğu için fakat 20 hp olamsına ve motorun kendi agırlıgını da sayarsak benim cbf yi yollarda hep beklemek zorunda kaldıgı o gün gözlerim açıldı. aslında konu çok uzun ama kısa kesmek istiyorum sym honda yada başka motorlar seviyesinden üstün yada bazılarıyla aynı ayardadır. bunu ben seneler sonra farkettim. bak hala buna inan mayan at gözlügüyle olaylara bakan insan sayısı oldukca çok bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıptır.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sym hd 200; ibre doğru gösteriyor ihtimali içerisinde saat 140km/h hızı aşıyorsa honda dylan a tokatlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niçin övdüğümü sormuşsun işte asıl fanatiklik zamanı evvelde benim yapmış olduğum gibi honda yada 4 japondan şaşmayıp hep o motorları övmem dünyada sanki başka marka yokmuş gibi at gözlügüyle olaylara bakmam dan kaynaklanıyor. sym yi tanımam da bir okadar ilginçdir ki 600 km lik bir yol güzargahında sym si olan bir arkadaşla yola çıkmamızdan sonra olmuştu.bende cbf 250 2006 model arkadaşta 250 cc 170 kg agırlıgında olan SYM gts 250 tabi bilgim yok motor hakında çünkü çok ortalarda yok benim gibi düşünen çok olduğu için fakat 20 hp olamsına ve motorun kendi agırlıgını da sayarsak benim cbf yi yollarda hep beklemek zorunda kaldıgı o gün gözlerim açıldı. aslında konu çok uzun ama kısa kesmek istiyorum sym honda yada başka motorlar seviyesinden üstün yada bazılarıyla aynı ayardadır. bunu ben seneler sonra farkettim. bak hala buna inan mayan at gözlügüyle olaylara bakan insan sayısı oldukca çok bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıptır.
    imla yüzünden pek anlayamadım!? sen cbf250 ile gts250yimi bekledin? yoksa tam tersimi bu bekleme sebebi arızamı yoksa yetişemememi? tam açıklarmısın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

honda daylan ile bire bir yarış sonucu zaten tokatlıyor oldugu meydana çıktı asıl sorun bu degil zaten insanların bu motoru tanımadan yorum yapabilmesi motorun su sogutmalı oldugunu bile bilmeden karar kılabiliyor.

cbf 250 yi sıfır almıştım. düz yolda sym gts 250 rahat rahat yaklaşık 7 km hızla devamlı hondaya fark atmasıdır.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Başlık hd200 e kim rakip olabilir. İçerik hd200 düz yolda hepsini geçer. Bu mu yani rakiplikten anlayış? Yakıt,bakım,servis,viraj,fren,tip vs.. bunların hiçmi etkisi yok. Herkes kendi beklentilerini karşılayan motoru kullanabilir. Krank eğilmesi, motor arızası her motorda olabilecek şeyler. Yağı zamanında değişmezse, yağ eksilirde tamamlanmazsa eğilirde kırılırda. Ben kendi dylanımla 40000 km ye geldim. Başka dylanlarıda iş için en az 20000 km kullanmışımdır. Eğilen bükülen birşey görmedim. Sym, kymconun kalitesini biliyorum. Honda kadar kaliteli olduklarına da inanıyorum. Ama bu rakipsizlik düz yolda 10 km daha fazla gidiyor diye olmaz. Şimdi Sym ile ilgili bilgi almak için googlea SYM yazıyorum osym.gov.tr çıkıyor. hd 200 yazıyorum forum siteleri çıkıyor. Buda benim için hondanın rakipsizliği. Ya da bir viraja aynı hızlarla girelim bakalım hangisini viraj içerisinde daha kısa sürede durdurabileceğiz? Ya da virajlı bir güzergah seçelim hangimiz daha çabuk gidebileceğiz? Sym yide tercih eden olabilir, Hondayıda, Kymcoyuda bu herkesin bütçesine, zevkine, güvenine kalmış bişey.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda daylan ile bire bir yarış sonucu zaten tokatlıyor oldugu meydana çıktı asıl sorun bu degil zaten insanların bu motoru tanımadan yorum yapabilmesi motorun su sogutmalı oldugunu bile bilmeden karar kılabiliyor.

cbf 250 yi sıfır almıştım. düz yolda sym gts 250 rahat rahat yaklaşık 7 km hızla devamlı hondaya fark atmasıdır.
    honda innova ile temde (levent çıkışı edirne yönü) kaptırmış 125-130km arası gidiyorum hiç rüzgar yok! 2 kişi cbf250 yanımdan ıkınarak 5km farkla anca geçti, elemanların bana ve motora bakışını hiç unutamıyorum

sym hd 200 ortalama kaç km hıza sabitliyor rahat sürüşte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:19 ----------

herif güzel modifiye yapmış o gövedeye gidona vidaladığı saatten bende istiyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık hd200 e kim rakip olabilir. İçerik hd200 düz yolda hepsini geçer. Bu mu yani rakiplikten anlayış? Yakıt,bakım,servis,viraj,fren,tip vs.. bunların hiçmi etkisi yok. Herkes kendi beklentilerini karşılayan motoru kullanabilir. Krank eğilmesi, motor arızası her motorda olabilecek şeyler. Yağı zamanında değişmezse, yağ eksilirde tamamlanmazsa eğilirde kırılırda. Ben kendi dylanımla 40000 km ye geldim. Başka dylanlarıda iş için en az 20000 km kullanmışımdır. Eğilen bükülen birşey görmedim. Sym, kymconun kalitesini biliyorum. Honda kadar kaliteli olduklarına da inanıyorum. Ama bu rakipsizlik düz yolda 10 km daha fazla gidiyor diye olmaz. Şimdi Sym ile ilgili bilgi almak için googlea SYM yazıyorum osym.gov.tr çıkıyor. hd 200 yazıyorum forum siteleri çıkıyor. Buda benim için hondanın rakipsizliği. Ya da bir viraja aynı hızlarla girelim bakalım hangisini viraj içerisinde daha kısa sürede durdurabileceğiz? Ya da virajlı bir güzergah seçelim hangimiz daha çabuk gidebileceğiz? Sym yide tercih eden olabilir, Hondayıda, Kymcoyuda bu herkesin bütçesine, zevkine, güvenine kalmış bişey.

virajdan bahsetmememin sebebi motor dönemiyor. yatamıyor. duramıyor . olduğundan degil di.

viraj ustalık isteyen teknik ve yetenek isteyen bir olaydır. her ne kadar motorda önemliysede en büyük etken üstündeki sürücüdür. bu bir ölçüm olamayacagı için bunu yazmadım. fakat sağ viraja yattıgım zaman eksozu deyirdigimi bilirim hala izi var foto çekince koyarım
    viraj benim işimdir. 900 rr ile 140 lık viraja 180 ile girince sol bastığım ayak kenarını yere degirmiştim.
    sym düz yolda 2 kişi devamlı 135 gidebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

firen konusunu atladım. şu sizin hondada orjinalden çelik firen hortumu varmı? sym de var. kombine firen mekanik mi olmalı yoksa hidrolik mi arka firene basarken taşa basıyor gibi mekanikte ama sym de sadece arkaya basınca hidrolik basıçla çalışan kombine firen var yag gibi LÜTFEN binelim deneyelim kullanalım. bu güne kadar sayısını bilmediğim motora bindim. 400 bin km civarı tecrubem var ve hala bunu yeterli görmüyorum.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Sonuç olarak ne viraj, ne son sürat, ne hızlanma, ne servis, ne de tarz tek başına motorun iyi oladuğunu göstermez. Bence hepsi bir bütündür. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Dylan bence kullanım amacına göre sınıfının en iyisidir. Sen kendi motorun olduğu için böyle düşünüyorsun diyenler olabilir. 3 senedir dylan kullanıyorum, hemen hemen bütün marka model scooterları uzun veya kısa kullanma şansım oldu. Hd 200de kullandım. Motorum dylan olduğu için böyle düşünseydim şu ana kadar satıp ona geçerdim. Ben daha büyük bir motoru bile dylanı satmadan almak istiyorum. Hd200ün benim için önemli olan bütün maddeler göz önünde bulundurulduğunda Dylandan iyi bir motor olacağını düşünmüyorum. Bu dediğim gibi benim açımdan böyledir. Başkası açısından olmayabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:54 ----------

Ben mekanik kombineyi bir eksi olarak görmüyorum açıkçası. Örnek olarak iki freni birbirine kombine eden bir karışlık bir tane çelik tel çok basit bir sistem. En kötü kopabilir. Değiştirirsin düzelir. Hidrolik kombinenin sıkarken yumuşak olması güzel birşey ama arıza durumunda ne olacağını bilemiyorum. Birde ben fren maşalarını devamlı wd 40larım. Hiç sertleşmez. Herzaman pamuk gibidir.
    Diğer bi konu bildiğim kadarıyla foresight 250de de fren sistemi hidrolik kombine. Denemedim ama Hd 200den daha süratli gidebileceğini düşünüyorum. Konfor olarak hd200 den daha konforlu olduğuna eminim. Mesela rakip olarak neden bunu baz almıyorsunuzda dylanı baz alıyorsunuz?
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

bir emekli arkadaşımız, daha dogrusu abimiz var 2006 yılında sym hd 200 almış. o günden beri emekliliğin tadını çıkarıyor. motoruyla gitmediği sahil gitmedigi dağ tepe kalmadı. o kötü yollara bana para verseniz gitmem. hatta bazen laf atıyoruz sen yanlış motora biniyorsun. kros tipi lazım sana keçi gibi dağlardasın diye. motoruna bakım yapıyormu peki diye soracak olursanız. malesef hayır. geçen sene yazın yine beraber asvalt olan bir dag yolu tırmanırken hd 200 de olan bu abimizin motoru ara ara teklemeye başladı.noluyor diye durduk.sorun bujide mi benzin de mi diye bakarken hava filitresine kadar sökmüştük aman Allahım! bu da ne hava filitresi ancak bu kadar dolabilir. hava filitresinin üzeri çamur gibi oldugundan motor hava alamıyormuş. temizlemeye kalktık fakat yaglı hava filitresi oldugundan tozlar gözenekleri iyice kapamış hava filitresini çıkararak yola devam ettik bu arada motor ne kadar toz varsa içine çekti tatlı tatlı.bu motorun 3 tane kazası var. bagalitlerin bazı yerleri kırık bazı yerlerine fener amblemi yapıştırmış motorun yürüyeninde bir sorun yok bir defa devir daim motoru degişmiş 1 defada kayışı 3 kez de buji geçen yaz ise hava filitresi yerine sünger taktı işte böyle çile çekerek acımadan kullanılan bu motor 143 binde birde adam gibi kullanılsa ne olacagını siz düşünün.
    niye yırtınıyorum biraz olsun anlamışsınızdır.kendimin ise çok honda yamaha ve suzuki motoru oldu. bu kadar çilede çektirmedim. erkenden yagını degiştirir. bakımları gelmeden yaptırmama ragmen cg 125 imin eksozunun içinde bir parça kırılmış garantiye sokmadılar. eksoz 300 tl idi 5 viteste ugultu inleme yaptı 16 binde normal saydılar.yamaha rzx135 motorum vardı.motor kitlettim kıran bilyası bozulduğu için 40 binde.
    mz 301 motorum vardı 100 km uzak bir yola gittim yolda kadım geri gelemedim. akü şarj etmiyormuş. motorda manyotolu degilmiş.ön firen sorunu yaşadım.suzuki bandit aldım. 5 binde 8bine gelince senkron ayarları yüzünden 4 silindirin biri çalışmaz oldu buji bozmuş bunu bulana kadar atla karayı seçtik. honda cbf 250 aldım. motoru düşürmekten korktum motorun parçaları en ucuzu 1000 tl 10 binde eksantirik zinciri yüzünden traktör gibi çalışmaya başladı. servise gittik eksantirik otomatigi degişti olmadı. 250 tl eksantirik zinciri degişti debriyaj tasında bir parça böyle hondanın...... derken 600 f aldım 20 binde onunda eksantirik zinciri ses yaptı usta birşeyler yaptı.yayı mı ters taktı öyle birşey düzeldi derken sağ amartüsör yag kaçırmış motor kafa sallamaya başladı az kalsın ölüyorduk.900 rr vardı. zincirin baklalarını kırmış yeni zincir ateş pahası. arkadaş istemişti bir kez bineyim diye geldiginde debriyaj balatasını yarım debriyajda tuttugu için balatayı bitirmiş sipariş ettik takarken farkettik debrijay tasını çatlatmış adamı motordan sogutacaktı bu olaylar. daha nice aklıma gelmeyen konular var.biz artık motor sarrafı olduk. ne iyidir ne kötüdür biliriz.

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    PIAGIO CARNABY motorumu dun aldim. Daha onceden yazdigim gibi HD 200 almak konusunda epey tereddut yasadim. HD 200 fiyatlari bu kadar UCUK olmasaydi kesinlikle alirdim . Neden mi ? SERVIS .Servisleri arastirdim. Gercek servisler SYM ve Hondada var .Bence SYM Turkiyede taninmiyor ve tanitilmiyor. Hyundai arabalara burada burun kivirilrken Hundai tum avrupa ve abd de satis rekorlari kiriyordu. hyundai jeepler kac yil ust uste avrupada yilin arabasi secildigini kim biliyor ? . ( 4 ceker jeep sinifinda ) . Acun arkadasimiz memnunıyetini ve marka tanitimini SYM firmasindan daha iyi yapiyor. ( takdir ediyorum ve devam diyorum ) .Ancak kendi motorunu savunurken diger motorlari kucumseyerek yapmamasi lazim. Bugun motosiklet ve araba teknolojileri birbirlerinin kopyasi oldu. Zaten bircogunun uluslararasi ortaklari var. Teknoloji alisverisleri oluyor. 1-2 yil gecmeden yenilikler firmalarca kopyalaniyor veya daha ust noktalar tasiniyor. Tayvan Kore de Japonlarla Italyanlarla hem kalite hem fiyat olarak dunya piyasalarinda rekabet ediyor. SYM yi tanimayanlari ulkemizde 1990 larda Hyundaiyi Mitsibushi yi tanimayanlara benzetiyorum . Hata tabiki onlarda degil tembel ve tanitim yapamayan distributerlerde. Fuar zamani tanitim yapmakla is bitmiyor. Acun arkadasimiz gibi markasina sahip cikan distributor lazim. Tabiki HIZ hersey degildir. Birazdaha SAKIN ve TEKNIK konusalim. Genc arkadaslarimizi HIZ takintisindan kurtaralim . Uzun gezilerdeki PERFORMANS gozlemlerimizi paylasalim. SERVISLERDE yasananlari IBRETI ALEM cekinmeden ifsa edelim ki onlarda kendilerine cekiduzen versinler .

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    sym hd200'de kombine fren olduğunu bilmiyordum. scooterda bence çok önemli bir ayrıntı.

hidrolik kombine fren çok sağlam ve basit bir mantıkla çalışıyor. foresight'taki sistem şöyle;

ön fren diskinde çift kaliper var, bunlardan biri arka frenin hidrolik düzenine bağlı. ön fren maneti ise diğer kalipere kumanda ediyor. arka frene basınca, ön frene de yarım basmış gibi oluyorsunuz; veya sadece ön frene yüklenmek durumunda, kısıtlı bir fren gücü kullanmış oluyorsunuz.

Motosikleti
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym hd200'de kombine fren olduğunu bilmiyordum. scooterda bence çok önemli bir ayrıntı.

hidrolik kombine fren çok sağlam ve basit bir mantıkla çalışıyor. foresight'taki sistem şöyle;

ön fren diskinde çift kaliper var, bunlardan biri arka frenin hidrolik düzenine bağlı. ön fren maneti ise diğer kalipere kumanda ediyor. arka frene basınca, ön frene de yarım basmış gibi oluyorsunuz; veya sadece ön frene yüklenmek durumunda, kısıtlı bir fren gücü kullanmış oluyorsunuz.
    fes. bu dünyadaki en kadersiz en sağlam en yumuşak ve rahat maxiscooterdir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler