Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

sym hd 200 e rakip hangi motor olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym hd 200 ü övende var yere sokanda.kullanmadığım için yorum yok...
    sehir içinde her zaman scooter aklımdadır. bazen cbf yi satıp scooter alayım diyorum hep.
    vee x max ı kimse övmesin. özellikle tamyak nicki arkadas. 2006 model daha 4500km de tertemiz x max aldım.onun hakkında duyduğum tüm olumsuzluklara rağmen,,,kullanıcı düzgün kullanmamıştır ,,bana sorun yapamaz (teknik bilgim olmasından dolayı) diyerek aldım. 2 ayda yaklaşık 5500km yol yaptım.ilk önce olumlu yönlerini yazayım size.
    1-müthiş rahat,uzun yol için harika ve ötesi
    2-çok büyük bagaj hacmi
    3-ağırlığına rağmen seriliği,son sürati ve az yakıtı.

ama eksiler fazla olunca artıları götürüyor.
    en baştaki problemleri:::
    1-motor ısısından dolayı devirdaim pompasını bozması.(keçeyi bozuyor ve motor su damlatmaya başıyor.pompayı söktüm fakat keçeye ulaşmak için etrafını saran parçaların kırılması gerekiyor. haliyle keçeyi değiştiremiyorsun. bu da sana servise götürdüğün zaman 200 tl pompa fiatı + işçilik olarak giriyor!!!
    ben kendim aldım ve taktım...
    2-sorunlu elektrik tesisatı....soketlerin kalitesizliği yüzünden bir müddet sonra sonra olan kablo erimesi ve kısa devre sonucu oluşan arızalar. en başta aküye elveda diyorsunuz...
    bu bende olmadı çünkü bunu daha önceden bıldığım için komple elden geçirdim..
    3-debriyaj balatası daha 10,000km de takırdamaya başlayarak beni değiştir demeye başlıyor!!! her 10,000km de balata değiştirirsek vay halimize
    daha önce bir ara 15,000km kullandığım çin malı mondial bile bana böyle sıkıntılar yaşatmadı.(canını çıkarana kadar hor kullandığım halde)
    4-fan müşhiride belli kmden sonra sapıtmaya başlıyor...

tekirdağda şuan bu arızalardan dolayı yatan,,sahiplerinin uğraşmadığı 3 adet xmax250 var..
    kısacası xmax kronik sorunları olan bir maxi scooter. kimse bana yok düzeltildi demesin.2006 olsun yada 2008 ler hepsinde var!!
    yetkili serviste teknisyen arkadasımda bunları doğruladı. bugün fuarda bulunan yamahanın teknısyenı bır abıyle konustum. o da bastan hayır desede,anlattıklarımdan sonra haklısın öyle demek zorunda kaldı.ama 2010 modelde düzeltilmiş bunlar.inş öyledir. çünkü 2010 kasasına resmen hayran kaldım.işçilik kalıtesı yüksek,devir saati eklenmiş vs vs...
    ama o rahatlığı o çekişi o seriliği her zaman ararım. keşke bunlar olmasaydı. o zaman asla ve asla satmazdım x maxı ....
    Slm , benim ki de 2006 şu an için 13,000 de nazar değmesin sorunsuz kullanıyorum...O şikayetlerden benim de haberim var.hatta o şikayetleri bile bile bu motoru çok istediğim için riske girip aldım... ama inanın forumları takip ediyorum bir de arkadaşlarım var başka kullanan özellikle enjeksiyonlulardan şikayet edene pek rastlamadım...Ama 2006 ların bir kısmının sahiplerine illallah dedirttiğini bilirim...Zaten forumları takip ederseniz enjeksiyonlu x-max kullanıp ta şikayet edene pek rastlayamazsanız...Sonuç olarak ilk sene satılanların dışında bence x-max genel olarak oldukça iyi bir makine diyebilirim...

2010 u yarın görücem sıfırı beni aşar eğer 2. ele düşerse düşünebilirim özellikle göstergeleri harika olmuş...

Not : Bu arada benim sym ile alıp veremediğim yok sym iyi makinadır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hd 200 ün uzun yol yeterliliği ve 16 cantlar ve sym olması tercih edenlerin en önemli öncelikleri ama 250 cc ler gibi yakması hatta bazılarından daha fazla yakması ve tipinin bi hayli demode ve yetersiz kalmsıda insanları uzaklaştıran bi konu

aslında yazın tatil beldelerini gezmek için ve çok uzun olmayan geziler için en iyi seçeneklerden biri. ama motorun kötü görüntüsünü sorun etmemek ve ikinci eldeki hareketsizliğini göze almak lazım

sehir içinde her zaman scooter aklımdadır. bazen cbf yi satıp scooter alayım diyorum hep.
    vee x max ı kimse övmesin. özellikle tamyak nicki arkadas. 2006 model daha 4500km de tertemiz x max aldım.onun hakkında duyduğum tüm olumsuzluklara rağmen,,,kullanıcı düzgün kullanmamıştır ,,bana sorun yapamaz (teknik bilgim olmasından dolayı) diyerek aldım. 2 ayda yaklaşık 5500km yol yaptım.ilk önce olumlu yönlerini yazayım size.
    2-çok büyük bagaj hacmi

1-motor ısısından dolayı devirdaim pompasını bozması.(keçeyi bozuyor ve motor su damlatmaya başıyor.pompayı söktüm fakat keçeye ulaşmak için etrafını saran parçaların kırılması gerekiyor. haliyle keçeyi değiştiremiyorsun. bu da sana servise götürdüğün zaman 200 tl pompa fiatı + işçilik olarak giriyor!!!
    2-sorunlu elektrik tesisatı....soketlerin kalitesizliği yüzünden bir müddet sonra sonra olan kablo erimesi ve kısa devre sonucu oluşan arızalar. en başta aküye elveda diyorsunuz...
    3-debriyaj balatası daha 10,000km de takırdamaya başlayarak beni değiştir demeye başlıyor!!! her 10,000km de balata değiştirirsek vay halimize
    daha önce bir ara 15,000km kullandığım çin malı mondial bile bana böyle sıkıntılar yaşatmadı.(canını çıkarana kadar hor kullandığım halde)

tekirdağda şuan bu arızalardan dolayı yatan,,sahiplerinin uğraşmadığı 3 adet xmax250 var..
    kısacası xmax kronik sorunları olan bir maxi scooter. kimse bana yok düzeltildi demesin.2006 olsun yada 2008 ler hepsinde var!!
    yetkili serviste teknisyen arkadasımda bunları doğruladı. bugün fuarda bulunan yamahanın teknısyenı bır abıyle konustum. o da bastan hayır desede,anlattıklarımdan sonra haklısın öyle demek zorunda kaldı.ama 2010 modelde düzeltilmiş bunlar.inş öyledir. çünkü 2010 kasasına resmen hayran kaldım.işçilik kalıtesı yüksek,devir saati eklenmiş vs vs...
    ama o rahatlığı o çekişi o seriliği her zaman ararım. keşke bunlar olmasaydı. o zaman asla ve asla satmazdım x maxı ....

benim tarafımda kimse yok arkadaş herkes görüş yazmakta özgürdür. fakat dogruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış senin yaptığın bu

işte xmax ile bu yazıyı ben yazmadım. sen hala kendi dünyandasın benim x max la alıp veremdiğim yok senin tavrın yanlış yok yandaşların yok vfr şöyle dedi yok çamur bunlar fasa fiso şurda motorcu olarak 3 ,5, kişi varız. niye insanları kırayım ki?_

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Neyse uzatmaya gerek yok ama dikkat edersen blue white arkadaşımız da 2006 x-max tan bahsediyor...2006 lardan şikayet eden çok bulursun...2006 ların bir kısmının sorunlu olduğunu zaten herkes kabul ediyor...ama 2007 sonrasında (enjeksiyonlu 2007 ler) ciddi sorun ve şikayet eden çok az azdır ya da ben pek rastlamadım... diğer markalarda olduğu kadardır...Dikkat edersen x-max forumlarında da senin yazına karşın bi sürü arkadaş şu kadar km yol yaptık diye yazdılar...
    Kalın sağlıcak la

Not : bu arada bugün fuardaydım yeni x-maxı gördüm ama yeni favorim kymco downtown dur...Sanırım x-max tan sonra alacağım motor o olucak ...300 cc 29 hp...

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    Keske SYM distributorleride markalarina ve motorlarina Acun arkadasimiz ( bence dogru yapiyor ) kadar sahip cikabilse. Motorun kalitesinin yaninda SERVISIN KALITESINI de onemli bir faktor olarak dusunmek gerekir. HD 200 ve Piaggio CARNABY arasinda uzun sure teredutte kaldim . Bence gercek servisler SYM ve Honda da var. 2. el fiyatlari yuksek oldugu icin SYM den vazgectim. 2008 -900 km de Carnaby aldim ( servislerinin kotu oldugunu bilmeme ragmen Piaggio nun teknik gucu beni bu tercihe yonlendirdi ). Gercek su ki scooter diyari avrupada SYM kendisine hem fiyat hemde servis kalitesiyle guzel bir yer edindi. 300 cc lik modeli epey tutuluyor ...XMAX da uzun sure inceledim ama elektrik problemleri ve servis sikayetleri nedeniyle aninda elimine ettim. Bence maxi scooter icinde en guzel cizgiler X MAX da.PSi 150 de kaliteli ama kucuk tekerlekli oldugu icin vazgectim. Uzun yol yapmayi dusundugum icin..16 inc tekerlekli ve su sogutmali modeller arasinda HD 200 ve Carnaby tercih edilebilecek modeller. Bana kaliırsa HD 200 2.el fiyatlari gercegi yansitmiyor. Sıfir fiyatlarida HD 200 ( 17 HP ) ve Carnaby ( 21HP) de esit. Bence SYM yanlis bir fiyat ve tanitim politikasi izliyor . HD 200 hakikaten iyi ve dayanikli bir makine . Tercih yapmak zor. Distributorler uzerlerine dusuni yapmiyor kanisindayim. Test surusu istediginizde yuzunuze bos bos bakiyorlar.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu motor modeli hondanın sh 150 modeliyle tanındı diğer markalarda bunu geliştirip bir kaç bg daha iyisini yapıp piyasaya suncaklardır tabikide çünkü albenisi olsun diye.kaç bg olduğunu bilmiyorum ama 165 vs olsada 200cc damgasını yedimi o motor 200cc dir ve 150 cclik bir motordan bir kaç bg fazlaymış diyede övülürse çok komik olunur.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Cem 1958 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske SYM distributorleride markalarina ve motorlarina Acun arkadasimiz ( bence dogru yapiyor ) kadar sahip cikabilse. Motorun kalitesinin yaninda SERVISIN KALITESINI de onemli bir faktor olarak dusunmek gerekir. HD 200 ve Piaggio CARNABY arasinda uzun sure teredutte kaldim . Bence gercek servisler SYM ve Honda da var. 2. el fiyatlari yuksek oldugu icin SYM den vazgectim. 2008 -900 km de Carnaby aldim ( servislerinin kotu oldugunu bilmeme ragmen Piaggio nun teknik gucu beni bu tercihe yonlendirdi ). Gercek su ki scooter diyari avrupada SYM kendisine hem fiyat hemde servis kalitesiyle guzel bir yer edindi. 300 cc lik modeli epey tutuluyor ...XMAX da uzun sure inceledim ama elektrik problemleri ve servis sikayetleri nedeniyle aninda elimine ettim. Bence maxi scooter icinde en guzel cizgiler X MAX da.PSi 150 de kaliteli ama kucuk tekerlekli oldugu icin vazgectim. Uzun yol yapmayi dusundugum icin..16 inc tekerlekli ve su sogutmali modeller arasinda HD 200 ve Carnaby tercih edilebilecek modeller. Bana kaliırsa HD 200 2.el fiyatlari gercegi yansitmiyor. Sıfir fiyatlarida HD 200 ( 17 HP ) ve Carnaby ( 21HP) de esit. Bence SYM yanlis bir fiyat ve tanitim politikasi izliyor . HD 200 hakikaten iyi ve dayanikli bir makine . Tercih yapmak zor. Distributorler uzerlerine dusuni yapmiyor kanisindayim. Test surusu istediginizde yuzunuze bos bos bakiyorlar.
    enjeksiyonlu x-max bakabilirdiniz ama 2. elleri sanırım 7 - 8 bin tl civarı.pahalı gelebilir size...Bu arada carnaby niz hayırlı olsun..Motorun için bence iyi bi servis var pgo merkez servisi yenilendi şu an gidenler çok memnun şahsen piaggio ailesinden bi motorum olsa merkez servisten başka yere götürmezdim...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tarafımda kimse yok arkadaş herkes görüş yazmakta özgürdür. fakat dogruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış senin yaptığın bu

işte xmax ile bu yazıyı ben yazmadım. sen hala kendi dünyandasın benim x max la alıp veremdiğim yok senin tavrın yanlış yok yandaşların yok vfr şöyle dedi yok çamur bunlar fasa fiso şurda motorcu olarak 3 ,5, kişi varız. niye insanları kırayım ki?_
    Yani ben ve çevremdeki 3-5 kişi motorcuyuz diğerleri fasa fiso ...diyorsun .
    Burda 70 bin üye tırt.... motorculukla alakamız yok....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu x-max bakabilirdiniz ama 2. elleri sanırım 7 - 8 bin tl civarı.pahalı gelebilir size...Bu arada carnaby niz hayırlı olsun..Motorun için bence iyi bi servis var pgo merkez servisi yenilendi şu an gidenler çok memnun şahsen piaggio ailesinden bi motorum olsa merkez servisten başka yere götürmezdim...
    tesekkurler. servisin adresi nasil ?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Cem 1958 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler. servisin adresi nasil ?
    ...Piaggio Merkez servis...

Atatürk Sanayi 100. Yıl Sanayi Sit. G 52. Sok. No: 30 Maslak - İstanbul
    0212 346 43 81

Engin bey var servisin yöneticisi iyi bir insandır...Adresinizi forumdan aldım dersin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

2-çok büyük bagaj hacmi

bu arada sizi x-max topiğinden hatırladım...Size ilginç gelebilir ama sizin motoru sizden ben aldım...Valla ben çok memnunum daha beni hiç üzmedi... Pek üzücek gibi de görünmüyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:43 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence rakibi yok...belki Kymco people 200 ardından kalite bazında tercih olabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

kanka doğru tercih..sym kalitesi tartışılmaz...x max 250 yi blue whıte barış kardeşime sorun kullandı ve başına bela olacağını hissettiği an sattı...
    Bela olucağını sandığı motor bende şu an...Tesadüf işte bana satmış yeni anladım...Daha bela olmadı nazar değmesin...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Bela olucağını sandığı motor bende şu an...Tesadüf işte bana satmış yeni anladım...Daha bela olmadı nazar değmesin...
    bak şu tesadüfe...

ama Barış makina hakkında pek iyi şeyler söylemedi ...eli yatkın motodan anlayan bir kişi kendisi...ss tecrübesi var...bu makinalar ona çerez...yıllarca 1000 lik makina kullandı...şimdi bizim cbf ile tırmalıyor...

Kymconun o beyaz modeli benimde hoşuma gitti...ama fiyat 12.000 falandı galiba bende sormuştum...11.900 muydu neydi...uçuk rakam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf1000
    bak şu tesadüfe...

ama Barış makina hakkında pek iyi şeyler söylemedi ...eli yatkın motodan anlayan bir kişi kendisi...ss tecrübesi var...bu makinalar ona çerez...yıllarca 1000 lik makina kullandı...şimdi bizim cbf ile tırmalıyor...

Kymconun o beyaz modeli benimde hoşuma gitti...ama fiyat 12.000 falandı galiba bende sormuştum...11.900 muydu neydi...uçuk rakam...
    Demekki bela falan değilmiş dimi fürek çim....
    Asıl belalar sizde.... İşin tuhafı elden de çıkaramayacaksınız...

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki bela falan değilmiş dimi fürek çim....
    Asıl belalar sizde.... İşin tuhafı elden de çıkaramayacaksınız...
    olm 50.000 devirmişim motorum daş gibi...daha ne olsun satmayı düşünmüyorum zaten ..iyi hoşum...yine pirelendin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    cbf1000
    olm 50.000 devirmişim motorum daş gibi...daha ne olsun satmayı düşünmüyorum zaten ..iyi hoşum...yine pirelendin...
    Motutunla uzun yıllar dlerim sana... Gelişimini tamamlamamış ve tamamlamayı düşünmeyen panda...

Hayatın boyunca 150 liğe mi binicen lem....

Motosikleti
    Motutunla uzun yıllar dlerim sana... Gelişimini tamamlamamış ve tamamlamayı düşünmeyen panda...

Hayatın boyunca 150 liğe mi binicen lem....
    hacı ben çapımıda bilirim bütçemide zıplayacağım günüde...şu aralar hzuurm yerinde...yahu 7 ay önce gömdüm 10.000 tlilik kredii tek kalemde..başka bir iş için kullandım patladım kredi ödüyorum şimdi haybeye...13.000 olarak birde geri ödeme...motor almazmıydım alırdım...şov yapardım ama ben arkadaş ortamından forum ortamından gaz alacak kimse değilim...huzurlu yalnız sessiz gezilerim yeter...mangallada uğraşamam senin gibi...hamallıkda yapmam...keyif adamıyım...köfte önüme gelir ...ne popom ne diğer uzuvlarım yorulmaz...rüzgardan keyif alırım cbf her derde deva...ki büyük makina sahapları illaki birde düşük cc yi garajlarında bulundursunlar...bu yaza velomotodan orınh zıncır dişli seti debriyaj balatasınıda değiştirdimm off sıfır olur mis olur...kanka 15 Ocak 2007 den beri sana yemin ederim bir an bile yolda kalmadı bırakmadı şerefsiz Çinli Hondam...

kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu orta sınıf scooterlarda dylan üstüne tanımam.. 60000 e dayandı çok şükür bi sorunu olmadığı gibi biticek biticek diye gözüne baktığım debriyaj balatasıda hala bitmedi.. ayrıca BSI a katılıyorum..

bu orta sınıf motorlarda sym nin üstüne tanımam 143 bindeki bir motorun resmini kayacağım 60 binde neyin nesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:17 ----------

Yani ben ve çevremdeki 3-5 kişi motorcuyuz diğerleri fasa fiso ...diyorsun .
    Burda 70 bin üye tırt.... motorculukla alakamız yok....
    anlayışına hayranım.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    bak şu tesadüfe...

blue white - Barış saolsun varolan problemlerini halledip öyle vermiş bana ...Daha servis görmedi motor ist de genelde artçılı kullanıyorum...

Bu arada o kymco downtown a gelince emsallerine göre ucuz bence neden diye soracak olursanız..x-max 12,200 tl cıvarı 250 cc yani ötv si %22 ... bu kymco 300 cc ötv si % 37 olmasına rağmen yaklaşık 300 tl de x-max tan ucuz...+ bunun da bagaj 2 kask alıyo...

Motosikleti
    Alıntı kadiRR_delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu orta sınıf scooterlarda dylan üstüne tanımam.. 60000 e dayandı çok şükür bi sorunu olmadığı gibi biticek biticek diye gözüne baktığım debriyaj balatasıda hala bitmedi.. ayrıca BSI a katılıyorum..
    bende dylan parça fiyatları üzerine tanımam...Disk en son hatırladığım 400 tl idi...18 ayar altın kaplama disk...yatırım yapmak lazım ...

blue white - Barış saolsun varolan problemlerini halledip öyle vermiş bana ...Daha servis görmedi motor ist de genelde artçılı kullanıyorum...

Bu arada o kymco downtown a gelince emsallerine göre ucuz bence neden diye soracak olursanız..x-max 12,200 tl cıvarı 250 cc yani ötv si %22 ... bu kymco 300 cc ötv si % 37 olmasına rağmen yaklaşık 300 tl de x-max tan ucuz...+ bunun da bagaj 2 kask alıyo...

Barış sağolsun benim zenonlarıda taktı...2 gün üst üste bana gelerek hemde...sağolsun varolsun...hayır duamı aldı...

deli paralar...%55 vergiyle normal...vergi olmasa 5500 lira...düşünsene olayı...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sym HD 200 rakipsizdir
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler