Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

halat kilit mi yoksa disk kilidi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha virago
    arkadaşlar geçenlerde motoruma internetten(hudson deri) halat kilit aldım.yaklaşık 7 lira civarındaydı.3. kez bağlayışımdı.dün akşam motoruma binmeye gittiğimde kilidi açmaya çalıştım ama kilit dönmüyordu.biraz zorladım anahtar eğildi.yedek anahtarı çıkardım oda 1 dk içinde eğildi.motor kilitli kaldı.kilidin içine baktım kilit içi ikiye ayrılmış.bende penseyle kilidi kırmaya başladım.kilit tamamen plastikten yapılmış.2 dk da paramparça ettim mottoru çözdüm.yani hırsızlar için pek te caydırıcı değilmiş açıkçası. şimdi yeni kilit almam lazım ama disk kilidi mi yoksa daha kaliteli halat kilit mi alsam kara veremedim.kullanan arkadaşlar markasıyla beraber yazarsa sevinirim.şu an motor açıkta kilitsiz duruyor.hagisi daha iyi koruma sağlıyor??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    1 saniye 7tl halat kilitmi aldın? ve yamaha viragoyu onlamı kitledin? deri derken?

dostum kinguard marka kilit aldım 2 yıl evvel 60tl 2m uzunluğunda hala taş gibi

diskmi halatmı dersen

1. kaliteli halat mutlaka, disk kilit ile motoru sabitleyemezsin
    2. disk olsa iyi olur
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    yamaha virago
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saniye 7tl halat kilitmi aldın? ve yamaha viragoyu onlamı kitledin? deri derken?

dostum kinguard marka kilit aldım 2 yıl evvel 60tl 2m uzunluğunda hala taş gibi

diskmi halatmı dersen

1. kaliteli halat mutlaka, disk kilit ile motoru sabitleyemezsin
    2. disk olsa iyi olur
    bu sitede de reklamı var hudson deri mağazası.orada satılıyordu.%50 indirimle 7 liraya .bu kadar kalitesiz olacağını nerden bileyim.zaten 3 kez de patladı

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    kask kilidi almışsındır sen 7 tl ye. ben de mondialle birlikte gelen çin malı bir halat kilit kullanıyordum. iki anatarını da kaybedince ancak spiral taş ile keserek açabildik.şatış fiyatı 30 tl.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    yamaha virago
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kilidi almışsındır sen 7 tl ye. ben de mondialle birlikte gelen çin malı bir halat kilit kullanıyordum. iki anatarını da kaybedince ancak spiral taş ile keserek açabildik.şatış fiyatı 30 tl.
    http://www.hudsonderi.com/pinfo.asp?pid=425

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benden tavsiye;

halat yine sağlamdır ancak,her yere ığmaz... özelliklede kalın olanları.
    ben ZİNCİR kullanıyorum ama bildiğiniz zincirlerden değil... teknelerde çapalara takılan,zincirlerden kullanmaktayım.
    makasla kesilmiyor ve çok sağlam.
    kilit olarakta kaliteli bir marka kullanmaktayım...
    tek kilit yerine 2-3 tane kullanmak bence daha mantıklı,tabi zinciriniz sağlam ve güvenilirse....

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    masterlock un halat kilitlerinden kullan, çok güzel çözümleri var motosikletler için..
    Eğer pencerene yakın bir yerde duruyorsa birde alarmlı disk kilidi al.. İnanılmaz işlevsel
    GKN MOTORS

zulu1616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla dostum bence 2 kilittende al. neden dersen motorla biyere gidiyosun 5 dk bırakıp işini görüp gelicen mesela. halatı çıkar, sabitlicek yer bul, yanında taşımasıda dert boyu uzunsa vs vs...
    ama ben disk kilidi sele altında taşıyordum takıp gidiyorum. hani motoru birinin düz kontakla çalma ihtimali falan kalmıyor gün ortası.
    ama kaliteli bir halat kilit ile akşamları için daha rahat olur. her iki kilidide kullanırsan zaten hırsızları 1 adım daha uzakta tutarsın.
    kazasız ve sorunsuz günler dilerim

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Canım dostum bana sorucak olursan her ikisindende al... İkisinin sana maliyeti olsun en fazla 100 tl. Hemde bu kilitlerin alarmlı versionları var, ve 100 desibell'e kadar ses çıkartabiliyor. Fakat disk kiliti takacaksan eğer sakın disk üzerinde kilitli unutup motoru sert şekilde hareket ettirme. Yoksa disk'i değiştirmek zorunda kalabilirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    yamaha virago
    sanırım 2 kilitten de alacam.böylesi daha iyi.buradan da çıkaracağımız ders motorsikletimiz ve ya kendimize alacağımız malzelerde hiçbir zaman ucuza kaçmamalıyız.geri dönüşü çok ağır olabilir.neyse ki ben sadece bunda düştüm böyle bi tufaya bi daha düşmem

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı emanet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım 2 kilitten de alacam.böylesi daha iyi.buradan da çıkaracağımız ders motorsikletimiz ve ya kendimize alacağımız malzelerde hiçbir zaman ucuza kaçmamalıyız.geri dönüşü çok ağır olabilir.neyse ki ben sadece bunda düştüm böyle bi tufaya bi daha düşmem

Disk kilidi takılı unutup, Motoru sertçe hareket ettirme.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    bende her ikisinide kullanıyorum gayet emniyetli oluyo,en azından için rahat eder,yalnız öle ucuza catur cutur dağılacak malzeme olmassa tabi

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende her ikisinide kullanıyorum gayet emniyetli oluyo,en azından için rahat eder,yalnız öle ucuza catur cutur dağılacak malzeme olmassa tabi
    Üstüne birde branda, ohh miss

bazı disk kilitlerinde ufak bir renkli lastik takılı. kilidi takınca lastiği uzatıp gidona takıyorsun. motora yeniden binince aa bu ne derken diski hatırlıyosun
    benim kilitte yoktu, arada unutuyordum, motoru devirecektim kaç kere son anda hatırladım.
    insan unutmam zannediyo ama unutuyor

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Direksiyon kilidi disk kilidinin yerinde gecmez mi?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

direksiyon kilidi derken her motorda olan gidon kilidini kastetmişsiniz sanırsam.
    hayır kesinlikle aynı şey değil. hırsızlar gidon kilidini 3sn de kırıyorlar maalesef marka model farketmiyor...
    ama ayrı bir donanım varsa gidona takılan onu bilemeyeceğim

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı zulu1616 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direksiyon kilidi derken her motorda olan gidon kilidini kastetmişsiniz sanırsam.
    hayır kesinlikle aynı şey değil. hırsızlar gidon kilidini 3sn de kırıyorlar maalesef marka model farketmiyor...
    ama ayrı bir donanım varsa gidona takılan onu bilemeyeceğim
    Harbi ya bir video izledim şimdi adamlar cevirdi actı gidon kilidini bosa alip koça koşa gittiler. Bu fuara bir disk kilidini de koyim listeye almak için.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şu anda motorumu koruyan ekipmanlar :

1) 2 metrelik masterlock titanyun alaşım zincir kilit , geçen yıl 130 liraya almıştım)
    2) Masterlock disk kilidi kalın pinli : 50 tl . Ön diske takılı
    3 ) Mtn alarmlı disk kilidi :50 tl arka diske takılı.
    4) İsviçre sigortadan full kasko. Ayda 100 tl.

Öyle motorunu 7 liralık ekipmana emanet edersen motoru sen üstündeyken bile götürürler.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda motorumu koruyan ekipmanlar :

1) 2 metrelik masterlock titanyun alaşım zincir kilit , geçen yıl 130 liraya almıştım)
    2) Masterlock disk kilidi kalın pinli : 50 tl . Ön diske takılı
    3 ) Mtn alarmlı disk kilidi :50 tl arka diske takılı.
    4) İsviçre sigortadan full kasko. Ayda 100 tl.

Öyle motorunu 7 liralık ekipmana emanet edersen motoru sen üstündeyken bile götürürler.
    Motorunu nerede muhafaza ediyorsun üstat ?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Malesef güvenli kapalı otopark imkanım yok. Üzerinde brandası ile apartmanın açık otoparkında bekliyor. İşyerinin kapalı otoparkı var ancak giren çıkan belli değil, bekçiler laf olsun diye duruyor, hırsızın çalışması için ideal sote yer durumunda, o yüzden oraya bırakmıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler