Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

halat kilit mi yoksa disk kilidi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Arkadaşımızın 7 liraya aldığı kilit,kaskı vb motora monte etmek veya durduğu yerde çoluk çocuk oynamasın diye kullanılır.Ben kinguard marka baklalı kilit ve disk kilidi takıyorum,ama karanlık bir köşede bıraktığım vakit hırsızın beş dakika içinde götürebileceğini de biliyorum.Bu nedenle sakat bir yere gittiğimde,gerekirse 10 dak yürümeyi göze alıp otoparka veya bir karakol,kamerası olan fabrika vs. önüne bırakıyorum.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    vespa et4 150cc
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmanbeyde'mi çalışıyorsun?
    yok osmanbey'de yasıyorum, leventte calısıyorum

bkatlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Ben de hem çelik halat hem de arka zincir dişlisine dayanıklı asma kilit kullanıyorum. Mutlaka da motoru sabit biyere (direk, korkuluk demiri gibi biyere )sabitlemeye çalışıyorum önlem almak benden ,Tevekkül ALLAH'tan
    Korkarak yaşıyorsan;yanlızca hayatı seyredersin

peyami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF150
    Alarmlı disk kilitleri pille mi çalışıyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilitleri pille mi çalışıyor.
    Lpg li modeli de var ama bendeki pille çalışıyor

Şaka bir yana 6 tane düğme şeklinde saat pili ile çalışıyor....

ZAMANSZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44176

bu kiliti 2sendir kullanıyordum... verdiğim paradan dolayı olsa gerek güven içine motoru park edip arkama bakmadan gidiyordum... kilit kısmı sürekli sorun çıkarıyor zor açılıyordu.. kullanıcı hatası dendi.. bnde kabullendim bnmki böyle çıktı dedim... gecen gün anahtarı kilide soktum gibi daha çevirmedn daha yarısını sokmuştum ve hiç bir kuvvet uygulamadım çıt sesi bile çıkmadı anahtar kırıldı ve içinde kaldı... ok olablir anahtar eskimiştir kilit bozulmuştur dedim ki ömürboyu garantisi var sözde... çilingir açamadı tabi daha doğrusu beceremedi! ve elindeki dandık ufacık taşlama makinası ile kesdi kilidi ve aletin dümesine basması kesmesi motordan söküp bana kilidi sallaması toplam 20sn sürdü! bide beni aşaladı "bu mu lan çelik halat!"

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum konu ile alakasız ama konusu geçtiği için sormak istedim.branda kullanımını nasıl yapmalıyız yanii motor sıcakken örtmek zarar verirmi yoksa illaki soğumasınımı beklemiliyiz.

benim motorum hava soğutmalı ve cıbıldak motor olmasına rağmen branda hem karter kısmına hemde egzoz kısımına değdinde sorun çıkmıyor... iyi bir brandaya gönül rahatlığıyla örtabilirsin yavruyu...

başlığın konusuna gelince... bence de hem zincir hem disk kilidi kullan... hırsızın açamayacağı kilit yoktur amaç geciktirmek
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    bence disk tanıdıgım cogu kişi disk kullanıyo
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Zaten alarmlı disk kilidini diskte unutma gibi bir problem olmaz çünkü unutursan brandayi kaldırdıgın gibi otmeye başlıyor

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Kaskoya her yıl 1000-2000 TL vermek bana çok fazla geldiği için paraya acımadım ve her zaman benimle kalacak ve 1 yıllık kasko bedelinin çok altında olan şunları aldım ;

1. 2m zırh korumalı Masterlock Halat. Daha kısasını alma, sonra bağlaman çok sıkıntılı olur.

2. Hatırlatma Kablolu Masterlock Disk Kilidi. Çok unutkanımdır.

3. XENA XX10 Alarmlı Disk Kilidi. Bu adamlar alarm konusunda en başarılı marka. Hatta bu tarz zavanzingoların zirve yaptığı Japonya'da bile bir motorsiklet mağazasına girseniz bu markayı görüyorsunuz. XX serisi ses seviyesini 10 desibel daha yükseltildiği, hassasiyetle ilgili iyileştirilmelerin yapıldığı ve maliyeti daha yüksek 6 adet pil yerine tek adet CR2 3v pile geçilen modeli. 6,10 ve 14 ise pin çapı. Ben 10 luk boyutu seçtim. Türk dağıtıcıda o zaman XX serisi olmadığından İngiltere'den almıştım. Kargo parasına rağmen buradan ucuza gelmişti. Masterlock ile yanyana koyduğumda masterlock kuş kadar kaldı. Hakkaten çok sağlam ve şık duran ,mont cebine biraz zar zor sığan ama memnun kaldığım bir model oldu. Aldığım yer ;

http://www.chainspeed.co.uk/products...ock-Alarm.html

4. 15 liraya çakma bir branda aldım. Motorun hiç soğumasını beklemeden hep üzerine attım . Napayım, benim zamanım değerli. 1 ay sonra en alttaki lastikler sündü. Ben de 6 liraya 2 tane kancalı halat aldım, hem arkadan hem de önden uçmasın diye bağlıyorum. Hiçbir sıkıntım yok..

E tabi gidon kilidini de mutlaka unutmam. Uğraşsın şerrefsiz, hepsini aşarsa da helal olsun. Sanata saygımız sonsuz
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

halat kilit caydırıcı

Ben Adana da yaşıyorum, ki bursı çokça hırsızlığın olguğu bir yer.Ancak gittim motorsiklet malzemeli satan bir dükkana 20 TL ye halat kilit aldım.Kilit sağlammı bilmiyorum ama 2m uzunlugunda bayagı kalın bişe(yaklaşık .Ancak saglamlığından ziyade kalın ve büyük görünmesi nedeniyle caydırıcı bir kilit.Gittiğim yerlerde sabit bir direğe felan bağlıyorum motoru.Sabit bir direğe felan bağlamak gerçekten çok önemli.Hatta birkeresinde motoru bağladım direğe anahtarı motorun üstünde unutmuşum o halde bile kimse motoru çalmaya yeltenmemiş. Taşıması da zor degil kıvırarak yuvarlak bir hale kolayca geliyor.Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum bişe olmadı Allaha şükür.[IMG][/IMG][IMG][/IMG]

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    konu sağlam hortlamış ama önerebileceğim bi kilit linkini verdiğim kilittir. kullanmadım ama baya sağlam görünüyo...
    http://www.motosuperstore.net/MOTOSI...T,PR-1096.html

bu da hudson deri de ki fiyatı. hudson da yaklaşık 10 tl daha ucuz...
    http://www.hudsonderi.com/?urun-730-...torsiklet.html
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler