Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzine zam!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Kibele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeter artık ama yakında arabanın yada motorun anahtarını benzin isatasyonuna bırakacağız
    motor yok demişsin, arabanınkini benzincinin değilde bizim tükkanın önüne bıraksan daha sevaba girersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    valla söylemeyeyim dedim ama kızıcaksınız biliyorum ama sussamda içim rahat etmicekti..arkadaşlar motosiklet sitelerini yaklaşık 4-5 senedir filan takip ediyorum bu tarz benzin zammı topikleri hep oldu bundan sonrada olucaktır..ama benim takıldığım nokta şu bu topiklerde zamlara hükümetlere sövüp sayan arkadaşlar bir diğer topikte motorun yakıtıda neymiş canım keyfin bedeli olmaz..motor dediğin bastın mı 280 diyecek..yada 500cc küçük geliyo acaba 1000cc mi alsam tarzında konuşmalarda bulunuyo ki ben bunu doğru bulmuyorum..ikilik var bu işin içinde..bune perhiz bune lahana turşusu kesinlikle..eğer zamları beğenmiyorsanız eğer hükümetten memnun değilseniz ki bende öyleyim..o zaman bi şekilde daha az yakıt tüketmenin a noktasından b noktasına giderken ez az yakıtı harcayan araçları tercih etmeliyiz..ben 150cc motosiklet kullanıyorum ve yakıt fiyatları bu şekilde olduğu sürecede büyütmeyi düşünmüyorum..evet zamlara karşıyım ama gidipte bir diğer topikte 150cc ufak geliyo 500cc mi alsam demiyorum..lütfen tutarlı olalım..herkese kazasız belasız sürüşler..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    [QUOTE=avkan65;1971277]nereye kadar olacak usta Babalarımız mezara kadar dayandı ,şimdi sıra bizim nesilde ,sonra ondan sonrakinde ,sonra ....diye uzar [COLOR="Silver"]

Gercek ten tarih tekerrür ediyor.
    Cipli nüfus kartları cıkıyor yakında yani karneye de gerek yok bir yazılımla kime oy verdiğini de yüklerler sen bana oy vermedin benzin zana 15 tl derler mi derler
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    ZX6-R
    haftada 1 biniyorum artık içimdende gelmiyo 20 liraya 5 litre benzin belki daha azdır şimdi yeni zamla

Kibele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yokki :(
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yok demişsin, arabanınkini benzincinin değilde bizim tükkanın önüne bıraksan daha sevaba girersin
    tabii sizin tükan nerede

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla söylemeyeyim dedim ama kızıcaksınız biliyorum ama sussamda içim rahat etmicekti..arkadaşlar motosiklet sitelerini yaklaşık 4-5 senedir filan takip ediyorum bu tarz benzin zammı topikleri hep oldu bundan sonrada olucaktır..ama benim takıldığım nokta şu bu topiklerde zamlara hükümetlere sövüp sayan arkadaşlar bir diğer topikte motorun yakıtıda neymiş canım keyfin bedeli olmaz..motor dediğin bastın mı 280 diyecek..yada 500cc küçük geliyo acaba 1000cc mi alsam tarzında konuşmalarda bulunuyo ki ben bunu doğru bulmuyorum..ikilik var bu işin içinde..bune perhiz bune lahana turşusu kesinlikle..eğer zamları beğenmiyorsanız eğer hükümetten memnun değilseniz ki bende öyleyim..o zaman bi şekilde daha az yakıt tüketmenin a noktasından b noktasına giderken ez az yakıtı harcayan araçları tercih etmeliyiz..ben 150cc motosiklet kullanıyorum ve yakıt fiyatları bu şekilde olduğu sürecede büyütmeyi düşünmüyorum..evet zamlara karşıyım ama gidipte bir diğer topikte 150cc ufak geliyo 500cc mi alsam demiyorum..lütfen tutarlı olalım..herkese kazasız belasız sürüşler..
    Oldu paşam...
    Benzine zam geliyor motor cc'lerini düşürelim. Hatta satalım. Bisiklete binelim.
    Doğalgaz zammı var bırakalım, odun sobasına dönelim.
    Elektirik zammı var, mum ışığı kullandığımız günlere dönelim.
    Sigaraya zam, içmeyelim.
    Hayat pahalılığı mı, o ne ya? Enflasyon tek rakamlı hanelerde.
    Elbiseler, ayakkabılar pahalandı, giymeyelim.

Ama ne olursa olsaun sesimizi çıkarmayalım. Hükümetin sana benzini % bilmem kaç yüz zamla satarken ve üzerine zam yaparken susup sadece motor cc'ini düşürelim.

Olur tabi, neden olmasın.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben motoru satip bi bisiklet alıcam.
    Zaten çin mali olduğundan %50 zarar güzel bi bisiklet parası çıkar.
    Zamla ilgilide söylencek pek bişey yok aslında ya bu deveye öptürcen yada bu diyardan gidicen.
    Daha çok zamlar topikler açılır.
    Ama malesef bu konuştuklarımızın hepsi sözde kalıp böyle devam edicek.

Başlıca topikler açıldı istanbulda metrobüs bariyerleri,yoldaki çukurlar,Motosikletleri farkedin projesi vs.

Ne değişti?
    Hiçbişey
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filozof eşek....""
    Bir inek, bir beygir, bir eşek, dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye ve beş yıl sonra buluşmaya karar verdiler.
    Her biri başka yöne yola çıktılar.
    Beş yıl sonra buluşma yerine önce inek ile beygir geldi.
    ikisi de perişan bir halde, zayıflamış, dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış, adeta çökmüşlerdi.
    Beygir sordu: 'Nedir bu halin inek?..'
    inek iç çekerek anlattı:
    'Bu insanlar merhametsiz. Beni durmadan birbirlerine sattılar. Alan sütümü sağdı. Bir inek daha varmış, onu yanıma koyup çifte koştular, aç bıraktılar. Canımı zor kurtardım be kardeş...'
    Sonra beygir anlattı:
    'Benim de ağzıma bir demir parçası geçirdiler, ağzımı açamadım. Üzerime bindiler. O indi öbürü bindi, o indi öbürü bindi...
    Binmedikleri zamanlar zincire vurdular... Belim çöküp de onları taşıyamaz bir hale geldiğimde arkama kocaman bir araba bağladılar, bu sefer birçoğunu birden taşımaya başladım. Ben onları taşıdıkça kırbaçladılar. Canımı zor kurtardım yav inek kardeş...'
    Ve uzaktan eşek gözüktü.
    Eşek; ıslık çala çala, taşlara tekme ata ata geldi. Mutluydu.
    Şişmanlamıştı, tüyleri parlıyordu, gözlerinin içi gülüyordu, üzerinde lacivert takımlar vardı.
    İnek ile beygir, 'Nedir bu halin, neler oldu' diye merakla sordular, eşek anlattı:
    'Bir memlekete vardım, birisi bağırdıkça insanlar onu alkışlıyordu.
    Ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım. Benim bağırmamı bilirsiniz, duyan benim yanıma koştu, duyan koştu. Onlar geldikçe ben daha çok
    Falan-filan diye bağırdım...'
    'Sonra?..'
    'Sonra beni başkan seçtiler...'
    'Yani sen başkan mı oldun ?..'
    'Evet... Bir şey yapmama gerek kalmıyordu, ben bağırdıkça onlar 'Memleket seninle gurur duyuyor' diye alkışladılar. Yiyecek birçok şey vardı.
    Ben ise yedim ve bağırdım, yedim ve bağırdım...'
    'Pekiii... Senin eşek olduğunu anlamadılar mı?...'
    Eşek yanıtladı:
    'Yarısı anladı, ama diğer yarısına anlatamadı !!!!!

Bilin bakalım buradaki eşek kim?
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gercek ten tarih tekerrür ediyor.
    Cipli nüfus kartları cıkıyor yakında yani karneye de gerek yok bir yazılımla kime oy verdiğini de yüklerler sen bana oy vermedin benzin zana 15 tl derler mi derler
    o değilde umudumda tükendi biliyormusun ,hani kimse de heves etmesin yarın bir gün yeni nesil geçer başa bu ülke düzelir diye

buyrun haksızmıyım

choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldu paşam...
    Benzine zam geliyor motor cc'lerini düşürelim. Hatta satalım. Bisiklete binelim.
    Doğalgaz zammı var bırakalım, odun sobasına dönelim.
    Elektirik zammı var, mum ışığı kullandığımız günlere dönelim.
    Sigaraya zam, içmeyelim.
    Hayat pahalılığı mı, o ne ya? Enflasyon tek rakamlı hanelerde.
    Elbiseler, ayakkabılar pahalandı, giymeyelim.

Ama ne olursa olsaun sesimizi çıkarmayalım. Hükümetin sana benzini % bilmem kaç yüz zamla satarken ve üzerine zam yaparken susup sadece motor cc'ini düşürelim.

Olur tabi, neden olmasın.
    ben ne anlatmışım ne sen ne anlmışsın dostum bence bir kere daha oku..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin önce 4, sonra da 5 lira olsun!!!

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Daha once zaten 3.68 idi bir kısa bir ara 3.61 e düştü. Şimdi yine 3.68 olmuş oylemi...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

enflasyon hesaplaması ,kıştan yaza geçerken ,bollaşan meyve sebze fiyatlarının, düşmesi döneminde yapılıyor bence ..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    3.73 den aldım bugün
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Nereye kadar zam yapılacak acaba ?
    2bin7 HONDA CBF 150 (34 EN 6186) İSTANBUL- AVCILAR

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye kadar zam yapılacak acaba ?

yan onlar ölene kadar yada vatandaş ölene kadar...
    yada benzin bitene kadar...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Sovereign_Kh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enflasyonist bir ortam oluşturulmaya çalışıldığından dolayı benzine zam yapılıyor. O kadarda kötümser olmaya gerek yok.

Bundan 10 sene önce benzin bu fiyatın çok altındaydı ama belkide benzin tüketimi daha azdı, sürekli zam yapıldı benzine sigaraya ekmeğe, şimdi daha az ekmek yiyip daha az sigara tüketmiyoruz, aynı şekilde daha az da giyinmiyoruz hatta marka tüketimi arttı, araba sayısı arttı. Yani değişen bir şey olmayacak çokta fazla. Bazen düşer bazen yükselir ama her sana biraz yükselmek zorunda zira büyüme için biraz enflasyon olmalı... Onuda en iyi benzin yansıtır diğer kardeşlerine...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enflasyon hesaplaması ,kıştan yaza geçerken ,bollaşan meyve sebze fiyatlarının, düşmesi döneminde yapılıyor bence ..
    Bence buda değil, taze sebze meyve fiyatlarında 5 senelik artış %100 e yakın ama açıklanan enflasyon %5... Yunanistan şu an neden batıyor arkadaşlar yıllarca rakamlarla oynadılar enflasyonu düşük göstermek, borç dengesini düşük göstermek için hesaplarla oynadılar, mevcut iktidar gitti, dünya krizi çıktı ne oldu iflas ettiler...

Benzer sonu bizde de bekliyorum artık, hesaplamalarıma göre şu an olması gereken maaşımdan %60 daha az bir tutar alıyorum ve açıklarımı borçlanarak kapatmışım...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    10 sene önceye göre yapılan zamlar maaşlarada yapılıyorsa sorun yok tabi

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar artarsa artsın nasıl yinede kullanmaya mecburuz araçlarımızı. Vergisini sigortasını bakımını kaskosunu yaptırdıktan sonra kapıda yatırmak da çare değil.

Devlet de vatandaşını inek gibi sağsın!

Bu yüzden sıfır aldığım kalitesinden ve konforundan çok memnun olduğum WV Bora Comfortline sanrooflu full aracımı ikinci el Punto dizel ile değiştirmek üzereyim. Alındığından beri tüm bakımlarını da yetkili servislerde yaptırmıştım hem kalite hemde segment olarak düşürüyorum adeta içim yanıyor off off...

Yakında onuda satar ybr125 alıp çoluk çocuk hepberaber bineriz karda kışta

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler