Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Trafiğe Çıkış Tarihi ne anlama geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 yazı faturalı aldığım motoru 2005 model olarak tescile geçti...

yani 2004 sonu alsaydımda 05 olarak geçebilirdi ama 1 yıl var arada nerden nereye...ve motoru satarken 2005 model olarak sattım...bu ne şimdi...hacı yatıcam yarın devam ederiz sabahcıyım bu aralar...
    Olm tescil tarihi ile modeli karıştırma.... Tescil tarihi trafiğe çıkış tarihidir..O ruhsatın öteki yaprağında yazar...
    Tescil tarihi ayrı şey modeli ayrı şey...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açıp soruyu soran sensin,cevaplara itiraz eden yine sensin anlamadım birtürlü arkadaş.madem biliyorsun iş olsun diyemi topic açıyorsun bize kafa yorduruyorsun.arkadaş yukarıda yazmış başından geçeni.örnegi altta
    samatagir
    aynen katılıyorum..en son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

örneklerle sabit ama senin başından geçen farklı sana kısa ve öz burası Türkiye bizim memurlar başka yerde bulunmaz.
    Soru soruyorum diye yorum yapamayacağım anlamınamı geliyor bilmediğim konuda soru sordum cevaplar aldım senden öğrenemem nasıl davranmam gerektiğini

Ayrıyetten lütfen sen kafa yorma çık topicten rahatsız olduysan.
    Sadece bildiğim konuda cevap verdim oda bizzat kendi ruhsatımda yazıyor arkadaş şehir değiştirmekten bahsetmiş Trafik Çıkış tarihide değişebilir yazmış bende öyle şey yok diyorum bizzat kendi ruhsatımdan baktım açıklık getirdim sadece o yönde.

Konuyu anlamadan saçma sapan polemik yaratma.

Rahatsız oluyorsan kafan yoruluyorsa cevaplamassın olur biter.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru soruyorum diye yorum yapamayacağım anlamınamı geliyor bilmediğim konuda soru sordum cevaplar aldım senden öğrenemem nasıl davranmam gerektiğini

Ayrıyetten lütfen sen kafa yorma çık topicten rahatsız olduysan.
    Sadece bildiğim konuda cevap verdim oda bizzat kendi ruhsatımda yazıyor arkadaş şehir değiştirmekten bahsetmiş Trafik Çıkış tarihide değişebilir yazmış bende öyle şey yok diyorum bizzat kendi ruhsatımdan baktım açıklık getirdim sadece o yönde.

Konuyu anlamadan saçma sapan polemik yaratma.

Rahatsız oluyorsan kafan yoruluyorsa cevaplamassın olur biter.
    dikkat ediyorum yazılarına ters yorum ve ya ögretici yorumlarda hemen agresif oluyorsun ,kötü bir durum senin adına üzülüyorum.
    çık demek sana mı kaldı onu da anlamak isterim,o cümleyi yazarken kendini hangi vasfa koyuyorsun merak ettim dogrusu.
    sen yazmadınmı yukarıdaki yazıyı hem diyorsun motorum 99 model trafik çıkıl tarihi 2004 hem diyorsun benimki farklı,yazdıklarını okuyarak yaz derim o zaman.insanların başından geçenleri yazıyoruz olmaz öyle diyorsun madem biliyorsun makaramı yapıyorsun.ayrıyeten yazılarında daha yapıcı samimi yazmanı agresif cevaplar vermemeni öneririm.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç çoksatın aldım ama senin demek istediğinle yazdığın aynı şey değil.....

2011 yılında üretilen bi araç 2010 da trafiğe çıkamaz mümkün değil yaniii
    çok basit reklamlarda bile duymuşsunuzdur.mesela 2009'un 10. ayda aracın reklamlarında ''2010'' model helebilmemne....model...araçlarımız yetkili showrumlarımızda,fırsatları kaçırmayın...reklamlar bitti

şimdi sonuç: yıl-2009...model-2010.

2010 ocak-1 dediğinde ithalata başlansa taaaaaaaa atıyorum fransadan hangi ara getirsin hangi ara satışa sunsun,bayi gidip aracı alsın reklamlarını hazırlasın illere dağıtılsın...vs.vs.vs.uzarda uzar toplam süre 4 ay..yani bir önceki yılın sonuna doğru bu hazırlıklar yapılır yılsonuna ancak yetişir.

bilmem anlata bildimmi...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok basit reklamlarda bile duymuşsunuzdur.mesela 2009'un 10. ayda aracın reklamlarında ''2010'' model helebilmemne....model...araçlarımız yetkili showrumlarımızda,fırsatları kaçırmayın...reklamlar bitti

şimdi sonuç: yıl-2009...model-2010.

2010 ocak-1 dediğinde ithalata başlansa taaaaaaaa atıyorum fransadan hangi ara getirsin hangi ara satışa sunsun,bayi gidip aracı alsın reklamlarını hazırlasın illere dağıtılsın...vs.vs.vs.uzarda uzar toplam süre 4 ay..yani bir önceki yılın sonuna doğru bu hazırlıklar yapılır yılsonuna ancak yetişir.

bilmem anlata bildimmi...
    çok basit olan ne onu anlamadım...

2011 de üretilen bir araç 2010 da nasıl trafiğe çıkar zaten daha imal edilmemiş ki
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Kawa ZX636

2011 de üretilen bir araç 2010 da nasıl trafiğe çıkar zaten daha imal edilmemiş ki
    Hocam şimdi 2010 ayındayız , yılbaşına doğru 2011 modeller gelicek ülkemize.Biz Kasım ayında satın aldık 2011 model araç trafiğe çıkmak istiyoruz mecbur trafiğe çıkış tarihi KASIM 2010 olucak.

m.şanveren'de dediği gibi yıl sonuna doğru hazırlıklar yapılıyor anca reklamdır vs. yapılır o yüzden bu durum ortaya çıkıyor.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

yuhhhhhh.daha birşey demiyorum..senin iş ferhat ve şirin hikayesi oldu...

temel dursuna sormuş bu ferhat şirinin nesi oluyor.dursun başlamış anlatmaya ...işte şirin ferhatın manitası aşkından dağları deldi teknaşına yolları aştı kız başına.falan fıstık.tammm 1 saat anlatmış..anladınmı temel şimdi demiş..temelin cevabı''herşeyi anladımda...eeee bu ferhat şirinin nesi oluyo orayı anlamadım...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    http://www.sanayi.gov.tr/webedit/goz...x?sayfaNo=3365

Başka da bir şey demiyorum. Temel'le sanayi bakanlığı uğraşsın.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başka da bir şey demiyorum. Temel'le sanayi bakanlığı uğraşsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    plakanın takıldığı gün yani .

Motosikleti
    beklemede
    aldıgın satış belgesinde üretimi 2010 un 6 ayından sonra 7-8-9-10-11-12 aylarda olan araçlarda 2010 model yerine 2011 model yazılır konuda mantık aramayalım kanun böyle araçların üretim yıllı 1 ocak 31 aralık değildir model kargaşası bu yüzden oluyo araç modeli 1 temmuz 2009-30 haziran 2010 olan araçlar 2010 model olur 1 temmuz 2010 dan itibaren cıkan araçlar 2011 model olur
    aldığın aracın trafiğe cıkısı ve modeli herzaman bir olmaz çünkü üretilen her araç o yıl içinde satılamaz sonrakı yıllarda satılan araclarda üretimi ve trafiğe cıkıs farklı olur aracın ne kadar kullanıldıgını trafiğe cıkısından aracının ne zaman üretildiğinide modelden öğrenirsin.
    uzun yazdım çünkü sigortacıyım GROUPMA sigortada calısıyorum umarım sorularınıza cevap olmustur
    16JBE36

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sen anlamıyormusun yoksa onlar mı anlatamadı sana.
    model ile üretim yılı farklı olduklarını neden anlamak istemiyorsun?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Temel haklı modeli 2011 olup 2010 trafiğe çıkışlı nasıl olabilir desenizki 2010 model olup 2011 de trafiğe çıkmış deseniz tamamdır. Hiç rast gelmedim böle bir 2011 olup 2010 trafiğe çıkışlı bir duruma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretim yılı farklılıklarını anlıyoruz 2011 model araba yapılıyor ve bu araba bir sene önceden piyasaya nasıl sürülüyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koprkut 250
    buna bakarsan anlarsın
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretim yılı farklılıklarını anlıyoruz 2011 model araba yapılıyor ve bu araba bir sene önceden piyasaya nasıl sürülüyor.
    Sürülür...Burası Türkiye.......

Araçların ağustos ayından sonra üretilen modelleri bir üst yıl modeli sayılıyor... Yani bu ağustos ayından itibaren aldığınız araçlar 2011 model olacak.... Eylülde aldığınız araç aslında 2010 yılında üretilmiş ama 2011 model... ve 2010 da tescil oluyor...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürülür...Burası Türkiye.......

Araçların ağustos ayından sonra üretilen modelleri bir üst yıl modeli sayılıyor... Yani bu ağustos ayından itibaren aldığınız araçlar 2011 model olacak.... Eylülde aldığınız araç aslında 2010 yılında üretilmiş ama 2011 model... ve 2010 da tescil oluyor...
    Alp abi Tescil derken trafiğe çıkış tarihi 2010 yılında üretilmiş ama 2011 model tamam bunu doğru söylüyorsun ama o taşıt 2011 trafiğe çıkışlı oluyor diye biliyorum.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp abi Tescil derken trafiğe çıkış tarihi 2010 yılında üretilmiş ama 2011 model tamam bunu doğru söylüyorsun ama o taşıt 2011 trafiğe çıkışlı oluyor diye biliyorum.
    Ruhsatlarınızda 2 yaprak vardır..Biri aracın sahibinin bilgileri diğeri de aracın bilgileri yazan tescil kısmı.... O belgeyi aldığınız tarih tescil tarihidir... Yani trafiğe çıkış tarihi.....

Üretildiği tarih trafiğe çıkış tarihi değildir... Bunu karıştırmayın...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdi 2010 ayındayız , yılbaşına doğru 2011 modeller gelicek ülkemize.Biz Kasım ayında satın aldık 2011 model araç trafiğe çıkmak istiyoruz mecbur trafiğe çıkış tarihi KASIM 2010 olucak.

m.şanveren'de dediği gibi yıl sonuna doğru hazırlıklar yapılıyor anca reklamdır vs. yapılır o yüzden bu durum ortaya çıkıyor.
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyide size model yazmıyorumki üretim yazıyorum siz bana hala aynı şekilde dönüyorsunuz daha iyi nasıl açıklayabilirim...

kulaklar hep başka taraftan gösteriliyo herhalde..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    iyide size model yazmıyorumki üretim yazıyorum siz bana hala aynı şekilde dönüyorsunuz daha iyi nasıl açıklayabilirim...

kulaklar hep başka taraftan gösteriliyo herhalde..
    peküüüü...şimdi sana sorsalar altındaki aracın kaç model olduğunu nedersin .atıyorum 2001 model.şimdi bu 2001 üretim yılı,aynı zaman modelidir.şimdi senin kulağın nerde onu anlıcaz; üstad... yani bu anlatımlardan sonra anlamassan artık ben başka birşey yazmıcam.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler