Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafiğe Çıkış Tarihi ne anlama geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı ruhsatı ile bizim ruhsatlar farklı, gümrükten ithal edilen araç için belge düzenlenir ve bu belge ile ruhsat plaka çıkartırsınız, memurlarında yurtdışı ruhsatı önlerine gelse bile okuyabileceğini hiç sanmıyorum
    Doğru söylüyorsun , hemen işin kolayına kaçarlar yazarlar giriş tarihini trafiğe çıkış tarihi olarak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sadede bağlıyalım, Ruhsatın ilk işlendiği tarih trafiğe çıkış tarihi
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide Yurtdışındaki aracı Türkiye'de kayıt ettirirken Yabancı Ülkenin trafiğe çıkış tarihi esas alınmazmı ? Neden trafiğe çıkış tarihi Türkiye'ye girip Ruhsat çıkarma tarihi oluyor dersem kanunlar dersin sanırım.Ama saçma bence.
    arkadaşım bizim ülke ile o ülkenin kanunları farklı.onu geçelim şöyle özetleyeyim.araç orda üretilmiş ve ya başka bir ülkeden bir şekilde ithal edilmiş ve yurt dışında plaka ruhsat çıkarılıp kullanılmış.sonra siz bu aracı gümrükten ve ya bir şekilde kişiden alıp ülkenize getiriyorsunuz.ülkenizde plaka çıkarırken bizim trafik müdürlüğü araca bu ülkede ilk kez trafige çıktıgı için tafige çıkış tarihini o günkü tarihi yazıyor gayet basit.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşlar kimsenin başına bu gelmemiş demekki..şimdi birinizin 2000 model motoru olsun.ama ankarada olsun.ben de o motoru-aracı 2010 yılında satın alayım.ama istanbula geleyim.yani ankara plakalı motoru istanbul plakalı yapayım.otomatik olarak o 2000 model motor istanbul ruhsatında 2010 trafiğe çıkışlı olarak görünecek.birsürü araba-motosiklet alıp sattım.çok yaşadım.73 model vosvos trafiğe çıkış 2001 ..satılmadımı yani yada ruhsatsızmı gezdi?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kimsenin başına bu gelmemiş demekki..şimdi birinizin 2000 model motoru olsun.ama ankarada olsun.ben de o motoru-aracı 2010 yılında satın alayım.ama istanbula geleyim.yani ankara plakalı motoru istanbul plakalı yapayım.otomatik olarak o 2000 model motor istanbul ruhsatında 2010 trafiğe çıkışlı olarak görünecek.birsürü araba-motosiklet alıp sattım.çok yaşadım.73 model vosvos trafiğe çıkış 2001 ..satılmadımı yani yada ruhsatsızmı gezdi?
    Trafiğe çıkış tarihi değil.
    Tescil tarihi 2010 yazar.

Trafiğe çıkış tarihi değişmez.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    o dediğinizde var tabiki.mesela bir örnek başka bir siteden alıntı kardeş site motordelisi bberksan arkadaşın yazısı bilgi sahibi yapacaktır sizi aynen aktarıyorum

Bakiyorum da 95 model makine 99 trafige cikis tarihli diye ilanlar var. Hatta ilanda 2001 yaziyor gidip bakiyorsun aa ruhsatta 98 model yaziyor. Satana soruyorsun "ne is hoca?" "Efendim bu motor 98 model ama 3 yil galeride yatmis 2001 trafige cikmis" diyor......
    Bir kisim arkadaslar diyor ki ooo iyi bak ne guzel kullanilmamis 3 yil yatmis. Ben bu konuda bir uyari yapmak istiyorum. Arkadaslar dikkat edin. Sehir degisikligi yapan motorlarda ruhsatta trafige cikis tarihi son geldigi sehirdeki tescil tarihidir.
    48 ve 07 plakali motorlara cok dikkat edilmeli?. NEden rent a car motoru olma itimalleri vardir. Bu motorlardan yeterli ekmek yenilince bu motorlar buyuk illerimize yollanir ve hali ile trafik sube degisir. 48 plaka 34 oldugu gun trafige cikis tarihi de degisir.
    Tabi trafige cikisi gercekten ilk kullanildigi gun olan motorlari iyi ayirmak lazim ama tecrube ile sabittir trafige cikis tarihi 2-3-4 yil ileri olan motorlarin cogu benim yukarida anlattigim tarz genclik asili motorlardir. Dikkat ediniz.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    şu an kullandığım araç 16. arabam.ve bunun yanında 12-13 tanede motosikletim oldu.plakanın değişmediği durumlarda sadece tescil tarihi değişir.plaka başka bir şehire geçerse tarih sıfırlanır...bu kadar aracımın 3 te biri şehirdışındandı .oradan biliyorum...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Şehir değişince trafiğe çıkışında değiştiğini bilmiyordum, benim bildiğim tescil tarihi değişir, çıkış tarihi değil...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    normalde aynı ülke içinde araç şehir degiştiginde trafige çıkış tarihi degilde tescil tarihinin degişmesi lazım mantık öyle diyor ama,devlet işi akıl sır ermiyor.

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde aynı ülke içinde araç şehir degiştiginde trafige çıkış tarihi degilde tescil tarihinin degişmesi lazım mantık öyle diyor ama,devlet işi akıl sır ermiyor.
    aynen katılıyorum..en son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı ruhsatı ile bizim ruhsatlar farklı, gümrükten ithal edilen araç için belge düzenlenir ve bu belge ile ruhsat plaka çıkartırsınız, memurlarında yurtdışı ruhsatı önlerine gelse bile okuyabileceğini hiç sanmıyorum
    Herkesi kendin gibi bilme.

35 sene çalıştım. TC ruhsatından çok yabancı ruhsat gördüm.

Ne demek istedim anlarsın artık.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Aracın Tescil tarihidir..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1996 da faturasıyla motor aldım...trafiğe kayıt ettirmedim...plaka çıkartmadım...10 yıl plakasız veya sahte plakayla gezdim...mesela yani...2007 de bir terslik oldu...Trafiğe gittim plaka çıkarmak için...ee nolcak...yani bu motor satılamamışmıdır...

arac satın aldığınızda mecburi plaka çıartacaksınız diye bir kaidemi var...hayır...faturalı satın aldım...
    Alabilirsin kimsenin itirazı olmaz... Ama 1 ay içinde tescilini yaptırmassan cezalı duruma düşersin.... Çünkü, daha ilk aldığın anda vergi dairesine kaydı yapılıyor...

Haa ben plaka çıkarmayacağım evde saksı yapıcam dersen emniyetten plaka çıkarıp sonra trafikten geri çekiceksin... Malesef bu böyle... Ama motorlu taşıtlar vergisini gene her halükarda ödeyeceksin... Plakan yok ama vergi numaranla ödeyeceksin...

Ben 2007 model suzukimi 2008 de aldım..Tescil tarihim 2008..Yani trafiğe çıkış tarihi... Aradaki zaman da mağazada beklemiş...

Şu detay çok önemli...Fatura kesildiği tarihten itibaren 1 ay içinde (en son değişmişti sanırım 2 aya çıkarmışlardı) mutlak surette tescil edilmeli..Yani plaka çıkarılmalı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesi kendin gibi bilme.

35 sene çalıştım. TC ruhsatından çok yabancı ruhsat gördüm.

Ne demek istedim anlarsın artık.
    Ben gördüğümü derim, 1996 gümrük işletmeyi bitirdim adımı içeri attım,karneyi 2002 de aldım, allahıma bin şükür bankaya girdimde gümrüğü yalan ettim.. o kadar sene çalıştım gümrükte, gördüklerimi yazsam cilt cilt ansiklopedi olur... Onu da siz anlarsınız...

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç çoksatın aldım ama senin demek istediğinle yazdığın aynı şey değil.....

2011 yılında üretilen bi araç 2010 da trafiğe çıkamaz mümkün değil yaniii

6. aydan sonra satılan araşlar bir sonraki senenin modeline işleniyor. Hatta yeni modeller tam Ocakta değil bir önceki yılın ayarında çıkar genelde. Arkadaş 2011 de üretilip 2010 da satılmıştır dememiş. 2011 model bir araç 2010 çıkışlı olabilir demiş. Üretim tarihi ve model yılı aynı şeyler değildir.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Şimdi yazmışlar şehir değişikliğine dikkat edin diye , benim motorum İzmir'den Antalya'ya geldi plaka değişti fakat TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ değişmedi.Öyle birşey yok yani.

Sadece TESCİL TARİHİ değişir , İLK TESCİL TARİHİ yine sabit kalır şehir değişse bile , en azından bende böyle oldu başka saçmalıklar olduysa bilemem.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabilirsin kimsenin itirazı olmaz... Ama 1 ay içinde tescilini yaptırmassan cezalı duruma düşersin.... Çünkü, daha ilk aldığın anda vergi dairesine kaydı yapılıyor...

Haa ben plaka çıkarmayacağım evde saksı yapıcam dersen emniyetten plaka çıkarıp sonra trafikten geri çekiceksin... Malesef bu böyle... Ama motorlu taşıtlar vergisini gene her halükarda ödeyeceksin... Plakan yok ama vergi numaranla ödeyeceksin...

Ben 2007 model suzukimi 2008 de aldım..Tescil tarihim 2008..Yani trafiğe çıkış tarihi... Aradaki zaman da mağazada beklemiş...

Şu detay çok önemli...Fatura kesildiği tarihten itibaren 1 ay içinde (en son değişmişti sanırım 2 aya çıkarmışlardı) mutlak surette tescil edilmeli..Yani plaka çıkarılmalı...
    kanka beni yazsdırma şimdi...ybr aldım uzun zaman plaka çıkartacak param olmadığı için risk alıp gezdim...sonraki sene ise trafiğe tescil tarihi olarak o yıl yazıldı...yani bu durumun farklı bir versiyonu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka beni yazsdırma şimdi...ybr aldım uzun zaman plaka çıkartacak param olmadığı için risk alıp gezdim...sonraki sene ise trafiğe tescil tarihi olarak o yıl yazıldı...yani bu durumun farklı bir versiyonu...
    Yazamaz... Yazdıysa da bir yanlış yapmış.... Senin aracının tescili plaka için başvurduğun tarihtir....

Araç 2005 model..Satılmamış... 2010 da satılınca tescili 2005 yılımı oluyor?...
    Olmaz işte..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    2004 yazı faturalı aldığım motoru 2005 model olarak tescile geçti...

yani 2004 sonu alsaydımda 05 olarak geçebilirdi ama 1 yıl var arada nerden nereye...ve motoru satarken 2005 model olarak sattım...bu ne şimdi...hacı yatıcam yarın devam ederiz sabahcıyım bu aralar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yazmışlar şehir değişikliğine dikkat edin diye , benim motorum İzmir'den Antalya'ya geldi plaka değişti fakat TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ değişmedi.Öyle birşey yok yani.

Sadece TESCİL TARİHİ değişir , İLK TESCİL TARİHİ yine sabit kalır şehir değişse bile , en azından bende böyle oldu başka saçmalıklar olduysa bilemem.
    konuyu açıp soruyu soran sensin,cevaplara itiraz eden yine sensin anlamadım birtürlü arkadaş.madem biliyorsun iş olsun diyemi topic açıyorsun bize kafa yorduruyorsun.arkadaş yukarıda yazmış başından geçeni.örnegi altta
    samatagir
    aynen katılıyorum..en son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

örneklerle sabit ama senin başından geçen farklı sana kısa ve öz burası Türkiye bizim memurlar başka yerde bulunmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler