Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıc motoru icin kafamda sorular war

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    çok yakında :)
    merabalar arkadaslar benim merak ettigim bu ise baslamak ıcın motorda dikkat etmemiz gereken ozellikler ben hangi marka ile baslamalı diye sormuyorum benım merak ettigim basladıgımız zaman korkmamız gereken konu 500 cc 60 beygir lik bi motorla baslarsak korkmamız gereken konu ne yanı 250 cc 30 beygirlik ten farkı hızlı kalkması ve max hızının(160-180) birazcık daha fazla olması ama cok uzun zamandırda arastırıyorum kafam baya karıstı aydınlatırsanız sevinirim yani bir nevi sorumda cbf 500 ile başlarsak tehlikeli olurmu? cevaplarınız icin şimdide teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki tehlikeli olur defalarca 250cc üstü başlamak sakıncalıdır dendi
    ona vericeğin parayı kültleşmiş olan (ybr,cbf,apache) olarak düşünebilirsin
    tatmin etmez ama aldın mı iyiki almışım diyeceksin yeni alışan biri olucaksın ve ilk zamanları vay be ne atak aletmiş diyiceksin
    sonrasında cbf 500 için ayırdığın paranı üstüne ekler cbf 500 ünü alırsın (orası senin kararın tabiki)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sayın kardeşim buna benzer konular defalarca açıldı tartışıldı, ama nedense bizler hala direk büyük cc'li makinalarla başlamak istiyoruz. Bisiklet kullanmaya başlayınca bile ilk olarak 3 tekerlekli bisikletlerle başlıyoruz. Çünkü büyük bisikletle başlarsak düşer kolumuzu bacağımızı kırarız dimi? Sonra bir boy büyük bisiklet alıp arka tekerlerk yanlarına yardımcı tekerlekler ekliyoruz. Sonra kullanmayı öğrenince Yardımcı tekerlekleri çıkartıyoruz. Daha sonra vitesli bisikletler alıyoruz. Bu işte buna benzer işte. Arasında hiçbir fark yok. Hiç motosiklet kullanmamış birisine genellikle 125 ile 150 cc ( ybr,cbf 150 ) motorlar öneriliyor. Ama buda kişi denge ve kontrolüne güveniyorsa öneriliyor. Onunda dışında başlanması gereken motor scooter tipi dediğimiz otomatik şanzumanlı motorlardır. Bana sorucak olursan başlangıç için küçük cc'li motorlardan başlamalısın. Zaten yukarıda Kanuncan nickli arkadaşımız gereken açıklamayı yapmış. Gerisi sana kalmış bir durum. Herşeyden vazgeçtim otomobil kullanmayı öğrenmeden otobüs kullanabilirmisin? Önce bunu sor kendine, daha sonra aradığın cevabı bulacaksın...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    haklısınız arkadaslar ama merak ettigim konu ben cbf500 alırsam gaza gelip hızlı giderim tehlıkeli olur problem bumu hızı 250 cc den cok farklı degil veya yanlıslıkla gazı koklerim kontroluu kaybedip kazamı yaparım veya agırlıgından hakimiyet kuramıcagımdan mı tehlikeli olur ? tabiki en mantıklısı en kucugunden baslamak işin fakat bize soylenmek istenen temel problem ne ben onu merak ediyorum yanlıs anlamayın beni amcım size mualefet olmak ta degil ve ben genede soruma cevap bulamssam 250cc yi gecmiyen bir motor alıcam.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    O zaman senin soruna ben şöyle bir açıklık getireyim sevgili dostum ;

Direk olarak 500'cc lik bir makina alırsan karşılaşacağın sorunlar şunlardır ;

1-) Yüksek cc'li makinalar düşük cc'li makinalara göre ağırlık olarak daha ağırdır. Denge ve kontrol ederken zorluk çekebilirsin. ( özellikle rüzgarlı havalarda baya bi zorlar seni )

2-) Motosiklet sürüş becerini geliştirmek ve pratik yapabilmen için düşük cc'li makinalar daha kullanışlıdır. Hafif cüsseleri sayesinde kontrol edilmesi daha kolaydır.

3-) Acemi olduğun için motoru istemeden sürekli olarak yatıracaksın. Buda motorun değerini düşürecektir. Yüksek cc'li motorlara göre zararın fazla olmayacaktır.

4-) Allah göstermesin bir kaza anında (süratine ve korumalıklarına bağlı olarak) yüksek cc'li motorlara oranla düşük cc'li motorlarda yaralanmaların daha hafif olacaktır.

5-) vs..

6-) vs..

7-) vs..

Herşeyden ötesi çekirdekten yetişiyorsun arkadaşım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Al bi cbf150.1 sene bin.Seneye satar büyük motor alırsın.Yapacağın en mantıklı iş bu.Yok eğer ille de 500 cc ile başlıcam dersen önce sevdiklerinde vedalaş derim ben.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bi cbf150.1 sene bin.Seneye satar büyük motor alırsın.Yapacağın en mantıklı iş bu.Yok eğer ille de 500 cc ile başlıcam dersen önce sevdiklerinde vedalaş derim ben.
    ))))))))

Motosikleti
    ben ileede 500cc alcam demiyorum sadece karşıma cıkcak ları merak edip soruyorum yani sonucta 600cc 4 silindir 130 beygir alcamda demedim :D vitessiz 100 cc olarak deneyimim baya war viteslide arkadaslarımdan aldıgım kadar war yani sizce hiç bulaşmıyım şimdilik cbf500 e :D

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı FtStyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ileede 500cc alcam demiyorum sadece karşıma cıkcak ları merak edip soruyorum yani sonucta 600cc 4 silindir 130 beygir alcamda demedim :D vitessiz 100 cc olarak deneyimim baya war viteslide arkadaslarımdan aldıgım kadar war yani sizce hiç bulaşmıyım şimdilik cbf500 e :D

Scooter deneyimin var demek? yani trafik bilginde var? virajlara nasil girip çıkacagini biliyorsun en azindan. Kendine bi tarz belirle, al ufak cc'li bi makina. Sağlıklı ve neşeli sürüşler seninle olsun..

bence 100 lük yuki al canavar gibi orjinal japon..

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Bilmiyosan ufak motorla başla derim çünki , onu geçmem bunu yapmam diyosun ama yola çıktığında hepsini yapıyosun kendimden bile biliyorum
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler