Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kursları, Faydaları. Ne zaman Hangi Kurs

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar Merhaba,

Aramızda pek çok kurstan çeşitli eğitimler almış arkadaşlar olduğunu biliyorum. Hangi kursları hangi seviyelerde tercih etmeliyiz. Profesyonel kurslardan eğitim almış arkadaşların deneyimleri nelerdir? Ne gibi faydalar gördünüz? Neler öğrendiniz? Paylaşmanızı rica ederim. Bir de Honda'nın sürüş eğitimlerinde 1. ve 2. bölüm arasında ne gibi bir fark var. Hiç motosiklet kullanmamış birisi için hangisini önerirsiniz?

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    hiç motosiklet tecrüben yoksa honda nın güvenli sürüş 1 i tercih etmen gerekir. GV1 ve GV2 nin arasında parkur farkları var ama aynı cbf 150 ile eğitim alıyorsun.

Vespa academy tavsiye ederim.
    Eğtim aldığım yerler:
    Honda(gruplar çok kalabalık,ilgi vespa ve bmw göre daha az)
    Bmw Rider Academy (eğitim güzel fakat çok pahalı)
    Vespa(hem yeri bakımından(beşiktaş) hem eğitimi hem parkuru bakımından bence f/p yükske en iyi eğitim veren merkez)

Motosikleti
    yok
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa academy tavsiye ederim.
    Eğtim aldığım yerler:
    Honda(gruplar çok kalabalık,ilgi vespa ve bmw göre daha az)
    Bmw Rider Academy (eğitim güzel fakat çok pahalı)
    Vespa(hem yeri bakımından(beşiktaş) hem eğitimi hem parkuru bakımından bence f/p yükske en iyi eğitim veren merkez)
    Vespa eğitiminde ne tür motosikletlerle eğitim veriyorlar. Kaç gün sürüyor. Ücreti nedir?

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.vespaacademy.com/egitimPrg.asp
    burdan detaylı bilgi alabilirsin.
    Fiyatlar
    Temel Eğitim 324,00 TL
    Güvenli Sürüş 1 324,00 TL
    Güvenli Sürüş 2 356,40 TL
    Trafikte Güven Kazanma Eğitimi 100,00 TL
    hondadan biraz pahalıymış

Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa eğitiminde ne tür motosikletlerle eğitim veriyorlar. Kaç gün sürüyor. Ücreti nedir?
    Vespada ilk önce scooter ile başlıyorsun sonra 125 lik vitesli,sonra 150 lik vitesli,250 vitesli,500 vitesli,650 ve 800 vitesli motosikletler ile becerine göre yükselebiliyorsun.
    Ve ayrıca ehliyetin var ise trafiğede çıkarıyorlar.
    Trafik dediğim tenha yollardan değil beşiktaş,taksim,akmerkez önü,sahil hatta istanbul ankara yolu gibi trafiğin yoğun olduğu yerlere 2 motor 2 eğitmen ile çıkıyorsunuz.Bence hondadan bu yönüyle çok daha faydalı bir eğitim.
    Çünkü kapalı alanda aldığın eğitimin trafiğe neredeyse hiç yarar olmaz.Sana bu söyledğimi trafikte yanından bir tır geçince anlarsın.

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Kapalı alanda alınan eğitimin trafikte yararı yokmu?? hiç motosiklet bilmeyene neler yapılması gerektiğini bir bir anlatıyorlar uygulaması sana kalmış bir şey ne kadar yeteneğin varsa artık.

Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı alanda alınan eğitimin trafikte yararı yokmu?? hiç motosiklet bilmeyene neler yapılması gerektiğini bir bir anlatıyorlar uygulaması sana kalmış bir şey ne kadar yeteneğin varsa artık.
    Elbette vardır fakat sen kapalı alanda ne kadar öğretebilirsin trafiği?
    Kapalı alanda istersen 1 ay eğitim vermiş ol.
    Adamı şehiriçi bir trafiğe çıkardığın zaman ne yapacağını şaşırır öğrendiklerinin %80'i uygulamaz veya uygulayamaz.
    Bu hem araba için hemde motosiklet için geçerlidir.
    ''Ben eğer trafiğe çıkarım motor almaya niyetim var'',diyorsan snaa kesinlikle trafik eğitimide veren bir kurs öneririm.
    Ama trafik eğitimi dediysemde hiçbirşey bilmiyorken direk trafiğe atlamak değil.
    Belli bir miktar kendini geliştirdikten sonra eğitmen gözetiminde trafiğe alışmandır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler