Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

9-19 MAYIS 2010...2560 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Geçen sene bu turun benzerini yapmıştık. Keşke yapmasaydık dediyimiz tek şey uyku tulumları ve çadırları yanımıza almamızdı. Biz 23 mayısta gitmiştik ve daha sezon başlamadığı için pansiyonlar çok ucuzdu. Örneğin patarada gecelik kişi başı 15 liraya kalmıştık. Fiyatlar böyle olunca çadırda kalmanın bir anlamı yok dedik. Bizde 2500 km civarı yolda fazladan okadar yük taşımış olduk. Tabi biz doğayı seviyoruz illaki çadırda kalıcaz derseniz o ayrı. Birde ilk müze girişinde müze kart almanızı tavsiye ederim. Tam 20 öğrenci 10 liraydı geçen sene. Olymposta plaja bile girerken kartsızsanız para ile giriyorsunuz ancak bu kartınız varsa 1 sene boyunca bütün müzeler ve olympos gibi koruma bölgelerine ücretsiz giriş yapabilirsiniz. 1 sene boyunca önünüze çıkan her müzeyi rahat rahat gezersiniz böylece. Geçen sene yaptığımız güzergah ve fotoğraflar:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ege-turu.html

Böyle fotoğraflara baktıkça dahada heyecanlanıyor insan bizde yola çıkmadan önce nekadar foto varsa bakıp iç geçiriyoduk. Şimdide kendi fotolarımıza bakıp iç geçiriyoruz birdaha nezaman yaparız diye.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bu turun benzerini yapmıştık. Keşke yapmasaydık dediyimiz tek şey uyku tulumları ve çadırları yanımıza almamızdı. Biz 23 mayısta gitmiştik ve daha sezon başlamadığı için pansiyonlar çok ucuzdu. Örneğin patarada gecelik kişi başı 15 liraya kalmıştık. Fiyatlar böyle olunca çadırda kalmanın bir anlamı yok dedik. Bizde 2500 km civarı yolda fazladan okadar yük taşımış olduk. Tabi biz doğayı seviyoruz illaki çadırda kalıcaz derseniz o ayrı. Birde ilk müze girişinde müze kart almanızı tavsiye ederim. Tam 20 öğrenci 10 liraydı geçen sene. Olymposta plaja bile girerken kartsızsanız para ile giriyorsunuz ancak bu kartınız varsa 1 sene boyunca bütün müzeler ve olympos gibi koruma bölgelerine ücretsiz giriş yapabilirsiniz. 1 sene boyunca önünüze çıkan her müzeyi rahat rahat gezersiniz böylece. Geçen sene yaptığımız güzergah ve fotoğraflar:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ege-turu.html

Böyle fotoğraflara baktıkça dahada heyecanlanıyor insan bizde yola çıkmadan önce nekadar foto varsa bakıp iç geçiriyoduk. Şimdide kendi fotolarımıza bakıp iç geçiriyoruz birdaha nezaman yaparız diye.
    hocam bütün tur plan ve fotoğraflarınıza baktım.bizim gitmeyi planladığımız bi çok yere gitmişsiniz.çadır konusunda da belki haklı olab,lirsiniz ama bizim gideceğimiz bi kaç yerde cadır kamp alanları çok güzel olduğundan çadırlarla gitmeyi planlıyoruz...aslında biyandan haklısın,çünkü çadır met uyku tulumları derken arka top case ve üstü tamamen doldu...siz hakkaten çok eğlenmişsiniz..peki yolda motosikletlerle ilgili problem yaşadınızmı veya bakımlarını nasıl yaptırdınız?..

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    ben öğretmenevlerinde artık kherkes kalabiliyor diye biliyorum..babam emekli öğretmen olduğundan bi problem yok bana ama o senin dediğin öncedendi..yani önceden öğretmenevlerinden sadece öğretmenler faydalanabiliyorlardı...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Turizm Otelcilik bölümlerinin uygulama otelleri'de oluyor bazen. Fiyat bakımından da uygun oluyorlar.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    rotanız harika planlar harika biraz daha zamanı geniş tutabilseniz daha güzel geçer gibime geldi.

Motosikleti
    SH 300
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bütün tur plan ve fotoğraflarınıza baktım.bizim gitmeyi planladığımız bi çok yere gitmişsiniz.çadır konusunda da belki haklı olab,lirsiniz ama bizim gideceğimiz bi kaç yerde cadır kamp alanları çok güzel olduğundan çadırlarla gitmeyi planlıyoruz...aslında biyandan haklısın,çünkü çadır met uyku tulumları derken arka top case ve üstü tamamen doldu...siz hakkaten çok eğlenmişsiniz..peki yolda motosikletlerle ilgili problem yaşadınızmı veya bakımlarını nasıl yaptırdınız?..
    Motorlarla ilgili olarak 1 motor haricinde hiç problemimiz olmadı. Oda önemli birşey değildi. Gideceğiniz rotadaki servisleri yola çıkmadan internetten araştırıp telefon numaralarını alabilirsiniz. Zaten bu güzergah motor kullanıcılarının çok olduğu bölgede. Sorun yaşadığınız anda bir motorcuyu durdurup sorsanız bile ufak tefek sorunları halledecek servisleri size gösterirler. Bakım işinide yola çıkmadan önce yağları değiştirdik okadar. Dönünce birdaha değiştirdik. Yolda bakım yok. Bütün motorlar scooter olduğu için zincir yağlaması da yok. Bir tek benim motorun tek seferde 900 km gitmek için biraz sert bir selesinin olması sorun oldu. Onuda sandalyelere takılan arka tarafı bağcıklı minder ile çözdüm. seleden kalksamda uçup gidemiyodu bağlı olduğu için.

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Motorlarla ilgili olarak 1 motor haricinde hiç problemimiz olmadı. Oda önemli birşey değildi. Gideceğiniz rotadaki servisleri yola çıkmadan internetten araştırıp telefon numaralarını alabilirsiniz. Zaten bu güzergah motor kullanıcılarının çok olduğu bölgede. Sorun yaşadığınız anda bir motorcuyu durdurup sorsanız bile ufak tefek sorunları halledecek servisleri size gösterirler. Bakım işinide yola çıkmadan önce yağları değiştirdik okadar. Dönünce birdaha değiştirdik. Yolda bakım yok. Bütün motorlar scooter olduğu için zincir yağlaması da yok. Bir tek benim motorun tek seferde 900 km gitmek için biraz sert bir selesinin olması sorun oldu. Onuda sandalyelere takılan arka tarafı bağcıklı minder ile çözdüm. seleden kalksamda uçup gidemiyodu bağlı olduğu için.

çok teşekkürler hocam..ama heralde yanımıza yedek parça (buji, lamba, tekerlek tamir seti) alalım dersiniz...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bodrum sabah 8 de çıkış, akşam 8 de İstanbul'a varış (marmara feribotla geçildi) bittiğinde İstanbul sokaklarını son gaz geçtim, dikkatli gitmem gerektiği halde. Eve gidip dinlenmek istiyordum çünkü... Sonrası 3 gün yattık, evden çıkasım bile gelemedi

O yüzden ben denedim çok yoruldum, size de uzun mesafe önermiyorum
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok yoğun bir yol planı bu, tad alabileceğinizi sanmam. günler yavaş yavaş uzuyor ama 5 gün boyunca sürekli yol yapmak güçlü motivasyon ister.

egzersiz yapın ve önerilere uyun bence. şahsen ben böyle bir plan yapmazdım. en azından 3. günü ndinlenmeye ayırıdım. aksi halde tatil dönüşünde yorgunluktan bitap düşersiniz. daha da kötüsü motivasyon eksiliği kazalara sebebiyet verebilir.

bol şans
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    SH 300

çok teşekkürler hocam..ama heralde yanımıza yedek parça (buji, lamba, tekerlek tamir seti) alalım dersiniz...
    Yer sorununuz yoksa alın tabi. Buji ve lastik tamir köpüğü yeri geldimi hayat kurtarır. Ama diğer arkadaşların söylediği gibi güzergah için zaman biraz kısıtlı. Bizde 7 güne sığdırmaya çalışmıştık elimizden geldiğince iyi kullandık zamanı ama yinede yetmedi. Çanakkale üzerinden istanbula dönmeyi planladık ki orada da uğramak istediğimiz yerler vardı. Bütün zamanımızı izmire kadar tükkettiğimiz için izmirden direk istanbula dönmek zorunda kaldık. Dolu dolu gezebilmek için bu uzunluktaki bir rotaya 2 haftanın ideal olduğu sonucuna varmıştık.

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Yer sorununuz yoksa alın tabi. Buji ve lastik tamir köpüğü yeri geldimi hayat kurtarır. Ama diğer arkadaşların söylediği gibi güzergah için zaman biraz kısıtlı. Bizde 7 güne sığdırmaya çalışmıştık elimizden geldiğince iyi kullandık zamanı ama yinede yetmedi. Çanakkale üzerinden istanbula dönmeyi planladık ki orada da uğramak istediğimiz yerler vardı. Bütün zamanımızı izmire kadar tükkettiğimiz için izmirden direk istanbula dönmek zorunda kaldık. Dolu dolu gezebilmek için bu uzunluktaki bir rotaya 2 haftanın ideal olduğu sonucuna varmıştık.
    hocam burada da paylaştıktan sonra planımızı, biraz değişiklik yapmaya karar verdik..çünkü daha önce hiç bukadar uzun bir geziye gitmedik ve gidilebilinirmi?, gidenlerin yorumları nasıl olur diye koyduk ki doğru sonuçlarıda aldık galiba..gerçektende 2600km 9 günde bitirilmez heralde..aslında antalyaya gidiş ve izmirden dönüşümüz olmasa mümkün bi tur ama bu da söz konusu değil..birkaç güne oturup planı gözden geçirmeliyiz..eğer bu plan üzerinde ısrarla gidip görmemizi istediğiniz bir yer varsa yazarsanız sevinirim..

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    sezgin titreşim olayını dert etme bizim motorlarda titreşim yok tabi artçı için bilemem ;) fakat hatunla bir günde 700 km yaptığımızda titreşimden dolayı şikayet etmemişti. yorulmuştuk ayrı mesele. artçılı 800 km yol yaptığımda yine artçıdan titreşim şikayeti almamıştım.

tek başıma o şekilde uzun yol çok yaptım. titreşimden ziyade yorgunluğa bağlı dikkat dağınıklığı olmalı sorun. benim tavsiyem arkadaşınında uzun yol tecrübesi yok ise öncesinde beraber bir uzun yol yaparak limitinizi öğrenin ona göre plan yapın.

biz iki motor istdan fethiyeye gittiğimizde 1. gün ist-kütahya, 2. gün kütahya muğla gökıova üzerinden saklıkent; ertesi gün likya yolundaki 3 günlük trekking etkinliğine katılmış, bitiminde ise 1. gün fethiye ısparta, 2. gün ısparta istanbul şeklined dönmüştük. yoruldukmu evet ama uyandığımızda herşey normaldi.

yola çıkmadan mutlaka yağ değiştirin ve bakımlarını yaptırın.
    dedikleri gibi müze tarihi gezecekseniz müze kartı mutlaka alın, yoksa çok tuzlu girişler :D gerçi müze kartın geçmediği yerlerede denk geleceksiniz şaşırmayın, turizm bakanlığına bağlı olmayan yerlerde geçmez. çıralıdaki yanartaş, alanyadaki mağara bunlardan bazıları idi belki şimdi bakanlığa bağlanmıştır ama sanmıyorum.

tekiroavadan sonra uluyayla köyü var biraz içerde çıralı dönüşünde, inanılmaz güzel balık yapıyorlar ve fiyatları 3 defa yedim çok uygundu -öğrenciydim- şu an ne dir bilemiyorum ama öneri.

olymposta kadirin evlerinde kalmak bir ritüeldir, diğerlerine nazaran daha az kapitalist düşünce il işletildiği için daha hoş bir ortam var. tek eksisi plaja en uzak olan evler olması. gerçi evlerini bilmiyorum iki kere gittim ikisindede çadırda kaldım -tüm gezilerimde çadırı kullandığım için-

geçen sene kabak koyunda diyatları sormuştum bana biraz absürd gelmişti şimdi hatırlamıyorum ama. faralya derken kelebek vadisini planlıyorsanız inişi çok kolay değil 2 yerde ip inişi falan var, tekrar değerlendirin derim:

benim tavsiyem dalyanı görmeniz ve doğal olarak iztuzu kumsalı türkiyede gördüğüm en güzel kumsal plaj deniz vs. ve sazlıklardaki tekne gezisi. bir tavsiye turlarda kişi başı 15 idi 2006da biz 3 kişiydik 70 liraya sabahtan akşama kadar bir tekneyi kiralamıştık. :D çamur banyosu da güzeldi tavsiye ederim :D

gökova konaklama çadır seçeneği iyi bir seçim, bizim programızda gökoava kamp için yoktu ama methini çok duydum. ;)
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    hayırlı yolculuklar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    şimdi,önce,öğretmenevlerinde artık herkes kalabiliyor.hemde,oda+kahvaltı 25-30 tl gibi fiyatlarla.
    arkadaşlar,bildiğiniz gibi motorculuk,özgürlüktür.tabii ki bir yerden bir yere uzun bir yolculuğa çıkılıyorsa,bir program yapılmalıdır.ancak oraya vardığınızda,bir takım değişiklikler yapmak ta mümkün.diyelimki gideceğiniz yere geç saatlerde vardınız ve ertesi günü dinlenmek istediniz ama program öyle değil ne olacak şimdi.yada orayı çok beğendiniz birgün daha kalmak istediniz?motorcuyu fazla kuralcı olmak sıkar.illaki önceden yapılan program tam anlamıyla uygulanacak diye bir kuralda yok.kaldığınız yerden seneye devam da edebilirsiniz.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    bir de aklıma takılan birşeyide sorma istiyorum..acaba biz eskişehirden motorları birşekilde antalyaya taşıtabilirmiyiz?..bana sadece ilk gün ve son gün yapılacak km'ler fazla geliyor..normalde tur içinde günde ortalama 150-200 km yapıcaz ama gidiş dönüş knleri çok fazla geldi bana..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir de aklıma takılan birşeyide sorma istiyorum..acaba biz eskişehirden motorları birşekilde antalyaya taşıtabilirmiyiz?..bana sadece ilk gün ve son gün yapılacak km'ler fazla geliyor..normalde tur içinde günde ortalama 150-200 km yapıcaz ama gidiş dönüş knleri çok fazla geldi bana..
    motosikletle gezmeyi sevdiğini düşünmüştüm.
    böyle şeyler söyleyip, düşünerek kendini komik duruma düşürme olur mu. toplamda 2500km civarı yol yapacaksın ve bunu 1 haftada yapacaksın. yani 2500/10:250km günde ve düz yolda yapacaksın.

250/90km7s : 2,5 saat günde sürüş süresi.

2,5 saat yol
    8 saat uyku
    toplamda 10,5 saat zorunlu aktivasyon.
    yani 24 saat gün sürecinin yarısı diğer 13,5 saat dinlenme ve sosyal aktivasyon için kalan süre.

umarım hesaplamaların da bunun gibidir.

su-şeker dengesini de göz ardı etme olur mu? yoksa halsizleşir ve ateşlenirsiniz!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kardesım sen eskısehırden cıktıktan sonra dınlenmek ıcın burdurda göl kenarında campıng alanları var orda bı cadır kur.ondan sonra ertesı günü burdur antalya 120km antalya olımpos 80km yanı toplamda 200kmyi rahat rahat geze geze sahılden tıngır mıngır bu işin ustesınden gelırsın

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletle gezmeyi sevdiğini düşünmüştüm.
    böyle şeyler söyleyip, düşünerek kendini komik duruma düşürme olur mu. toplamda 2500km civarı yol yapacaksın ve bunu 1 haftada yapacaksın. yani 2500/10:250km günde ve düz yolda yapacaksın.

250/90km7s : 2,5 saat günde sürüş süresi.

2,5 saat yol
    8 saat uyku
    toplamda 10,5 saat zorunlu aktivasyon.
    yani 24 saat gün sürecinin yarısı diğer 13,5 saat dinlenme ve sosyal aktivasyon için kalan süre.

umarım hesaplamaların da bunun gibidir.

su-şeker dengesini de göz ardı etme olur mu? yoksa halsizleşir ve ateşlenirsiniz!!!
    teşekkür ederim yorumunuz için ama sanırım benim belirtmek istediğimi yanlış anladınız..ben sadece ilk gün 600km eskişehir-antalya,,son gün ise 650km izmir-eskişehir yolları bana bikerede gidilecek yol olarak uzun geldi..bazı yorumlarda 100km git yarım saat dinlen deniliyor,bu şekilde tamamlayabilirsin deniliyor, acaba olurmu dedim ben çünkü hiç bukadar uzun yola bir gün içinde çıkmadım..

kardesım sen eskısehırden cıktıktan sonra dınlenmek ıcın burdurda göl kenarında campıng alanları var orda bı cadır kur.ondan sonra ertesı günü burdur antalya 120km antalya olımpos 80km yanı toplamda 200kmyi rahat rahat geze geze sahılden tıngır mıngır bu işin ustesınden gelırsın
    evet mantıklı,çünkü alanyaya akşamüstü varıp yapıcağımız birşey yok..burdurda ilk gece konaklayıp ertesi sabah erkenden yola çıkıp kalan yolu tamamlayabiliriz..

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    artık bilgi verebilecek kimse kalmadı sanırım???

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    hocam profilimde msn adresim var. eğer eklerseniz size yardımcı olmak isterim.

fethiye'liyim fakat üniversite dolayısı ile mugla merkezdeyim. o yüzden 9-19 mayıs da tam olarak nerde olup olmayacağını bilmiyorum. fakat şartlar uygun olursa fethiye dolaylarındayken size kalacak ve yeme-içme konusunda elimden geldiğince yardım etmek isterim.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler