Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vurdum YBR mi yollara,hey hey hey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    arkadaşlar mrb,0 km aldığım YBR ye atladım,plakasız-ehliyetsiz,2 günde 520 km şehirlerarası-şehir içi yol yaptım.Yola BOLU dan çıktım,iirenç bolu dağını aşarak Gölcük/İZMİT e geldim.Oradan İST a yollandım,sonra tekrar Gölcük e döndüm.Hava soğuktu maalesef biraz üşüdüm.
    Lahana gibi giyinerek hazırladığım kostümümü nalburdan aldığım alt-üst(2 parçalı) yağmurluk(7.5 ytl) ,dışı plastik,içi peluşlu gezer marka su geçirmez botlarla(15 ytl-nalburdan) ,kaskımın içine giydiğim kar maskesi,göğsüme koyduğum kalın karton ve kayak eldivenlerinin içine giydiğim bulaşık eldiweniyle tamamladım.
    Yolun çoğunu otobanda yaptım,insan kendini biraz yalnız hissediyo,keşke mp3 pleyır,vs. bişiiler alsaymışım.
    Motor aslında rodajda ama ben hep dip gaz gittim yawaştan açıldı alet,12000 devir saati war 9500 d/dk da 118 km/sa gördüm max. 280 km de 21 ytl 95'kurşunsuz benzin yaktım
    Plaka-ehliyet yok yüzsüzce trafik polisine adres sordum
    Sadece paylaşmak istedim, motosikletle ilk yol maceramdı,fikirlerinizle bana birşeyler katarsanız çok sewinirim,çünkü daha bu camiada yeniyim ...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlueSea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar mrb,0 km aldığım YBR ye atladım,plakasız-ehliyetsiz,2 günde 520 km şehirlerarası-şehir içi yol
    Bence olmamıs...
    İnsanlar görünüşleriyle karşılanıp,davranışlarıyla uğurlanır..

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    helal abi sana

Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Yaw yaptık bi çılgınlık işte ilk hevesle

marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Cılgınlık yaşamın kaynagıdır dostum.Ne demiş CHE ''Gerçekci Ol İmkansızı İste'' kutlarım seni
    ´Gerçekci ol imkansızı iste´ CHE

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı
    motosikletle ilk yol maceramdı,fikirlerinizle bana birşeyler katarsanız çok sewinirim,çünkü daha bu camiada yeniyim ...
    plakani, ruhsatini hemen hallet, motoru zorlama, kiymetini bil, ve korumali mont, eldiven ve dizlik edin.
    hayirli ugurlu olsun.

motoru satarken buraya ilan verirsen, bu mesajindan alinti yapilacak ve zorlanmis, rodaji iyi yapilmamis bir motor oldugu ortaya çikacak.
    haberin olsun
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı marcos adlı üyeden alıntı
    Cılgınlık yaşamın kaynagıdır dostum.Ne demiş CHE ''Gerçekci Ol İmkansızı İste'' kutlarım seni
    Çılgınlıkla kuralsızlığı karıştırmamalıyız bence.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı BlueSea adlı üyeden alıntı
    Bence olmamıs...
    bence de olmamış ama neden? sırf seni düşündüğümüz için...

marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Prometheus'u iyi tanır mısın kardeş.Kendisi tüm kurallara karşı çıkarak tanrılardan ateşi çalan kişidir o.Ve aynı zamanda insanlığın hizmetine vermiştir ateşi.Kurallara uysaydı ateşi çalarmıydı sence.Ayrıca avtarındaki(yanlışşsam düzelt kardeş) Ernestonun hayatını anlatan Motosiklet Günlüğü değil mi.Peki o filmi izlediysen çıkardığın anlamı bana yazar mısın...
    ´Gerçekci ol imkansızı iste´ CHE

King_Onur_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helal olsun abide 0 motor daha bari 600 km ye gelince dip gaz gitseydin olan motora olmuş...

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Prometheus'u iyi tanır mısın kardeş.Kendisi tüm kurallara karşı çıkarak tanrılardan ateşi çalan kişidir o.Ve aynı zamanda insanlığın hizmetine vermiştir ateşi.Kurallara uysaydı ateşi çalarmıydı sence.Ayrıca avtarındaki(yanlışşsam düzelt kardeş) Ernestonun hayatını anlatan Motosiklet Günlüğü değil mi.Peki o filmi izlediysen çıkardığın anlamı bana yazar mısın...
    Yine de ben doğru bulmuyorum böyle şeyleri, kurallara uyularak da çılgınlık yapılabilir..

gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mal senin keyif senin dostum
    sen hoşlandıysan yeterli
    ama ehliyetini biran önce al

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    "Kural"dan kastettiğimin o olmadığını anlamış olman lazımdı. Ancak açıklıyayım, eğitimsiz olarak ve korumasız olarak "çılgınlık" diye tabir ettiğin şeyler yüzünden canından olabilirsin.

Benim "kural" dediğim elbetteki devletin kuralları değil, "motosiklet kuralları". Mesela motosikletin birinci kuralı "kasksız motora binmeyeceksin". Devlet bunun için sıkı bir yaptırım uygulamıyor ancak bu biz motosiklet tutkunlarının bir numaralı kuralıdır.

Diğer yandan Motosiklet Günlüğü'nü elbette ki izledim, hatta film gelmeden kitabını bile okumuştum. Kullandıkları motosiklet neredeyse bir tarihi eserdi. Keyifli bir yolculuğun zevki antika da olsa bir motosikletle çok da güzel alınır.

Basit bir örnek, filmin son kısımlarında Che büyük bir nehirden yüze yüze karşıya astım hastalarının yanına geçiyordu. Yüzme bilmese o suya atlar mıydı?

Her zaman bir devrimcinin canlısı ölüsünden daha çok işe yarar. Aynı şekilde bize de canlı motorcular lazım.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Prometheus + 1
    En iyi motorcu en uzun yaşayan motorcu.......................
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

psr10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    kardesim keske bıraz az bassaydın motora mal senın tabıde 300km kadar bekleseydın ıyı olurdu ama sen bılırsın sımdı motorun gıdecek ama belllı bır sure kendını yıcek motor kısa zamanda 15000 geldıgınde arkadaslarının yanında nal toplarsın hem ılerıkı zamanda tıtresımde artacak ve bıraz motorun haldur huldur gıtmeye baslıycak ama olsun mal senın. plaka ısıne bır sey demıyorum ınsan gozunu karartmaya gorsun eskıden peugeot kullanırdık 103 cat cat bızde hıc bırı yoktu ama bu bızı durdurmazdı senıde durduramaz sana hayırlı yolculuklar kardesım

efe bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle tum Forum uyelerine selam saygi Hollanda'dan .
    Yasini yazmamissin o yuzden bu cilginligi yasina baglayamadim .Bende Forum'da yeniyim (1 gunluk) , Turkiyede oyle bir cilgini yapmissin ama Hollandada yapsan hayatinda bir daha motor kullanamazdin sanirim ...

Ama herkes hayatinin belli bir doneminde mutkala bir cilginlik yapmistir bence .

Hollanda'dan selamlarimla

bence heyecandan yapmış olabilir ama korumasız kasksız bunu bi daha yapma özellikle öyle yollarda...motor aşkı büyük aşktır ve cezasını agır ödetir... biraz sagduyulu tam bi motorcu gibi davran... ilk oldugu için yinede ben hoş görüm yapabilir...

Motosikleti
    DL 650 V-strom
    kaskım wardı arkadaşlar,yazmaya gerek duymadım okadar da diil yani
    bu arada yarın direksiyon sınawım war plakam da çıktı

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    motorun hayırlı ugurlu olsun.ALLAH kaza bela vermesın.
    keske plakanı ruhsatını dızlıklerını montunu kaskını pantolonunu ve ehlıyetını alıp yapsaydın bu turu

boraciner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650cc. - Clio 1.4 - Opel Frontera 2.2 TDI
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    Yine de ben doğru bulmuyorum böyle şeyleri, kurallara uyularak da çılgınlık yapılabilir..
    sana katılıyorum...
    YAMAHA DRAGSTAR 650

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler