Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

sizce ben racing kullanmalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @taner_k
    yüksek cc li motosikletlerle düşük devirde kullanmak motoru mahvetmez mi
    Yüksek hacimli motorları düşük devirde kullanmak motora zarar vermez. Burada esas konu motora verilen zarar değil. Eğer motoru belli bir performansta kullanmayacaksan, bu kadar büyük hacimli motor kullanmanın anlamı ne? Esas konu budur. Hem altındaki gücü kullanmazsın, hem çok benzin yakarsın, hem de bu tür motorları yavaş kullanmak daha yorucudur. O yüzden kapasiten ne ise, kullanım tarzın nasılsa ona uygun motor almalısın. Bazıları hızı sever ama yarış motorunun oturma pozisyonu nedeniyle touring motor alır. Uygun motor seçimi çok önemlidir.

@Shadow.Man
    Boy, eğer mümkünse sana 2 sorum var:

1. Profesyonel yarışmak için bir sponsor filan gerekiyor mu? Nereden başlanır bu işe? (Benim bu yaştan sonra hiç bir işim olmaz profesyonel yarış ile ilgili, fakat hem gerçekten merak ediyorum, isteyen bir kişi nasıl ve nereden başlar, hemde ilgilenen genç arkadaşlara bir başlangıç olabilir diye düşündüm)

2. Bahsettiğin yarış ne yarışı ve nerede oluyor? Saat kaçta? Bir internet sitesi var mıdır yarışları takip edebileceğimiz (nerede, ne zaman, bilet nasıl tedarik edilir vs)

Vaktin olduğunda kısaca bilgi verirsen memnun olurum.

S.M.
    Bence motosiklete merakı olan veya uzun süredir motor kullanan insanların bu bilgileri bilmemesi bazılarının çok büyük hatasıdır. Burada hatalı olan siz ve sizin gibi insanlar kesinlikle değil. İnsanlar sadece motor satmayı biliyorlar. İnanın motor satanlar bile bu tür bilgilerden uzak. Bu konuda çok büyük rahatsızlığım var. Ben elimden gelen bilgi aktarımını yapıyorum ancak MT gibi koskocaman bir paylaşım ortamında bile bu bilgilerin hala yeterli şekilde insanlara verilmemesi çok üzüntü verici. Çünkü insanlar hiçbir şey yapmıyorlar! Ben yine size yeterli açıklamaları yapayım, bir kişi bilgilense benim için mutluluktur.

1. Profesyonel yarışmak için bir sponsor filan gerekiyor mu? Nereden başlanır bu işe?
    Ne yazık ki Türkiye şartlarında motosiklet yarışçılarının profesyonelliğinden bahsetmek mümkün değil. Ben bu ortama girmeden önce bazı bilgilere ulaşmak için çok çaba sarfettim. Nedendir bilmiyorum, bu işler kapalı kutu. Yurtdışında ise tam aksi şekilde insanlar bu işi yaymak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu işe nereden başlanır? Valla bu işin öyle standart bir şekli yok ne yazık ki. Şu anda Türkiye şampiyonu olan insanlar bile bu konuda eğitimsiz, o yüzden de yabancıların da dahil olduğu yarışlarda pek şansları olmuyor çünkü yurtdışında insanlar bu işi çok bilinçli bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Sponsor mu? O da ne? Motosiklet yarışları hakkında insanların bilgisi bile yok. Hal böyle iken hiçbir firma da sponsor olmak istemiyor. Ancak motosiklet ile ilgili bazı firmalar bu işe giriyor, ya da sahibi motor meraklısı olan ufak tefek firmalar. Çok net olarak söyleyeyim, bu iş sponsorsuz olmaaaz! Benim sponsorum yok, özel bir firmada maaş ile çalışan biriyim. Bu iş için belli bir miktar para harcayabiliyorum. Maddi olanaklarım yetmediği durumda bu işi bırakmak zorunda kalırım. Haa sponsor olacak bir firma oldu, aynen devam ederim. Bu konuda çok detaylı bir yazı yazmayı düşünüyorum çünkü bu apayrı bir dünya ve kimsenin bu dünyadan haberi yok. Ne fedakarlıklarla yarışa giriliyor bir bilseniz...

2. Bahsettiğin yarış ne yarışı ve nerede oluyor? Saat kaçta? Bir internet sitesi var mıdır yarışları takip edebileceğimiz (nerede, ne zaman, bilet nasıl tedarik edilir vs)
    Bahsettiğim yarış Türkiye Motosiklet Şampiyonası. Bu yarışı (Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) organize ediyor. www.tmf.org.tr sayfasından bilgi alabilirsiniz. Yarış takvimi sen başında belirleniyor. Bilete gerek yok, girişte 5 YTL karşılığında fiş veriyorlar. Yarışlar hakkında genelde bazı sitelerde bilgi veriliyor, ki bu da çok yetersiz. Bu soruyu soran olduğunda göre de yeterli şekilde açıklama yok insanlar için. Birkaç sene öncesine kadar bunca senelik deneyimi olan benim bile haberim yoktu bu yarışlardan. Çok yazık! İnanın çok yetenekli insanlar var ülkemizde. Ama insanımızda iş yok. İstenirse bu işler o kadar güzel şekilde insanlara duyurulur, o kadar güzel şekilde organize edilir ki... Ama dediğim gibi zihniyet meselesi.. Ne yazık ki insanımız o düzeye gelmedi, bu gidişle de gelemeyecek...

@dishy
    Kabiliyet mi ? Motosiklet sadece kabiliyet isteyen bi olay değil ki.. Senin abine bir şey olmadı, tamam o zaman hadi herkes başlangıç olarak hayabusa ile başlasın.. Bende yarın gidip 1000RR alayim, 5 yaşından beri iki tekerli bisiklet kullanıyorum, kabiliyetliyim ya o bakımdan...
    Sen bu tür insanlara kulak asma. "Bana birşey olmaz" zihniyeti sanıyorum bizim insanımıza özgü bir özellik. Boşveeer.. İsteyen Hayabusa ile başlasın, benim hayatta bir prensibim vardır : "Bedelini ödeyebildiğin sürece, istediğin herşeyi yapabilirsin!" Bu tür insanlar da bedelini canları ile ödüyorlar!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

@paylasimciturk

Madem yarışmak istiyorsun, yarışları izlemeye gel de şimdiden ortamın havasını solu. Havayı soluduktan sonra daha hızlı aksiyon alacağına garanti veririm. Bu Pazar yarış var mesela, ondan sonraki Pazar da yarış var.[/QUOTE]

gelmek isterdim ama antalyalıyım.ama yinede gelecem de daha yeni iyileşiyorum yaz ortalarında olursa kesin gelicem. istersen mehmet diye bayrak yapiim üstünede 1000 rr ın baskısı. :D

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genç arkadaşlarım.eskiden büyüklerimin öğütlerini "aman" der geçer giderdik.zaman her şeyde hep onları haklı gösterdi.
    bizim trafik kültürümüz yerleşmediği sürece gerçekten bu ülkede motora binmek çok tehlikeli.en azından küçük cc'yle bunu biraz olsun azaltabiliyorsunuz.
    Kaza istatistiklerine bir dönüp araştırın çoğunluğu ölümlü olan kazayı yapanlar kaç yaşındaymış!bir bakın üşenmeden!
    Hiç kimse sizin hevesinizi kırmak için yazıp çizmiyor inanın buna..gerçekten düşünülüyorsunuz,bunu bilin lütfen..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler