Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

sizce ben racing kullanmalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşım. 19 yaşında olduğunu ve şu anda CBR125R kullandığını göz önünde bulundurursak çok deneyimli olmadığını düşünüyorum. 17 senelik motosiklet tecrübesi, 8 senelik racing tecrübesinden sonra şu anda 1000RR ile pist şampiyonasında Superbike B kategorisinde yarışıyorum. Umarım aşağıdaki yazı senin için karar verme aşamasında yardımcı olacaktır. CBR125R gibi bir motordan inip 600RR gibi bir motora binmek çok mantıklı değil. Bu konu defalarca burada tartışıldı. Buna sen karar vereceksin.

Motosiklete neden büyük hacimli ve süratli motorla başlanmaz?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu konu o kadar uzuyoki arkadaş herkezin söylediği gibi tecrübe deneyim 125 cc yi 4 senedir kullanıyorum üstünden bile inmedim + 250 cc felanda kullandım.125 ten 250 ye geçecek kadar salak diilim.sonra race alacan karar verdin noldu motoru satcan bide 250 ile uraşacan.bilmiyom ama bu motorları küçk bi yerde döndürmek zor olsa gerek.ama bbr nin dediği gibi arif abinin tümay adında oğlu var 19 yaşındamı ne yarışlara katılıyo suzuki 1000 de yarıştı.yani yaşın küçük de diil.görüntü istiyosan boşver bence gt 250 r ye bak hyosungların aynı 600 gibi.

zaten yine 600 diyosan sen hız istiyon derim.bak bende almaya karar verdim ama 125 ccde büyük kaza geçirdim 125 cc deme buda 140 a kadar gidiyo 80 le çarpınca tuz gibi oldu motor bnm de kaç yerimde hasar oldu ama vazgeçmedim sevgili boy mehmet abi gibi bende yarışcı olmak istiyorum amacım bu.inşallah olur tecrübem ve deneyimim oldugunu düşündüğüm için bende bi race alıp mehmet abi gibi bi yarışçı olmak istiyom ama yaş geçiyo hızla.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaslar yurtdısında bu uygulama var ilk motorun 125 lik olmalı 2 sene kadar sonra 250 lik 1 sene sonra 500 sırasıyla birkaç sene bindikten sonra ss binebiliyorsun malesef TR bi çogumuzda ehliyet bile olmadan (malum piyasada 5000 liralara bir sürü motor var ) motor alınıyor. benim kendi görüşüm tüm motorlar kaç cc olursa olsun tehlikeli. arkadasımın dediği gibi bisiklette ölümcül fakat bende bmw r27 tek silindir şaftlı bir antikadan sonra 1000 cc motora çıktım şimdilik allahıma şükürler bişey olmadı ancak oldukça temkinli hiçbir zaman ben iyi binerim bu işi bitirdim demiyorum hep tedirgin hissederek biniyorum bu zor değil bu işi profesyonel yapan eğitmenlerden biraz ders alırsan ss motorların karakterini üstüne çıkmadan öğrenebilir önlemini alırsın her motorun kendine has bir karakteri her 600 lükte aynı olmuyor ne istediğini biliyorsun nasıl bineceğinide bilirsin
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

evet haklısın takendy boy mehmet abi gibi olmak için başlıyacam racing kullanmaya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Dikkat ve deneyimdir tabiiki. Dikkatli ve deneyimliysen uçak bile kullanabilirsin

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    YA bu race makinaları nedır ya tam bır ölum makınası.Bİlinçli kullanıcalar ıstısna.Bugun sabah kahvaltı sofrasında race motoru olan bı arkadasımla uzun uzun sohbet ettım ..Dunku konakta olan kazayı görmüs ve bana onu anlattı .Tüylerım urperdı bu makınaya bındıgınde ölüm rıskı dırek yükselıyo.Race kullananlara allah kaza bela vermesin işallah..

ya abi race alcam diyom 150 den aşaağı gitmemek için almalısın diyorlar :D. 100 le gitceksem binmeyipte nasıl öğrenicem.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @paylasimciturk
    race alıp mehmet abi gibi bi yarışçı olmak istiyom ama yaş geçiyo hızla.
    Hayatta birilerini örnek alman güzel birşey. Ben 1990 yılından beri motosiklet kullanıyorum. Yaşım 31. Yarışmak için çok geç kaldım ama bu hayalimi gerçekleştirmeden de ölmek istemiyorum. O yüzden ne yapıp edip kafaya koydum ve şu anda yarışıyorum. 1990 yılından bu yana tam 17 yıl olmuş motor kullanalı. İnsanlara birşeyler söylüyorum ama çoğu anlamıyor. Ben motor hayatıma SS ile başlamadım. İlk olarak 125cc Motocross ile başladım, daha sonra uzun süreler scooter kullandım. Zamanla kademeli olarak altımdaki motor yetmedikçe de motoru büyüttüm. Son 8 senedir de racing kullanıyorum. Bu motorlar gerçekten çok tehlikeli, aslında kesinlikle caddede kullanılmamalı ama imkanlar o kadar geniş değil devamlı piste gidelim. Bu motorların limitlerini ancak pistte görebiliyorsunuz, cadde hikaye. O yüzden yarışmak istedim. Motosiklet konusunda gelişim sürecim bu şekilde. Yani uzun seneler boyunca kademeli olarak geliştirdim kendimi. Eğer sen de aynı şekilde yaparsan başarılı olacağına, bir gün zamanı gelince de yarışa gireceğine garanti veririm. Ama tek birşey var çok önemli olan : İstemek!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @paylasimciturk
    Yaşım 31. Yarışmak için çok geç kaldım ama bu hayalimi gerçekleştirmeden de ölmek istemiyorum. O yüzden ne yapıp edip kafaya koydum ve şu anda yarışıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı beratx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım 500 cc ye bın dıyosunda beni hic sarmıyo ben dıyorum kı 600 cc bır makına alayım 92 93 model falan onunla tecrube kazanalım dıyorum
    92-93 model ile büyük tecrübeler kazanabilirsin, mesela 2. adresin sanayii sitesi olacağından makinenin öğrenmediğin parçası kalmamış olur.
    Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Biz insanlar motosikletleri zevk makinesi, ya da ölüm makinesi yapabiliriz.
    Ama şunu da belirteyim, benim çocuğum olsa racing motor almazdım kesinlikle. Çünkü yavaş giderim diyene asla inanmam. En sakin arkadaşlarım bile racingde aşırı hız yapıyorlar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Merhaba arkadaşım. 19 yaşında olduğunu ve şu anda CBR125R kullandığını göz önünde bulundurursak çok deneyimli olmadığını düşünüyorum. 17 senelik motosiklet tecrübesi, 8 senelik racing tecrübesinden sonra şu anda 1000RR ile pist şampiyonasında Superbike B kategorisinde yarışıyorum. Umarım aşağıdaki yazı senin için karar verme aşamasında yardımcı olacaktır. CBR125R gibi bir motordan inip 600RR gibi bir motora binmek çok mantıklı değil. Bu konu defalarca burada tartışıldı. Buna sen karar vereceksin.

kesınlıkle katılmıyorum cbr125 den ınıp 600 hatta hayabusayada bınılır bu tamamen kısısel bır durumdur adamın kabılıyetı vardır kıtap gıbı okur motoru!

benım kendı abımde aldı şakdıye cbr600 bsıeymı oldu? yoo hıcbısey aldı kullandı sattı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    18-19 yaşındaki yarışçılar bu işe 1 yaşında mı başlamışlar peki ?

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı beratx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce ben racing kullanmalımıyım? ... sızce ne yapmalıyım
    bunu soran birisi 125cc'den baska birseye binmemeli bence.

sorunu kendi kendine cevaplayabildiginde ne almak istedigini düsünmeye basla ...

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anaa bu topik eskiymiş ya!
    ==============================
    ==============================

@paylasimciturk

Hayatta birilerini örnek alman güzel birşey. Ben 1990 yılından beri motosiklet kullanıyorum. Yaşım 31. Yarışmak için çok geç kaldım ama bu hayalimi gerçekleştirmeden de ölmek istemiyorum. O yüzden ne yapıp edip kafaya koydum ve şu anda yarışıyorum. 1990 yılından bu yana tam 17 yıl olmuş motor kullanalı. İnsanlara birşeyler söylüyorum ama çoğu anlamıyor. Ben motor hayatıma SS ile başlamadım. İlk olarak 125cc Motocross ile başladım, daha sonra uzun süreler scooter kullandım. Zamanla kademeli olarak altımdaki motor yetmedikçe de motoru büyüttüm. Son 8 senedir de racing kullanıyorum. Bu motorlar gerçekten çok tehlikeli, aslında kesinlikle caddede kullanılmamalı ama imkanlar o kadar geniş değil devamlı piste gidelim. Bu motorların limitlerini ancak pistte görebiliyorsunuz, cadde hikaye. O yüzden yarışmak istedim. Motosiklet konusunda gelişim sürecim bu şekilde. Yani uzun seneler boyunca kademeli olarak geliştirdim kendimi. Eğer sen de aynı şekilde yaparsan başarılı olacağına, bir gün zamanı gelince de yarışa gireceğine garanti veririm. Ama tek birşey var çok önemli olan : İstemek!
    teşekkür ederim abi ben ailem yüzünden senelerce aldırtmadılar sonra aldım.ve 1 sene boyunca köpek gibi çalışıp çekecem racing motorumu altıma ve bol bol düzenli sürecem.ve ölmeden yarışa girmek istiyorum.ölmekten bahsediyoz ama bu doğru gençlik 40 yaşına kadar bi yerde o yaşlara gelmemize baya var olabilir ama yarışçı olmak istiyorum diyince gülüyorlar çünkü onlardan kat kat iyi motosiklet kullandığım için başka bişey diil kısmet olursa istanbula gelicem yazın senide ziyaret etmek isterim abi

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GeCe___
    kesınlıkle katılmıyorum cbr125 den ınıp 600 hatta hayabusayada bınılır bu tamamen kısısel bır durumdur adamın kabılıyetı vardır kıtap gıbı okur motoru! benım kendı abımde aldı şakdıye cbr600 bsıeymı oldu? yoo hıcbısey aldı kullandı sattı
    Ben bu tarz konuşmalara çok şahit oldum arkadaşım. Böyle konuşup oraya buraya patladı hepsi. Bizim gençlerimizin daha çoook olgunlaşması lazım ama motosiklet konusunda çoook da gerideyiz. Sosyolojik durumla ilgili çünkü bu konular. Altyapı olmayınca ister istemez insanlar gelişemiyor. Bu motorlar senin bindiğin Keeway'e benzemez. Sen en iyisi mi şu yazıyı bir daha oku... Orada "bana birşey olmaz" düşüncesi de anlatılıyor.

@xnode
    18-19 yaşındaki yarışçılar bu işe 1 yaşında mı başlamışlar peki ?
    Valla 1 yaşında olmasa bile 4-5 yaşında motocross ile başlıyorlar genelde. Mesela Nicky Hayden motosiklete 12 yaşında başladığını ve çok geç kaldığını söylemişti. Yabancılarla kıyasladığımızda biz çok gerideyiz bu motor konusunda.

@paylasimciturk
    kısmet olursa istanbula gelicem yazın senide ziyaret etmek isterim abi
    Madem yarışmak istiyorsun, yarışları izlemeye gel de şimdiden ortamın havasını solu. Havayı soluduktan sonra daha hızlı aksiyon alacağına garanti veririm. Bu Pazar yarış var mesela, ondan sonraki Pazar da yarış var.

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    yüksek cc li motosikletlerle düşük devirde kullanmak motoru mahvetmez mi
    ? ? ?
    yok ben yavaş giderim desekte sanırım bu motorla yapamıyoruz.nedeni yukarıda
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Madem yarışmak istiyorsun, yarışları izlemeye gel de şimdiden ortamın havasını solu. Havayı soluduktan sonra daha hızlı aksiyon alacağına garanti veririm. Bu Pazar yarış var mesela, ondan sonraki Pazar da yarış var.
    Boy, eğer mümkünse sana 2 sorum var:

1. Profesyonel yarışmak için bir sponsor filan gerekiyor mu? Nereden başlanır bu işe? (Benim bu yaştan sonra hiç bir işim olmaz profesyonel yarış ile ilgili, fakat hem gerçekten merak ediyorum, isteyen bir kişi nasıl ve nereden başlar, hemde ilgilenen genç arkadaşlara bir başlangıç olabilir diye düşündüm)

2. Bahsettiğin yarış ne yarışı ve nerede oluyor? Saat kaçta? Bir internet sitesi var mıdır yarışları takip edebileceğimiz (nerede, ne zaman, bilet nasıl tedarik edilir vs)

Vaktin olduğunda kısaca bilgi verirsen memnun olurum.

S.M.
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesınlıkle katılmıyorum cbr125 den ınıp 600 hatta hayabusayada bınılır bu tamamen kısısel bır durumdur adamın kabılıyetı vardır kıtap gıbı okur motoru!

benım kendı abımde aldı şakdıye cbr600 bsıeymı oldu? yoo hıcbısey aldı kullandı sattı

Kabiliyet mi ? Motosiklet sadece kabiliyet isteyen bi olay değil ki.. Senin abine bir şey olmadı, tamam o zaman hadi herkes başlangıç olarak hayabusa ile başlasın.. Bende yarın gidip 1000RR alayim, 5 yaşından beri iki tekerli bisiklet kullanıyorum, kabiliyetliyim ya o bakımdan...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler