Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstanbul Trafiğinde motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ist. trafıği içinde 13 yıldır arac kullanıyorum ve benım kendıme göre bır denenmiş tezım var ve yıne kendıme görede hep haklı cıktım şöyle bır özet vereyım arkadaşım burda kımseyi düzeltemıyeceğiz bır kere bunu anlamış olmak lazım bu sebepten kesınlıkle stres sınırlenmek yok şaşırmakta yok ve şöyle düşün bir müzık calıyor ve herkes kasap havası oynuyor ama sen slov dans edıyorsun olmaz sende kasap havasının kıralını oynuyacaksın çünkü ben ne zaman dedim slov dans edeyım hep ayağıma basmaya calıştılar kuralları çiğneme dikkatli ol ama kasap havasını da oyna ama bır kaç zaman bu oyuncuları tanı bunların içinder oyunbozanlık yapan senı adam yerıne koymayan olacaktır onları tanı ve gözlemle sonra cık oyna
    doğru söylüyorsun abi, kimseyi düzeltemeyiz çünkü o kadar çoklar ki

özellikle taksiler motorları araçtan saymıyorlar, onlara çok dikkat etmek lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah kolaylık versin Hemşerim.İstanbuldanmıdır nedir giderken trafıkten adım atılmaz 5 dk sonra o yolu dondugunde yol acıktır o kadar bırıkmıs araba 1 dkda nasıl acılıyor o yol anlam veremedım hiç

Motosikleti
    cbr 600 f
    zor abi gerçekten çokzor göz göre göre bana çarptılar
    kadın sürücüler, münübüsler, kamyonlar, vs. öncelikle bunlardan uzakdur.
    bizim milletimiz aradan motormu geçer demiyor şerit deyiştirecekya önce arabanın kafasını sokuyor sinyal minyal gereksiz heran yandan birşey gelebilir

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    İstanbul gibi bir şehirde motosiklet kullanmak... Eğer uzunca bir süredir yoğun bir şekilde İstanbul tarifiğinde motosiklet kullanıyorsanız ve başınıza çok ciddi bir kaza gelmemişse bence iyi motor kullanıyorsunuz demektir. Ufak tefek kazalar atlattıysanız, iyi bir sürücüsünüz ama biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Kimin ne yapacağı belli olmuyor. Şöyle bir istatistik yaparsak, trafikte gördüklerinizin %5 kadarı sinir hastası, ruh hastası veya psikopat olsa, işten eve giderken ortalama 100 farklı araç arasında yer alıyorsanız, 100 kişiden 5 kişisi psikopat demektir ki bu insanlara denk gelmeniz çok büyük olasıdır. O yüzden işten eve her gittiğiniz gün ufak da olsa aksiyon yaşamanız olasıdır.

Yani süratli giderken önünüze kıran varsa, siz sağ şeritten giderken çıkışı kaçırmamak için en sol şeritten en sağ şeride aniden geçip sizi öldürmeye teşebbüs eden varsa, altınızdaki motoru görüp gaza gelip altındaki arabanın ne olduğuna bakmadan özellikle ışıklarda dururken size ara gaz verip sizi tahrik eden varsa, sinyal bile vermeden yolun ortasında yolcu indirmek için duran dolmuş ve dolmuştan hiç arkaya bakmadan armut gibi yolun ortasına atlayan varsa, yayaya yasak olsa da otobanda karşıdan karşıya geçen öküzler varsa bunların hepsi normaldir çünkü burası İstanbul !!!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    bu iş köyde derede,hamam havuzlarında yüzmeyi öğrenip ben yüzme biliyorum deyip,castroda denize girmeye benzer.duru bir sudan çalkantılı bir suya girmek.ister istemez tırsarsın.durgun bir yolda alışkanlık halini almış davranışların bu trafikte biraz başlını ağrıtır.yanlız dikkatli olup trafiği okuya bilirsen pek sorun olmucaktır,böylelikle kısa bir sürede alışırsn.

trafiği okumaktan kastımı ileriki günlerinde anlıcaksın zaten.bir iki örnek vericek olursak.

mesela minibüsü görünce .direk aklına heran E-5 in ortasında durup yolcu alabilir veya indirebilir,sağından solundan sollayabilir...vs.vs

taksiyi görünce (sarı taksi)hiç acımadan seni sıkştıra bilir sen yokmuşsun gibi davranır,kavga etmeye hazırlıklı...vs.vs.

trafik okuma istabulda böyle olur.aslında böyle değildir.yanlız istanbulda şartlar geriği okunacaklar sırasında ilk bunlar gelir...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    kendine güvenin önemli en başta bizim söylediklerimizden çok.. Biz sürersin desek sen güvenmiyorsan kendine boş..

Ama bence dikkatli olduktan sonra Allahın izniyle hiç bişey olmaz..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzeli istanbulda motosiklete binmemek : )
    İşte Buna Gülerim (:
    İstanbulda Toplu Taşıma Veya Kendı Aracınla Yola Çıkarsan Gİdeceğin Yere Ulaşman Saatler Hatta Seneler Alabilir (:
    Motorla Bir Sağdan Bir Soldan Bi Şurdan Bi Burdan Giderek Ulaşıcagın Yere %90 Daha Hızlı Ulasıyorsun (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    DÜN gece 1 sularında başıma gelen bir olayı aktarayım aşağıdaki çizimdeki:
    siyah oklar normal trafiğin akışı
    kırmızı oklar yolunu şaşırmış şöför

Allahtan gelirken gördüm taa o yolun öbür tarafındayken kaldırıma kadar çıktım sayılır çokta hızlıydı.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    İstanbul'da araç kullanmak,helede yabancısıysan şehrin Allah yardım etsin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DÜN gece 1 sularında başıma gelen bir olayı aktarayım aşağıdaki çizimdeki:
    siyah oklar normal trafiğin akışı
    kırmızı oklar yolunu şaşırmış şöför

Allahtan gelirken gördüm taa o yolun öbür tarafındayken kaldırıma kadar çıktım sayılır çokta hızlıydı.
    Sen ondan dahamı iyi bilicen adam yolunda gidiyor veya öyle sanıyor
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sevgili dostum böyle şeyleri yaşadıkça tecrübe edineceksin
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ondan dahamı iyi bilicen adam yolunda gidiyor veya öyle sanıyor
    Ben bile o gelirken dedim acaba yolumu değiştirdiler 1 saat önce geçmiştim ordan halbuki ve bana doğru gelirken hiç frene basmadı+yavaşlamadı.Total in orda arama yapıyordu polisler sanırım onlardan kaçıyordu.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde motosiklet kullanmak istiyorsan ve heleki trafikte pik saatlere denk geleceksen (iş çıkışı, iş girişi, hafta sonu akşam saatleri vs.) mümkün olduğunca yavaş, sürekli tetikte (gerçekten sürekli!), üzerinde reflektörlü yelekle, sağlam bir kornayla, sürekli ama sürekli aynalarını kontrol ederek sürüş yapmaya hazır olmalısın..

Bak inan ve emin ol ki en ufak bir abartma yapmadan yazdım..

Hız yapmayı unutabilirsin şimdilik..Öncelikle İstanbul'lu şöförlerin karakterini anlamaya çalışman gerekecek..
    Karakterlerini tanımana delalet olacak tüyoyu vereyim sana:

En beklenilmedik anda en beklenilmeyeni yaptıklarını düşündüğün bir dönemden en beklenildik anda en beklenileni yaptıklarını düşünmeye başladığında işi çözdün demektir.. Ki buna rağmen gene de en beklenilmeyene hep hazır olman gerekecek
    +1

emin ol burada safranboludan çok çukur vardır! özellikle yan yollar allaha emanet türk milleti olarak koskoca ana yoldaki rögar kapağı ve ızgaraları asla yolla aynı seviyede yapamayız bunlar ya yukarda ya aşağıda olur burda anla şimdi diyeceksin nden bunu dedin çünkü sen o çukurlara girmemek için çaba gösterirken aynaya ve önüne bakmayıp dikkat dağıtacaksın buda sende aşırı bir sinir yapcak yada seni riske sokacak
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    biz alıştık,sende zamanla alışırsın
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Tekrar teşekkür ederim Hepimize kazasız, belasız sağlıklı sürüşler dilerim

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    istanbulda araç kullanan heryerde araç kullanır çok zor çok

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler